Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 3 z 83 [ Posty: 1655 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 583 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 mar 2012, 20:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Cytuj:
Ja z kolei z Wolwem, ale takie wyniki 380 w "toplajnie" robiła.
Sporo też zależy od roboty jaką ta 380 w "toplajnie" wykonywała i jakimi drogami się poruszała.
DK7 na południe od Krakowa na małej skrzyni :D

Ale już nie oftopujmy :P
Przecież sam wiesz, że Scania to najlepszy wóz :wink:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 10 mar 2012, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Ja z kolei z Wolwem, ale takie wyniki 380 w "toplajnie" robiła.
Sporo też zależy od roboty jaką ta 380 w "toplajnie" wykonywała i jakimi drogami się poruszała.
DK7 na południe od Krakowa na małej skrzyni :D

Ale już nie oftopujmy :P
Przecież sam wiesz, że Scania to najlepszy wóz :wink:
Wiem, wiem - właśnie dlatego kupiłem Volvo :mrgreen:


Post Wysłano: 10 mar 2012, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Volvo prezentuje się świetnie. Takie właśnie zestawy lubię - czyste, schludne, zadbane. Mają w sobie to coś, a Twój jest kolejnym przykładem na to, że auto mimo swojego wieku, może wyglądać jak nowe. Życzę sukcesów i mam nadzieję, że jak Twoja firma rozwinie się kiedyś o następne auta, nie zapomnisz o bezrobotnych kolegach z forum :mrgreen:


Post Wysłano: 14 mar 2012, 0:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2008, 22:09
Posty: 7
GG: 0
Samochód: man 19.414

Witam :wink: mijaliśmy się dzisiaj na trasie jelcz-oława tak ok. 11-12 machnełem Ci ręką i mrygnełem długimi :wink:

Volvo bardzo dobrze się prezentuje na drodze :wink: pozdrawiam.


Post Wysłano: 15 mar 2012, 21:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Życzę sukcesów i mam nadzieję, że jak Twoja firma rozwinie się kiedyś o następne auta, nie zapomnisz o bezrobotnych kolegach z forum :mrgreen:
Nie dziękuję :wink: i powiem więcej - Ci, którzy mają swoje wizerunki udostępnione na forum nie będą musieli dołączać zdjęć do CV, a dodatkowo, Ci, którzy są moimi znajomymi na facebooku, będą z góry uprzywilejowani :mrgreen: Oczywiście żartuję - ale całkiem poważnie ostrzegam - niewiele jest osób, które wytrzymają mój poziom pedantyzmu w kwestii czystości aut :mrgreen:
Cytuj:
Witam :wink: mijaliśmy się dzisiaj na trasie jelcz-oława tak ok. 11-12 machnełem Ci ręką i mrygnełem długimi :wink:

Volvo bardzo dobrze się prezentuje na drodze :wink: pozdrawiam.
A więc to byłeś Ty! A szczerze to myślałem, że to kolega pracujący u mojego zleceniodawcy na etacie - ma identyczne auto :wink: ja Tobie też odmachnąłem, ale nie wiem czy zauważyłeś :wink:


A tak całkowicie poważnie to mój 13 w tym miesiącu faktycznie był przykładnym, książkowym wręcz "trzynastym". Otóż, na powrocie z Jeleniej Góry, podczas podjazdu pod górkę w Kaczorowie wyprzedzał mnie Opel Astra, którego kierowca stwierdził, że ma tak wyjątkowe wyczucie wymiarów swojego pojazdu, że nie zamierzał zerknąć w lusterko wracając na swój pas... Pan ostatecznie złapał mnie za lewy narożnik zderzaka, po czym go obróciło, wpadł prawym bokiem na mój zderzak, przepchnąłem go ok. 20 metrów bokiem, po czym uderzył przodem w barierkę i jeszcze raz we mnie (w prawy przód)... Oto efekty, które jestem w stanie stwierdzić "no oko": porysowana stopnica lewego stopnia., porysowany i lekko pozaginany zderzak przedni, popękana stopnica prawego stopnia, połamany okular prawego reflektora oraz pęknięte i porysowane drzwi prawe (a konkretnie przedłużenie drzwi zakrywające stopnie), pojawił się też delikatny wyciek płynu chłodzącego z jednego z przewodów, więc pewnie doszło do jakiegoś rozszczelnienia. Oczywiście sprawca zdarzenia był tutaj bezsprzeczny i szkody zostaną usunięte z jego OC, ale i tak jest to denerwujące - niepotrzebny nikomu problem... Dodam tylko, że nie jestem pewien czy ubezpieczyciel wyrazi zgodę na naprawę Astry, po wszystkim wyglądała dość kiepsko... :/

ObrazekObrazekObrazek


Post Wysłano: 15 mar 2012, 21:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
niewiele jest osób, które wytrzymają mój poziom pedantyzmu w kwestii czystości aut
To podobnie jak u mnie, dobrze, że dziewczyna się przyzwyczaiła :lol:

A co do tego majstra, nie zazdroszczę, bo tak jak piszesz, niepotrzebne nerwy, ale przypuszczam po tym co czytam, że niewiele z tej astry zostało, więc może się trochę nauczy.
Powodzenia zatem w "remoncie" i jak najmniej takich oszołomów za i przed maską. ;)

Pozdrówko!

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 12 kwie 2012, 10:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 18:11
Posty: 229
Samochód: 5.2L Magnum V8 oraz 1.8 Twin Spark
Lokalizacja: Poznań

Jakby kogoś interesowało, to o Volvie i jego właścicielu przeczytać można w nowym numerze "Ciężarówek" :wink:

_________________
Aktualności i ciekawostki ze świata samochodów użytkowych:
40ton.net


Post Wysłano: 12 kwie 2012, 23:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2007, 16:42
Posty: 198
GG: 0
Lokalizacja: KN

zarzucił byś skan?

_________________
TIR-"Transit International Routier"

Fotogaleria Danio™


Post Wysłano: 13 kwie 2012, 10:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 18:11
Posty: 229
Samochód: 5.2L Magnum V8 oraz 1.8 Twin Spark
Lokalizacja: Poznań

Niestety nie mogę. :wink:

_________________
Aktualności i ciekawostki ze świata samochodów użytkowych:
40ton.net


Post Wysłano: 14 kwie 2012, 23:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Skan dla zainteresowanych.

Obrazek
Obrazek

Michale, pochwal się, co trzeba zrobić, aby móc przeczytać o sobie w takiej gazetce? :wink:

_________________
Zapraszam na kanał


Post Wysłano: 15 kwie 2012, 3:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Trzeba zrobić komuś dobrze i trzeba dobrze wiedzieć komu :D

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 15 kwie 2012, 12:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Wystrczy zobaczyć kto jest autorem tego tekstu. Filip to też użytkownik forum. Brawo dla chłopaków :!:


Post Wysłano: 07 lip 2012, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Taka mała zapowiedź nadchodzących zmian :wink:

ObrazekObrazekObrazek


Post Wysłano: 08 lip 2012, 13:52

Witam Mihu dawno nic nie odświeżałeś tematu jak sprawuje się autko i jaki już jest stan licznika pozdrawiam możesz coś napisać co do zmian w aucie


Post Wysłano: 08 lip 2012, 14:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lip 2006, 12:17
Posty: 128
GG: 0

Cytuj:
Skan dla zainteresowanych.

Obrazek
Obrazek
Gratulacje i szacunek. Zycze wszystkieko dobrego!


Post Wysłano: 08 lip 2012, 15:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Gratulacje i szacunek. Zycze wszystkieko dobrego!
Dzięki :wink:
Cytuj:
Witam Mihu dawno nic nie odświeżałeś tematu jak sprawuje się autko i jaki już jest stan licznika pozdrawiam możesz coś napisać co do zmian w aucie
Obecnie stan licznika przekracza nieznacznie 1 420 000km więc przeciętne miesięczne przebiegi wynoszą ok. 7 tys. km.
W aucie niedawno zrobiona została obsługa olejowa i uzupełnienie klimatyzacji przy której okazało się, że schładzacz nie działa.
Auto sprawuje się bez większych problemów. Jedyne usterki to wspomniana klima, padło wisko wentylatora chłodnicy oraz "pokrywa wybieraka zakresów" przez co z ostatniej trasy wracałem tylko na górnej skrzyni - obecnie wszystkie usterki są usuwane, a przy okazji robione są prace lakiernicze - wymienione i pomalowane są połamane plastiki przednie oraz cała dolna część przodu, wszystko oczywiście w kolor kabiny. Odmalowane są felgi, obejmy zbiornika paliwa, cały zbiornik hydrauliki oraz obudowa tłumika.
Myślę, że jutro przedstawię efekt końcowy :wink:


Post Wysłano: 09 lip 2012, 18:13

Mihu po pracach nad Volvo wstaw fotki co by było można go podziwiać
pozdrawiam


Post Wysłano: 18 paź 2012, 19:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Volvo widziane dzisiaj między 12 a 13 w Tychach koło browarów(DK44) :D

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 19 paź 2012, 0:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Kto by tam "paczył" na stare Volva :P

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 20 paź 2012, 16:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Volvo widziane dzisiaj między 12 a 13 w Tychach koło browarów(DK44) :D
Ano było, było - ładowałem w Tychach stal - ogólnie dość często tam bywam (raz, dwa razy w tygodniu) :)
Cytuj:
Kto by tam "paczył" na stare Volva
Jak jest takie ładne jak moje to każdy :mrgreen:

A teraz tak całkiem poważnie. Auto ma obecnie przebieg prawie 1 440 tkm i robi miesięcznie średnio ok. 8tkm, jeżdżąc głównie między Górnym, a Dolnym Śląskiem.
Spisuje się bez zarzutu - oby tak dalej. Ostatnio zrobione były hamulce, paski i rolki, uszczelniony został kolektor ssący i wymieniona była pompka paliwa, założony jest też odstojnik.
Z rzeczy wizualnych to pomalowane są felgi, zbiornik hydrauliki, wszystkie dolne plastiki oraz spolerowany jest lakier i częściowo zerwane stare naklejki na bokach kabiny, niedługo ich miejsce zajmą nowe :)
Po uszczelnieniu układu auto zyskało nowego ducha i jakby kilkanaście dodatkowych KM :wink:
Średnie spalanie oscyluje w granicach 33/34l przy głównie ciężkich (pow. 20 ton) ładunkach.

Kilka zdjęć:

Obecny wygląd:

ObrazekObrazekObrazek

Z rzeczy mniej przyjemnych - w miniony czwartek zostałem przytarty podczas wyprzedzania cysterny - jej kierowca nie spojrzał w lusterko przy zmianie pasa ruchu i zjechał na pas, którym jechałem ja. Efekt - znowu połamane plastiki, przetarty lewy bok kabiny (narożnik, drzwi, pokrywa schowka) oraz zbiornik, a także roztrzaskane lustro panoramiczne i połamana cała jego obudowa:

ObrazekObrazek

Niedługo, jak tylko zrobi się lekki zastuj w interesie, auto zostanie oddane do ASO Volvo na naprawę :wink:

Miałem także wystrzał, który bardzo artystycznie pozbawił mnie nadkola w naczepie:

Obrazek

Oraz ktoś życzliwy pociął mi plandekę - praktycznie pod domem...

Obrazek

W najbliższym czasie chciałbym wykonać nowe naklejki na bok kabiny, założyć halogeny na blendę w sposób typowy dla Volvo, założyć fąfary na dach oraz... muszę coś zrobić z tą wolną przestrzenią za zbiornikiem hydrauliki - może jakaś skrzynia? Macie pomysły - podpowiadać :mrgreen:
W środku niebawem kupię "skórzaną" podłogę oraz obszyję kierownicę.
W niedługim czasie chciałbym zmienić też naczepę... może coś dekadę młodszego? :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3 z 83 [ Posty: 1655 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 583 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: