Strona 2720 z 3472 [ Posty: 69432 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12718 2719 2720 2721 27223472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 lis 2019, 23:55
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Śmieszne jest takie rozumowanie.
Ile z tych 170tyś pojazdów każdego dnia porusza się po Czechach? Ile z nich 1 grudnia będzie wjeżdżać do Czech?
No własnie. Na te 170k składają się jednostki, które pepików odwiedzają raz na miesiąc, kwartał, rok, albo auta już dawno w Afryce a urządzenia nikt nie oddał. Sam mam kilka OBU w domu, bo po kilku latach kaucji nie dostaniesz z powrotem. Więc jak coś to o te kilka sztuk będzie mniej :U . Z tego co rozmawiałem ze.znajomymi to każdy z nich, który REGULARNIE ćwiczy CZ, już się zaopatrzył w nowe urządzenie.

Jak w PL wprowadzali ViaTolla też miał być paraliż.
Na te 170 000 pojazdów zarejestrowanych w systemie Premid są też auta z Czech a przecież ich mało nie jest, ponadto, masa pojazdów z innych krajów, które najczęściej spotykam i jeżdżą regularnie po tym kraju. (Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Litwa, Rosja, Białoruś). Widać nie jesteś zorientowany, gdyż po roku nieobecności pojadu w CZ, urządzenie oraz konto na nim zostają zamrożone (nie możesz odzyskać kaucji oraz pieniędzy na nim) i automatycznie wyrzucone z rejestru. Moi znajomi również w większości już się zaopatrzyli w to urządzenie, bo mieli na tyle rozumu w głowie, że zrobili to dużo wcześniej (ja np. w październiku), by uniknąć nerwów w dniu, kiedy nowy system wejdzie w życie. Moje domniemania opieram na fakcie, że jeżdżąc regularnie przez Czechy, czy do Czech, i doładowywując konto, rzadko widziałem ludzi, którzy wykupywali nowe urządzenie, były to jednostki. Ostatnio na Kudowie, stało kilka osób w kolejce do rejestracji. Czas oczekiwania 2 godziny. Wiesz ile w tym czasie może dojechać pojadzów, i kierowcó chcących pobrać nowe urządzenie?

Kilka lat wstecz, Austriacy wprowadzili naklejki ekologiczne na szybę. Można było zakupić ją dużo wcześniej jak i nabyć drogą internetową. Efekt? Po Nowym Roku, kiedy naklejki stały się obowiązkowe, parking na Drasenhofen pękał od liczby aut, chcących zakupić naklejkę. Potem już stawali na drodze a kiedy na radiu przekazano informację, że od ilości spływających zgłoszeń centralny system rejestacji padł, a i samych naklejek zabrakło, to wtedy już w Mikulovie stawano gdzie popadnie. W tamtym tygodniu otrzymałem informację od innego kolegi, że nie zakupił urządzenia bo system padł od ilości zgłoszeń.

Mnie nie chodzi o fakt, że będzie paraliż, tylko o fakt, że ludzie zamiast wcześniej załatwić sprawę, czekająna ostatnią chwilę, a potem dzieją się rzeczy jakie się dzieją. Brak urządzeń, awaria systemu czy długie kolejki i czas oczekiwania. Być może się mylę, ale skoro wg liczb dopiero 1/10 zaopatrzyła się w te urządzenie to trochę daje od myślenia.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 29 lis 2019, 0:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Wczoraj, jadąc w stronę Czech wjechałem na Uniwar przed granicą. Kolejka do myta to jakieś 8 osób, postałem chwilę, nic się nie ruszyło to pojechałem dalej. Po rozładunku wjechałem na OMV'ke w Brnie i baba powiedziała, że mam konto zarejestrowane (przez DKV), ale nie wpłacili jeszcze kaucji. Dzisiaj na Shellu, na Kudowie przy okienku były ze 4 osoby a i stało mobilne myto i chłop siedział i się nudził. :)
We wtorek w nocy mam rozładunek w Brnie, to będę musiał jechać dużo wcześniej, żeby ewentualnie wykupić pre-paid'a.


Post Wysłano: 29 lis 2019, 9:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

A da rade zwrocic te czeskie boxy pocztowo? Bo mam i raczej sie nie zapowiada zeby byl w Czechach w najblizszym czasie.


Post Wysłano: 29 lis 2019, 10:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

POCZTĄ
Centralny Punkt Zbiorczy
od 01.12.2019, z doręczeniem najpóźniej 31.05.2020
MYTO CZ, P. O. Box 33, 130 11 Praha 3, Czechy
Punkty Kontaktowe
15 Punktów Kontaktowych, jednak z doręczeniem najpóźniej do 31. 01. 2020
wymagane dokumenty:
Tryb płatności późniejszej (fakturacyjne OBU premid, post-pay):
• nie są wymagane żadne dokumenty

Tryb płatności z góry (OBU premid na doładowanie, pre-pay):
• maszynowo wypełniony PDF formularz Wniosek o zwrot kaucji i nadpłaty
• kserokopia dokumentów pojazdu (dowód rejestracyjny, karta pojazdu)


Post Wysłano: 29 lis 2019, 10:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1811
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Porażka... Volvo odmówiło współpracy przy 37 tysiącach. :roll:
Wczoraj w Jaworznie rozszczelnił mi się zawór ciepło/zimno i zaczął ubywać płyn chłodniczy. To akurat nie tragedia, przez całą drogę dolałem 2 litry, więc znośnie.
Najgorsze jednak pojawiło się jak wracałem za Częstochową. Znany mi problem z Range T, czyli AdBlue... Ograniczenie mocy za 10 h. Dojechałem na bazę, dziś pojechał do serwisu.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 29 lis 2019, 11:49

Tfu, tfu, tfu, nam to jakieś lepsze egzemplarze spod lady się chyba trafiły :oops:


Post Wysłano: 29 lis 2019, 18:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
Porażka... Volvo odmówiło współpracy przy 37 tysiącach. :roll:
Wczoraj w Jaworznie rozszczelnił mi się zawór ciepło/zimno i zaczął ubywać płyn chłodniczy. To akurat nie tragedia, przez całą drogę dolałem 2 litry, więc znośnie.
Najgorsze jednak pojawiło się jak wracałem za Częstochową. Znany mi problem z Range T, czyli AdBlue... Ograniczenie mocy za 10 h. Dojechałem na bazę, dziś pojechał do serwisu.
Co jak co, ale AdBlue to chyba znany każdemu problem. Mamy obecnie DAFa z wynajmu, jeden chodzi bardzo dobrze i ma ponad 200 tkm przebiegu, a świeższy raptem 130 tkm i sypie się jak przysłowiowe Bułgarki w boczowie...

Egzemplarz do egzemplarza nie równy niestety.

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 29 lis 2019, 19:41

Post Wysłano: 29 lis 2019, 19:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2017, 20:10
Posty: 26

szkoda że Iveco


Post Wysłano: 29 lis 2019, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

No nie wiem. Mnie jakoś taka muzyka nigdy specjalnie nie kręciła, choć trochę muzykalny jestem. Głupawe teksty, rymowanki na siłę, taniec na zgiętych kolanach, ten refren "tirrrrrrrrry!".

No to nie jest dobre...

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 29 lis 2019, 21:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Jakby była scania, to byś inaczej śpiewał.


Post Wysłano: 29 lis 2019, 21:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
No to nie jest dobre...
https://youtu.be/VhocjuKWiHU
Masz


Post Wysłano: 29 lis 2019, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Tylko jeden utwór Palucha trawię i bardzo lubię. Za resztą nie przepadam/nie lubię.

I ten utwór to "Bez strachu". Piękno i klasyka: https://www.youtube.com/watch?v=4pu-lKgm-dg


Post Wysłano: 29 lis 2019, 21:45

Masa jest takich utworów życiowych jak palucha 'bez strachu', ten o tirach wrzuciłem dla jaj, bo miałem w polecanych na yt i jest to nowość.


Post Wysłano: 29 lis 2019, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lip 2008, 15:06
Posty: 249
GG: 7005903
Lokalizacja: Resko/Szczecin zachodniopomorskie

Apropo muzyki i dzisiejszego hip hopu.. Nikt, doslownie nikt z dzisiejszych hiphopowcow nawet na milimetr nie zblizyl sie do TEJ plyty Kaliber 44 " Księga Tajemnicza. Prolog.. I to jest dla mnie prawdziwy hip hop, a nie jakies Paluchy,Bonusy i cala masa z dziwnymi ksywkami o ktorych pies z kulawa noga nie slyszal..


Post Wysłano: 29 lis 2019, 21:55

Tylko Piorun, cały czas sztywniutko :twisted:


Post Wysłano: 29 lis 2019, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2650
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Jak w PL wprowadzali ViaTolla też miał być paraliż.
Nie wiem gdzie byłeś 1.7.2011 ale ja wracałem przez Cieszyn:
https://www.youtube.com/watch?v=f7rnC_3JSMQ

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 30 lis 2019, 0:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

I lato z radiem😅


Post Wysłano: 30 lis 2019, 12:27
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Pierwsze problemy z nowym czeskim mytem, zanim jeszcze wszedł w prawomocne użycie.

Podczas rejestrowania nowego urządzenia, skanowane są dokumenty, które podobno idą do centrali są weryfikowane aby prawidłowo nadać normę euro. I tak mojemu tacie zatwierdził Euro5 jako Euro4. Byliśmy dziś wyjaśnić to na Gorzyczkach w tamtejszym punkcie i dostaliśmy odpowiedź, że to trzeba zgłosić do centrali aby ponownie zweryfikowali. No dobra, ale do czasu kolejnej weryfikacji z urządzenia będzie pobierać większą opłatę więc jak to załatwić? Na to pytanie już babeczka nie znała odpowiedzi a w sumie stwierdziła, że ona to ma teraz przerwę, zawinęła się na pięcie i poszła. Rozmawialiśmy z nią 10 minut. Była godzina piąta w sobotę. Za nami stało już 5 chłopaków.

Druga sprawa, jeśli chcecie zdać na granicy Premid, to gotówki nie otrzymacie. Jedynie zwrot na kartę lub konto. Przelać środków z Premida na nowe myto nie ma możliwości.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 30 lis 2019, 12:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

A myślałem, że nasz system jest upośledzony, ale widać Czesi idą jeszcze grubiej.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2720 z 3472 [ Posty: 69432 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12718 2719 2720 2721 27223472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mariuszduzy i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: