| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| [Man, TGA] Co to za przełącznik ? https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=4031 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | fanMAN-a [ 19 lip 2006, 23:56 ] |
| Tytuł: | [Man, TGA] Co to za przełącznik ? |
WItam jestem tutaj nowym uzytkownikiem i mam małe pytanko. Do czego służy w Manie TGA 18 410 (i w innym napewno tez tak jest,ale taki ma mój tata Jak ktoś wie to niech napisze |
|
| Autor: | Pazdz [ 20 lip 2006, 0:09 ] |
| Tytuł: | |
Jeżeli chodzi o to pokretło, to jest to blokada dyferencjału. |
|
| Autor: | fanMAN-a [ 20 lip 2006, 7:23 ] |
| Tytuł: | |
no sorry ale ja dopiero co zaczynam sie interesowac takimi samochodami a co to jest ta blokada deferencjału?? Z strony Mana TGA ściagłem jeden filmik i jak kierowca wjeżdżał z asfaltu na żwirownie to przekręcał to. Pozdroo Dzieki za pomoc |
|
| Autor: | GRZEGORZ [ 20 lip 2006, 9:11 ] |
| Tytuł: | |
Blokada dyferencjału odpowiada za rozdzielanie mocy na obie osie, może się także przydać przy redukcji poślizgu. |
|
| Autor: | Owiec [ 20 lip 2006, 12:03 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: Blokada dyferencjału odpowiada za rozdzielanie mocy na obie osie
Grzesiek podał zastosowanie blokady dyferencjału dla samochodów terenowych z układem 4x4 a nie dla ciężarówek... |
|
| Autor: | fanMAN-a [ 20 lip 2006, 12:48 ] |
| Tytuł: | |
oo wielkie dzieki koledzy za pomoc Pozdrawiam wszystkich kierowców!!!! Szerokiej drogi... bajo.. |
|
| Autor: | DRIVER1965 [ 20 lip 2006, 13:28 ] |
| Tytuł: | |
Na suchej asfaltowej nawierzchni,przy mocnym skręcie i włączonej blokadzie można uwalić pół oś. |
|
| Autor: | GRZEGORZ [ 20 lip 2006, 18:19 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: Grzesiek podał zastosowanie blokady dyferencjału dla samochodów terenowych z układem 4x4 a nie dla ciężarówek...
Pomyliło mi się |
|
| Autor: | Sewex [ 24 lip 2006, 18:33 ] |
| Tytuł: | |
NOm radze uważać z tą blokadą pilnowac kiedy się wyjeżdza na drogi utwardzone i prędkosć rośnie do 60-80km/h widziałem jak przy SCANI 8x6 włączony napęd na wyszystkie 6 osi przy 70km/h rozpruło tylny most (3) , a to przez głupote kierowcy!! A Nam jak jeździliśmy dłużej na blokadzie przy Mercu siadną uszczelniacz (simering) przy wyjściu na wał i troszke cieknie olej jak sie zagrzeje:):):):)) POZDROWIONKA |
|
| Autor: | truckradom [ 31 lip 2006, 12:38 ] |
| Tytuł: | |
boziu |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|