Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 lut 2013, 15:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2013, 13:30
Posty: 2
Samochód: Scania

Witam! Mam odprysk na szybie od kamyka i potrzebuję to jakoś zrobić. Myślicie, że lepiej wymienić całą szybę czy 'kleić' to jakoś?


Post Wysłano: 14 lut 2013, 15:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Do scanii r szyba pilkingtona kosztuje ok 450zł, Ostatnio kupowałem do Dafa 105 nordglass 350zł. Powiedz czy się opłaca.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 14 lut 2013, 16:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Jeżeli szyba nie jest pęknięta i odprysk nie jest duży to można zakleić. Z tego co wiem to reperują ubytki do wielkości monety 5 zł.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 14 lut 2013, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

poszukaj w internecie "naprawa szyb samochodowych" podjedź niech obejrzy to człowiek który tym się zajmuje.
mnie naprawiał warsztat i w Piotrkowie Tryb. i w Pęcicach w obu przypadkach byłem zadowolony - koszt wyniósł 150 zł i 80 zł.
ta droższa naprawa to po trafieniu ciężarkiem samochodowym skośne długości 4,5 cm to tańsze to odprysk po kamieniu.

Cytuj:
Do scanii r szyba pilkingtona kosztuje ok 450zł, Ostatnio kupowałem do Dafa 105 nordglass 350zł. Powiedz czy się opłaca.
a ile wymiana?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lut 2013, 23:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2013, 23:52
Posty: 1

pękniętą szybę najlepiej wymienić w NordGlassie, oni się tam w tym specjalizują. Z tego co wiem wymieniają szyby bardzo fachowo i sprawnie, cen również nie mają za wygórowanych.


Post Wysłano: 15 lut 2013, 5:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

kiedyś próbowałem naprawić pęknięcie szyby, niewielkie, ale mimo że gość mienił sie fachowcem nie dawał na to gwarancji i peknięcie poszło dalej.
więc moim zdaniem zamiast szukać półśrodków, lepiej wymienić szybę, bo jak wspominali koledzy ceny nie są astronomiczne, a i tak tam w końcu trafisz, ale stracisz czas, kasę i nerwy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 15 lut 2013, 9:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2012, 22:03
Posty: 138
Samochód: Man 14-232

Bez sensu napraw kosztuje 15zł. Półtora roku temu temu miałem podobny przypadek jadąc za wywrotką kamyk uderzył w środek szyby zrobił się rozprysk wielkość 5cm pojechałem do nordglass trwało to 20 minut najpierw wymyli dokładnie to miejsce potem uzupełnili żywicą,wysuszyli,wypolerowali.Ani śladu rozprysku. Zastawiam się ile wy zarabiacie ze przez głupotę wartą max 40zł radzicie kupić nową szybę


Post Wysłano: 15 lut 2013, 15:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

widzisz miałem podobnie, ale pęknięcie mimo posklejania poszło dalej i musiałem jechać wymienić szybę.

więc albo sklejenie się uda, albo nie. firmy zajmujące się tym nie dają żadnej gwarancji.
w Twoim przypadku udało się, w moim zamiast jednego dnia, zmarnowałem dwa, zamiast od razu zapłacić za wymianę dorzuciłem do tego koszt klejenia szyby.

oczywiście jak pęknie mi szyba i pojadę kleić, a Ty zobowiążesz się, że w razie niepowodzenia pokryjesz koszty wymiany szyby, to będę zawsze za tym, aby tylko naprawiać i przyznam Ci rację.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 15 lut 2013, 18:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Może Cyryl po prostu na takiego "fachowca" trafiłeś.


Post Wysłano: 15 lut 2013, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

no tak możliwe, ale jeżeli ktoś miał lub będzie miał do czynienia z naprawą szyb proszę spytać: czy udzielają gwarancji?
z tego co ja wiem nikt w tej brażny nie udziela gwaracji, więc trudno mówić o fachowści.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 16 lut 2013, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2012, 22:03
Posty: 138
Samochód: Man 14-232

Cytuj:
no tak możliwe, ale jeżeli ktoś miał lub będzie miał do czynienia z naprawą szyb proszę spytać: czy udzielają gwarancji?
z tego co ja wiem nikt w tej brażny nie udziela gwaracji, więc trudno mówić o fachowści.


http://www.auto-szyby.swidnica.pl/ :?


Post Wysłano: 16 lut 2013, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Do Atego szyba czołowa 650 zł + koszty montażu w Ożarowie Mazowieckim, więc chyba lepiej skleic za nawet 100 zł.


Post Wysłano: 17 lut 2013, 1:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

A może warto pomyśleć co to jest " odprysk " a co " pęknięcie" ?
Co warto naprawiać a co nie?
Czy zawsze to co mi sie stało to musi dotyczyć innych?

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Post Wysłano: 17 lut 2013, 11:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2011, 14:24
Posty: 352
GG: 4128224
Samochód: Peugeot 508/MAZDA 2
Lokalizacja: CARLISLE GB/Blatyre SC/Aberdeen SC

witam wtrącę swoje 3 grosze jako ze u NAS zarówno naprawia się jak i wymienia szyby
po 1 Cyryl ma racje co do tego ze gwarancji na naprawę się w zasadzie nie daje mało tego nie daje się nawet gwarancji ze podczas naprawy nie pęknie dalej i nie pogorszy stanu szyby, taka specyfika materiału, de facto szyby się nie da skleić żywicą !!! a tylko uzupełnia jej ubytek
co do wielkości i rozmiarów uszkodzeń to najczęściej w autobusach odpryski i pęknięcia ( nawet te 65cm ) sa naprawiane najczęściej bo i szyby drogie i wymiana kłopotliwa generalnie zależy to tez od typu szyby
szyby wklejane np SCANIA R są elementem konstrukcji wytrzymałościowej kabiny i maja inne naprężenia niz np VOLVO FM/FH ( PRZED modelem FH4 z 2013 ) :D montowane na gumie --- tu naprawy bardziej efektywne
co do kosztów to bardzo popularne u nas ( ok 95 na 100 pojazdów ) są ubezpieczenia szyb i odpryski i pęknięcia klei się ZA DARMO ( KLIENT NIC NIE PŁACI I NIE MA REJESTROWANEJ NAPRAWY JAKO SZKODA NA UBEZPIECZENIU ) a jak naprawa sie nie powiedzie i do 14c dni pękniecie się powiększa to wymiana na nowe ( WTEDY KLIENT POKRYWA 17% KOSZTU SZYBY Z MONTAŻEM )

pozdrowienia

_________________
I ZYCIE SIE TOCZY DALEJ ...


Post Wysłano: 17 lut 2013, 22:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2012, 22:03
Posty: 138
Samochód: Man 14-232

W jakich przypadkach nie otrzymamy odszkodowania?
- uszkodzenia zostały spowodowane na skutek wojny :lol:

http://najtanszeoc.info/ubezpieczenie-s ... w-pzu.html


Post Wysłano: 18 lut 2013, 6:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Czy zawsze to co mi sie stało to musi dotyczyć innych?
masz rację, ale co mam opisywać: doświadczenia kolegi? parkingowe opowieści?

kolega zapytał i chce mieć opinie, każdy może mieć inną, ja mam taką na podstawie własnych doświadczeń.
a jaką on decyzję podjemie to już inna sprawa.
każdy sam postępuje po swojemu.

tak jak wspomniał kolega Tszpak oprócz samego sklejenia ważne jest, że kabina lub karoseria pojazdu podczas jazdy "pracuje" czyli ulega minimalnym odkształceniom i to jest przenoszone na szybę. może być tak, że mimo pozornie dobrego sklejenia odprysk zamieni się pęknięcie, które pójdzie dalej.

natomiast chciałbym zwrócić jeszcze na coś uwagę: nie mówię tutaj o samochodzie osobowym, bo tu każdy robi według siebie, ale o pojeździe ciężarówym pracującym i zarabiającym. klejenie szyby może skutkować niespodzianką, która zaskoczy nas i może uniemożliwić kontynuowanie wykonania zlecenia.

natomiast to ubezpiecznie na odpryski i pęknięcia, to dobre rozwiązanie, tylko jaki jest tego koszt? i czy można wykupić mając samo OC bez AC.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 19 lut 2013, 22:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

to ja wtrące swoje dwa grosze. Wiec ok roku temu kamień spod koła poprzedzającego pojazdu trafił w szybe przy TGA XXL. Kamiń trafił w lewy dolny narożnik szyby. Wezwalismy "fachowca" od szyb który notabene zawsze nam wymienia szyby ale w tym przypadku chcielismy zeby szybe nawiercił gdyz pęknięcie było od rogu szyby a długośc pęknięcia ok 5cm i postępowało w kierunku środka szyby. Fachura nawiercił szybe zalał żywicą ale nie dawał gwarancji ze pojdzie dalej. Po kołku okazało się ze pęknięcie postępuje. Postanowilismy sami nawiercić dreamelem z okrągłym wiertłem na końcu(nie mielismy nic do stracenia gdyz jesli by się nie udało szyba i tak będzie do wymiany). Co się okazało facet albo specjalnie zbyt płytko nawiercił albo nie miał o tym pojęcia. Po naszym wierceniu pęknięcie stoi w miejscu do dnia dzisiejszego i auto juz tak jeździ około roku czasu. Pomijam fakt ze szyba do tga xxl kosztuje w granicach 900zł a przy nawierceniu samemu koszta są znikome tym bardziej ze posiadalismy dreamela


Post Wysłano: 27 lut 2013, 9:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2013, 13:30
Posty: 2
Samochód: Scania

u mnie to było pęknięcie na wysokości pola widzenia. Ale jestem już po wymianie na Artyleryjskiej w Warszawie w NordGlass i przyznam że jestem bardzo zadowolony.


Post Wysłano: 23 lis 2013, 3:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2013, 15:30
Posty: 3
Samochód: aerodeck
Lokalizacja: Wrocław

Witam.
Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale ręce mi opadają jak czytam co po niektóre teksty na temat naprawy szyb.
Naprawa szyb jest bardzo popularna jak zwykle na zachód od PRL, choć to temat stary jak świat.
U nas w Polsce naprawa szyby jest głównie oferowana w firmach które żyją z wymiany szyb, wiec naprawe szyby robia na ODP....OL, klient i tak do nich wróci bo zaliczaja wcześniej pobraną kase na poczet wymiany, do tego tania szyba, jeszcze tańsza ''robota na ubezpieczalnie'' i najtańsza robocizna.
Pomimo tego że szyba do wiekszości popularnych ciężarowców kosztuje ok 500- 1000zł, a starsze fury to tańsze niż do malucha, to porządna naprawa szyby zawsze oszczędza kase, szczególnie dla firmy transportowej.
Głównym powodem wymiany szyby jest pękniecie które zaczyna swój żywot jako odprysk, większy, mniejszy, często 1-2 milimetrowy, '' ee tam Panie nie widać, dowodu nie zabiora''.
Marginesem są pęknięcia które robią ludzie tj.'' strzał z wycieraczki, usówanie naklejek, odmrażnie szyb wodą z czajnika, grzebanie przy lusterku wewnetrznym'' lub znajomy mechanik który odda nam fure z pęknieta szybą, '' oczywiście nic nie wiedząc ''.
Pęknięcia powstają również przez rdze na ramie i poprzez montaż zamienników na ODP....OL.

Firm które tylko i wyłącznie naprawiają szyby, wiedzą co robia , dają gwarancje na naprawe odprysków czyli oczek, kocich oczek, gwiazdek uszkodzeń kombinowanych oraz pęknięć co najmniej 10cm, można policzyć w Polsce na wszystkich ( albo i nie) 21 kończynach mężczyzny.
Sprzęt ciężarowy ma zarabiać, więc ciągle jest w ruchu, a że '' kamyczki latają'' to firmy transportowe wydaja 20-40-60- nawet 100 tyś na wymiane szyb w ciągu roku.
Koszta te mozna znacznie ograniczyć poprzez naprawe szyb.
Jeśli szyba kosztuje 500zł a naprawa 100zł to tak jak byś tankował diesela za 1,10zł lub Piwo za 0,50zł.
Każdy odprysk to szyba '' juz napoczęta '', jeździcie więc widzicie jak powoli pękają.
Kwestją czasu jest kiedy szybe trzeba będzie wymienic.
Poszukajcie w okolicy kogoś kto PORZĄDNIE naprawia szyby, a nie będzie problemów z normalnym przeglądem, policją, policja za granicą , wodą w kabinie czy gwizdaniem przez 3000km.
Ważne jest żeby uszkodzenie było jak najświeższe, zwłaszcza pęknięcia do 4-5 tygodni można fajnie naprawić, odpryski mogą byc starsze, ale wtedy trzeba je odpowiednio obrobić.
Naprawa szyb to nie czary i magia, odpryski nie znikają.
Odpryski po dobrej naprawie są przynajmniej 80% mniej widoczne, a głównym zadaniem naprawy jest odbudowa wytrzymałości szyby i powstrzymanie jej przed dalszym pękaniem, co wiąże się z jej wymianą.
Fakt że niektóre uszkodzenia ciężko znależć po naprawie ale np. pękniecia są zawsze widoczne, o wiele mniej niż przed naprawą, ale to nie czary mary na youtube. Wszystko zależy od konta z którego patrzymy.
Za nim wydacie pieniądze na wymiane, poszukajcie dobrej firmy naprawiającej szyby w okolicy, albo gdzies gdzie przejeżdżacie.
Wiekszość z tych firm to usługa mobilna, więc w czasie pauzy czy rozładunku mozna naprawić szybke.
Jedynym ograniczeniem jest matka natura. Szyby naprawia sie mobilnie od Alaski po Afryke.

Sorki za poemat, ale...

Tomek.


Post Wysłano: 23 lis 2013, 10:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Hallo, moderacja...

Przecież autor tematu Kylex1 i Karamba 342 to ten sam łeb, reklamujący naprawę szyb, i to tylko w Nordglasie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: