Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 wrz 2012, 14:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Znam przypadek, gdzie FABRYCZNIE NOWA Scania R, z nawalonymi na dachu halogenami ( jakieś 6 sztuk na dachu i na dole 4 - razem 10! sztuk ) została zatrzymana, jak była prowadzona z Nadarzyna do siedziby firmy klienta ( raptem jakieś 170-180 km ). Podczas zatrzymania, policjant poprosił tylko o zapalenie świateł drogowych...i dowód mógł sobie już odebrać. Przepisy Kodeksu mówią jasno ile ma być świateł drogowych - to że ktoś sobie umieścił czy serwis tak umieścił to ich sprawa...przepisy to weryfikują.

Nie jestem policjantem, ale przeszedłem coś takiego, więc wiem... a żeby się utwierdzić w przekonaniu, wydrukuj zdjęcie i jedź na Komendę Policji, złap policjanta z Ruchu Drogowego i zapytaj się, za co ten samochód może mieć zatrzymany dowód rej - odpowie Ci to, co ja już w dwóch postach mówię...


Post Wysłano: 20 wrz 2012, 16:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Cytuj:
Znam przypadek, gdzie FABRYCZNIE NOWA Scania R, z nawalonymi na dachu halogenami ( jakieś 6 sztuk na dachu i na dole 4 - razem 10! sztuk ) została zatrzymana, jak była prowadzona z Nadarzyna do siedziby firmy klienta ( raptem jakieś 170-180 km ). Podczas zatrzymania, policjant poprosił tylko o zapalenie świateł drogowych...i dowód mógł sobie już odebrać. Przepisy Kodeksu mówią jasno ile ma być świateł drogowych - to że ktoś sobie umieścił czy serwis tak umieścił to ich sprawa...przepisy to weryfikują.
Z tego co wiem to w Scanii jest klawisz żeby wyłączyć dodatkowe światła drogowe, tylko kierowca pewnie o tym nie wiedział i dowód poleciał.

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 20 wrz 2012, 16:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2010, 17:16
Posty: 2
GG: 5481079
Samochód: DAF
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Wszystkie auta przedstawione przez Bartka w jakiś sposób odróżniają się od innych aut przedstawionych na tym forum. Mi bardzo miło ogląda się na to co pokazują, bo chociaż nie jest to takie monotonne jak w innych tematach, gdzie pokazywane są w większości auta seryjne. Nie jestem właścicielem tych aut ale jak czytam niektóre komentarze to ja wyczuwam jakąś zazdrość innych osób. Autko piękne sam bym pod swoje skrzydła takie cacko przygarnął . Pozdrawiam.

_________________
Uwielbiam ten stan, kiedy mam słuchawki w uszach i jedyne czym się przejmuję to to, czy da się jeszcze pod głosić


Post Wysłano: 24 wrz 2012, 13:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sty 2010, 0:49
Posty: 241

Bartek, nie przejmuj się spamem. Jak dla mnie samochód bardzo fajnie przygotowany. Trzy halogeny są jak najbardziej ok. Fajnie że działacie przy kolejnych autach po trochu, a nie jak niektóre firmy dwa auta na hurra, a potem płacz bo nie ma kasy...Albo Ci tjunerzy co to wstawią tabliczki za szyby ROMAN POLSKA i mówi że on stjuningował maszynę :D


Post Wysłano: 27 paź 2012, 17:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 lip 2011, 11:01
Posty: 325
Samochód: Strzęp
Lokalizacja: LLB

Tak z ciekawości zapytam, gdzie takie chlapacze można kupić? Reflektory przednie to gdzieś kupione czy jakaś folia naklejona? Jak to wygląda w świetle prawa. Będziesz coś robić z felgami, bo chyba a się proszą o jaką zmianę 8)

_________________
Daf & Vovo
viewtopic.php?f=44&t=31972
Magnum
viewtopic.php?f=44&t=40157
http://g2.gangsters.pl/?ref=317


Post Wysłano: 31 paź 2012, 19:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2012, 9:15
Posty: 179
GG: 18174723
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpackie

Kolego, fotki wyglądają jak z kalendarza! :D DAFik świetnie się prezentuje :] Pozazdrościć maszyny :D


Post Wysłano: 01 lis 2012, 10:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Fajny, znawca nie jestem w tej marce ale mi sie podoba to jak go porobiliscie, co prawda mi brakuje jednego halogenu... no ale to Wasze auto i wazne ze wam tak pasuje. Podoba mi sie tez proste malowanie i barwy. Pozostaje pozazdroscic mozliwosci na takie zabawy przy autach. :)

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 06 gru 2012, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
Tak z ciekawości zapytam, gdzie takie chlapacze można kupić? Reflektory przednie to gdzieś kupione czy jakaś folia naklejona? Jak to wygląda w świetle prawa. Będziesz coś robić z felgami, bo chyba a się proszą o jaką zmianę 8)

Chlapacze zamawialiśmy z Holandii. Jeżeli chodzi o reflektory to w Polsce nie mieliśmy problem i chwała Bogu. Felgi zostaną raczej seryjne.


PS: Chciałbym zauważyć że doszła kolejna 510, identyczna do przestawionej ;-)

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 07 gru 2012, 10:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
PS: Chciałbym zauważyć że doszła kolejna 510, identyczna do przestawionej ;-)
No to gratulacje :) Co do chlapaczy to zamawiałeś je przez jakiś sklep internetowy ? Jak tak to mógłbyś podać adres, bo nie powiem, widziałby mi się takie chlapacze u mnie :D

_________________
Moja flota


Post Wysłano: 07 lut 2013, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Post Wysłano: 07 lut 2013, 23:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Co to się stało z jednym halogenem?

Ile macie teraz tych DAFów?


Post Wysłano: 08 lut 2013, 0:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
Co to się stało z jednym halogenem?

Ile macie teraz tych DAFów?
Nie wiedziałem że coś się stało z halogenem. A szkoda, brzydko to wygląda, ale wiosna idzie więc poprawi się niedociągnięcia. Ogólnie świetnie sie sprawdzają 510tki.

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 08 lut 2013, 1:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Cytuj:
Znam przypadek, gdzie FABRYCZNIE NOWA Scania R, z nawalonymi na dachu halogenami ( jakieś 6 sztuk na dachu i na dole 4 - razem 10! sztuk ) została zatrzymana, jak była prowadzona z Nadarzyna do siedziby firmy klienta ( raptem jakieś 170-180 km ). Podczas zatrzymania, policjant poprosił tylko o zapalenie świateł drogowych...i dowód mógł sobie już odebrać. Przepisy Kodeksu mówią jasno ile ma być świateł drogowych - to że ktoś sobie umieścił czy serwis tak umieścił to ich sprawa...przepisy to weryfikują.
Z tego co wiem to w Scanii jest klawisz żeby wyłączyć dodatkowe światła drogowe, tylko kierowca pewnie o tym nie wiedział i dowód poleciał.
Przepraszam autora tematu za offtopa. Panel sterowania dodatkowym oświetleniem w scani jest po prawej stronie kierownicy.
Ale co z tego że jest, znajomy miał w fh 6 halupack'ów nie podłączonych, bez żarówek. Kazali włączyć nie robotały był problem. Jak są mają świecić.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 08 lut 2013, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

Cytuj:
Ile macie teraz tych DAFów?
Dołączam się do pytania ;)

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 09 lut 2013, 0:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Znam przypadek, gdzie FABRYCZNIE NOWA Scania R, z nawalonymi na dachu halogenami ( jakieś 6 sztuk na dachu i na dole 4 - razem 10! sztuk ) została zatrzymana, jak była prowadzona z Nadarzyna do siedziby firmy klienta ( raptem jakieś 170-180 km ). Podczas zatrzymania, policjant poprosił tylko o zapalenie świateł drogowych...i dowód mógł sobie już odebrać. Przepisy Kodeksu mówią jasno ile ma być świateł drogowych - to że ktoś sobie umieścił czy serwis tak umieścił to ich sprawa...przepisy to weryfikują.
Z tego co wiem to w Scanii jest klawisz żeby wyłączyć dodatkowe światła drogowe, tylko kierowca pewnie o tym nie wiedział i dowód poleciał.
Przepraszam autora tematu za offtopa. Panel sterowania dodatkowym oświetleniem w scani jest po prawej stronie kierownicy.
Ale co z tego że jest, znajomy miał w fh 6 halupack'ów nie podłączonych, bez żarówek. Kazali włączyć nie robotały był problem. Jak są mają świecić.
Czy ja pisałem że nie są przy kierownicy? tak ogólnie to czepiają się za to że się świecą, a jak są założone i nie świecą to też źle. Polska policja "świeci" przykładem. :lol:

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 26 kwie 2013, 8:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 lip 2011, 11:01
Posty: 325
Samochód: Strzęp
Lokalizacja: LLB

Daf widziany jakieś 1-1,5 miesiąca temu na serwisie DBK Radziszewo (pod Szczecinem) - ale tamten na serwisie był 460 - tabliczka. Stałem swoim obok niego. Rozmawiałem z dwoma kierowcami tamtego dafa. Z bliska powiem że wygląda "tak se". Żółta folia w lampach popękana, halogeny na dole poprzepalane (a bardziej chyba ta folia żółta), naklejki te czerwone od strony kierowcy lekko się odklejają no i jak na moje oko nie do końca spasowane okleina. No i te obrysy przyczepione do stopki nie do końca jak dla mnie to wygląda

_________________
Daf & Vovo
viewtopic.php?f=44&t=31972
Magnum
viewtopic.php?f=44&t=40157
http://g2.gangsters.pl/?ref=317


Ostatnio zmieniony 27 kwie 2013, 0:04 przez Marecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Zmieniłem nazwe DBK ponieważ leży w miejscowości Radziszewo, Daleszewo jest kawałek dalej.


Post Wysłano: 28 kwie 2013, 19:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lut 2008, 10:32
Posty: 200
GG: 1351870
Samochód: FH460 Globetrotter
Lokalizacja: Bieruń

Coś mi się, nie chce wierzyć, by Bartek odwalił taką fuszerke :)

Coś chyba dramatyzujesz.


Post Wysłano: 28 kwie 2013, 19:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Może i fuszerki nie odwalił ale z czasem tjuny uległy degradacji :)


Post Wysłano: 29 kwie 2013, 19:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2008, 16:00
Posty: 448

Cytuj:
Coś chyba dramatyzujesz.
O Boże, o matko... Kolesiostwo górą widzę...
Wydaje mi się, że te samochody robione są na pokaz... Pierwsze zdjęcia, super, pięknie, ślicznie a potem jak ktoś napiszę co widział po jakimś czasie na własne oczy to "dramatyzuje"...

Polecam poszperać po innym forum a znajdziemy zdjęcia Volv, które nie są już takie piękne jak były, ba, są takie zaniedbane, że aż trudno uwierzyć. No ale co ja mam do gadania, zaraz będą hejty, że wyolbrzymiam, nie znam się, zazdroszczę... :mrgreen: :wink:

Volva mi się podobały, Dafy nie ale doceniam wkład pracy, szkoda tylko, że Volva poszły w zapomnienie...

_________________
MM Models - Modele w skali 1/87


Post Wysłano: 29 kwie 2013, 19:58

Gdyby stan tych pojazdów zależał tylko od autora tematu, który ma wręcz pedantyczne podejście, to byśmy gadali inaczej.

Natomiast jeżdżą tym kierowcy, pojazdy na co dzień pracują, a pewne elementy z czasem wymagają odnowienia, na które nigdy nie ma czasu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: