Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 mar 2012, 17:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Ale trzeba mieć cztery halogeny a nie trzy i to barwy białej a nie żółtej, jak trafisz na upierdliwego inspektora to i tak karze ci pozasłaniać te dodatkowe halogeny mimo że są na osobny wyłącznik

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 09 mar 2012, 17:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2008, 20:45
Posty: 77
GG: 6687777
Lokalizacja: Rypin

Autko niczego sobie, lecz ja widziałbym je w taki wydaniu Obrazek , ale o gustach i guścikach się nie dyskutuję, wielu bezawaryjnych. Pozdrawiam.

_________________
Iveco Stralis II 460 ECO viewtopic.php?f=44&t=38336


Post Wysłano: 09 mar 2012, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Cytuj:
Ale trzeba mieć cztery halogeny a nie trzy i to barwy białej a nie żółtej, jak trafisz na upierdliwego inspektora to i tak karze ci pozasłaniać te dodatkowe halogeny mimo że są na osobny wyłącznik
Pół biedy jak go skasują na swoim terenie.

Nie trzeba chyba mówić jakim problemem jest pozbycie się dowodu na obczyźnie... Dlatego nie rozumiem, gra warta świeczki? Jak ktoś komuś kiedyś w dupę wjedzie, zaczną szukać byle powodu no to się doczepią, że lampy nie takie. Jest punkt zaczepienia? Jest...

Ja na to patrzę jeszcze z innej strony. Jest to punkt, który może zadecydować o ściągnięciu auta do kontroli. A ściągnięcie auta do kontroli to stracony czas, a co za tym idzie i pieniądze. Zatrzyma Cię z powodu lamp, a znajdzie kilka innych rzeczy.


Post Wysłano: 09 mar 2012, 19:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5935

Cytuj:
Punkt świetlny czyli jedna żarówka a ile lamp będziesz miał to twoja sprawa ma się palić maksymalnie sześć żarówek według przepisów dwie mijania cztery drogowe, to tyle na ten temat
A pozycyjne? :)
Myślę, że warto spojrzeć na to:
http://www.nettax.pl/dzienniki/du/2009/75/poz.639.htm a dokładnie na tą tabelkę (w osobnym pdfie):
http://www.nettax.pl/serwis/imgpub/du/2 ... oz639f.pdf


Post Wysłano: 09 mar 2012, 19:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Cytuj:
Uspokój się łaskawie, nie każdemu musi się podobać pare m2 folii na aucie
Mnie się Daf nie podoba i mam tutaj się afiszować i krytykować dlaczego Dafa kupili? Daj spokój.
Czy ja powiedziałem, że źle zrobili kupując Daf'a? Widziałem wiele ładnych dafów, ale ten moim zdaniem jest przesadzony. Za duży miszmasz. I te halogeny ni w piz** ni w oko.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 09 mar 2012, 19:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:

A skoro coś kosztuje mniej, a zarobi to samo.. .
Nie mów chop.... póki Ci się daf nie zacznie psuć :wink:
Spalanie przede wszystkim... A Daf i tak będzie się psuc, 5 lat i na złom.
Sami specjaliści, w pierwszej kolejności się do was zgłoszę jak będę chciał kupić auto.

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 09 mar 2012, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Cytuj:
Punkt świetlny czyli jedna żarówka a ile lamp będziesz miał to twoja sprawa ma się palić maksymalnie sześć żarówek według przepisów dwie mijania cztery drogowe, to tyle na ten temat
A pozycyjne? :)
Myślę, że warto spojrzeć na to:
http://www.nettax.pl/dzienniki/du/2009/75/poz.639.htm a dokładnie na tą tabelkę (w osobnym pdfie):
http://www.nettax.pl/serwis/imgpub/du/2 ... oz639f.pdf
Pojazd ciężarowy ma posiadać z przodu dwa światła pozycyjne oraz dwa światła obrysowe na górze pojazdu i reszta jak wyżej

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 09 mar 2012, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Panowie, nie przesadzamy trochę? Mają już trochę aut i doskonale zdają sobie sprawę z konsekwencji :)

Mi się auto podoba, robi robotę, pewnie w Holandii będzie miał wielu "znajomych" 8)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 09 mar 2012, 21:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
Chyba najbrzydszy Jelcz na forum. Nie wiem, ale do mnie nie przemawia ten cały cyrk z folią. O ile w Volvo to pasowało, jak i we wrzuconej przez kogoś Scanii tak w Dafie kompletne dno. Zero pomysłu na połączenie kolorów, za duży miszmasz. 3 halo beznadziejnie się komponują. Nie ma czasem jakiegoś przepisu regulującego sprawę, że światła muszą być dawane parami? Od siebie mogę dodać tylko tyle aby sprawował się bezawaryjnie.
Kiedyś powiedziałem krótko, chamstwa nie toleruje. Słowa skrajenej pogardy kieruj do swoich kolegów z podwórka. Duży misz masz? To już kolejne auto w którym zostały użyte takie kolory, a dokładnie to samo zestawienie. Aczkolwiek rozumiem twój zal i ból. Znając polaczkowość, zgapiłbyś z niego co nieco do swego wózka.

Skończmy dyskusje nt. lamp. To już kolejne autko, które ma zólte lampy i śmiga aż się miło patrzy, więc nie przewiduje problemów w tym przypadku.

Odnośnie szyderczych zdań nt. DAFa, sam osobiście nie mam zbytnio wielu uczuć do tego auta, aczkolwiek mówienie że różnica w cenie z Volvo jest ogromna to radze odwiedzić sprzedawców.

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 09 mar 2012, 21:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Ja pytałem wcześniej, czemu Daf, nie Vovlo, co przemawiało za holendrem? Po prostu okazja, czy wybraliście jakieś konkretne argumenty, które zadecydowały na korzyść DAFa?

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 09 mar 2012, 21:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5884
Samochód: Volvo FH

"Stali my na łące, wiater wiał, kwiaty pachły, ona mnie odepchła. Więc poszłem do domu, trzasłem drzwiami, pierdłem, rzygłem i wyszłem, bo chamstwa nie zniesę!"

Co się obrażasz? Ładnego Dafa spaskudziłeś żółta folią i trzema hajogenami, a teraz się obruszasz, że ludziom się nie podoba. A się nie podoba, bo to wiejski tjuning jest.

Ps. Kierowca który będzie tym jeździł w nocy napewno będzie rad, że uzewnętrzniłeś swój gust akurat na światłach. Nie dość, że lipnie to wygląda (na chińczyku też), to jeszcze pewnie bidnie świeci.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 09 mar 2012, 21:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
Ja pytałem wcześniej, czemu Daf, nie Vovlo, co przemawiało za holendrem? Po prostu okazja, czy wybraliście jakieś konkretne argumenty, które zadecydowały na korzyść DAFa?
Testowaliśmy Volvo przez miesiąc, nie zrobiło większego wrażenia. Następnie trafila się okazja kupna auta z 2011 roku, był nim wyżej ukazany DAF, myślę ze do decyzji przyczyniła się ergonomia kabiny i opinia o niskim spalaniu DAFa, ciekawe czy ona się potwierdzi.
Cytuj:
"Stali my na łące, wiater wiał, kwiaty pachły, ona mnie odepchła. Więc poszłem do domu, trzasłem drzwiami, pierdłem, rzygłem i wyszłem, bo chamstwa nie zniesę!"

Co się obrażasz? Ładnego Dafa spaskudziłeś żółta folią i trzema hajogenami, a teraz się obruszasz, że ludziom się nie podoba. A się nie podoba, bo to wiejski tjuning jest.

Ps. Kierowca który będzie tym jeździł w nocy napewno będzie rad, że uzewnętrzniłeś swój gust akurat na światłach. Nie dość, że lipnie to wygląda (na chińczyku też), to jeszcze pewnie bidnie świeci.
Kierowcy u nas w firmie akurat dopinguja nas i pomagają w tym co dzieje się wokól aut. Jeżeli jesteśmy na poziomie przedszkolnym to wnoszę wniosek o utworzenie działu "Dla maluchów", gdzie swodobnie sie wypowiesz. Szkoda tylko ze twoj post zionie nienawiścią na odległośc...

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 09 mar 2012, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:03
Posty: 226
GG: 11516920
Samochód: DAF CF 440 Euro 6 Space Cab
Lokalizacja: Starzyny [SZA]

DAFior kozacki :mrgreen: Wywaliłbym tylko te naklejki z boku globa, zastąpił je ładniejszymi no i folia z lamp mijania tudzież drogowych i w pytkę fura.
Szkoda, że nie na ksenonie tylko żółtaczka :P
Mimo wszystko przekozak :D
2011 to oleju nie powinien brać tyle co pierwsze silniki w 105. Ale mimo wszystko lepiej lać olej co jakiś czas i mieć wygodę niż jeździć jakąś przereklamowaną, niewygodną Scanią :]

_________________
Nie ma lipy, same dęby!
DAF XF 105 Super Space Cab - nie ma większego.
Lubię Actrosy... Wyprzedzać pod górę :mrgreen:


Post Wysłano: 09 mar 2012, 22:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5884
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Szkoda tylko ze twoj post zionie nienawiścią na odległośc...
Czemu tak uważasz? To, że ktoś nie podziela twoich upodobań, nie znaczy że sieje nienawiść, nie podoba mu się i już. Pokazując auto, liczyłeś chyba tylko na achy i ochy, a tu jest na odwrót. I tu jest pies pogrzebany.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 09 mar 2012, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Cytuj:
Chyba najbrzydszy Jelcz na forum. Nie wiem, ale do mnie nie przemawia ten cały cyrk z folią. O ile w Volvo to pasowało, jak i we wrzuconej przez kogoś Scanii tak w Dafie kompletne dno. Zero pomysłu na połączenie kolorów, za duży miszmasz. 3 halo beznadziejnie się komponują. Nie ma czasem jakiegoś przepisu regulującego sprawę, że światła muszą być dawane parami? Od siebie mogę dodać tylko tyle aby sprawował się bezawaryjnie.
Kiedyś powiedziałem krótko, chamstwa nie toleruje. Słowa skrajenej pogardy kieruj do swoich kolegów z podwórka. Duży misz masz? To już kolejne auto w którym zostały użyte takie kolory, a dokładnie to samo zestawienie. Aczkolwiek rozumiem twój zal i ból. Znając polaczkowość, zgapiłbyś z niego co nieco do swego wózka.

Skończmy dyskusje nt. lamp. To już kolejne autko, które ma zólte lampy i śmiga aż się miło patrzy, więc nie przewiduje problemów w tym przypadku.

Odnośnie szyderczych zdań nt. DAFa, sam osobiście nie mam zbytnio wielu uczuć do tego auta, aczkolwiek mówienie że różnica w cenie z Volvo jest ogromna to radze odwiedzić sprzedawców.
Zakładając temat powinieneś się liczyć także z negatywnymi opiniami. Szpan to byłby Wesemem z żółtym selektywnym kloszem a nie folią. Do pozostałych aut nic nie mam, tam akurat jest to dobrze spasowane i nieprzesadzone (nawet wyrażałem opinię, poszukaj, poczytaj). Tutaj mamy do czynienia z rzeźbą. Ni to Żabojadem, ni to Holendrem, ba nawet Czechem nie śmierdzi. Nawet Litwini mają fajniej porobione Dafy. Akurat Daf nie potrzebuje wodotrysków żeby dobrze wyglądać.

BTW myślisz, że jak dasz parę zdjęć podkręconych fotoszopką to podniecisz połowę forum i wszyscy będą klaskać na ich widok? Jesteś w poważnym błędzie. Co do bajerów do mojego auta, sry ale tak jak już wspomniałem wolę oryginalne Wesemy jak chałupniczą rzeźbę.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 09 mar 2012, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Chałupnicza robota made by Bosch. Zyje nadzieja ze kiedyś kupimy dwa Wesemy do któregoś z auta.


PS: NIE licze na komentarze z wazelinka, tylko na szczerze aczkoilwiek rzeczowe komentarze. A nie polaczkowate narzekania.

Borek, poogladaj auta z Holandi, Danii, a potem spojrz na Czeskie wózki. Pozdrawiam! (poszukując Wesemów..)

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 09 mar 2012, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jak dla mnie wywal tą żółtą ohydną folie i te czerwone rąby i te trójkąty z zderzaka i będzie to jakoś wyglądało :wink:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 09 mar 2012, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
Jak dla mnie wywal tą żółtą ohydną folie i te czerwone rąby i te trójkąty z zderzaka i będzie to jakoś wyglądało :wink:
Proszę Cię, pokaż młodym że można skomentować coś bez używania takich słow. Pozatym, Tobie nie musi sie podobac, poświęciłem razem z tata własny czas po to aby zrealizować to co siedziało nam w głowie, liczylem na ogolne słowa krytyki, ale krytyki na poziomie przeciętnej kultury. Przeliczyłem się...

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 09 mar 2012, 23:23

Obrazek

Tak sobie śledzę tematy od momentu jego ukazania, mimo, że o nowym Dafie w stajni wiedziałem trochę wcześniej. Nie wiem skąd tyle zawistnych komentarzy u niektórych. Jest to NOWE auto, które nie musiało zostać poddane jakimkolwiek modyfikacjom przed wyjazdem do pracy, a mimo to Bartek wraz ze swoim tatą postanowili włożyć w nie trochę czasu i pieniędzy aby nie wyglądało jak zwykły, pospolity DAF XF105. Odwiedzam tematy innych użytkowników w dziale garaż, i czasami zastanawiam się co jest pięknego w aucie które nie różni się niczym innym z zewnątrz od tego które zakupił Jens, Peter a może Wania (czyt. totalna seria, często bez blendy). Rozumiem, że ktoś kto ma swój wyznaczony styl na którym się wzoruje, musi być od razu dziwny: bo nie dali 4 halogenów, bo romby złe, bo wieś z naklejkami. Chciałbym, żeby po naszych drogach jeździły same takie nowe wieśwagony, a nie auta spawane w przydomowych stodołach o przebiegach oscylujących w granicach liczebności Litwy.


Post Wysłano: 09 mar 2012, 23:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Jak widać w Holandii to nie wymarło:
DAF:
http://www.lkw-infos.eu/images/themenga ... 1-201.html
Mercedes:
http://www.lkw-infos.eu/images/themenga ... 1-298.html
Scania:
http://www.lkw-infos.eu/images/themenga ... 1-486.html

Więc nie spinajcie, każdy robi jak mu się podoba.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Ostatnio zmieniony 09 mar 2012, 23:29 przez wojtas92, łącznie zmieniany 2 razy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: