Strona 2501 z 3473 [ Posty: 69444 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12499 2500 2501 2502 25033473 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 mar 2019, 23:44

Cytuj:
Może zamiast za granicy to popatrzeć na kraju? Jest wysyp ofert na wożenie kontenerów z trojmiasta. Jedne gorsze, drugie lepsze ale jednak idzie tego coraz więcej a infrastruktura kolejowa kuleje z tego co czytalem. Z Łodzi, Małaszewicz są roboty po 0.85 w kołku na Czechy i Słowację, gdzie powrót z pustym kontenerem.
Choma niedawno chłodnie kupił i będą przerzuty podbijać, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ;)


Post Wysłano: 10 mar 2019, 23:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
Cytuj:
Może zamiast za granicy to popatrzeć na kraju? Jest wysyp ofert na wożenie kontenerów z trojmiasta. Jedne gorsze, drugie lepsze ale jednak idzie tego coraz więcej a infrastruktura kolejowa kuleje z tego co czytalem. Z Łodzi, Małaszewicz są roboty po 0.85 w kołku na Czechy i Słowację, gdzie powrót z pustym kontenerem.
Choma niedawno chłodnie kupił i będą przerzuty podbijać, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ;)
Żeby to jedna chłodnie :-)

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 11 mar 2019, 9:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

stawki na kraju + wieczny brak przewoźników...... no cóż dużo by można napisać.
prosty przykład - tam gdzie jeżdżę pojawiła sie możliwość przerzutów 2 załadunki i 2 rozładunki powrót na pusto między magazynami kilometrów dziennie 445 stawka wychodzi za każdy kilometr 2,69 zł z tego trzeba jeszcze zapłacić dziennie ze 20 złotych viatolla - przewoźnicy dostali orgazmu na TAKĄ ROBOTĘ.
niech mi ktoś powie czy będą porządne stawki czy nie.
dla mnie na takiej robocie powinna byc stawka 4 złote.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 11 mar 2019, 10:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Ty, John zarzucił jakiś poziom stawek, ale osiągalny tylko w określonym czasie, kierunku, i z ugruntowanymi kontaktami.
To, że w określonym czasie to się domyślam :)
Cytuj:
Wierz mi, Ty, mimo że pewnie spoko gość z Ciebie, z jedną wynajętą chłodnią nie zrobisz szału (poza ekspresami z rozładunkiem w piątek).
Szał na wachnięciach koniunktury, i zmianach kierunków robi spedycja. Ty będziesz miał szczęście jeśli caly rok będziesz płynnie jeździł, za zbliżoną stawkę w obie strony.
Nie chodzi mi o robienie szału. Ot chciałbym pyknąć 10 000km/m-c w 20 dni. A przy obecnej robocie w kierunkach których się obracam tyle zrobię jak będę 28dni w trasie. Co dla mnie już sensu osobiście nie ma.
Cytuj:
Transport to nie plac zabaw. Tu żeby coś wychodziło, i był sens to ciągnąć dalej, konieczna jest oporowa orka.
Takie lajtowe cykanie, to stagnacja, wyniszczanie sprzętu i czekanie na koniec.
Rozumiem, ale czy 10 000km/m-c to lajtowe cykanie? Ot normalna robota by była.
Cytuj:
A kobity nie możesz poprosić, żeby Ci trasy ogarniała - Ty jedziesz, ona siedzi na Transie i wspólnie szukacie gadając przez telefon?
Kobita woli krówkom w tyłkach grzebać :U
Cytuj:
Panie, a jakie terminy, dalej 45 i 60 dni?
Mniej więcej tak to wygląda, chyba że skonto, ale to wiadomo 3% w dół.

Cytuj:
Może zamiast za granicy to popatrzeć na kraju? Jest wysyp ofert na wożenie kontenerów z trojmiasta. Jedne gorsze, drugie lepsze ale jednak idzie tego coraz więcej a infrastruktura kolejowa kuleje z tego co czytalem.
Krajówka to pod stałą robotę tylko, wszystko inne to szkoda nerwy szargać. I na krajówce zawsze znajdzie się ktoś kto pojedzie taniej :)

Cytuj:
Jak się nie ma strategicznego klyenta to moze czas zacząć myśleć by iść do kogoś kto go ma. :wink:
Myślę o tym już dłuższy czas, ale jednak fajnie być wolnym i niezależnym :)
Cytuj:
Wynajęcie dobrej naczepy z drukarka to koszt rzędu 1000 Eur. Walencja i powrót to jakieś 800e kosztów. Resztę policz sam.
Wiadomo, że naczepa kosztuje, ale to tak na próbę tylko czy to będzie jako tako się kręciło Po 3 miesiącach już jakiś obraz powinien być.
Nie jestem zwolennikiem pchania się w leasingi czy kredyty.


Post Wysłano: 11 mar 2019, 11:23

Wydaje mi się, że to nie kwestia kierunków a jakiejś organizacji roboty. Tracisz dużo przez szarpanie i szukanie samemu roboty. Wiadomo, że mi jest łatwo gadać, bo tylko z maila przepisuje, ale jakby wychodziło 10000 w miesiącu to by większego sensu nie było tego ciągnąć.


Post Wysłano: 11 mar 2019, 12:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

No przyy nowych odbajerzonych autach za które trzeba co miesiąc zapłacić spory grosz.

Ale jak już masz auto na własność to można jeździć jednak troszkę mniej .

Wiadomo trzeba policzyć eksploatacje , utratę wartości mienia itp itd .


Ale generalnie w tym naszym świecie, tam gdzie jest spokojniejsza robota mniejsze kilometry, bez jakieś chorej gonitwy są po prostu auta starsze o pare lat które kosztują mniej. Taka o zależność .

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 11 mar 2019, 13:29

No tak, tylko po co robić 10000 w 28 dni, skoro można zrobić w tym samym czasie 14000, albo odwrotnie, zamiast w 28 dni to zroibć w 20 i siedzieć ten tydzień w domku.


Post Wysłano: 11 mar 2019, 14:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Wydaje mi się, że to nie kwestia kierunków a jakiejś organizacji roboty. Tracisz dużo przez szarpanie i szukanie samemu roboty. Wiadomo, że mi jest łatwo gadać, bo tylko z maila przepisuje, ale jakby wychodziło 10000 w miesiącu to by większego sensu nie było tego ciągnąć.
Najwięcej to traciłem, bo nie jeździłem dalej niż D/BENELUX.
Cytuj:
Ale jak już masz auto na własność to można jeździć jednak troszkę mniej .

Wiadomo trzeba policzyć eksploatacje , utratę wartości mienia itp itd .


Ale generalnie w tym naszym świecie, tam gdzie jest spokojniejsza robota mniejsze kilometry, bez jakieś chorej gonitwy są po prostu auta starsze o pare lat które kosztują mniej. Taka o zależność .
Dokładnie, ja nie mam auta w kredytach, więc, aby 0,2-0,25e zostawało z km na czysto i mi pasuje robić 10 000km. Problemem jest to, że na firanki powroty są po 0,4-0,5e, a żeby zjechać po w miarę normalnej stawce to trzeba kombinować, stąd wziął mi się pomysł z chłodnią i Hiszpanią.
Cytuj:
No tak, tylko po co robić 10000 w 28 dni, skoro można zrobić w tym samym czasie 14000, albo odwrotnie, zamiast w 28 dni to zroibć w 20 i siedzieć ten tydzień w domku.
Właśnie o to chodzi.
U mnie jest jeszcze zazwyczaj ten problem, że wyjazd z giełdy to pod koniec tygodnia. I najpierw wypada 1 pauza 24h w niedzielę, a powrót w następny poniedziałek, więc jeszcze 45h trzeba gdzieś zrobić. Niestety, ale z Podlasia albo wschodniego Mazowsza to ciężko się wydostać za jakieś przyzwoite pieniądze.


Post Wysłano: 11 mar 2019, 14:54

Coś z tymi pauzami przekombinowałeś, wyjeżdżasz i robisz 24H w niedziele, potem znowu 24, nie musisz w takim układzie 45H klepać.


Post Wysłano: 11 mar 2019, 15:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Nie no powiedzmy wyjeżdżam w środę/czwartek. Jadę gdzieś tam do soboty od soboty od 14 powiedzmy robię pauzę, do 22 w niedzielę. Później cały tydzień pykam, i w sobotę znowu trzeba robić pauzę i tym razem już 45h. W poniedziałki wtorki zazwyczaj wracam (jedyne sensowne pieniądze ktoś płaci)


Post Wysłano: 11 mar 2019, 15:48

Jak środa/czwartek ruszasz to robisz w tym tygodniu 24, w następnym znowu 24. Kwestia żebyś pomiędzy powrotem i wyjazdem zrobił 45H i pamiętał o oddaniu skrótów. Widzisz, dzień extra jazdy Ci znalazłem, jeszcze trochę i będzie się opłacać :wink:


Post Wysłano: 11 mar 2019, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Kudowa już ładnie stoi dla zainteresowanych.....


Post Wysłano: 11 mar 2019, 19:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:58
Posty: 449
Lokalizacja: OB

Davo, czemu? Co tam sie dzieje?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 11 mar 2019, 19:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Pewnie śnieg, dzisiaj na A1 nie daleko Bremen ledwo pare płatków a jeden magik już się zdążył w scyzoryk złamać :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 11 mar 2019, 22:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Davo, czemu? Co tam sie dzieje?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Zawsze, gdy panują takie anomalia w pogodzie, gdzie przychodzi obfity opad śniegu Kudowa po prostu się lubi zesrać i jest to niemal pewne jak w banku. Służby działają dość opieszale, nieodpowiednio albo wcale i efekt jest taki, że śnieg się odkłada jeden stanie a potem efekt domina.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 11 mar 2019, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3272
Lokalizacja: eu

Nic nie było. Żadnej tragedii (przynajmniej po 19 gdy jechałem w stronę Czech). Kibel był dosyć znaczny od Jeleniowa do świateł w Kudowie (przy Shellu). Ale tylko na w stronę granicy.


Post Wysłano: 11 mar 2019, 22:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Spadło może 5 cm śniegu i odrazu się ubiło na lód.
Generalnie to łatwiej było podjechać do góry, ale jak się przechyliło w stronę granicy to lora i cysterna zaliczyła scyzoryki na zjeździe i wszyscy stanęli, domino do Szczytnej...
W stronę domu jeszcze gorzej bo stanęli na dwóch pasach.
To było przed 16-tą odwaliłem tam może z półtora godziny i posolili, ale za mną znów śniezyca i odnowa.
Później wszystko ruszyło jak odblokowali i kibel do świateł się ciągnął do wieczora...


Post Wysłano: 12 mar 2019, 1:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

A4 okolice Gliwic popaduje śnieg, stoję na mopie i właśnie odchylilem fieranke... Chyba nie będę się rano spieszyć ze wstawaniem. :mrgreen:

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 12 mar 2019, 1:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

GrzegorzPPP. 22 dni, 13500 przy perfekt robocie, to są 2 kolka na ESP z przerzutami. Nawet na Barcelonę wyjdzie Ci więcej.


Post Wysłano: 12 mar 2019, 13:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Jak środa/czwartek ruszasz to robisz w tym tygodniu 24, w następnym znowu 24. Kwestia żebyś pomiędzy powrotem i wyjazdem zrobił 45H i pamiętał o oddaniu skrótów. Widzisz, dzień extra jazdy Ci znalazłem, jeszcze trochę i będzie się opłacać :wink:
Chyba, że nie wiem kiedy zjadę wtedy 45 musiałbym robić w środku tygodnia :)

A ja nie zjeżdżam, jak nie dostanę jakiejś chociaż akceptowalnej stawki :)

Cytuj:
GrzegorzPPP. 22 dni, 13500 przy perfekt robocie, to są 2 kolka na ESP z przerzutami. Nawet na Barcelonę wyjdzie Ci więcej.
Żeby jeszcze piniądze z tego były dla takiego szarego człowieczka jak ja. Teraz tak trochę popatrzyłem to na firany stawki fajne od 0,6e do 0,9 na Barcelonę, a powroty 0,8e do D. Ale to może dlatego że nie szukałem, tylko tak pierwszą z brzegu ofertę obadałem.

No nic, pojeżdżę podumam, najwyżej będzie tak jak koledzy radzili, pod koniec roku gruz na sprzedaż i pójdę do kogoś kto ma większe doświadczenie i lepiej zarządza :)

Jakby co to będę miał wychuchanego igiełkę actrosa na sprzedaż :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2501 z 3473 [ Posty: 69444 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12499 2500 2501 2502 25033473 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Redline i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: