Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 cze 2013, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Takich tematów na tym forum było co najmniej kilka, a z każdym z nich narasta we mnie śmiech :lol:. Prędzej w tym kraju zabraknie polityków, czy powiedzmy dziennikarzy niż kierowców. Dostęp do tego zawodu jest dziecinnie prosty wystarczy trochę chęci oraz oszczędności z innej pracy lub jak przedmówcy wspominali dofinansowania z U.P. (co według mnie jest trochę nie fer do tych co sami pracują na to, ale nie mnie jest to sądzić) i już jest kierowca (osoba mająca uprawnienia, która realia na drodze zdobywa zbiegiem lat doświadczenia). A co zmieniłby te szkoły zawodowe, czy techniczne w tym zawodzie :?: A no nic bo nadal produkowały by ludzi którzy powiedzmy mieli by wiedzę teoretyczna, a nie praktyczna. I nadal miały by problem ze znalezieniem pracy. Wiem że na terenie naszego kraju były takie klasy profilowane gdzie młodzi ludzie mogli zdobywać wykształcenie jako kierowca- mechanik dla konkretnych pracodawców jako przykład podam Nowy Sącz, a firmą przyjmującą był Litwiński z Tęgoborze czy to działa do teraz to nie wiem. Problem leży z mojego punktu widzenia raczej w nad podaży kierowców (czyt. za dużej ilości) niż w ich braku. W tej firmie w której pracuje (która znajduje się na skraju bankructwa i zwalnia pracowników) nie ma dnia, aby co najmniej trzy osoby nie zostawiały swoich dokumentów aplikacyjnych. A kiedy szef doszedł do wniosku że przyjmie stażystów (za których nie płaci z U.P.) zamiast pracowników to przyszło 16 osób (dwa stanowiska) to o mało się nie pobili o tą pracę między sobą (stanowisko monter- kierowca gdzie 95% to praca na budowie). Ja sam też próbuje zmienić pracę od kilku miesięcy i wcale nie jest tak różowo na rynku pracy jak by się wydawało. I z tego co widzę nigdy nie braknie osób do ciężkich zawodów wyzyskiwanych przez lepiej wykształconych. Pozdrawiam Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 13 cze 2013, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2011, 13:11
Posty: 13
GG: 0

Cytuj:
Mam odmienne obserwacje :) Co prawda nie zastanawialem sie nad narodowoscia kierowcow, ale szukam wlasnie pracy w Irlandii majac pol roku doswiadczenia z Polski i jedyne oferty jakie dostaje to praca Ire-UE. Na prace lokalne (paradoksalnie) pracodawcy maja wielkie wymagania i wystarczajaca ilosc kierwców
Owszem, bo na śmieciarce zarobisz więcej niż na międzynarodówce. A jak Irysowi powiesz że ma pomieszkać 2-3 tygodnie w budzie to Cię wyśmieje( no może poza kilkoma) I jest tak jak mówisz, na krajówce spoko pojeźdzą, ale firmy które latają na EU już tak różowo nie mają. Rano wsiada koło 5 kończy i idzie do domu, weekend z rodziną, dlatego są takie różnice między krajówką a UE.


Post Wysłano: 14 cze 2013, 9:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:05
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: PL

Na dzień dzisiejszy jeszcze jest normalnie ale rozchodzi sie jak rynek pracy w kierunku kierowcy będzie wyglądał za 5 , 10 lat, kiedy to poodchodzą na emerytury a zastąpić nie będzie miał kto bo panstwo już nie naprodukuje tylu kiermanów:) tak moze byc.


Post Wysłano: 14 cze 2013, 11:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Na dzień dzisiejszy jeszcze jest normalnie ale rozchodzi sie jak rynek pracy w kierunku kierowcy będzie wyglądał za 5 , 10 lat, kiedy to poodchodzą na emerytury a zastąpić nie będzie miał kto bo panstwo już nie naprodukuje tylu kiermanów:) tak moze byc.
proszę pamiętać, że jak już wspominałem w latach 2004-2008 przybyło 80 tysięcy kierowców w samym transporcie międzynarodowym i to nie państwo naprodukowało tych ludzi.

trzeba wziąć pod uwagę, że zrobienie kat. C, C+E i KW może się zamknąć w 3 miesiącach.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 15 cze 2013, 9:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:05
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: PL

Kat D to również zawodowe PJ i trzeba bedzie zasilić szeregi nie tylko ciężarowe ale i autobusowe.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: