Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 mar 2013, 23:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 18:26
Posty: 254
GG: 117176
Lokalizacja: Ire

Niestety musze wymienic mojego HTC TyTn II - zaczal sie sypac mechanicznie :( Potrzebuje takiej fukcjonalnosci:
- AutoMapa (nawigacja)
- UBook (ebooki)
- poczta
- terminarz
- kontakty
- szybkie fotki (czyli nie zalezy mi na jakosci za bardzo)

Czy ten najtanszy telefon z oferty mojego operatora nie bedzie gorszy niz leciwy Tytan?
http://shop.vodafone.ie/shop/phones-and ... rt-2-black

A moze jednak cos ciut drozszego?
http://shop.vodafone.ie/shop/phones-and ... xy-y-black

Pomozcie :)


Post Wysłano: 05 maja 2013, 13:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2012, 10:46
Posty: 39
GG: 36605665
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

W tych Galaxy Y szybko pada bateria codzienne ładowanie to standrad. Polecał bym Xperie neo V ale cenowo pewnie spora różnica w porównaniu z Galaxy Y


Post Wysłano: 10 sty 2020, 20:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Chcę kupić pierwszego własnego smartfona. Ma chodzić na androidzie. Cena do 1600zł. Będę go używał głównie do dzwonienia, przeglądania internetu w razie potrzeby, wysyłania zdjęć członka spedytorce... taki standard.

Na co zwracam uwagę:
-bezproblemowe łączenie się z komputerem. Obecnie używam służbowego Huawei i producent stwierdził że muszę w tym celu koniecznie zarejestrować się u nich.
-jakość zdjęć
-pojemność baterii

Jestem leniwy i nie mam ochoty próbować wszystkiego po kolei, a większość porównań i tak jest sponsorowana. Tak więc zwracam się do forum o pomoc.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 10 sty 2020, 22:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Xiaomi od majfrendów z ChRL.

Fajna porównywarka jest na mgsm.pl


Post Wysłano: 10 sty 2020, 22:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Zgodzę się z Karolem. Xiaomi tłukę od prawie 1.5 roku. Mam Mi Mix 2S i nie mogę znaleźć na niego haka.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 10 sty 2020, 23:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Dzięki. W tym budżecie dostanę mi 9t pro. Zobaczę co to jest. Fajnie byłoby gdyby jeszcze ktoś podzielił się doświadczeniem.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 10 sty 2020, 23:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Polecam kanał Mobzilla na YT. Gość dość rzetelnie mówi o telefonach.

Ja raz miałem Xiaomi. Wytrzymał 3 miesiace.


Post Wysłano: 10 sty 2020, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

W jakim celu chcesz się łączyć telefonem z komputerem?


Post Wysłano: 11 sty 2020, 0:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Żeby zgrać zdjęcia na przykład.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 11 sty 2020, 1:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Żeby zgrać zdjęcia na przykład.
Ale to każdy telefon z androidem obsługuje. Podłączysz vis USB. W tel wybierasz "przesyłanie plików" i telefon montuje się w systemie plików jak normalny napęd (np jak pendrive).
Można też sparować telefon z komputerem (laptopem) przez bluetooth (o ile komp ma moduł BT). Tyle że przesył wolniejszy.

Można też (najprościej) za pomocą pendrive'a z wyjściem na microUSB (o ile telefon ma wejście micro a nie typ C)

Obrazek


Post Wysłano: 11 sty 2020, 2:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
Ale to każdy telefon z androidem obsługuje. Podłączysz vis USB. W tel wybierasz "przesyłanie plików" i telefon montuje się w systemie plików jak normalny napęd (np jak pendrive).
No właśnie to nie tryka z Huawei. Nie rozpoznaje go. Komputer wyświetla komunikat "Włóż dysk...". Musisz pobrać program HiSuite a do tego potrzebna jest rejestracja u producenta.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 11 sty 2020, 5:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Dies Samsung np daje przejściówke usb c do usb a i można normalny pendrive podpiąć


Post Wysłano: 11 sty 2020, 9:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Po co tak kombinować? Lepiej włączyć synchronizację przez zdjęcia google, Dropbox, czy inna chmurę, wchodzisz np. na https://photos.google.com/ i albo pobierasz zdjęcie na dysk, albo udostępniasz, albo tylko przeglądasz.
Jak nie jesteś zainteresowany zmianami oprogramowania w telefonie albo czymś podobnym, to podłączenie telefonu do komputera jest w dzisiejszych czasach zbędne.


Post Wysłano: 11 sty 2020, 12:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Tyle że ja nie używam zdjęć google, dropboxa, ani chmury. Musiałbym pamiętać kolejną nazwę użytkownika i hasło. Sam nie wiem gdzie mam już konto. Każda strona ma swoje wymagania co do hasła np. wielka litera, liczba, ilość znaków więc ciężko mieć jedno hasło do wszystkiego. Gdy już chcesz się połączyć internet bezprzewodowy traci zasięg, jak już złapiesz zasięg to okazuje się że masz nieaktualną przeglądarkę czy tam inny szajs, musisz ściągnąć aplikację a na koniec zapomniałeś tego super bezpiecznego hasła. W dzisiejszych czasach niby wszystko jest a tak naprawdę nic porządnie, czego nie tknę to jest zrobione na [wycenzurowano]. Za to kabel zawsze działał a ja nie muszę mieć wszystkiego na już. Mogę poczekać aż wrócę do domu i podepnę się pod komputer. Mój służbowy smartfon ma praktycznie ciągle włączony tryb oszczędzania energii, wyłączony internet, gps, bluetooth. Nie mam nawet Whatsappa ani Messengera. Gdy ktoś mnie potrzebuje niech zadzwoni. Jak nie odbieram to oddzwaniam, a gdy muszę wysłać zdjęcia szkód to mam MMS-y.

Mimo wszystko potrzebuję takiego telefonu ze względu na aparat. Dzisiejsze telefony robią lepsze zdjęcia niż moja 10-letnia cyfrówka i nie trzeba targać nic dodatkowo w ręce.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 11 sty 2020, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Już rozumiem skąd ten podpis w stopce.
Zainstaluj sobie lastpass, czy inny manager haseł wygeneruje ci super bezpieczne hasło, zapisze i zapamięta. Logujesz się jednym "master password", a na telefonie robisz to dotykiem palca - jak do banku. Wchodzisz na stronę lub do aplikacji, uzupełnia ci login, hasło i się logujesz.
Z kolei na komputerze ściągasz dodatek do przeglądarki i robi dokładnie to samo.
https://www.lastpass.com/

Nic mi do twojego stylu bycia i życia, ale po prostu pewne rzeczy można sobie ułatwić gotowymi rozwiązaniami.


Post Wysłano: 11 sty 2020, 15:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
Już rozumiem skąd ten podpis w stopce.
Mnie ciężko przekonać jeśli chodzi o technikę. W listopadzie zamówiłem auto. Podobne całkowicie nowe stało już w salonie z dużym upustem. Nie wziąłem go tylko dlatego że miał dwusprzęgłową siedmiobiegową zautomatyzowaną skrzynię biegów a ja chciałem 6 biegów we wajchotroniku.
Cytuj:
Zainstaluj sobie lastpass
Czyli kolejny program, nakładka, aplikacja...
Cytuj:
Nic mi do twojego stylu bycia i życia, ale po prostu pewne rzeczy można sobie ułatwić gotowymi rozwiązaniami.
Tyle że to nie jest to co ma być. Rozwiązanie jest wtedy gdy naciskasz przycisk i działa.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 11 sty 2020, 16:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja się na telefonach nie znam, ale jeszcze z rok temu miałem Samsunga S7 edge. Mega telefon, płynność, intuicyjność, jakość zdjęć super.
Sądzę że bije te chinole na głowę, i kosztuje ledwie połowę budżetu.
Wydzwoniłem nim milion minut, kilka razy upadł, i nic. Teraz przez rok dobijają go moje dzieci grając w czołgi, i nadal działa, jest szybki itp.
Teraz mam S9+, niby sporo lepsze parametry, a jakos mnie nie powala.

Są niby nowe na alle, za 900zł. Gdybym miał pewność że to naprawdę nowy nowy, to bym brał w ciemno.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 11 sty 2020, 16:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Ziutomir do poprawnego funkcjonowania telefonu z Androidem i tak musisz mieć konto google, więc musisz hasło zapamiętać. A tym samym zdjęcia google nie stanowią problemu


Post Wysłano: 11 sty 2020, 17:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Czyli kolejny program, nakładka, aplikacja...
Nic ci nie poradzę, że świat idzie do przodu i coraz więcej haseł wymaga zapamiętania lub zapisania. Możesz je zapamiętać, zrobić sobie notes z hasłami, zapisać i włożyć kartkę do etui w telefonie jak niektóre dzbany, albo skorzystać ze względnie bezpiecznego rozwiązania jakim jest program.
Zachowujesz się jakby założenie jednego konta, albo instalacja jednego programu wymagała od ciebie nadludzkiego wysiłku. Możesz iść pod prąd technologii, albo z niej korzystać. Twój wybór, a co wybierzesz, świata nie zmieni.


Post Wysłano: 11 sty 2020, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

W Samsungu to nawet nic nie trzeba instalować, bo masz aplikację Samsung Pass.
Właściwie raz porządnie skonfigurowany Samsung nie wymaga większej ingerencji podczas użytkowania, może są lepsze i tańsze telefony, ale raczej nie dla osoby, która się nie chce tym interesować.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: