Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 wrz 2012, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 cze 2012, 12:17
Posty: 4

Witam wszystkich. Dowiedziałem się że PUP może mi oplacic prawo jazdy kat C tylko musze sobie znalesc pracodawce który zatrudni mnie po ukonczeniu kursu na minimum 6 miesięcy. Ale bez KW to ja sb moge pojezdzic :lol: Oni moga mi sfinansowac jedno szkolenie w ciągu roku I moje pytanie gdybym znalazł pracodawce który mnie zatrudni na wozidło na to nie potrzebuje KW? Robił ktos z was prawko finansowane? Sprawdzaja potem urzednicy czy jestem zatrudniony ? Prosze o odp


Post Wysłano: 26 wrz 2012, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2012, 10:21
Posty: 23
Lokalizacja: Małopolska

Zatrudnić Cie teoretycznie może ale praktycznie jest to nie mozliwe chyba ze masz jakieś znajomosci a po drugie w sumie wcale Cie nie musi zatrudniać wystraczy ze papier wypisze a pozniej coś wymyslisz i nie musi Cie zatrudniać ale w na twoim miejscu jesli masz oczywiscie mozliwosci zrobił bym se kat: "C" z własniej kieszeni a z pup KW ponieważ z samym "C" To Cie nikt nie przyjmie...


Post Wysłano: 27 wrz 2012, 23:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2010, 20:53
Posty: 10
GG: 0

kolego a nie lepiej za swoje pieniądze zrobić C a oni dofinasują Kw ? wtedy jesteś czysty jak łza i nie musisz się nikogo prosić o przyjecie do firmy. w moim mieście w Pup-ie :) Miła pani powiedziała że oni finansują ten kurs który jest droższy i dłużej trwa w tym przypadku oczywiśie KW a prawko muszę zrobić za swoje to i tak duża ulga


Post Wysłano: 27 wrz 2012, 23:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
kolego a nie lepiej za swoje pieniądze zrobić C a oni dofinasują Kw ? wtedy jesteś czysty jak łza i nie musisz się nikogo prosić o przyjecie do firmy. w moim mieście w Pup-ie :)
I co tak z du*y Ci to sfinansują, tak za nic?

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 28 wrz 2012, 0:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2010, 20:53
Posty: 10
GG: 0

rejestrujesz się jako bezrobotny i zgłaszasz o dofinansowanie czy sfinansowanie Kw wypełniasz wniosek i po jakimś czasie dostajesz odpowiedź pozytywną lub negatywną. ta sama miła Pani powiedziała że zapłacą mi za Kw w 99% bo taki mają budżet tzn są na to pieniądze


Post Wysłano: 28 wrz 2012, 10:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Cytuj:
kolego a nie lepiej za swoje pieniądze zrobić C a oni dofinasują Kw ? wtedy jesteś czysty jak łza i nie musisz się nikogo prosić o przyjecie do firmy. w moim mieście w Pup-ie :)
I co tak z du*y Ci to sfinansują, tak za nic?
Brat zrobił KW finansowane z Unii, bez żadnych umów z firmami. Unia sfinansowała 90% KW przyśpieszonej, on sam płacił reszte.


Post Wysłano: 28 wrz 2012, 11:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2012, 10:21
Posty: 23
Lokalizacja: Małopolska

Ja sam w tym momencie robie KWP sfinansowana przez PUP akurat był jakies projekt na to. Płaca mi za cała Kwalfikacje , dojazd do osk i ok 800zł diety orpocz tego dostaje:)

Razem ze mna chodza rownież na kurs osoby ktore maja dofinansowanie na KWP oraz PJ kat"C"

Wiec trzeba popytać w PUP poniewaz kazdy ma inne projekty inne wydatki itd ale wszystko jest mozliwe..


Post Wysłano: 28 wrz 2012, 12:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

No to masz jakiś projekt z Unii czy rejestrowałeś się jako bezrobotny? Rozszerz swoją wypowiedź trochę jak możesz.
Jak i co działałeś, żeby to dostać i ile czasu przewidzieli na KW?

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 28 wrz 2012, 12:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2012, 10:21
Posty: 23
Lokalizacja: Małopolska

No wiec tak poszedłem do bezrobocia po to aby sie zarejstrować i wziasc wniosek dla pracodawcy zeby zrobili mi KWP ponieważ nie miałem kasy wiec zarejestrowałem sie i wysłali mnie do babki zajmującej sie tym dofinansowaniem w sprawie kwp a ona powiedziała ze nie musze miec wniosku od przyszłego pracodawcy ponieważ akurat prowadza zapisy na otwarty kurs. Wiec sie zapisałem poczekałem jak uzbiera sie 7 osob i wtedy zadzwonili wysłali na badania psychotechniczne i lekarskie a pozniej na kwp wysłali do osk. Kwalfikacje zacząlem 10 wrzesnia i ma trwać do 12 pazdziernika aczkolwiek dzisiaj jestem juz w przed ostatnim dziale czesci teoretycznej ktora ma trwać do 4 pazdziernika. A czesc praktyczna od 5 do 12 pazdziernika w tym mamy chyba 8h jazdy i wyjazd na mate poslizgowa. a ok 20 pazdziernika egzamin z KWP w miedzy czasie robie kat "E" tylko juz z własnej kieszeni.


Post Wysłano: 28 wrz 2012, 12:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Wychodziłoby na to, że "bajka" z tym finansowaniem i czasem, muszę się za tym w Poznaniu rozejrzeć. Dzięki za pomoc ;)

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 28 wrz 2012, 12:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2012, 10:21
Posty: 23
Lokalizacja: Małopolska

Mi akurat udało sie ze był wtedy taki otwary kurs, ale warto pochodzic popytać lub zagladać na strony internetowe PUP.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 28 wrz 2012, 15:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2010, 20:53
Posty: 10
GG: 0

dokładnie tak ja też tak myślałem że więcej chodzenia i załatwiania niż to wszystko warte ale tak na prawdę jest bajeczka skoro płacimy podatki itp to czemu mamy z nich nie korzystac ?


Post Wysłano: 29 wrz 2012, 11:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2011, 9:39
Posty: 246
Lokalizacja: Warszawa

Mi UP sfinansował kurs na kategorię E(C i KW już miałem).
A wyglądało to tak, że przy okazji wizyty w UP, w związku z utratą etatu, poszedłem do pokoju gdzie pracuje pani zajmująca się szkoleniami i zapytałem, czy jest możliwość dofinansowania szkolenia w trybie indywidualnym. Pani powiedziała, że muszę wypełnić parę papierków i dopiero zapadnie decyzja. Jako że nie miałem nic do stracenia a mogłem tylko zyskać, postanowiłem wypełnić owe dokumenty i złożyć je w ręce urzędniczki.
Po jakimś czasie(nie pamiętam, ale coś około dwóch tygodni) zadzwoniła pani z UP i zaprosiła mnie na wizytę w UP, celem odebrania skierowania na szkolenie.
A wszytko działo się mniej więcej rok temu w Warszawie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: