Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 gru 2012, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
No ładnie maszyna się prezentuje. Mam nadziej że oprawki z żarówkami zamieniłeś bo jak dużą (21W) dałeś na postój to spodziewaj się wypalonej dziury :/ .
21W jest w miejscu kierunkowskazu i jak na razie nic się nie dzieje ale kontroluje sytuacje :)
Cytuj:
Scania widziana dzisiaj rano o 7 w Pilchowicach ;)
Powiem tobie Michał że bardzo ładnie się prezentuje wasze autko jak jest ciemno :mrgreen: przydało by się coś jeszcze zrobić z naczepą 8)
Zgadzało by się, leciałem do Raciborza. Co do naczepy to przez ostatni czas bardziej skupiliśmy się na sprawach technicznych i teraz już wszystko jest ok, tak więc przyszła pora na poprawę wglądu :) W pierwszej kolejności planowany jest montaż zderzaka.

_________________
Moja flota


Post Wysłano: 21 gru 2012, 0:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lis 2011, 18:35
Posty: 41
GG: 2901452
Samochód: SCANIA
Lokalizacja: Toruń

Może się nic nie stanie ale chyba 10W by lepiej pasowała bo trochę to wygląda jakby była jakaś zwara i kierunek się nie wyłączył


Post Wysłano: 21 gru 2012, 0:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Może się nic nie stanie ale chyba 10W by lepiej pasowała bo trochę to wygląda jakby była jakaś zwara i kierunek się nie wyłączył
Popieram, zdecydowanie za mocno świeci w porównaniu do reszty lampek.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 21 gru 2012, 0:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2011, 22:07
Posty: 84
GG: 0

Ładna scania . Jak się spisuje skrzynia opticruise ? :)


Post Wysłano: 21 gru 2012, 16:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Co do obrysów w kierunkach to chciałem uzyskać efekt jak na zdjęciach poniżej:

Obrazek
Obrazek
Zdjęcia zapożyczone z http://www.v8power.nl

i jak tak patrzę na te zdjęcia i na zdjęcie mojego auta to dochodzę do wniosku że macie racje co do mocy świecenia tych żarówek dlatego jak jutro będę robił coś przy aucie to wsadzę żarówki 10W i zobaczę jak to wygląda. KG17 skrzynia tak jak pisałem wcześniej spisuje się dobrze, lewa noga odpoczywa, nie szarpie, pod górkę przy włączonym trybie "górskim" daje rade, czasami za dużo myśli w kwestii doboru przełożenia i w momencie gdy już ma ma być zapięty 6 bieg skrzynia się rozmyśla i "wrzuca" 5 ale w moim odczuciu to nie przeszkadza.

_________________
Moja flota


Post Wysłano: 25 gru 2012, 12:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Nikt nic nie pisał to więc będzie post pod postem :P. Żarówki zmienione na 10W, świecą lepiej/ładniej, co do mocy żarówek to mieliście racje, wtyczki się troszkę przysmażyły ale wszystkie działają i bez problemu się zamykają tak więc w żarówki wymienione w porę.

Obrazek
Obrazek

Pozdro !

_________________
Moja flota


Post Wysłano: 25 gru 2012, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Co myślisz o założeniu jeszcze 2 halogenów w blende?:>

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 25 gru 2012, 23:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Co myślisz o założeniu jeszcze 2 halogenów w blende?:>
Myślałem o tym ale na razie temat blendy z 4 halogenami odkładam na dalszy plan, najprawdopodobniej w pierwszej kolejności dojdzie rura z 4/6 halogenami + 2 "koguty". Mam jeszcze parę pomysłów ale na razie nie będę nic zdradzał bo wiadomo jak to jest :). Na koniec mam jeszcze pytanie, ktoś wie gdzie można dostać taką listwe jak ta zaznaczona na zdjęciu ? (oczywiście we wstępnej fazie poszukiwań pomijam ASO :))

Obrazek

_________________
Moja flota


Post Wysłano: 26 gru 2012, 0:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Cytuj:
Co myślisz o założeniu jeszcze 2 halogenów w blende?:>
Myślałem o tym ale na razie temat blendy z 4 halogenami odkładam na dalszy plan, najprawdopodobniej w pierwszej kolejności dojdzie rura z 4/6 halogenami + 2 "koguty". Mam jeszcze parę pomysłów ale na razie nie będę nic zdradzał bo wiadomo jak to jest :). Na koniec mam jeszcze pytanie, ktoś wie gdzie można dostać taką listwe jak ta zaznaczona na zdjęciu ? (oczywiście we wstępnej fazie poszukiwań pomijam ASO :))

Obrazek
Aaa, jak będzie rura z halogenami to blenda odpada. A co do tej listwy - stawiam na jakieś szroty i inne rozbitki - może akurat się trafi cała taka listwa, bo w ASO to cena pewnie będzie kosmiczna :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 26 gru 2012, 0:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Oczywiście halo na żółto :> :)


Post Wysłano: 26 gru 2012, 1:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 5:54
Posty: 120
Lokalizacja: GDYNIA,Chwaszczyno (GWE)

O ile kumpel jeszcze jej nie poslal na szrot to chyba bede cos dla ciebie mial, nie wiem w jakim moze byc stanie ale zapytam. Zdjal ja z 114, za bardzo przeszkadzala przy podjazdach pod rampe.


Aaa no i cos z alledrogo:

http://allegro.pl/scania-zderzak-przedn ... 84833.html


Post Wysłano: 26 gru 2012, 1:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
To nie taka kolego, ta z metalowego zderzaka ma inne mocowania z tego co pamiętam :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 26 gru 2012, 11:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

To co kolega pokazał z allegro to wąski zderzak z dokładką ... Ty musisz szukać normalnego z dokładką , czyli tego całego wzmocnienia przedniego co masz pod plastikami , wtedy wszystkie plastiki na dole muszą być nowe bo są krótsze ... widziałem chłopa który robi takie dokładki z laminatu ... może nie jest to tak trwałe jak orginalny metalowy zderzak , ale zawsze łatwiej założyć ,... A po pomalowaniu wygląda tak samo ; )


Post Wysłano: 26 gru 2012, 23:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Czy halogeny będą żółte to się zobaczy :), na pewno będą okrągłe z postojami na zwykłą żarówke(jak ktośby miał foto jak świecą zółte halgeny z włączonymi postojami to byłbym wdzięczny za wrzucenie). TczewTomek, mam rozumieć że dołożenie tej listwy wiąże się z wymianą całego zderzaka i wzmocnienia ? Jeśli tak to ja dziękuje bardzo za tą listwe :D

_________________
Moja flota


Post Wysłano: 27 gru 2012, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Ręki sobie uciąć nie dam ... ale z tego co się dowiadywałem to tak ... Bo sam chciałem takie coś u siebie mieć .. Ale jak usłyszałem takie informacje to sam zrezygnowałem z tej opcji ..


Post Wysłano: 27 gru 2012, 23:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 5:54
Posty: 120
Lokalizacja: GDYNIA,Chwaszczyno (GWE)

A wiec dowiedziałem się ze kolega ma dwie dokładki, jedna lepszym stanie, druga trochę pogięta. Dokładnie co i jak to już raczej prywatnie by trzeba było z nim rozmawiać. Obydwie zdjęte z pod plastikowych zderzaków takie jakie masz ty, ale czy potrzeba do tego jakiś specjalnych uchwytów nie mam pojechać, jutro będę miał trochę więcej info wiec jak coś to dam znać :).


Post Wysłano: 28 gru 2012, 9:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

A kolega ma te dokladki jeszcze na samochodzie ? Mozesz zrobic zdjecia jak to wyglada na samochodzie ? najlepiej jak zderzak jest bez tych plastikow ....


Post Wysłano: 30 gru 2012, 12:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Patryk, dobrze by było jak byś zrobił zdjęcie tej dokładki lub mocowań. Zrobiłem jedno foto mojego zderzaka od dołu i mocowań żadnych nie widzę, chyba że przykręca się to jakoś do tych miejsc zaznaczonych na czerwono.

Obrazek

Z news`ów dotyczących samochodu to w piątek rano pyknęło 800 tyś. :)

Obrazek

_________________
Moja flota


Post Wysłano: 30 gru 2012, 13:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2008, 16:32
Posty: 142
Samochód: 2545
Lokalizacja: Szczecinek

Michale, Ty masz tylko przepięte wtyczki kierunek/pozycja, czy mieszałeś kable, aby dawny kierunek mrygał przy skręcie? Bo powiem Ci szczerze, że wczoraj bawiłem się w pewnej czwórce w taki sposób i jak by nie patrzeć, centralnie od przodu nie widać dawnej pozycji, która mrygałaby jako kierunek. :mrgreen:


Post Wysłano: 30 gru 2012, 18:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Oj tam, oj tam, kierunek widać jak się przyjrzysz ;) a tak serio to miga w miarę przyzwoicie. Poniżej foto co i jak zmieniłem:

Obrazek

Reszta tak jak w oryginale. W planach mam podpięcie dodatkowego plusa z kierunku do obrysówki która teraz jest w miejscu kierunkowskazu tak żeby przy włączonym kierunkowskazie też migała, pomysł z dwoma plusami podrzucił kolega RobQo.

_________________
Moja flota


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: