Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość

Rozporządzenie Ministerstwa Transportu Białorusi z 7 czerwca Nr 16 w sprawie niektórych kwestii dotyczących korzystania z płatnych odcinków dróg określa wysokość kaucji za urządzenie pokładowe w elektronicznym systemie poboru opłat za przejazd białoruskimi drogami. Po oficjalnym opublikowaniu dokumentu, które ma wkrótce nastąpić, kaucja za urządzenie pokładowe od pojazdu o masie powyżej 3,5 t wynosiła będzie 50 еurо. Przypominamy, że w systemie BelToll płatnych będzie łącznie 815 km białoruskich dróg i w celu ich uiszczenia niezbędne będzie posiadanie urządzenia pokładowego. (belta.by)

Źródło: http://etransport.pl/wiadomosc25001.html

A my "narzekamy", że kaucja u nas wynosi 120 zł... Na Białorusi to umieją się bawić.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Poczytaj o zmianach na Węgrzech ;)
140 eurykow urządzenie będzie kosztowało.

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Termin wprowadzenia tego ustrojstwa za tydzień, a koledzy mówią, że nie widać jeszcze punktów dystrybucji. Jutro ruszam na wschód i pamiętając jakie było zamieszanie z Viatollem trzeba szybko wrócić.
Cytuj:
Ministerstwo Transportu i Łączności Republiki Białorusi ogłosiło następujące stawki poboru opłat za przejazd autostradami płatnymi. Wejdą one w życie z dniem 1 lipca 2013 roku:


pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej
3,5 tony (samochody osobowe)
0.04 EURO/km

dwuosiowe pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej
3,5 tony (pojazdy ciężarowe/ autobusy)
0.08 EURO/km

trzyosiowe pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej
3,5 tony (pojazdy ciężarowe/ autobusy)
0.10 EURO/km

pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej
3,5 tony (pojazdy ciężarowe/ autobusy)
0.12 EURO/km
Hm... z tego wynika, że nie powinni pobierać opłaty bo na Białorusi nie ma autostrad :lol: M1 ma oznaczenie jako droga ekspresowa. Stawki mają wyższe jak w Polsce. Czyli od lipca koniec jazdy przez Vitebsk i robienia kwitów na bramki :mrgreen:


Jadąc wczoraj obwodnicą Siedlec w stronę Terespola napotkałem ciekawy slogan reklamujący BelTolla. Czy mógłby mi ktoś naświetlić jego znaczenie: BelToll i droga staje się łatwiejsza (prostsza). W nawiasie podałem alternatywne słowo, bo nie jestem pewien czy było to, czy tamto - ach to całonocne zmęczenie :mrgreen:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Wróciłem i nie widziałem punktów dystrybucji BelTolla, które według strony internetowej miały być już dawno otwarte!! Kabaret jakiś... w ruskim radiu słyszałem reklamę, w której tłumaczą powód wprowadzenia mautu. Ponoć jest to w interesie wszystkich kierowców, w trosce o bezpieczeństwo i lepszy stan białoruskich dróg.


Cytuj:
[...]Ponoć jest to w interesie wszystkich kierowców, w trosce o bezpieczeństwo i lepszy stan białoruskich dróg.
Gdzieś to już kiedyś słyszałem... I to zdaje mi się, że w naszym "cudownym" Kraju. A jak rozpierdzielona była tak jest nadal "siódemka" od Głuchowa do Janek a ViaTolla się płaci...
Łukaszenka po prostu budżet Białorusi ratuje - ot co.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2006, 21:10
Posty: 202
GG: 8460279
Samochód: 1848
Lokalizacja: Kątownia obok narzędziowni

Firmie Kapsch nie udało się uruchomić systemu opłat na Białorusi od 1 lipca, zgodnie z komunikatem ZMPD system ma ruszyć od 1 sierpnia. http://zmpd.pl/aktualnosc.php?akt_id=527
Możemy się cieszyć, że nie tylko u nas występował wielki problem podczas startu systemu :mrgreen:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 cze 2013, 13:49
Posty: 3

50 euro powiadacie no niby drogo ale jeszcze nie ma aż takiej wielkiej tragedii choć też nie ma się z czego cieszyć ; )

_________________
Bardzo atrakcyjna oferta busy Holandia ZOBACZ !


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: