Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2012, 16:15
Posty: 124
GG: 6498883
Samochód: VW LT z lawetą
Lokalizacja: Szprotawa DK12

Witam
Czy wie ktoś coś na temat sprowadzania pojazdów z Niemiec do Polski ? Co powinienem wiedzieć sprowadzając samochody na handel ? Chodzi mi o wszystkie opłaty, cła, podatki itp. Czy jest różnica sprowadzając samochód na lawecie niż bym go sprowadził na kołach ? Jak jest z okresowymi blachami ? Czy auto jadące na lawecie też musi je mieć ? Czy sprowadzając samochód muszę go opłacić czy może zrobić to ktoś kto kupi ode mnie pojazd ? Gdyby ktoś mógł mi przedstawić wszystko od momentu kupna samochodu w Niemczech poprzez transport i opłaty w Polsce aż do sprzedaży ? Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

_________________
Busiarz
Volkswagen Audi Group


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

Swoją wiedzą nie posłużę, ale znalazłem jakieś artykuły. :)

http://www.v10.pl/prawo/Sprowadzanie,sa ... a,200.html

http://motofinanse.pl/import-samochodow

_________________
ford transit/volvo fh.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

... i najlepiej niech poda namiary na tanie, dobre komisy i strony www z aukcjami w Niemczech, ewentualnie jakieś sprawdzone kontakty.

A i niech wyliczy ile mi z tego zostanie, na ile mogę rąbnąć ludzi i co mi grozi za cofanie licznika?

_____

Mogę wprowadzić Cię w temat za 5000 zł.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

ludzie teraz kasy nie mają i najlepiej idą auta do 5kpln. Nie zarejestrowany to już tragedia. Jak myślisz że zarobisz na handlu to się grubo mylisz, bujasz się z autem 3 miesiące żeby zarobić 500zł o zablokowanej na ten cel kasie nie wspomnę. Mam sprawdzony kontakt w passau ale darmo nie oddam, bo chyba nikt nie odda.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2012, 16:15
Posty: 124
GG: 6498883
Samochód: VW LT z lawetą
Lokalizacja: Szprotawa DK12

Mieszkam przy granicy PL-D, wiem że w Cottbus jest dużo komisów z tanimi autami, lawetę mam do wypożyczenia za flaszkę w każdej chwili od kuzyna. Jedyne koszta jakie ponoszę to paliwo i koszt auta, na stronach typu mobile.eu lub ebay.de jest dużo okazji. Został mi rok szkoły więc nie myślę tu o jakiś poważnych sumach jakie mogę zarobić, chce zarobić na paliwo czy części do swojego samochodu i tyle w zupełności mi wystarczy. Spróbować nie zaszkodzi, tym bardziej że robotą i kosztami chciałbym dzielić się na pół z kumplem. Na początek jeden samochód typu Corsa czy Clio bo takie samochody które mało palą mają największe wzięcie. Bmw u nas dalej trzyma cenę a w niemczech jest to już wysłużonym szrotem do kupienia za grosze więc z mojego punktu widzenia nie jest to taki zły pomysł, ale wiadomo nie spróbujesz to się nie przekonasz. Dziękuję koledze (mojemu imiennikowi przy okazji) BartekDSW za linki, jest tam wszystko jasno wyjaśnione ;) Gdyby ktoś jeszcze mógłby coś powiedzieć na ten temat będę bardzo wdzięczny. Dziękuję i Pozdrawiam :)

_________________
Busiarz
Volkswagen Audi Group


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Cytuj:
Co powinienem wiedzieć sprowadzając samochody na handel ?
Że w Niemczech nie będą miały 180 000 km przebiegu. Chociaż jak się wiezie samochód na wschód, do Polski, to dokładnie do takiego stanu licznik się obraca.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2012, 16:15
Posty: 124
GG: 6498883
Samochód: VW LT z lawetą
Lokalizacja: Szprotawa DK12

Cytuj:
Cytuj:
Co powinienem wiedzieć sprowadzając samochody na handel ?
Że w Niemczech nie będą miały 180 000 km przebiegu. Chociaż jak się wiezie samochód na wschód, do Polski, to dokładnie do takiego stanu licznik się obraca.
Chodzi mi o kwestie prawne kolego.

_________________
Busiarz
Volkswagen Audi Group


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: