Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 sie 2012, 0:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 17:54
Posty: 125
GG: 0
Samochód: R440
Lokalizacja: [SG]--[SGL]

Cytuj:
Naczepa kupiona, wybór padł na Kaiser rama stalowa góra aluminium na dwóch osiach. Najbardziej co mnie cieszy to waga naczepy to 4080 kg. Jak podmaluję wszystko pod trucka wrzucę foty.
to jak byś mógł wrzucić to wrzuć foto naczepy przed malowaniem tak wiesz dla porównania :mrgreen: każdy na pewno jest ciekawy

_________________
Sprzedam :
http://tablica.pl/oferta/diesel-skydd-1 ... 2GMvd.html
http://tablica.pl/oferta/spiralny-przew ... 2GLWD.html


Post Wysłano: 28 sie 2012, 7:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Kaiser rama stalowa góra aluminium Najbardziej co mnie cieszy to waga naczepy to 4080 kg..
nowa??

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 29 sie 2012, 14:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Podejrzewam ze bedzie lekki zestaw skoro naczepa wazy 4t ile taki ciagnik wazy? ponoc z duzymi kabinami waza do 10t?
I jeszcze jedno pytanie, domyslam sie ze auto ma instalke na 12 volt jak bedzie z ABS/EBS przyczepy? no chyba ze kabel nie bedzie wogole podpiety?


Post Wysłano: 29 sie 2012, 14:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Podejrzewam ze bedzie lekki zestaw skoro naczepa wazy 4t ile taki ciagnik wazy? ponoc z duzymi kabinami waza do 10t?
I jeszcze jedno pytanie, domyslam sie ze auto ma instalke na 12 volt jak bedzie z ABS/EBS przyczepy? no chyba ze kabel nie bedzie wogole podpiety?
Jego volvo ma dzienną kabine.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 29 sie 2012, 22:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 813
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Dobrze że rama w naczepie jest stalowa bo przy aluminiowej długo by nie wytrzymała, pozostaje życzyć powodzenia i oczywiście czekam na fotki zestawu 8)

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 31 sie 2012, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2009, 1:47
Posty: 232
Samochód: 2004 volvo vnl64t300
Lokalizacja: Bychawa

Ciężarówka ważyła 7090 kg ale doszła hydraulika siłowa i paliwo. Takie same ciągniki z dużymi kabina ważą do 9 ton.
Odnośnie ABS-u zamieżam zainstalować przetwornicę 12V-24V i mam nadzieję że będzie żyło swoim życiem na naczepie bo ciągniki w USA nie mają kabla do ABS tak jak w Europie tylko jedną wiązkę elektryczną 7 polową i w niej jest kabel zasilający.
Naczepa jest z 2000 roku i wymaga wkładu ale kosztowała symboliczne pieniądze i lżejszej w Europie nie spotkałem. Na dzień dzisiejszy jestem na etapie regeneracji hamulców i nie mogę znależć wałków rozpierających i tulejek. Osie to SAE SH3 10510 3020. Znalazłem że Daf to produkował jutro do nich zadzwonię a jak nie to może napawanie i toczenie mnie czeka. Jak ktoś ma jakieś pomocne informacje to będę wdzięczny.
Obrazek
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... fa534f5393]ObrazekObrazek[/URL]
Obrazek


Post Wysłano: 31 sie 2012, 23:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2011, 9:39
Posty: 246
Lokalizacja: Warszawa

No nie powiem, że ładny zestaw złożyłeś. Chociaż efekt będzie widać dopiero, jak pomalujesz naczepę. Najważniejsze jednak żeby był bezawaryjny i zarabiał zarówno na siebie jak i na Ciebie. Widzę też, że koń już na zwykłych blachach.
Mam pytanie jaka jest ładowność tej wanienki?


Post Wysłano: 31 sie 2012, 23:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Będą alufelgi w naczepie?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 31 sie 2012, 23:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2009, 1:47
Posty: 232
Samochód: 2004 volvo vnl64t300
Lokalizacja: Bychawa

Cytuj:
No nie powiem, że ładny zestaw złożyłeś. Chociaż efekt będzie widać dopiero, jak pomalujesz naczepę. Najważniejsze jednak żeby był bezawaryjny i zarabiał zarówno na siebie jak i na Ciebie. Widzę też, że koń już na zwykłych blachach.
Mam pytanie jaka jest ładowność tej wanienki?
DMC 33 000 kg - 4080 = 28 920 kg
Cytuj:
Będą alufelgi w naczepie?
Narazie stalowe ale w przyszłości jak najbardziej.


Post Wysłano: 31 sie 2012, 23:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

To beda osie Gigant prawdopodobnie no nie sa to jakos specjalnie popularne ale czesto sie spotykam ze sa w sklepach jakies tam czesci do takich osi...okladziny czy lozyska.
Ja sie zastanawiam jak bedzie z tym ABSem mimo ze zalozy sie przetwornice czy on bedzie dzialal na samym zasilaniu, poniewaz normalnie sie komunikuje z ABS ciagnika a w Twoim aucie niema wyprowadzenia do naczepy, kiedy jest brak kabla ABS nie dziala, no to trzeba przemyslec czy to da rade jakos ruszyc.


Post Wysłano: 02 wrz 2012, 9:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 mar 2008, 22:05
Posty: 269
GG: 12975077
Samochód: Ford Transit '98
Lokalizacja: Biała Podlaska

Kolego, jesteś z Kłodzka, a blachy LUB? ;p Czy to właśnie w okolicach Lublina można spotkać to Volvo czy tylko tam jest zarejestrowane?

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Post Wysłano: 02 wrz 2012, 13:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

No chłopie, będziesz robił robote na drogach. Jak Cię kiedyś zobaczę w 3mieście to się pewnie posikam na miejscu :)


Post Wysłano: 02 wrz 2012, 13:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7203
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
To beda osie Gigant prawdopodobnie no nie sa to jakos specjalnie popularne ale czesto sie spotykam ze sa w sklepach jakies tam czesci do takich osi...okladziny czy lozyska.
Ja sie zastanawiam jak bedzie z tym ABSem mimo ze zalozy sie przetwornice czy on bedzie dzialal na samym zasilaniu, poniewaz normalnie sie komunikuje z ABS ciagnika a w Twoim aucie niema wyprowadzenia do naczepy, kiedy jest brak kabla ABS nie dziala, no to trzeba przemyslec czy to da rade jakos ruszyc.
Przy pięciu pinowej wtyczce ABS niema komunikacji absu naczepa/ciągnik, są tam dwa plusy, dwa minusy, i sygnał plus na kontrolkę abs w ciągniku.
Przy siedmiu pinowej jest komunikacja miedzy naczepą a ciągnikiem. Jeśli podłączy tylko zasilanie do naczepy to abs będzie tam śmigał pod warunkiem że jest sprawny w tej naczepie

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 02 wrz 2012, 14:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

No i kolega nam wyjasnil jak jest w 5 pinowym zlaczu, a 7 pinowe to by byl EBS, naczepa na takich osiach prawdopodobnie go nie bedzie miec chociaz widzialem starsze naczepy na bebnach i byl, takze obstawiam ze uda sie to odpalic. Fajny zestawik bedzie taki niespotykany na codzien.


Post Wysłano: 02 wrz 2012, 15:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

Jak będziesz robił okolice Kłodzka to wsiadam na rower i jadę Cię szukac, haha. :D
Cytuj:
No chłopie, będziesz robił robote na drogach. Jak Cię kiedyś zobaczę w 3mieście to się pewnie posikam na miejscu :)
Dokładnie.

_________________
ford transit/volvo fh.


Post Wysłano: 02 wrz 2012, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Wazyles ta naczepe czy wage bierzesz z kwitow tylko? - szukam naczepy tez 2 oski i dopiero swieze sztuki waza ok 4,5t, a Ty w dodatku masz resor i blizniak takze watpie w te 4080.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 02 wrz 2012, 21:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 12:18
Posty: 525
GG: 2628774
Samochód: TGX / R480
Lokalizacja: Janów Lubelski

Cytuj:
Kolego, jesteś z Kłodzka, a blachy LUB? ;p Czy to właśnie w okolicach Lublina można spotkać to Volvo czy tylko tam jest zarejestrowane?
O to samo chciałbym zapytać. Jeśli będziesz jeździł w okolicach Lublina to pewnie gdzieś się miniemy;)


Post Wysłano: 03 wrz 2012, 19:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Ważyłeś naczepę i auto? Te wagi, sorry, ale na moją logikę ni jak mają się do rzeczywistości...
pozdrawiam


Post Wysłano: 03 wrz 2012, 22:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2009, 1:47
Posty: 232
Samochód: 2004 volvo vnl64t300
Lokalizacja: Bychawa

Cytuj:
Wazyles ta naczepe czy wage bierzesz z kwitow tylko? - szukam naczepy tez 2 oski i dopiero swieze sztuki waza ok 4,5t, a Ty w dodatku masz resor i blizniak takze watpie w te 4080.
Jeszcze e realu nie była ważona ale wyrzucę jeszcze parę rzeczy to może będzie coś koło tego co na tabliczce.
Cytuj:
Ważyłeś naczepę i auto? Te wagi, sorry, ale na moją logikę ni jak mają się do rzeczywistości...
pozdrawiam
Auto ważyłem na minimalnym stanie paliwa i bez hydrauliki siłowej ale to nie powinno dodać więcej niż 500-600 kg. Jak w przyszłości dodam aluminiowe felgi na naczepę i zamienię siodło na stacjonarne bez przesuwu to coś jeszcze zejdę z wagi.
Cytuj:
Cytuj:
Kolego, jesteś z Kłodzka, a blachy LUB? ;p Czy to właśnie w okolicach Lublina można spotkać to Volvo czy tylko tam jest zarejestrowane?
O to samo chciałbym zapytać. Jeśli będziesz jeździł w okolicach Lublina to pewnie gdzieś się miniemy;)
Po pwrocie z USA auto składałem w Kłodzku w firmie Tempo i tam mieszkałem. Na chwilę obecną truck jest w okolicy Lublina a będzie chodził z kamieniem z Łagowa do Rzeszowa.
We wrześniowym numerze ,,Ciężarówek" powinien być artykuł z Volvem w roli głównej.


Post Wysłano: 03 wrz 2012, 22:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 12:18
Posty: 525
GG: 2628774
Samochód: TGX / R480
Lokalizacja: Janów Lubelski

Cytuj:
Na chwilę obecną truck jest w okolicy Lublina a będzie chodził z kamieniem z Łagowa do Rzeszowa.
We wrześniowym numerze ,,Ciężarówek" powinien być artykuł z Volvem w roli głównej.
O w Łagowie można mnie czasem spotkać więc będę czaił ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: