Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 lis 2011, 23:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2011, 21:32
Posty: 8
GG: 0

Cytuj:
A Viatoll muszę mieć cały czas włączony, czy tylko mogę go włączyć jak przejeżdżam po płatnych autostradach. I czy mając dostawczaka do 3.5 ton muszę go mieć i przykleic do przedniej szyby?. Bo powyżej 3.5 ton to wiem że będę musiał go kupić
Jak masz dostawczaka do 3,5 t i jeździsz bez żadnych przyczepek to w ogóle nie musisz tego mieć. Jeśli masz coś co z przyczepką może mieć > 3.5 t. to włączasz wtedy, gdy przejeżdżasz przez płatny odcinek z przyczepką, a jak jedziesz bez to na wyłączonym i tyle. Jak masz np. ciężarówkę albo autobka to w ogóle nie masz włącznika. Grunt to pamiętać, aby włączać jak jedziesz z przyczepką, do niczego innego ten włącznik nie jest potrzebny.


Post Wysłano: 03 gru 2011, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Znalazłem coś takiego:
5) po art. 13j dodaje się art. 13k i 13l w brzmieniu:
„Art. 13k. 1. Za przejazd po drodze krajowej kierującemu pojazdem samochodowym,
o którym mowa w art. 13 ust. 1 pkt 3, za który pobiera
się opłatę elektroniczną:
1) bez uiszczenia tej opłaty – wymierza się karę pieniężną w
wysokości 3 000 zł;
2) bez uiszczenia tej opłaty w pełnej wysokości – wymierza się
karę pieniężną w wysokości 1 500 zł.


wiec to kara za przejazd drogą czy za przejazd odcinka drogi bo wg. mnie nie jest określone ze za przejazd pod bramką tylko za przejazd droga krajowa i nie wazne czy minie sie 5 bramownic czy 1. umie ktos to wyjasnic???
tu chyba powinieneś się odnieść do tego jak są rozliczane odcinki czyli "
od przecięcia się dróg na środku skrzyżowania"

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 03 gru 2011, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Jeśli jedziesz tylko busem (do 3.5 T DMC) po drodze z na której obowiązuje ViaToll to na skrzyneczce naciskasz X jeśli się nie świeci razem z nim 2 to nic nie robisz. ViaBox pika pod bramownicami ale nie pobiera opłaty. Jak zapniesz coś na hak, to przytrzymujesz dłużej X zapala ci się 2, kontrolnie naciskasz jeszcze raz na krótko X i patrzysz czy wraz z nim zapaliła ci się 2. Teraz jedziesz po drodze i opłata jest pobierana.
Podobna procedura dotyczy aut solo o DMC 12 t jeśli zapinają przyczepę, wówczas wchodzą w inną stawkę opłat za km, z tą różnicą, ze na samym X stawka jest pobierana, a w busie nie.
Mam nadziej, że nic nie pomyliłem.
Na marginesie jeśli ktoś ma DKV, to najlepiej płacić ViaTolla z DKV i jest święty spokój. Mnie już parę razy koło Konina zczytywali i nigdy nie zobaczyłem tablicy JEDZ ZA MNĄ.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 03 gru 2011, 22:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Na marginesie jeśli ktoś ma DKV, to najlepiej płacić ViaTolla z DKV i jest święty spokój. Mnie już parę razy koło Konina zczytywali i nigdy nie zobaczyłem tablicy JEDZ ZA MNĄ.
też tak myślałem ale byłem w błędzie tak jak i ty :lol:
http://www.pspdgdynia.pl/?q=node/481
poczytajcie sobie :idea:

a dodatkowo dodaje że w mojej sprawie złożyłem reklamacje do Viatolla i pomimo że niby w ciągu 48h odpowiadają czekam już dwa tygodnie na wyjaśnienia (czyżby taka lawina zgłoszeń była??)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 04 gru 2011, 18:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

No popatrz, a myślałem, że jak w mojej firmie ViaBox jest płacony przez DKV to mamy spokój.
Cóż mogę powiedzieć po przeczytaniu tego co podrzuciłeś w linku - już od kilku lat wiem, że żyje w chorym kraju, którego głównym zadaniem jest nie służyć i chronić jego obywateli ale wyzyskiwać.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 04 gru 2011, 19:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cóż mogę powiedzieć po przeczytaniu tego co podrzuciłeś w linku - już od kilku lat wiem, że żyje w chorym kraju, którego głównym zadaniem jest nie służyć i chronić jego obywateli ale wyzyskiwać.
ja także tak uważam i jak już wspomniałem,ludzie którzy tworzyli ustawę w ogóle nie mieli pojęcia o tym co robią i jakie to może mieć konsekwencje dla kierowców? bo wszelkie konsekwencje błędów systemowych jak i związanych z samą obsługą przez wspaniałą firmę Kapsch są przerzucane z automatu jako zła wola kierowcy i w przypadku braku wyjaśnień popartych mocnymi argumentami (ponoć i tak ITD ślepo wymierza kary z automatu-lub co gorsze ze względu na specyfikę pracy 4/1 itp nie odebranie korespondencji w terminie co jest równoznaczne wg naszego prawa ze skutkiem doręczenia)można stać sie ofiarą postępowania egzekucyjnego i stanąć oko w oko z komornikiem który bezwzględnie będzie próbował ściągnąć należność :idea:
do tego paradoks z odcinkami których system nie obejmuje bo się władza nie dogadała z koncesjonariuszami :lol: zasilanie energetyczne bramownic z agregatów za których niesprawność może wkrótce również będą nas kierowców winić że to przejazd bez uiszczonej opłaty ??? w Polsce wszystko jest możliwe :/

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 04 gru 2011, 20:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Cytuj:
a dodatkowo dodaje że w mojej sprawie złożyłem reklamacje do Viatolla i pomimo że niby w ciągu 48h odpowiadają czekam już dwa tygodnie na wyjaśnienia (czyżby taka lawina zgłoszeń była??)
Norma. Do mnie oddzwoniła "miła" pani, z pytaniem o co właściwie chodzi. Oczywiście nie zmieścili się w wyznaczonym terminie. Nie wspominając o tym, że noty obciążeniowe przychodzą z zaj%bistym opóźnieniem.


Post Wysłano: 02 sty 2012, 13:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:34
Posty: 1
GG: 0
Samochód: volvo

Witam, może ktoś mi poradzi jak sie mam tłumaczyć ITD i czy wogóle tłumaczenie się ma jakiś sens? Dostałem pismo, że Via toll zarejestrował przejazd przez bramki bez uiszczenia opłaty i mam wskazać kierującego. Autem jechałem ja, a via box sam nie pobrał opłaty.


Post Wysłano: 02 sty 2012, 13:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 gru 2009, 18:11
Posty: 9
Samochód: MAN TGA 18.460 / MB C-CLASSE 2.2CDI
Lokalizacja: Krapkowice

Cytuj:
Witam, może ktoś mi poradzi jak sie mam tłumaczyć ITD i czy wogóle tłumaczenie się ma jakiś sens? Dostałem pismo, że Via toll zarejestrował przejazd przez bramki bez uiszczenia opłaty i mam wskazać kierującego. Autem jechałem ja, a via box sam nie pobrał opłaty.
Skoro "przysłali pismo"- to mają na potwierdzenie tego faktu Twoje zdjęcie(w sensie Twojego auta-dokładniej przedniej szyby) a skoro tak , to mogą sobie sprawdzić po godzinie i dacie :
-czy masz za szybą via-tolla
-czy na koncie miałeś środki...jak wszystko było - to nie licz na pamiątkową kartkę z przeprosinami , ale tłumaczyć się i tak musisz...

_________________
... i owoc żywota Twojego je ZUS...


Post Wysłano: 02 sty 2012, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2007, 11:09
Posty: 75
Lokalizacja: Wawa

Hej,
Ja również dostałem takie pismo. W moim przypadku muszę podać dane kierowcy. Wcześniej sprawdziłem na stronie viatoll, że opłata została pobrana. Po telefonie do GITD miła pani poinformowała mnie, że do wniosku o wskazanie kierującego należy podczepić zestawienie przesłane przez viatoll za dany dzień, które to pismo potwierdzi pobraną opłatę.
Dodam, że owe wezwania dotyczą m-ca sierpnia, okresu kiedy działy się różne dziwne rzeczy z systemem.
pozd
leotir


Post Wysłano: 02 sty 2012, 21:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Hej,
Ja również dostałem takie pismo. W moim przypadku muszę podać dane kierowcy. Wcześniej sprawdziłem na stronie viatoll, że opłata została pobrana. Po telefonie do GITD miła pani poinformowała mnie, że do wniosku o wskazanie kierującego należy podczepić zestawienie przesłane przez viatoll za dany dzień, które to pismo potwierdzi pobraną opłatę.
Dodam, że owe wezwania dotyczą m-ca sierpnia, okresu kiedy działy się różne dziwne rzeczy z systemem.
pozd
leotir
niczego tym baranom nie wysyłaj tylko napisz jak było i niech sami sobie piszą do Viatolla o udostępnienie wykazu transakcji- też przerabiam ten temat i nie za jedną bramkę ale jakoś pomimo że już sporo czasu upłynęło od złożenia wyjaśnień nie otrzymałem do dziś decyzji ale czekam na nią z utęsknieniem i jeżeli bedą chcieli wydrzeć ode mnie jakąś kasę to nie odpuszcze im bo nic nie kombinowałem żeby być ukaranym

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 05 sty 2012, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2011, 23:00
Posty: 16

a co sie stanie jeśli przejedzie sie pod bramką bez tego Viatola ??


Post Wysłano: 05 sty 2012, 22:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Jeśli nie ma kamer to masz szczęście, jeśli są, to prędzej czy później cie dopadną :wink:


Post Wysłano: 05 sty 2012, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2011, 23:00
Posty: 16

no a jeśli złapią to kto będzie płacić kierowca czy szef ??bo mojego ojca szefostwo twierdzi że im to jest nie potrzebne bo jeżdżą tylko na miejscu...


Post Wysłano: 05 sty 2012, 23:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

kierowca płaci.
U nas na 26 aut jeszcze nikomu nie przyszło żadne pismo, że przejechał z pustym kontem. Jaka recepta? Kilka razy dziennie sprawdzać konto w necie i sukcesywnie doładowywać - nie należy tego lekceważyć

_________________
Heavy metal and heavy transport


Post Wysłano: 06 sty 2012, 13:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Cytuj:
no a jeśli złapią to kto będzie płacić kierowca czy szef ??bo mojego ojca szefostwo twierdzi że im to jest nie potrzebne bo jeżdżą tylko na miejscu...
Mają rację. Jeśli nie jeździcie po drogach objętych Viatollem, to nie jest potrzebny viabox.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 06 sty 2012, 15:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2011, 23:00
Posty: 16

no ale czasami zdarzy się przejechać z bocznej drogi na drogę główną pół kilometra i akurat pod bramką...


Post Wysłano: 06 sty 2012, 16:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Cytuj:
kierowca płaci.
U nas na 26 aut jeszcze nikomu nie przyszło żadne pismo, że przejechał z pustym kontem. Jaka recepta? Kilka razy dziennie sprawdzać konto w necie i sukcesywnie doładowywać - nie należy tego lekceważyć
To jest kuriozum najwyższych lotów. Kierowca jest odpowiedzialny poniekąd za stan konta, jednocześnie jego jedynym instrumentem do "sprawdzania" salda jest tylko i wyłącznie ta marna "pikaczka", która działa jak chce.


Post Wysłano: 06 sty 2012, 22:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
kierowca płaci.
U nas na 26 aut jeszcze nikomu nie przyszło żadne pismo, że przejechał z pustym kontem. Jaka recepta? Kilka razy dziennie sprawdzać konto w necie i sukcesywnie doładowywać - nie należy tego lekceważyć
To jest kuriozum najwyższych lotów. Kierowca jest odpowiedzialny poniekąd za stan konta, jednocześnie jego jedynym instrumentem do "sprawdzania" salda jest tylko i wyłącznie ta marna "pikaczka", która działa jak chce.

pikaczka nie służy do sprawdzania salda od tego są inne instrumenty takie jak internet, punkty obsługi klienta czy infolinia.
zastanawia mnie jedno dlaczego stosujecie metody doładowania konta poprzez wpłaty gotówkowe a nie np. automatyczne doładowanie konta z karty, przy takim zastosowaniu u mnie przez pół roku 2x pikało tylko na początku gdy system nie działał sprawnie - obecnie nie mam żadnych zastrzeżeń.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Zgadza się, bo pikaczka powinna właściwie mówić kierowcy "zadzwoń do szefa i powiedz, że coś jest nie tak, może kasa się kończy" (oczywiście mówimy o 2-krotnym piknięciu). W którymś temacie była opisywana sytuacja, w której szef zapomniał doładować konta, pikaczka nic się nie odezwała, naliczona kara może być w okolicach 500 tys. zł, wszystko dla kierowcy. Oczywiście jest to w pewien sposób niedbałość ze strony kierowcy, bo mógł się dowiedzieć na inne sposoby o stan konta, jednak ściągnięcie całkowicie odpowiedzialności z właścicieli nie sądzę, żeby było do końca rozsądne.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: