Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 lip 2012, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Czy ktos sie orientuje cos na temat wyswietlanych komunikatow o błędach przykładowo "OSTRZEZENIE ECM 99" ???
Ostatnio wyczytalem na elektrodzie ze taki komunikat oznacza błąd czujnika doładowania.

Teraz do rzeczy, pytalem w kilku niezaleznych serwisach co oznacza komunikat OSTRZEZENIE ECM A8 panowie stwierdzili jednoznacznie ze tego typu komunikaty nic nie znacza (niema ponoc spisu takich kodów) tylko podpiecie stacji EASY pozwoli na odczyt roznych błędów ale nigdzie tam niema wzmianki o takich kodach lecz odrazu wyswietla sie dana usterka, co widzialem na wlasne oczy. Tak wiec poco mialy by sie wyswietlac kody skoro sa nie do odczytania?? Ktoś tu kręci i dziwi mnie to poniewaz przez przypadek natknąłem sie na elektrodzie na temat i ktoś bez problemu opisał usterke po kodzie typu ostrzezenie ecm 99.


Post Wysłano: 13 lip 2012, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:43
Posty: 107
GG: 2684463
Samochód: Pogotowie Techniczne/Warsztat

Też miałem problem z błedami skrzyni w iveco ale rozpracowałem je.
z kodami silnika trochę gorzej ale rozpiska istnieje.

_________________
Serwis "OnRoad" Diagnostyka, elektronika, elektryka, ciężarowe, osobowe, dojazd na miejsce.
Naprawa ECU, VECU, FFR, LCM, ECAS, EBS, liczniki, immo, chiptuning,


Post Wysłano: 15 lip 2012, 12:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lip 2012, 9:28
Posty: 1

"OSTRZEZENIECM 99" to znaczy, że masz za niskie ciśnienie w kolektorze ssącym (turbina do naprawy lub wymiany).
"OSTRZEZENIE ECM A8 " odcięcie AdBlu (za wysoka temperatura w komorze tumika).

Serwisy wiedzą , ale lepiej podłączyć komputer bo to zarobek 200 - 450zł.
U nas jest kilka STRALISÓW . My w granicach 380 - 400 tys km nie czekając na (błędy-OSTRZEZENIE) odkrecamy obudowe wentylatora wydechu turbiny, wśrodku jest pierscień który pęka zazwyczaj od temperatury. Mamy fachowca który nam to dorabia, bo pierscienia nie dokupisz nigdzie.
U ciebie będzie turbina na sto procęnt, samochód słaby pali 40 l - takie moje domysły.

"OSTRZEZENIEM ECM A8" Tym błędem się nieprzejmuj . Naprawisz turbine , to sie więcej nie pojawi.
Tu link jak wyglonda pierscien:
http://www.cartur.pl/component/content/ ... or-stralis


Post Wysłano: 15 lip 2012, 15:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

ECM 99 podalem tylko jako przyklad ktory znalazlem na elektrodzie, u mnie byl błąd ECM A8 i zaden servis nic nie kapowal a doszedlem do tego ze to cos z temperatura w tłumiku poniewaz wyswietlal sie tylko po kilkukilometrowym podjezdzie z ladunkiem na mniejszych gorkach czy to z lekkim nie wyswietlalo sie nic. Skonczylo sie na wymianie pompy adblue i problemy zniknęły dodam ze na długich zjazdach wyswietlalo sie wtedy ostrzezenie ECM 1D kiedy silnik szedl dlugo bez "gazu" jednak servis tez nie kumał co to moze oznaczac, jedynie na komputerze doszli ze pompa adblue sie zatrzymuje...
Jednak rozpiska istnieje skoro kolega nam rozszyfrowal bez problemu te komunikaty.....


Post Wysłano: 04 sie 2013, 15:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Dalej nikt niema zadnej rozpiski kodow....???


Post Wysłano: 02 lis 2021, 15:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2015, 1:19
Posty: 287

mam problema stanął mi stralis bledy FFC na czerwono DTC 06 FMI 05 OC 004 czyli FFC 06 05 004 ktos wie o co chodzi?

korekta raczej to bedzie blad ETC 6C 08.


Post Wysłano: 02 lis 2021, 17:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

FFC to się nie przejmuj, to front frame computer czyli jakieś światła ipt, natomiast błędu ETC nie widziałem w Ivecu jak żyje..
Być może jest to do automatu bo ja całe życie manual...Na szybko selektor zakresu, przełączniki biegów, kostki kable aż do skrzyni, upewnić się bo może być pierdoła brak kontaktu...


Post Wysłano: 02 lis 2021, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2015, 1:19
Posty: 287

Do tych samych wniosków doszedłem .istotnie zmieniłem na ETC.Bo samochód nie jedzie do przodu nie przełącza się na D na przyciskach. Tylko działa N i R. Niestety D jest najbardziej kluczowe :( ETC 6C 08


Post Wysłano: 03 lis 2021, 8:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Równie dobrze nie ma przejścia na samym guziku

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 03 lis 2021, 9:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

A to dosyć częsta awaria, wystarczy zamienić wtyczki od klawiszy żeby sprawdzić.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 03 lis 2021, 9:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2015, 1:19
Posty: 287

sprawdzone bylo ......zaminialismy guziki


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: