Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 cze 2011, 8:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Więc tak radio, Alan 100 plus, antena President Alaska, było dobrze tzn. odbiór i nadawanie do 10 km jak na dłoni, ładnie wszystko chodziło (nie 2 dni, tylko ponad rok), ale coś sie pop"''liło i teraz ma słaby zasięg chyba nawet 2 km nie wyciągnie, wyłapuje wszelkie "wysokie napięcia", szumi i "słychać" wszystkie przekaźniki. Gdzie szukać przyczyny takiego stanu? Jeśli ma znaczenie to antena montowana na uchwycie do blendy z dodatkową masą do śruby mocującej.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 12 cze 2011, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Tak na początek powinieneś sprawdzić SWR zeby być na 100% pewnym, bo wina najprawdopodobniej lezy po stronie instalacji antenowej.
Sprawdz kabel antenowy ( mógl się gdzieś załamać ) i jego zarobienie we wtyczkach przy radiu i antenie.

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 12 cze 2011, 13:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

jak powyżej kolega napisał zacznij od sprawdzenia instalacji antenowej a ja poszedłbym bardziej na skróty i zaczął od sprawdzenia samej masy bo to najczęstsza przyczyna awarii a rok to i bardzo długo jak na prace anteny na uchwycie

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 14 cze 2011, 20:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
a rok to i bardzo długo jak na prace anteny na uchwycie
Słucham?


Post Wysłano: 14 cze 2011, 20:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
a rok to i bardzo długo jak na prace anteny na uchwycie
Słucham?
po roku pracy na zewnętrznym uchwycie anteny normalnym zjawiskiem jest śniedź korozja itp i wystarczy odłączyć kabel antenowy od radyjka i sprawdzić bądz miernikiem bądź próbówką czy mamy masę a jeżeli nie to zdemontować antenę z uchwytem,rozebrać wsio,oczyścić i nasmarować i z powrotem na swoje miejsce do pracy :idea:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 14 cze 2011, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Aha, o to się rozchodzi.
No cóż... jak ktoś dobrze zamontuje to będzie mu służyć. Ale raz na jakiś czas warto zmierzyć SWR, wtedy wszystko będzie jasne.


Post Wysłano: 14 cze 2011, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2010, 21:32
Posty: 56
GG: 4015060
Samochód: Magnum 480 DXI

Nie chce otwierac nowego tematu więc dokoptuje się tutaj ,a mianowicie gdzie najlepiej założyc antene (ok.1m długości ) do magnumki. Mam w fabrycznym miejscu tj .z boku dachu ,ale jak ją ustawie w pionie to gałęzie czy wiadukty dają o sobie znac ,myślałem o lusterku bądz z tyłu za budą ,co o tym myślicie?


Post Wysłano: 14 cze 2011, 23:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Taki kikut to zostaw w fabrycznym miejscu. Zresztą zmieniając cokolwiek tylko sobie pogorszysz. Chyba że chcesz dać coś dłuższego, wtedy trzeba niżej.


Post Wysłano: 16 cze 2011, 15:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

miejscem najlepszym jest dach i tylko tam antena może w pełni ukazać swoje możliwości ,a instalowanie dłuższych (droższych) anten w innych miejscach to topienie kasy w zamian nic nie uzyskując wiec tak jak kolega napisał nic nie zmieniaj,choć jeżeli masz antenke tą ori od Reno to polecam ją wymienić :idea:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 16 cze 2011, 21:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
miejscem najlepszym jest dach i tylko tam antena może w pełni ukazać swoje możliwości ,a instalowanie dłuższych (droższych) anten w innych miejscach to topienie kasy w zamian nic nie uzyskując wiec tak jak kolega napisał nic nie zmieniaj,choć jeżeli masz antenke tą ori od Reno to polecam ją wymienić :idea:
Masz rację, ale trochę namotałeś. Dlaczego?
A no bo polecasz anteny na dachu. Czyli dobrze.
Piszesz że dłuższe lepsze. Czyli dobrze.
Ale fabryczną każesz wymienić. Przecież nie zamontuje tam lepszej=dłuższej anteny bo dach jest tam na prawdę wysoko. 1metr to maks przy takim montażu. A jakość wykonania nie jest tragiczna, przynajmniej takie sprawiała wrażenie. Mi w Premiumce stroiła się niezbyt dobrze... 2.0 na krańcach. No ale tego nie przeskoczymy, lepiej się nie da, tak samo jak w fabrycznych np TGA.

W sumie to nie wiadomo jaką kolega ma tą antenę, ale mniejsza o to. Zostaw ją w dachu, pionowo. Ew minimalny odchył do tyłu, ale to tylko dla wyglądu, bo aby faktycznie końcówka znalazła się niżej to trzeba by było ją mocno położyć a to już nie będzie dobre dla osiągów i strojenia.


Post Wysłano: 16 cze 2011, 22:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

nie wiem czy we wszystkich latach ale odkąd zaczęły sie DCi ori dawali taki wynalazek Faruna którego efektywność była poniżej średniej norm dla tej długości anteny (osobiście to testowałem,po wymianie na inną pokusiłem sie o jej montaż w busie na środku dachu i jednak finalnie powędrowała w kąt garażu ) wiec stwierdzam że w pewnym stopniu ogranicza ona możliwości użytkowe radyjka

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 16 cze 2011, 22:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2010, 21:32
Posty: 56
GG: 4015060
Samochód: Magnum 480 DXI

antenke mam Midland Alan 9 PLUS ,dzieki za wszelkie uwagi.Antena jest nowa bo auto było kupione niedawno i wisiał sobie zamiast niej drut :shock: ,ale kabel został stary i zastanawiam sie czy on mi nie pi...li bo mnie wszyscy słyszą jak nadaje ,a ja niciewo ,tylko sporadycznie cos złapie ,radyjko jest unidena


Post Wysłano: 16 cze 2011, 22:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

antenę masz taką że musi to śmigać jak to 9+ ,a kabel wymień bo nie wiadomo co tam siedzi i czy nie jest gdzieś uszkodzony jak wspominasz że jest pozostałością po tym co zastałeś

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 16 cze 2011, 23:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2010, 21:32
Posty: 56
GG: 4015060
Samochód: Magnum 480 DXI

jeszcze raz dzięki ,jak wymienie kabel to napisze o rezultatach


Post Wysłano: 20 lip 2011, 20:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2010, 21:32
Posty: 56
GG: 4015060
Samochód: Magnum 480 DXI

Troche długo to trwało ,ale nie było czasu więc musiałem pomykac na tym co było ,ale w koncu zmieniłem kabel na oryginalny i jest ok.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: