Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 paź 2011, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 mar 2010, 17:24
Posty: 77
GG: 6907984
Samochód: Mercedes-Benz 1224 '96
Lokalizacja: Oberhausen-Rheinhausen

Witam.
Moj znajomy zamierza z niemiec wybrac sie do Moskwy.
Czy moglby mi ktos napisac ktoredy najlepiej jechac? Wyjazd bedzie z okolic Mannheim. I nie wiem czy lepiej jechac przez berlin i Wawe czy moze Drezno i poludnie polski i ukraine?
Moze ktos tez napisac gdzie najlepiej nocowac i na co sie szykowac po drodze?

Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 paź 2011, 9:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Nie wiem czy opłaty drogowe mają tu jakieś znaczenie, ale jeśli nie to przez Warszawę chyba najwygodniej. Ukraina daje dodatkowe operacje przejścia granicznego(co by to nie było).

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 23 paź 2011, 10:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 mar 2010, 17:24
Posty: 77
GG: 6907984
Samochód: Mercedes-Benz 1224 '96
Lokalizacja: Oberhausen-Rheinhausen

Hej. Wydaje mi sie ze oplaty nie beda rzutowac na przebieg drogi, wiec przejazd platna autostrada kolo poznania nie jest problemem. Raczej chodzi mi o bezpieczenstwo, omawialismy nawet opcje przejechanie DK8 w strone Litwy, Lotwy i tam na Rosje i droga M9 w kierunku Moskwy, jest dalej ale nawet po moim doswiadczeniu wiem ze Litwa i Lotwa sa krajami bezpiecznymi, czego nie moglbym powiedziec o Bialorusi (chyba ze sie myle) szczegolnie ze kolega bedzie gonil na niemieckich blachach zaladowanym busem panelami podlogowymi i tym podobnym materialem.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 paź 2011, 10:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Jeśli to nie stanowi problemu, to tylko lecieć, Bialoruś nie jest taka straszna, może nawet bezpieczniejsza, ale trzeba mieć wizy, jak się ich nie ma to Litwa będzie rozsądnym wyjściem.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 23 paź 2011, 13:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Co wy w ogóle bredzicie, na Warszawę, później według uznania Kuźnica, Bobry, Koroszczyn i prosto na Moskwe.

Rosja, Białoruś wizy potrzebne no i karnet... jak busem do 3,5t jedzie to bez zezwolenia

W razie potrzeby służę pomocą.


Ostatnio zmieniony 23 paź 2011, 13:09 przez adasko87, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 23 paź 2011, 13:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
no i karnet... jak busem do 3,5t jedzie to bez zezwolenia

Tak, karnet na wycieczkę samochodem osobowym... . :mrgreen:


Post Wysłano: 23 paź 2011, 13:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Pazdziu drogi napisał, że jedzie busem z panelami to imho oclic musi...


Post Wysłano: 23 paź 2011, 13:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Pazdziu drogi napisał, że jedzie busem z panelami to imho oclic musi...
Wybacz, nie doczytałem. A wczoraj była sobota... . :)


Post Wysłano: 24 paź 2011, 11:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
czego nie moglbym powiedziec o Bialorusi (chyba ze sie myle) szczegolnie ze kolega bedzie gonil na niemieckich blachach zaladowanym busem panelami podlogowymi i tym podobnym materialem.
Mylisz się i to bardzo :) Białoruś z tego co ja jeżdżę (fakt że dopiero 6 miechów) jest bardzo bezpiecznym krajem, nawet powiedziałbym że jednym z bezpieczniejszych w Europie w dodatku ze świetną infrastrukturą drogową.

Tak więc, niech jedzie prosto A2, dalej na którąś z trzech granic i do Mińska, później drogą M1 aż do Moskwy.

To, że jedzie busem to bez różnicy, sporo naszych busami jeździ na Rosję. Niech tylko weźmie kasę na koszta i staje na płatnych parkingach.


Post Wysłano: 24 paź 2011, 11:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Cytuj:
Co wy w ogóle bredzicie, na Warszawę, później według uznania Kuźnica, Bobry, Koroszczyn i prosto na Moskwe.

Rosja, Białoruś wizy potrzebne no i karnet... jak busem do 3,5t jedzie to bez zezwolenia

W razie potrzeby służę pomocą.
A o czym pisaliśmy? Czasem przeczytaj wszystko od początku do końca, zwłaszcza ze zrozumieniem! No i od kiedy busem wykonując przewozy nie potrzebujesz zezwolenia? Raczej wycieczkowo nie wjeżdża do Rosji przez Białoruś. Opcje ma dwie przez Białoruś lub przez Litwę, nasi różnie jeżdżą i z różnych powodów, kwestia czy ma wizę na Białoruś, jeśli nie ma to wybrać się można przez Litwę. I to chyba tyle na ten temat.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 24 paź 2011, 15:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Cytuj:
Co wy w ogóle bredzicie, na Warszawę, później według uznania Kuźnica, Bobry, Koroszczyn i prosto na Moskwe.

Rosja, Białoruś wizy potrzebne no i karnet... jak busem do 3,5t jedzie to bez zezwolenia

W razie potrzeby służę pomocą.
A o czym pisaliśmy? Czasem przeczytaj wszystko od początku do końca, zwłaszcza ze zrozumieniem! No i od kiedy busem wykonując przewozy nie potrzebujesz zezwolenia? Raczej wycieczkowo nie wjeżdża do Rosji przez Białoruś. Opcje ma dwie przez Białoruś lub przez Litwę, nasi różnie jeżdżą i z różnych powodów, kwestia czy ma wizę na Białoruś, jeśli nie ma to wybrać się można przez Litwę. I to chyba tyle na ten temat.

Nie udawaj mądrego, bo nie masz o niczym pojęcia. Kto robi wizę na RUS bez robienia wizy na BY? Raczej nikt bo na powrocie na Kuźnicy czy Bobrach nie ma kolejki, jadąc przez Litwę czy Łotwę często, gęsto odstoisz 24h. Akurat wiza na BY to "wielki" problem, potrzeba aż 24h, żeby ją wyrobic.

Normalnie busem do 3,5t dmc lecisz bez zezwolenia transportowego niezależnie czy jedziesz zarobkowo czy "wycieczkowo".

BTW. kolega Jaccu to ile już tych kółek na Moskwę zrobiłeś w tej belgijsko-luksemburskiej firmie? :lol:


Post Wysłano: 24 paź 2011, 15:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Żadnego kółka nie zrobiłem jeśli ciebie to interesuje! To z mojej strony inne pytanie. jakie trzeba mieć wizy, żeby wjechać do Rosji, nie patrzmy na przejścia graniczne, które wymieniłeś? No i spróbuj wizę zrobić na BY w ciągu 24h! Nie wiem na ile ty pozjadałeś rozumy, ale Ja w tym jestem oszczędny.
Oczywiście jeśli chciałeś mi dowalić to nie udało Ci się zbytnio, musisz się jeszcze postarać!

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 24 paź 2011, 15:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Dobre z tą wizą na BY ekspresówkę zrobisz w ciągu 3-4h rano składasz papiery a po południu odbierasz wizę, jak mają dobry humor to zrobią od ręki i nawet do banku nie trzeba chodzić płacić pieniędzy za wizę tylko w konsulacie :wink:
Tranzytową wize na BY zrobisz jak dostaniesz wizę na RUS

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 24 paź 2011, 16:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Cytuj:
Dobre z tą wizą na BY ekspresówkę zrobisz w ciągu 3-4h rano składasz papiery a po południu odbierasz wizę, jak mają dobry humor to zrobią od ręki i nawet do banku nie trzeba chodzić płacić pieniędzy za wizę tylko w konsulacie :wink:
Tranzytową wize na BY zrobisz jak dostaniesz wizę na RUS
W którym mieście tak zrobisz?

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 24 paź 2011, 16:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

W Gdańsku od kilkunastu lat, z ruskimi gorzej się zrobiło bo od zeszłego roku trzeba czekać tydzień czasu wcześniej też można było załatwić wizę w ciągu jednego dnia maks trzech

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 24 paź 2011, 16:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Kolego MAN! Dla ciebie to jest rzut beretem i pewnie tak jest jak napisałeś, dla mnie i wielu innych już nie, więc nie mierz wszystkich swoim końcem nosa. Za pewne Ja też bym mógł pojechać do Gdańska bo mam najbliżej ok.110km i załatwić w jeden dzień...

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 24 paź 2011, 16:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Dla chcącego nic trudnego była mowa w jakim czasie można załatwić wizę, a nie ile ty czasu na to potrzebujesz. Nie raz widziałem ludzi którzy przyjeżdżali z daleka i załatwiali wizę tego samego dnia

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 24 paź 2011, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Musisz często bywać w konsulacie skoro masz takie doświadczenia w swoich spostrzeżeniach. Ja niestety nie bywam często, rzekłbym że wcale! Czy ci których widywałeś jak załatwiają wizę stanowią większość, wątpię. Bądźmy ostrożni w uogólnianiu.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 24 paź 2011, 16:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Skończcie pitu pitu. Chłopak pytał o drogę, a nie kto i ile czasu spędził w konsulacie


Post Wysłano: 24 paź 2011, 16:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Bywam tak często jak to konieczne w konsulacie czyli raz do roku, jeśli osobiście nie chce się tobie załatwiać wizy to udaj się do pobliskiego biura podróży i zapewne oni ciebie wyręczą w tym za odpowiednią opłata :mrgreen:
Ludzie nawet robią po 200-300km żeby wizę zrobić jak im zależy na czasie i nie widzą w tym problemu

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: