Strona 3285 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13283 3284 3285 3286 32873468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 maja 2022, 10:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Niech zapłaci za remont komina to sie nauczy spacerować po suche :D

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 14 maja 2022, 11:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Sama od razu powiedziała, że zapłaci :lol: tydzień się kończy, może następny będzie bardziej owocny :]


Post Wysłano: 14 maja 2022, 11:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Właśnie tak mnie zastanawiało, bo w sumie nie słyszałem, żeby komuś zapaliły się sadze od groszku. :D Chyba, że ktoś dołożył sobie ruszta i pali czym leci, to wtedy inna bajka. :wink: Ja od kiedy mieszkam w nowej chacie, jeszcze komina nie czyściłem, a będzie już 5 lat, tylko, że ja tylko groszkiem palę. Tylko mimo wszystko, muszę zajrzeć do niego. :mrgreen:
Właśnie drewno ma to do siebie, że powstaje wtedy taka "maź" w kominie, no i jak to się zapali to wtedy kaplica.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 14 maja 2022, 12:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 219
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
... W środę w kolejnym aucie na załadunku pękł dekielek filtra paliwa...
Czasem nie był wymieniany wkład filtra paliwa w ostatnich tygodniach?
Często się tak dzieje jak ktoś przykręca dekielek a nie poluzuje odpowietrznika w obudowie filtra.


Post Wysłano: 14 maja 2022, 13:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Te kopciuchy to w ogóle porażka, dym, popiół i sadza i brudno.. U siebie zdecydowałem się na gaz, głównie dla wygody no i dlatego ze czysto mam wtedy w kotłowni. Tylko, że dom gotowy a gaz podłączają od półtora roku :lol: dzisiaj czyscilem ten komin to wywalilem 5 wiader sadzy.. 4 kilogramowy odważniki w pierwszej chwili miał problem przejść.. Także jakiś super kominiarz był bo tak szybko to by nie zatkało komina :evil:

Speed dokładnie, jakieś miesiąc czy półtora jak wymieniane wszystkie filtry w aso :]


Post Wysłano: 14 maja 2022, 15:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Ale to za gazem miejskim tyle czekasz? Bo jak tyle czekasz za gazem z butli stacjonarnej, było trzeba mówić, to bym Ci załatwił podłączenie w ciągu kilku tygodni. :D Przyjechałaby ekipa od nas i chwila moment i założone. :wink:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 14 maja 2022, 15:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Tak na ziemny ze zwykłego gazociągu.. Ale jest światełko w tunelu. Wczoraj byliśmy z połówką w gazowni i niby w ciągu miesiąca ma być :) gazociag obok działki to nie kombinowalem nic innego 😃

A wracając do scanii, chciałem wymienić kierowcy materac bo marudził że już dziadowski ma. To więcej pierwsze obczajka co tam na allegro i w ogóle w netach maja. Coś tam znalazłem, ale myślę zadzwonie do znajomego ze scanii żeby mi powiedział ile ori u nich. No i jak sprawdził, sam stwierdził, że normalne to to nie jest :lol: sam materac 2,5 koła, za to łóżko kompletne coś koło 13 :lol: :lol: Jakby to było do najnowszej może bym zrozumiał, a to do rki z 2008 :roll:


Ostatnio zmieniony 14 maja 2022, 15:53 przez Jernej, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 14 maja 2022, 15:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Z butli wychodzi drogo.
Z sieci ogrzewanie domu 140m2, plus 70m2 piwnice ( tu tylko tak trochę, żeby było z 15 stopni), wychodzi 2300 - 2700 za 6 mcy sezonu grzewczego, to jest za kilka ostatnich lat (tyle wychodzi za Gaz do ogrzewania, gotowania, gorąca woda itp). Teraz po podwyżkach to w sumie nie wiem.
Gaz jest bezobsługowy, nie ma noszenia wyngla, popiołu, rozpalania, gaszenia, jak napalisz gorąc jak wygaśnie zimno. Gaz przy dobrym sterowniku, I jego zaprogramowaniu jest bezobsługowy, sam grzeje wodę w zasobniku, sam zmniejsza temp na dniu, lub w nocy, sam przechodzi w tryb zima lub lato, no serio nic się nie robi, jest dobrze.
I to za równowartość 2,5t wyngla które to 2,5t pewnie by brakło na zimę ...
Dodam że spalam z 0,5m3 drewna w kominku, ale palę tak z 10 razy na zimę, nie chodzi o ciepło, tylko żeby było miło.

Edit:
Jeszcze dodam, że od kilku lat trochę wędzę, sam robię wszystko od zera, schaby, polędwice, kiełbasy. Dziś jest rybka, zamarynowana, część hodowlanej z Norwegii, część złowionej w oceanie, część w pieprzu, część z pietruszką, wędzone w 25 stopniach przez 3h, zara pójdę dołożyć na 50 stopni przez ostatnie 30 min, żeby nie było że jest całkiem surowa (wiem, I tak będzie surowa, taka ma być :D). Reasumując, jak ktoś ma jakiś gorzoł do rozpicia - dziś wybredny nie jestem, to pod rybę było by?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 14 maja 2022, 16:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Gdzieś na Facebooku kiedyś widziałem, gość sam robił materace do eRek i aż takie drogie to nie było. :) Jak znajdę, mogę Ci podrzucić na PW, chyba że już to widziałeś.

Wiadomo, gaz miejski to jest, a przynajmniej był bajka... Jeżeli chodzi o cenę. Z butli zawsze będzie drożej, bo wiadomo, w cenę wlicza się wszystko, co trzeba zrobić po drodze, by ten gaz dostarczyć. :)

P. S. Znalazłem

Obrazek

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 14 maja 2022, 16:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Chyba właśnie od niego zamówiłem, 590 z przesylka. Zobaczymy co kiero powie jak założymy :D


Post Wysłano: 14 maja 2022, 18:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Chyba właśnie od niego zamówiłem, 590 z przesylka. Zobaczymy co kiero powie jak założymy :D
Te materace są świetne, będzie zadowolony :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 14 maja 2022, 21:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Ja zamawiałem na allegro materac na wymiar do Rki z 2014 roku, w sumie jeszcze nikt na nim nie spał bo auto czeka na kierowcę, ale wydaje się być fajnie sprężysty i gruby. Cena chyba 700pln.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 15 maja 2022, 1:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Chyba właśnie od niego zamówiłem, 590 z przesylka. Zobaczymy co kiero powie jak założymy :D
Gdzie te Scanie i górne łóżka w czworce Topline :roll:

Ps. No ku*wa żal.pl
Obrazek

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 15 maja 2022, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2010, 21:03
Posty: 148
GG: 4408153
Samochód: Robur/Chrysler T&C
Lokalizacja: WWL

Wyprzedzalem gdzieś jego bodajże w Niemczech i też właśnie zwróciłem uwagę na to :shock:


Post Wysłano: 16 maja 2022, 11:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 316
Samochód: Daf

Kierowniku nie dosiadłeś przypadkiem FMki czy ktoś się podszywa ?


Post Wysłano: 16 maja 2022, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Nie, nadal muszę się męczyć Kanio.
Ostatnio trochę się przyzwyczaiłem, i już drażni mnie trochę mniej. Niebieska, ładna, a robali tyle utłuczone na masce że powoli traci kolor.

Oczywiście nadal uważam że Volvo RULEZ!!! :wink:

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 17 maja 2022, 12:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
Wyprzedzalem gdzieś jego bodajże w Niemczech i też właśnie zwróciłem uwagę na to :shock:
A tam Zara... Księża też ruchają xD

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 17 maja 2022, 16:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Czy mi się wydaje, czy jednak zwiększyły się moce produkcyjne nowych samochodów? Niby każdy producent miał terminy oczekiwania grubo ponad pół roku, a jednak nowych JelczyNL przybywa zaskakująco szybko.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 17 maja 2022, 18:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

To w więszkości bzdura żeby cenę podbić. Tesciu pracuje w Niemczech u gościa co robi elektronikę dla grupy vw. Fabryki w polsce, Meksyku i niemczech chodzą tylko na 60-70% bo vw nie odbiera towaru..


Post Wysłano: 17 maja 2022, 19:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Czy mi się wydaje, czy jednak zwiększyły się moce produkcyjne nowych samochodów? Niby każdy producent miał terminy oczekiwania grubo ponad pół roku, a jednak nowych JelczyNL przybywa zaskakująco szybko.
Duża partia JelczyNL zwolniła się po wycofaniu z rynku RUS. DAF nie miał fabryki wewnątrz Rosji, która pokrywała zapotrzebowanie rynków Rosji i reszty wschodu, cała produkcja szła z Eindhoven. Siłą rzeczy, kiedy odpadły zamówienia z Rosji to zwiększyły się moce przerobowe w fabryce.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3285 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13283 3284 3285 3286 32873468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: