Strona 2707 z 3473 [ Posty: 69441 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12705 2706 2707 2708 27093473 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 lis 2019, 2:20

Jak ktoś szuka wrażeń to można jako kierowca do stanów próbować obecnie. Da się legalnie wyjechać i dobre papiery sobie zrobić na dalszy pobyt.


Post Wysłano: 17 lis 2019, 3:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Widzę że nt. BDFów narosło wiele mitów. Tak samo jak z jazdą pod DHLem tymże złomem.

Po pierwsze wjeżdżając na niemieckie poczty trzeba mieć kłódkę zapiętą na każdym pełnym kontenerze. Inaczej 25€ za brak każdej od DHLa dla przewoźnika.
Spóźnienia normalnie są akceptowalne. Ale godzina przed przyjazdem trzeba poinformować DHLa. To przecież normalne aby uprzedzić że się człowiek spóźni, nie tylko w transporcie.
Za niepodjęcie ładunku bez uprzedzenia jest 500€ kary dla przewoźnika.
I tyle z tych legend odnośnie DHLa.

Odnośnie jazdy z obrotnicą jest bardzo komfortowo. Ponieważ w przeciwieństwie do przyczep centralno osiowych zestaw nie musi być wyprostowany a teren nie musi być równy. Kolejny plus to fakt że przyczepa idzie za ciężarówką więc podczas ciasnych zakrętów nie trzeba tak wypuszczać zestawu.
Minusem większe spalanie spowodowane większym odstępem między ciężarówką a przyczepą. Ale nieznaczne. Być może to tzw. błąd pomiarowy.
Kolejny minus to strach kierowców przed obrotnicą.

Najlepiej na BDFach w PL płacą w okolicy Szczecina bo za pracę od pn do pt spokojnie 8 tyś zł. Za system 2/1 jest bodaj 7 tyś zł.


Post Wysłano: 17 lis 2019, 8:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2011, 19:49
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:


Aaa. Wczoraj na krajówce spotkałem ex kierowcę z elitarnych gabaryciarzy z TVNu i mi co nieco opowiedział, to jak zwykle umocniłem się w przekonaniu, że na wizji cacy a w prawdziwym życiu kombinactwo jak u zwykłych Januszy.
Co tam się dowiedziałeś ciekawego? Pamiętaj, ze to co w tych wyburzaczach, megatransportach i innych głupich TVN-owskich programach nijak ma się do rzeczywistości.


Post Wysłano: 17 lis 2019, 10:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Miałem w wakacje pacjenta bez doświadczenia. Mistrzostow bo mówię jedź na 10H to dojedziesz pod rozładunek a tam fajna parkówka. No to sobie pojechał 4,5h zrobił 45min a potem do końca chyba z 5,2 ciągłej jazdy. I nie żeby tacho nie szczekało przy 4:15... nigdy wiecej kompletnego świeżaka. Minimum rok żeby chociaż podstawy znał. Inna kwestia ze to jak wyglada szkolenie ze kierowcy [wycenzurowano] takie rzeczy to wola o pomste do nieba.


Post Wysłano: 17 lis 2019, 10:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Najlepiej na BDFach w PL płacą w okolicy Szczecina bo za pracę od pn do pt spokojnie 8 tyś zł. Za system 2/1 jest bodaj 7 tyś zł.
Koleś robi w tym złą sławą owianym Arto-Plusie i faktycznie 8 koła wyciąga, będąc przy tym dość często w domu :) No, ale to nie moja bajka, niestety.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 17 lis 2019, 10:40
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Jak to mówią,wszędzie dobrze gdzie nas nie ma
Mnie cały czas ciągnie do jazdy ale na razie Tiry wolę oglądać jednak z kabiny koparki jak stoją w tych korkach na DK1 :mrgreen:
P.S na budowach też są Janusze co jeżdżą na wynajmie Manem z 97r i mówią że maja 7tyś za prace pn-pt po 10h
Także nie tylko na parkingach opowieści z krypty :lol:
Najlepsze że podjeżdżają pod koparkę,gaszą silnik,wrzucam 4 łyzki i odpalają i jadą bo mają wlane 70 litrów do zbiornika najlepiej na dwa dni,jest śmiesznie czasem :lol:


Post Wysłano: 17 lis 2019, 11:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 641
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Cytuj:


Patrykbor, nie leciałeś może przez Olsztyn we wtorek przed 9 i w środę do południa? We wtorek mignął mi przed oczami biały TGX z naczepą DRE.

Nie to nie ja . Ja mam tabliczkę z imieniem i proporczyk wstydu , a białych Manów z naczepami Dre jezdzi po kraju jak w Rosji rakiet :mrgreen:


Post Wysłano: 17 lis 2019, 11:45
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Najlepsze że podjeżdżają pod koparkę,gaszą silnik,wrzucam 4 łyzki i odpalają i jadą bo mają wlane 70 litrów do zbiornika najlepiej na dwa dni,jest śmiesznie czasem :lol:
Przed wyjazdem do se nasz urząd pracy zaproponował mi prace w jednen z firm drogowo budowlanych w okolicy jako kiero wywrotki steyra 18t. Dojeżdżałyśmy codziennie z bazy jakieś 50-60 km na robote i codziennie trzeba było zabierać bańki 20l z paliwem i tankować. Nie było mowy o tankowaniu więcej jak 40l na dzień bo „jeszcze ukradną” albo „tutaj drogo”. To były piękne dni, nie zapomnę ich nigdy

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 17 lis 2019, 11:48
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Redline, poleciał Priv. A doskonale wiem o tym. Po obejrzeniu kilku odcinków 1 edycji Polskich Truckersów wyrobiłem sobie opinie o tego typu programach.

Settler, dla mnie manual zbawienny, zatem nie byłoby problemu z jazdą u Kiha no ale ja zakochany w meblach. :D Ja tego swojego starego, sparciałego knura będę tłukł aż nie wysra bokiem tłoka. Niby fajnie, jakby wpadła E6, młodsze auto, lepszy komfort ale mam cholerny sentyment do XF105 dlatego zagadywałem starego co tam planuje i czy jest szansa na jakiś lifting w kolejnym roku. :U

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 17 lis 2019, 11:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Ogladałem ostatnio program Truckerki. Sposób wypowiedzi jednej z bohaterek przyprawiał mnie o niesamowite nerwy. Te sztuczne problemy, brak składni w zdaniu. Tragedia. Nie mogłem obejrzeć do końca. Nie wytrzymałem.


Post Wysłano: 17 lis 2019, 12:04
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Jak miała na imię? Angelika? :mrgreen:

Bo nie oglądam ale kojarzę taką z Facebooka, raz przypadkiem trafiłem i takiego darcia japy dawno nie widziałem :D

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 17 lis 2019, 12:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Nie, chyba miała na imię Iza. Przewóz drewna po kraju. Ona nie zdąży, nie wie co dalej. Jazda po lesie, słychać było tylko "Ja pie*dole, o ku*wa, masakra".


Post Wysłano: 17 lis 2019, 12:58

Cytuj:
Cytuj:
Najlepsze że podjeżdżają pod koparkę,gaszą silnik,wrzucam 4 łyzki i odpalają i jadą bo mają wlane 70 litrów do zbiornika najlepiej na dwa dni,jest śmiesznie czasem :lol:
Przed wyjazdem do se nasz urząd pracy zaproponował mi prace w jednen z firm drogowo budowlanych w okolicy jako kiero wywrotki steyra 18t. Dojeżdżałyśmy codziennie z bazy jakieś 50-60 km na robote i codziennie trzeba było zabierać bańki 20l z paliwem i tankować. Nie było mowy o tankowaniu więcej jak 40l na dzień bo „jeszcze ukradną” albo „tutaj drogo”. To były piękne dni, nie zapomnę ich nigdy
U mnie w mieście jest firma która płaci 15zl netto za godzinę. Nienormowany czas pracy i najlepiej żebyś był robocopem, według szefa do niczego się nie nadajesz i nic nie potrafisz ale broń boże się nie zwalniaj bo może się od niego w końcu czegoś nauczysz. :U


Post Wysłano: 17 lis 2019, 13:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2650
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
zagadywałem starego co tam planuje i czy jest szansa na jakiś lifting w kolejnym roku.
Zderzak pomalować nazywasz liftingiem ? :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 17 lis 2019, 13:16

Cytuj:


U mnie w mieście jest firma która płaci 15zl netto za godzinę. Nienormowany czas pracy i najlepiej żebyś był robocopem, według szefa do niczego się nie nadajesz i nic nie potrafisz ale broń boże się nie zwalniaj bo może się od niego w końcu czegoś nauczysz. :U
Nie wspominał też czasem o armii kierowców napierającej na firmowy plot w celu zlozenia CV ? :mrgreen:


Post Wysłano: 17 lis 2019, 13:28

No właśnie nie, ale o tym że robisz wszystko włącznie z zamiataniem placu, pracowaniem na łopacie i wysłuchaniu że wszystko robisz najgorzej też nie wspominał. Więc taka ot robota. W zasadzie teraz też sprawdziłem olx i znowu wisi od tego przedsiębiorcy ogłoszenie.


Post Wysłano: 17 lis 2019, 13:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 318
Samochód: Daf

Cytuj:
Ooo Brodnica to przejazd dosłownie obok mojej chaty. :mrgreen: Jakbyś był zainteresowany moją kandydaturą to śmiało pisz. :D
Jakiś czas temu pisałeś jak to wróciłeś do idealnego szefa, ze super auto kupił dla Ciebie w manualu a tu chcesz się zawijać do micha... bardzo to brzydko ;)


Post Wysłano: 17 lis 2019, 14:33
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Da się gdzieś na necie obejrzeć tą nowa zabierającą dech w piersiach produkcje ? :D


Post Wysłano: 17 lis 2019, 14:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1813
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Jakiś czas temu pisałeś jak to wróciłeś do idealnego szefa, ze super auto kupił dla Ciebie w manualu a tu chcesz się zawijać do micha... bardzo to brzydko ;)

A kto tu się zawija. :D Póki co, robię i się nie zwalniam, ale jakby trafiła się lepsza robota (oczywiście nie wiem czy lepsza, musiałbym pierw porozmawiać w 4 oczy z szefem, aby coś stwierdzić :wink: ) to czemu nie, chyba głupi by nie skorzystał. Tu robię tyle czasu, że znam robotę, ludzi, tradycje tu panujące i tyle. Ale jakby Mihu powiedział, słuchaj przychodź do mnie, ponad 5 zarobisz, przerzuty załóżmy Wrocław - Brodnica, auto pod dom, to kurde, reasumując byłbym codziennie na pauze w domu, zrobiłbym robotę, nie narobiłbym się i gra muzyka, a i jeszcze 0 dojazdów. Wiadomo takich robót jak pisze praktycznie NIE MA, a jak są to mało lub ktoś jeździ x lat i jak już wkręca to swojego.
Nie mówię nigdzie, że mi tu źle, robić musisz wszędzie. Tylko jak mówię, gdyby trafiła się lepsza opcja to czemu nie skorzystać...

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 17 lis 2019, 14:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Rozglądam się za smarem, bo obecne zapasy (Total, Elf) mi się kończą. Specyfikację sobie dobiorę do potrzeb, ale szukam przyzwoitych jakościowo smarów w dobrej cenie. Ktoś coś poleci? Trochę się teraz przymierzam do Fuchsa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2707 z 3473 [ Posty: 69441 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12705 2706 2707 2708 27093473 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: