Strona 2933 z 3472 [ Posty: 69432 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12931 2932 2933 2934 29353472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 cze 2020, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

No tak to możesz sobie robić w naczepie, lub ciągniku, który ma cięgno z regulacją.
Feler taki, że większość, wszystkie w sumie tiry którymi jeździłem, takiej manualnej regulacji nie posiadają.
W Volvo np, za pomocą pilota da się na stałe zaprogramować wysokość + - 3cm.
W Kani podobno bywają 2 lub 3 (w mojej nie ma), poziomy do jazdy.

W żadnej z tych marek, nie ma regulacji, że odkręcę opaskę, i sobie przesunę.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 07 cze 2020, 20:33
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Gdyby ktoś chciał, mam zbiorniki do iveca, 400L, łapy, przewód łączący. Pełen komplet.

Oddam nie za tanio, ale w dobre ręce.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 07 cze 2020, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
W Kani podobno bywają 2 lub 3 (w mojej nie ma), poziomy do jazdy.
Pewnie w megach, albo pojazdach gdzie całe zawieszenie jest pneumatyczne. Ja miałem w eRce pierwszej generacji poza typowym pilotem do sterowania zawieszeniem przy fotelu taki fajny klawisz na desce rozdzielczej. Miał trzy pozycje, środkowa - wypoziomowana, kliknięcie w górę sprawiało że auto unosiło się trochę na poduszkach do góry, a kliknięcie w dół powodowało opuszczenie pojazdu poniżej pozycji 'wypoziomowania'. Przydatne przy manewrowaniu gdzieś gdzie były wysokie krawężniki lub niskie bramy wjazdowe, kilka razy tak przeciągałem naczepę w standardzie, ale czy to były opcje do dłuższej jazdy to nie wiem.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 07 cze 2020, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
mam szybkie pytanie z prochowic na rzeszotary to jak??
Jak sie nie boisz to wbijaj w miasto i za PKP na Lubin ;-)
pytam bo nie chce wrąbać sie w korki na a4 nad ranem, chyba że już te roboty pokończyli miedzy Wrocławiem a Legnicą.\
Bo w sumie to innej drogi legalnej albo pół legalnej nie ma? :D

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 07 cze 2020, 21:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Jest ale bez sensu.Z Prochowic na Lubin potem na Legnice i wpadasz do Rzeszotar.Możesz jechać jak Kornel pisał to tylko chwila strachu 😃

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 07 cze 2020, 21:35
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Cytuj:
W Kani podobno bywają 2 lub 3 (w mojej nie ma), poziomy do jazdy.
Pewnie w megach, albo pojazdach gdzie całe zawieszenie jest pneumatyczne. Ja miałem w eRce pierwszej generacji poza typowym pilotem do sterowania zawieszeniem przy fotelu taki fajny klawisz na desce rozdzielczej. Miał trzy pozycje, środkowa - wypoziomowana, kliknięcie w górę sprawiało że auto unosiło się trochę na poduszkach do góry, a kliknięcie w dół powodowało opuszczenie pojazdu poniżej pozycji 'wypoziomowania'. Przydatne przy manewrowaniu gdzieś gdzie były wysokie krawężniki lub niskie bramy wjazdowe, kilka razy tak przeciągałem naczepę w standardzie, ale czy to były opcje do dłuższej jazdy to nie wiem.

To chyba musi być pneumatyka przód/tył bo tez mam takiego pstryka gdzie podnosi skład +10 względem podstawowego wypoziomowania


Obrazek

Ja tez mam pytanie z natury wysokości względnych. Znajomy ma do przeprowadzenia domek na kołach. Ogólnie wysokość jest 4 metry ale jedno okno (dach jest płaski) wystaje około 15 cm co daje 4,15 metra. Kierunek Dania przez Niemcy. Z doświadczenia wiem ze bywaly megi z podobnymi wymiarami i generalnie się z tym jeździ ale co w razie wu?

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 07 cze 2020, 21:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

U nas we wszystkich Stralisach jest ciegno z gwintem, w medze jest nawet na dwie strony. Przycisk od podnoszenia na drugi poziom jazdy jest na desce ale co z tego jak nawet w serwisie nie wiedzą jak go zaprogramować, a jest nastawiony ten sam poziom co po resecie z pilota ecasu....


Post Wysłano: 07 cze 2020, 22:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1349
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
(...) Z doświadczenia wiem ze bywaly megi z podobnymi wymiarami i generalnie się z tym jeździ ale co w razie wu?
Ciągałem taką megę, (4,15 na siodle) od czasu do czasu, przez trzy lata. Poza tym,że wyhaczyła mnie kamera w okolicy Roermond (nie wpuścili mnie do tunelu, musiałem jechać przez miasto), raz nie wpuścili mnie na jakąś rafinerię, na Krasnej Białoruski transportnik myślał że dostanie 500€ w łapę i raz mi prawko chcieli zabrać u ruskich (ale nie przyjęli międzynarodowego :) ) to nic się nie działo. Miałem szczęście. Ale kolega puścił się z taką DK92 i na Wilkowie dostał nagrodę tzn.przyszło do firmy, jak dobrze pamiętam chyba 5000 zł.
A jeżeli chodzi o Niemcy to tam 4.15 prawie darmo 20€
https://www.bussgeldkatalog.org/lkw-abmessungen/

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 07 cze 2020, 22:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Ja w Kanio moge ustawić dwie wysokości jazdy w pamięci lub manualnie zaprogramować żądaną wysokość. Jak miałem w naczepie ze ostatnia oś była podnoszona to zawsze kiedy owa była w powietrzu dawałem konia 5cm w doł co by koniec naczepy poszedł do góry i nie szorować kołami po garbach itp. Ja to mam jakoś bogatą to szkanie.


Post Wysłano: 07 cze 2020, 22:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Co to jest to?
Obrazek

Ja tylko powiem, że ryzyko zauważenie wysokości jest względne. Przy naczepie 15 cm jest widoczne dla wprawnego oka, ale jakby ktoś zobaczył busa wysokiego na 4,15 to pewnie zatrzyma choćby z ciekawości, żeby zmierzyć ile jest. Jak wystającego okna nie widać z dołu, to też mniejszy problem.


Post Wysłano: 07 cze 2020, 23:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3572
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Otóż to!
Mandat za wysokość wyłapałem właśnie małym Stralisem jak mnie przyuważyli na A24, bo naczepa mocno wystawała nad spoiler, gdzie dużym Stralisem często bywało, że byłem wyższy.
Jak jest możliwość to warto z tego względu spoiler na maksa podnieść żeby się zmienił punkt odniesienia.
Holandia to już inna para kaloszy, bo tam już wysokościówki takie tematy wyłapują.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 07 cze 2020, 23:22
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Co to jest to?.
No właśnie ten klawisz co podnosi mi auto +10 góry. Po co i czemu tak jest opisany jak poziomowanie skoro i tak wyświetla wtedy żółta ostrzeżenie jak z niewypoziomowanym autem - nie wiem.
Tez mu o tym wspominałem ze skład to skład, nawet jak za wysoki nie rzuci się tak w oczy jak takie cos


Obrazek

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 10 cze 2020, 19:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Dawno tu nie zaglądałem :D

Odkąd mi się syn urodził to jakoś tak się priorytety zmieniły.

Nie chce ktoś kupić Actrosa? Za 80 do oddania bez negocjacji. Kurna miałem jeszcze ten rok przedziadować, a tu cyk wirusek. W międzyczasie naczepę sprzedałem. Chyba się będę rozglądał za czymś generującym zdecydowanie mniejsze koszty. BUS 7,2t albo solówka 12T.

Mam też motocykl do sprzedanie Hondę 600 F4i. Mechanicznie idealna.


Post Wysłano: 10 cze 2020, 19:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Nie chcę Ci źle wróżyć, ale ciężko będzie dostać dobry pieniądz za ten wóz, choć uważam że pewnie jest ok.

Po pierwsze, ludzie wolą wyplakowane, wynaklejkowane mechaniczne trupy od handlarzy, po drugie to nie jest dobry czas na sprzedawanie, wirus, zastój itp.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 10 cze 2020, 19:32

Cytuj:
Dawno tu nie zaglądałem :D

Odkąd mi się syn urodził to jakoś tak się priorytety zmieniły.

Nie chce ktoś kupić Actrosa? Za 80 do oddania bez negocjacji. Kurna miałem jeszcze ten rok przedziadować, a tu cyk wirusek. W międzyczasie naczepę sprzedałem. Chyba się będę rozglądał za czymś generującym zdecydowanie mniejsze koszty. BUS 7,2t albo solówka 12T.

Mam też motocykl do sprzedanie Hondę 600 F4i. Mechanicznie idealna.
Mp4 z 2015 idzie kupić za ten pieniądz teraz.


Post Wysłano: 10 cze 2020, 19:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Wiem wiem, że będzie ciężko, pytam po znajomych póki co. Z tego co widziałem to ceny od 65 się zaczynają, ale po samych zdjęciach to szroty. Do tej pory dzwonili araby albo ruscy, ale dają 15 500e. Ciśnienia nie ma. Popytajcie może wśród znajomych. Auto naprawdę z ręką na sercu jest zadbane i dobrze serwisowane.

Naczepa poszła za 37 000 2015r.
Cytuj:
Mp4 z 2015 idzie kupić za ten pieniądz teraz.
MP4 na rzepie nie pójdzie, a na krajówce bez tego ani rusz :D


Post Wysłano: 10 cze 2020, 19:42

15 rok, 400 przebiegu, pełen adr+kompresor, 1 właściciel od nowości

60 tyś pln

Obrazek


Post Wysłano: 10 cze 2020, 19:49

Trąbki, blende i lusterka w kolor możesz mi wysłać. Dogadamy się. :D


Post Wysłano: 10 cze 2020, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 318
Samochód: Daf

Daj namiar


Post Wysłano: 10 cze 2020, 19:55

To akurat kolega z Mrągowa wyrwał, więc raczej w kategorii ciekawostki. Jakby było ich więcej to by sam kupił :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2933 z 3472 [ Posty: 69432 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12931 2932 2933 2934 29353472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: