Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 cze 2012, 9:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 cze 2012, 9:15
Posty: 2

Witam,

Chciałem znaleźć przewoźnika na jednorazowy transport materiałów budowlanych. Próbowałem zarejestrować swoją firmę na trans.eu, aby tam złożyć zlecenie, ale po przesłaniu zyliona dokumentów, mimo, że nie jestem absolutnie nigdzie zadłużony i firma jest kompletnie czysta, uznali, że nie jestem godzien uczestnictwa w ich giełdzie transportowej, bo cyt. "Z usług Systemu TRANS mogą korzystać wyłącznie firmy transportowe, spedycyjne lub produkcyjne". A ja jestem firmą usługową ;-) Ich cyrk, ich małpy. Ale ja wciąż nie wiem jak przewieźć ładunek.

Pytanie do znawców, gdzie można znaleźć przewoźnika na sporadyczne, jednorazowe transporty? Czy są jakieś giełdy kojarzące transportowców i zleceniodawców w których nie trzeba robić cyrków z weryfikacją i rejestracją?

Znajomy, który pracuje w Schenkerze odradził mi korzystania z dużych firm logistycznych, bo tam koszty dla maluczkich są zupełnie kosmiczne.

pozdr.
Fido__


Post Wysłano: 12 cze 2012, 9:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

bezpłatne giełdy internetowe, to duże prawdopodobieństwo trafienia na nierzetelnego partnera.
szukanie w dużych firmach logistycznych jest gwarancję wysokiej ceny na detal, bo tam dostrzega się klienta tylko dużego.
lepiej poszukaj przewoźnika ze swojego rejonu lub lepiej poszukaj reginalnego stowarzyszenia przewoźników, zadzwoń tam i zapytaj się kto wykonuje takie usługi.

musisz być jednak przygotowany na to, że jeżeli kurs jest krótki cena będzie obejmowała całą dniówkę, czyli jeżeli chodzi o standardowy zestaw około 1000zł za dzień. a to, czy usługa zostanie wykonana w ciągu 2h czy 8h nie ma znaczenia.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Ostatnio zmieniony 12 cze 2012, 13:05 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 12 cze 2012, 12:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

zadzwoń do mnie .. 797188749, postaram się pomóc w zależności od tego jaka to będzie trasa

_________________
Heavy metal and heavy transport


Post Wysłano: 12 cze 2012, 15:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 cze 2012, 9:15
Posty: 2

Cytuj:
bezpłatne giełdy internetowe, to duże prawdopodobieństwo trafienia na nierzetelnego partnera.
szukanie w dużych firmach logistycznych jest gwarancję wysokiej ceny na detal, bo tam dostrzega się klienta tylko dużego.
lepiej poszukaj przewoźnika ze swojego rejonu lub lepiej poszukaj reginalnego stowarzyszenia przewoźników, zadzwoń tam i zapytaj się kto wykonuje takie usługi.

musisz być jednak przygotowany na to, że jeżeli kurs jest krótki cena będzie obejmowała całą dniówkę, czyli jeżeli chodzi o standardowy zestaw około 1000zł za dzień. a to, czy usługa zostanie wykonana w ciągu 2h czy 8h nie ma znaczenia.
Nierzetelny w sensie, że weźmie ładunek i tyle go widziano? No to faktycznie muszę uważać.

Może to głupie pytanie (wybaczcie), ale czy ta stawka 1000zł za dzień obejmuje paliwo, czy tylko "pracę"?

Dostałem dużo PW, więc pozwolę sobie sprecyzować moje potrzeby, może któryś z kolegów będzie akurat podróżował tą trasą.
Potrzebuję przewieźć 60 słupków dębowych (waga ok. 2,8 tony, objętość ok 3m3) z miejscowości Pludry (opolskie) do miejscowości Żabia Wola (mazowieckie).


Post Wysłano: 12 cze 2012, 15:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Wiadomość odemnie możesz usunąć :D nie zapuszczamy w się w tamte rejony niestety :) ale proponuję Ci Znaleźć kogoś z samochodem dostawczym do 3,5 tony bo spokojnie to powinien załadować na malucha takiego :)


Post Wysłano: 12 cze 2012, 15:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

to jest ładunek na samochód solo lub jako częściówka, zadzwoń do kolegi Matee, tak będzie najlepiej.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 12 cze 2012, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Cytuj:
Wiadomość odemnie możesz usunąć :D nie zapuszczamy w się w tamte rejony niestety :) ale proponuję Ci Znaleźć kogoś z samochodem dostawczym do 3,5 tony bo spokojnie to powinien załadować na malucha takiego :)
Busy mają do ok. 1,5t ładowności, a kolega ma do przewiezienia 2,8t. Chyba nikt o zdrowym rozsądku nie porwie się na przewóz takiego tonażu dostawczakiem. Co innego solo do 7,5t.


Post Wysłano: 13 cze 2012, 11:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2011, 23:31
Posty: 184
GG: 3477552
Samochód: MAN 12.224 Sprinter 412 Atego 1528

Chyba nie wiesz o czym piszesz pierwsze lt46 albo sprinter 4xx na poduchach zabiera ten ładunek.. Nie mowie o nowych Sprinterach 61x zarejestrowanych na 3.5 tony.. Ciężarówka z dmc do 8 ton to ciężki temat na właściciela.. bo tak naprawdę legalnie nie przewieziesz sporo więcej niz taki w busie 3.5. Przeładowany a masz tacho viatole i wiele innych opłat.


Post Wysłano: 13 cze 2012, 12:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Cytuj:
Chyba nie wiesz o czym piszesz pierwsze lt46 albo sprinter 4xx na poduchach zabiera ten ładunek.. Nie mowie o nowych Sprinterach 61x zarejestrowanych na 3.5 tony.. Ciężarówka z dmc do 8 ton to ciężki temat na właściciela.. bo tak naprawdę legalnie nie przewieziesz sporo więcej niz taki w busie 3.5. Przeładowany a masz tacho viatole i wiele innych opłat.
Brutalnie, prosto, dobitnie. Przykro, że prawdziwie :(

Do kolegi chcącego przewieźć belki:
Nie zazdroszczę Ci - miejsce załadunku i rozładunku to najgorsze tematy.
Opolskie, śląskie - to miejsca gdzie nie ma aut
Mazowieckie - to miejsce gdzie nikt nie chce jechać :mrgreen:

_________________
Heavy metal and heavy transport


Post Wysłano: 13 cze 2012, 13:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Cytuj:
Cytuj:

Do kolegi chcącego przewieźć belki:
Nie zazdroszczę Ci - miejsce załadunku i rozładunku to najgorsze tematy.
Opolskie, śląskie - to miejsca gdzie nie ma aut
Mazowieckie - to miejsce gdzie nikt nie chce jechać :mrgreen:
Dlaczego w śląskim niby nie ma aut?


Post Wysłano: 13 cze 2012, 14:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Miałem na myśli, to że ciężko znaleźć wolne auto na śląsku chętne do przewozu towaru na jakieś trasie ze śląska gdzieś. Wynika to z tego, że śląsk produkuje więcej niż przeje, to na śląsku jest najwięcej fabryk, przemysłu, firm prodkukcyjnych, hurtowni stali. Reasumując na śląsk sie ciężko dostać z ładunkiem - stawka relatywnie niska - i dlatego też brakuje tam aut, które mogłyby wozić ładunki

_________________
Heavy metal and heavy transport


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: