Autor
Wiadomość
Tytuł: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 19:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2008, 13:39
Posty: 29
GG: 7520818
Samochód: Ducato 120 MultiJet

Witam
Może ten temat był już gdzieś na forum poruszany ale nic nie znalazłem.
Mam pewne pytanie. Ile może wynieść łączny zarobek miesięczny ciągnika poruszającego się w ruchu międzynarodowym? chodzi mi o to że np mam swój zestaw i pracuje dla jakiejś spedycji
Wszelkie odpowiedzi mile widziane

_________________
B - 01.04.2011


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 19:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

To zależy, zależy ile zrobiłbyś w przeciągu miesiąca kilometrów, ile za kilometr płaci Ci spedycja itp..

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 19:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2008, 13:39
Posty: 29
GG: 7520818
Samochód: Ducato 120 MultiJet

no tak wiem, ale może ktoś wie ile daje jakaś spedycja za km albo ktoś może wie ile można "średnio" wyciągnąć?

_________________
B - 01.04.2011


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 19:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 wrz 2011, 14:49
Posty: 11
GG: 0

Cytuj:
Witam
Może ten temat był już gdzieś na forum poruszany ale nic nie znalazłem.
Mam pewne pytanie. Ile może wynieść łączny zarobek miesięczny ciągnika poruszającego się w ruchu międzynarodowym? chodzi mi o to że np mam swój zestaw i pracuje dla jakiejś spedycji
Wszelkie odpowiedzi mile widziane
Ile może zarobić mistrz-murarz który zakłada własną firmę budowlaną w woj mazowieckim ?

chodzi mi o to że np mam swój młotek szpachelke i wiaderko, i pracuje dla ED-BUDa

Wszelkie odpowiedzi mile widziane.
Cytuj:
no tak wiem, ale może ktoś wie ile daje jakaś spedycja za km albo ktoś może wie ile można "średnio" wyciągnąć?
18 tysięcy kolumbijskich pesos. Dlatego tyle, bo masz olbrzymie pojęcie o transporcie międzynarodowym.


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Zależy też gdzie jeździsz i ile, i jaką masz normę emisji spalin, bo tu różnice w całkowitych kosztach mogą byś spore :wink:

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 20:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2008, 13:39
Posty: 29
GG: 7520818
Samochód: Ducato 120 MultiJet

aha dzięki, więc nie można określić jakiegoś średniego zarobku?
Stary świr, twoja odpowiedz pokazuje ze masz równie duże pojęcie na ten temat

_________________
B - 01.04.2011


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

wartość wynagrodzenia jest tajemnicą handlową, dostaje się tyle ile się wynegocuje. jeżeli wynegocujesz, aby płacili Ci za darmo - Twoja sprawa. jeżeli zgodzisz się na dziadowską stawkę też Twoja sprawa.

poza tym w umowie ze spedycją ważne jest jak licza kilometry, jak rozwiązana jest sprawa dojazdów, ile trwają niepłatne oczekiwania na za- i rozładunki. w transporcie międzynarodowym po czyjej stronie są opłaty za tunele, promy itp.

możesz mieć dobrą stawkę, ale mieć tyle dojazdów niepłatnych, że wyjdzie to cieniutko.
a możesz mieć umiarkowaną stawkę za kilometr, ale minimalne dojazdy i wyjdziesz a tym lepiej.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Ostatnio zmieniony 29 wrz 2011, 20:11 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 20:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2008, 13:39
Posty: 29
GG: 7520818
Samochód: Ducato 120 MultiJet

dzięki Cyryl za odpowiedz, dała mi dużo do myślenia :wink:

_________________
B - 01.04.2011


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 20:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

najskuteczniejszym sposobem założenia własnej firmy jest rozeznanie rynku przez kierowcę pracującego u kogoś. w tym czasie kierowca poznaje spedycje i robotę którą zlecają. najczęściej dogaduje się wstępnie ze spedycją i innym zleceniodawcą, a potem kupuje pojazd lub zakłada własną działalność.

odwrócenie kolejności, czyli nie mając roboty kupowanie pojazdu grozi szybkim zwinięciem interesu.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 wrz 2011, 14:49
Posty: 11
GG: 0

Cytuj:
Stary świr, twoja odpowiedz pokazuje ze masz równie duże pojęcie na ten temat
Moje wypowiedź miała ironizować Twoją, a pojęcie mam na pewno większe, patrząc na Twój post dotyczący zarobków w transporcie mając własną firmę transportową :| zdajesz sobie sprawę ile musisz mieć licencji i pozwoleń żeby W OGÓLE stworzyć firme transportową ? masz jakiekolwiek pojęcie o warunkach, przepisach i wymogach jakie musisz spełniać ? masz zielone pojęcie co to CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH w międzynarodowym i krajowy transporcie rzeczy ? Wiesz cokolwiek o inwestycji początkowej czyli kapitale jaki musisz posiadać żeby rozkręcić jakikolwiek transport ? Na pewno nie. Więc na początek poczytaj o podstawach a dopiero później zacznij robić swój biznesplan.


Ostatnio zmieniony 29 wrz 2011, 20:54 przez stary_świr, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2008, 13:39
Posty: 29
GG: 7520818
Samochód: Ducato 120 MultiJet

To nie jest biznesplan, pojęcie jakieś mam ale z pewnością nie tak ogromne jak twoje, a forum służy do zadawania pytań

_________________
B - 01.04.2011


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

wszelkie te rzeczy o których wspomniałeś - wymogi w rodzaju certyfikatu kompetencji zawodowych, licencji, czy kasa są to rzeczy na pewno do przeskoczenia, jednak podstawą jest załatwienie roboty.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 wrz 2011, 14:49
Posty: 11
GG: 0

Więc odpiszę Ci teraz normalnie. Nie ma czegoś takiego jak średnie zarobki w transporcie, jeśli posiadasz własną firmę transportową. Na Twoje zarobki na czysto netto wchodzi "milion" różnych aspektów. Normy spalin, księgowi, paliwo, kurs walut (jesli masz np leasing) , wypadki losowe, płaca pracownika (jesli go masz) , wszelakie ubezpieczenia i składki, opłaty różnego rodzaju, cena frachtu czy tam inna cena ustalona za wykonanie zlecenia, i jeszcze setka rzeczy których nie wiesz. Dodatkowo, obroty firmy raczej robi się na przełomie roku. Branża transportowa jest tak przewrotna, że jednego miesiąca jesteś ledwo na + drugiego na zero a trzeciego żyjesz jak Pan przez kolejne trzy. Skala roku moim zdaniem jest dobrym wyznacznikiem kierowania firmą. Chodzi o czysty przychód.
Cytuj:
wszelkie te rzeczy o których wspomniałeś - wymogi w rodzaju certyfikatu kompetencji zawodowych, licencji, czy kasa są to rzeczy na pewno do przeskoczenia,
Do przeskoczenia są, jak wszystko, ale nie każdy się do tego nadaje i jednak dużo osób nie radzi sobie i oblewa. Sam wiesz Cyryl że to nie jest takie proste. Jeszcze z licencją na transport krajowy ok chyba każdy jest w stanie zdać, ale na transport miedzynarodowy cholernie trudno jest zdać ten egzamin. Masa rachunkowych obliczeń i analitycznego myślenia. Za przeproszeniem byle prostak nie bedzie w stanie tego rozwiązać.


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 20:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2008, 13:39
Posty: 29
GG: 7520818
Samochód: Ducato 120 MultiJet

Dzięki, z pewnością nie wiem o wszystkim ale też nie zamierzam rozkręcić firmy jutro. Pisząc średnie zarobki chodziło mi raczej o niedokładnie określoną sumę, np "Mniej-więcej 5tyś nie licząc kosztów paliwa.. itd". Doskonale zdaję sobie sprawę że jest milion różnych rzeczy które trzeba mieć żeby rozkręcić taki biznes i że to wcale nie jest takie proste
Pozdrawiam

_________________
B - 01.04.2011


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 29 wrz 2011, 21:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 wrz 2011, 14:49
Posty: 11
GG: 0

Cytuj:
Dzięki, z pewnością nie wiem o wszystkim ale też nie zamierzam rozkręcić firmy jutro. Pisząc średnie zarobki chodziło mi raczej o niedokładnie określoną sumę, np "Mniej-więcej 5tyś nie licząc kosztów paliwa.. itd". Doskonale zdaję sobie sprawę że jest milion różnych rzeczy które trzeba mieć żeby rozkręcić taki biznes i że to wcale nie jest takie proste
Pozdrawiam
Nie ma za co. Jakbym napisał Ci mniej więcej 5 tys to bym skłamał. Napisałeś że wiesz że nie jest to takie proste, powiem więcej, jest to cholernie trudne. Również Pozdrawiam


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 30 sty 2012, 20:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lip 2009, 20:07
Posty: 162
GG: 7921806
Samochód: Mercedes Actros 1846

Nie będę zakładał nowego tematu na swoje pytanie,a nie doszukałem się na forum.może źle szukałem

Otóż tak, kumpel mi zadał pytanie na które nie potrafię mu odpowiedzieć.
Ma solóweczkę na krajówce szuka kierowcy i chce mu płacić za km.
Pytał ile teraz płaca... a ja nie wiem.

Niech ktoś podpowie jak to wyglada. Z góry dzięki.


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 31 sty 2012, 11:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

zależy jak na to patrzeć? ze strony jego jak najmniej by chciał a kiero chce zarobić, co by nie myślał to musi dać tyle żeby ktoś miał możliwość zarobić z tej km jakąś przyzwoitą kwotę,a to zależy od regionu kraju-jej wysokość :lol: i od tego jak często bedzie w domku spał ten kiero :lol:wiec tak czysto teoretycznie jeżeli praca zamyka sie w systemie poniedziałek - piątek i auto zrobi 10tyś km to kwotę jaką chce przeznaczyć na wynagrodzenie musi podzielić na tą teoretyczną ilość km

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 31 sty 2012, 11:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Nie będę zakładał nowego tematu na swoje pytanie,a nie doszukałem się na forum.może źle szukałem

Otóż tak, kumpel mi zadał pytanie na które nie potrafię mu odpowiedzieć.
Ma solóweczkę na krajówce szuka kierowcy i chce mu płacić za km.
Pytał ile teraz płaca... a ja nie wiem.

Niech ktoś podpowie jak to wyglada. Z góry dzięki.
jeżeli będzie tak liczył, to kiepsko może na tym wyjść.
po pierwsze musi zastanowić się ile zostaje mu ze stawki jaka mu płacą. bo jeżeli okaże się, że z kilometra zostaje mu 5 groszy, a on będzie chciał zapłacić np.15, to po miesiącu może zwinąć interes.
musi określiś sztywno koszty własne (eksploatację pojazdu, opłaty, podatki i swój zarobek) w co musi wliczyć amortyzację pojazdu i dopiero z tej sumy może opłacić kierowcę.
dopiero wtedy trzeba rozejrzeć się na rynku, jeżeli suma jaka mu zostaje jest większa od stawki kierowcy, może rozglądać się za pracownikiem. jeżeli zaś jest mniejsza lepiej dać sobie spokój.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 31 sty 2012, 12:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lip 2009, 20:07
Posty: 162
GG: 7921806
Samochód: Mercedes Actros 1846

No tak ..zapomniałem dodać, że ów nie będzie prowadził transportu zarobkowego, tylko rozwoził "produkcje własną"... Chodzi o czysty pieniadz dla kierowcy, 5 dni w tygodniu ok 8 tys miesiecznie... tak mi to naswietlil. Z zakladu do odbiorcy.
Nie wiem bo nie jezdzilem dawno na krajowce i nie mam pojecia jak kto komu placi i na jakich zasadach.


Tytuł: Re: Zarobki
Post Wysłano: 31 sty 2012, 12:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

25gr + podstawa i nie będzie krzywdy dla pracodawcy i pracownika


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: