Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 cze 2011, 21:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Postanowiłem swoje pytanie a w zasadzie to trzy napisać w nowym temacie gdyż w temacie Dobre bary uzyskałem tylko 1 odpowiedź ;) Nie ukrywam że zależy mi na minimum 15-20 opiniach :) Liczę na pomoc ;)

1) czym kierujecie się przy wyborze "baru "/ zajazdu podczas trasy ? ( konieczność wykręcenia pauzy , dobre opinie na CB , wcześniejszy pobyt tam , ceny , duży parking a może jakieś inne ) proszę o rozbudowane opinie.

2) jakie dania najczęściej wybieracie w trasie , na co macie ochotę do zjedzenia , co chętnie zobaczylibyście w MENU takich lokali?

3) czy macie jakieś doświadczenia z promocjami dla kierowców w takich lokalach ? (rabaty , gratisy )

Od razu uprzedzam że czytałem cały temat mimo że jest już dosyć "zakurzony" i że interesują mnie opinie kierowców ale prawofotelowców także ;) jest to swego rodzaju ankieta dla mnie i może ktoś również jakieś korzyści z niej wyciągnie ;)

Z góry dziękuję ;)

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

Z trasami mam do czynienia w inny sposób może niż pozostali forumowicze, trakerzy z prawdziwego zdarzenia. Ale może pomogę. :D
Cytuj:

1) czym kierujecie się przy wyborze "baru "/ zajazdu podczas trasy ? ( konieczność wykręcenia pauzy , dobre opinie na CB , wcześniejszy pobyt tam , ceny , duży parking a może jakieś inne ) proszę o rozbudowane opinie.

2) jakie dania najczęściej wybieracie w trasie , na co macie ochotę do zjedzenia , co chętnie zobaczylibyście w MENU takich lokali?

3) czy macie jakieś doświadczenia z promocjami dla kierowców w takich lokalach ? (rabaty , gratisy )

Od razu uprzedzam że czytałem cały temat mimo że jest już dosyć "zakurzony" i że interesują mnie opinie kierowców ale prawofotelowców także ;) jest to swego rodzaju ankieta dla mnie i może ktoś również jakieś korzyści z niej wyciągnie ;)

Z góry dziękuję ;)
Cytuj:
Postanowiłem swoje pytanie a w zasadzie to trzy napisać w nowym temacie gdyż w temacie Dobre bary uzyskałem tylko 1 odpowiedź ;) Nie ukrywam że zależy mi na minimum 15-20 opiniach :) Liczę na pomoc ;)

1) czym kierujecie się przy wyborze "baru "/ zajazdu podczas trasy ? ( konieczność wykręcenia pauzy , dobre opinie na CB , wcześniejszy pobyt tam , ceny , duży parking a może jakieś inne ) proszę o rozbudowane opinie.
Zazwyczaj jest to powrót do sprawdzonych lokali przy najczęściej uczęszczanych trasach. Poruszamy się dostawczakiem, więc parking nie ma większego znaczenia - ba, do naszego ulubionego baru przy trasie na Wa-wę cięzko byłoby się wbić ciężarówką, tylko dwa, trzy razy widziałem tam zaparkowany zestaw. Konieczność wykręcenia pauzy nie ma tu nic do rzeczy. Zazwyczaj jest to po prostu forma odpoczynku przed dalszą podróżą (tak dla określenia, od wcześniej wspomnianego baru do domu mamy 2,5-3 godziny drogi, zazwyczaj spędzamy w nim około 30-50 minut). No i bardzo dobra forma zaspokojenia głodu. Dobre ceny przy zachowaniu solidnych porcji są najlepszą rzeczą, jaką może uraczyć nas bar przy trasie.
Cytuj:
2) jakie dania najczęściej wybieracie w trasie , na co macie ochotę do zjedzenia , co chętnie zobaczylibyście w MENU takich lokali?
Standardy w barach typu frytki, surówka, do tego czasem jakiś kotlet, ewentualnie zapiekanki, etc. Ale dużą rolę odgrywają standardowe zestawy obiadowe typu ziemniaczki, kotlet, sałatka/ogórki, czy coś tam, wedle uznania. No i gusta kulinarne - tato zawsze bierze flaczki, których ja nie trawię i kończę na zestawie obiadowym. :D
Cytuj:
3) czy macie jakieś doświadczenia z promocjami dla kierowców w takich lokalach ? (rabaty , gratisy )
Nie dotyczy. :D
Czasem jednak można liczyć na promocje w barach należących do stacji za tankowanie, etc. - standard.

Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam. :D

_________________
ford transit/volvo fh.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

A ja zawsze pytam na radiu, gdzie tanio i dużo i zazwyczaj skutkuje. :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
1) czym kierujecie się przy wyborze "baru "/ zajazdu podczas trasy ? ( konieczność wykręcenia pauzy , dobre opinie na CB , wcześniejszy pobyt tam , ceny , duży parking a może jakieś inne ) proszę o rozbudowane opinie.

2) jakie dania najczęściej wybieracie w trasie , na co macie ochotę do zjedzenia , co chętnie zobaczylibyście w MENU takich lokali?

3) czy macie jakieś doświadczenia z promocjami dla kierowców w takich lokalach ? (rabaty , gratisy )
1. Mamy stałe trasy/kierunki, więc mamy swego rodzaju listę zaufanych barów. Trasy są jednodniowe, więc jemy kanapki, ale kiedy się skończą/ma się ochotę na coś ciepłego to bar jest w sam raz. Najczęściej przy barze tata kręci pauzę 45min. Je tam, gdzie już kiedyś jadł, w przypadku nowych barów sugeruje się opiniami na CB, cenami i możliwością zostawienia samochodu w bezpiecznym miejscu. Jeżdżąc do Grudziądza mieliśmy zaufany bar, gdzie mieścił się jeden zestaw, bar z zewnątrz nie zachwycał wyglądem, ale jedzenie było zawsze świeże, a dla kierowców kawa/herbata była za darmo. W zeszłym roku bar zamknięto, więc zajeżdżamy do następnego (w Nowych Mostach), gdzie kręcimy pauzę 45min. Bar jest duży, czysty, z typowym polskim jedzeniem. Za 12zł można zjeść duży talerz flaków, do tego jest drugie danie, gdzie schabowy zajmuje 3/4 talerze. Dorosły facet ma problem ze zjedzeniem tego. Plusem jest także duży parking, znajdujący się po drugiej stronie. Doskonale widać zaparkowany samochód, więc po wykręceniu pauzy nie będzie niespodzianek.

2. Ulubiony zestaw taty to flaki plus drugie danie (schabowy z ziemniakami). Wiemy, w którym barze serwują tylko jedno dobre danie, a w którym można zamówić dowolną potrawę z menu. Ja z kolei wybieram jedzenie, którego na ogół nie robi się w domu, jak kebaby, hamburgery, itp. Plusem stałych kierunków jest biała lista miejsc, gdzie nie ryzykuje się zatruciem.

3. Najczęściej w znanych mi barach okazanie dowodu rejestracyjnego skutkuje rabatem/darmową kawą.

Mam nadzieję, że pomogłem.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2009, 20:26
Posty: 56
GG: 12655334
Lokalizacja: Dzierżoniów

1.Najczęściej to lokale w których już byłem,a jeśli to nowy to zwraca uwagę tabliczka z ciekawą promocją lub...wygląd po tym najczęściej odzwierciedla się cena,często też pyatm na CB:)Trzeba przyznać,żę najczęściej rolę gra cena i ważne jest żeby jedzenie było dobre:)czasami zajadę do czegoś droższego kiedy już ściska ale to rzadkośc:) co do parkingu to akurat w mojej sytuacji najmniej ważne kryterium gdyż jeżdżę osobowym lub busem z ludźmi :mrgreen:
2.Najczęściej to proste zestawy obiadowe,w Polsce nieśmiertlne flaki,pierogi,bigos czy ziemniaki z kotletem.Czechy,Austria,Niemcy to raczej nie sa kierunki gdzie lubię "narodowe" jadło więc najczęściej frytki z rybą czy kotletem,jakieś kebaby czy nieraz pizza.Węgry najczęściej babgulyas(gulasz fasolowy-zupa dla niewtajemniczonych 8) ),lecso,itp.
3.No niestety jako nie będący zawodowym kierowcą zestawów to raczej nie mam z tym do czynienia,ale często napisy typu "zniżki na kartę kierowcy" itp,a często w barach gdzie większość zatrzymujących się to zawodowi funkcjonują sprawy typu karty rabatowe(zbiera się jakieś pieczątki czy naklejki np. po 10 zebranych możemy otrzymać znizkę czy nawet nieraz gratis,ale to już zależy co i gdzie) to chyba tyle 8)

_________________
"Ten świat aż taki straszny wcale nie jest,
przestań mówić,że straciłeś już nadzieję,
najgorsze co cię może spotkać niestety to ciepłe piwo i zimne kobiety" :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

1) Z reguły jest to wykręcenie pauzy, krótkiej w tym przypadku, gdy nie chcemy już rozstawiać całego rabanu, a nie mamy ze sobą kanapek, wtedy zjeżdżamy spokojnie na jakąś zupę chociażby, żeby człowiek posilił się czymś ciepłym i miał siłę do dalszej drogi, opinii na CB nie bierzemy pod uwagę, z resztą, teraz usłyszeć jakąś to rzadkość, częściej pojawiają się reklamy barów.

2) Nie jadamy w każdej trasie w barach, z reguły to rzadkość, mamy upatrzony jeden, na pograniczu Naszego województwa, mianowicie miejscowość Prosienica, serdecznie polecam (reklama, hehe). Stacja Orlenu (kiedyś prywatna), jednak w barze do żadnych zmian nie doszło, menu, ceny, obsługa, wystrój nadal takie same. Wielki parking, wyłożony do połowy kostką, daleko z tyłu sam piach, a widok pełnego parkingu to bardzo częsty widok. Zazwyczaj razem z Tatą jemy to samo, głównie zależy, o której przyjedziemy, będąc nocą, lub nad ranem wybieramy naleśniki z serem, do tego jakaś herbata i pączek na przekąskę, będąc w porze obiadowej czy też kolacyjnej, stawiamy głównie na pierogi z mięsem (ciasto drożdżowe) z zasmażką z cebuli, do tego ogórki, czy też buraki, przy tym Tata bierze kawę i za taki posiłek dla dwóch osób płacimy około 12-14zł.

3) Gratisów w tym barze nie ma, ale szczerze, nie liczy człowiek na takie coś, kilka razy będąc po drodze, widziałem wielkie reklamy, gdzie było napisane, że do obiadu dla kierowcy kawa lub herbata gratis, na innych stacjach 150l-200l ON to darmowy obiad czy też śniadanie, jednak nie widuję tego na trasach, które pokonujemy najczęściej :)

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

1. Jakieś 10 lat temu jeżdżąc prywatnie na Niemcy(tata nie pracował jeszcze jako kierowca ,a o CB w osobówce nie było mowy) to patrzyliśmy na restauracje gdzie staje najwięcej kierowców bo tam pewnie jest tanio i dobre jedzenie, teraz to zatrzymujemy się tam gdzie sprawdzone ale niekiedy robimy test czy dobre czy nie:)
2. Hmm Ja i Tata jesteśmy ''pierogożercami'' to pierogi ruskie muszą być. Chyba że jakaś rolada z piersi z kurczaka, frytki zestaw surówek, ewentualnie jakieś w sosie czy coś. Co ja bym zobaczył w MENU w sumie w przy drogowej knajpce dawno nie jadłem, bo zazwyczaj brak czasu, albo w Zgorzelcu na Realu idziemy na kebab, to bym chciał jakieś rodzaje zapiekanek ratatuj, lazania, jakaś ziemniaczana coś na mięsie mielonym.
3.Na Arece w Zgorzelcu przy realu rozdawali bony podczas tankowania na wykorzystanie, ale to chyba nie to:P Ale z takiego czegoś ja osobiście nie korzystałem może tata tak ;)

A i jak ktoś pamiętał taką restauracje za Wilczym lasem GRAŻKA się nazywała.. oni wybudowali nową z dużym parkingiem, ale podobno drogo jak cholera, a jedzenie wcale nie idealne. Stara Grażka naprawdę była dobra, pamiętam pierogi ruskie genialne, a tutaj nie ma co;/

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Cytuj:
1) czym kierujecie się przy wyborze "baru "/ zajazdu podczas trasy ? ( konieczność wykręcenia pauzy , dobre opinie na CB , wcześniejszy pobyt tam , ceny , duży parking a może jakieś inne ) proszę o rozbudowane opinie.
Z racji specyfiki wykonywanego przewozu towarów to nie zatrzymuję się często w barach. Niemniej jednak przede wszystkim z perspektywy czasu patrzyłem, by przy okazji wykręcenia pauzy móc w miarę przyzwoicie zjeść. Zaczynając pracę w tym zawodzie opinie zasięgałem od kolegów z firmy lub, co rzadziej, z CB. Owszem dużą rolę odgrywa tutaj bezpieczny parking, sam wjazd jak i wyjazd z niego, częstokroć staram się tak parkować, by cały zestaw mieć na oku. Stosunek ceny do ilości nie stanowi tu pierwszorzędnej roli, niemniej jednak bardziej przekonywała mnie relacja cena-jakość posiłku. Wielu z nas wie, że nie sztuką jest zjeść dużo i tanio, tylko później nie ma się ochoty zjeżdżać co 15 km do toalety.
Cytuj:
2) jakie dania najczęściej wybieracie w trasie , na co macie ochotę do zjedzenia , co chętnie zobaczylibyście w MENU takich lokali?
Najchętniej (zależy oczywiście od czasu jakim dysponuję) wybieram bądź to żurek (nomen-omen bardzo dobry jest przy A4 na zjeździe na Krapkowice na Lotosie), bądź tradycyjny zestaw ziemniaki, kotlet schabowy, kapusta zasmażana, rzadziej frytki i zestaw surówek. W zależności od pory dnia/nocy zamawiam do tego kawę, bądź herbatę. Czy będzie to kawa parzona, czy rozpuszczalna jest uwarunkowane od zwykłego kaprysu.
Cytuj:
3) czy macie jakieś doświadczenia z promocjami dla kierowców w takich lokalach ? (rabaty , gratisy)
Dość często z racji tankowania dużej ilości paliwa otrzymywałem talony na posiłek. Owszem, nie są wszystkie pozycje w menu dostępne na owe talony, ale większość dań, które preferuję występują w tej "promocji". Wielkość porcji "talonowej" nie odbiega wielkością od zwykłej, za gotówkę, powiem nawet, że zdarza się (nie zawsze), że porcje są większe. W części barów (np. U Gaduły, przy DK4 przed Krakowem) widząc zajeżdżający zestaw, już od niemalże progu pytają: czy to pan przyjechał tym "TIRem". Odpowiedź twierdząca często skutkuje zdecydowanie powiększoną porcją, co tego okraszoną kawą lub herbatą. Również obsługa jest bardzo miła (przynajmniej w większości przypadków z taką się spotkałem).
Reasumując powyższe można powiedzieć, że kieruję się w kolejności: jakością posiłku, parkingiem, opiniami, atmosferą w danym lokalu.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Obecnie jeżdżę wokół komina, ale wcześniej dość dużo korzystałem z lokalów gastronomicznych, a więc postaram Ci się opowiedzieć na te pytania.
Cytuj:
1) czym kierujecie się przy wyborze "baru "/ zajazdu podczas trasy ? ( konieczność wykręcenia pauzy , dobre opinie na CB , wcześniejszy pobyt tam , ceny , duży parking a może jakieś inne ) proszę o rozbudowane opinie.
Na początku zasięgałem wiedzę od starszych kierowców którzy jeździli dana trasą , jeśli nie było takich możliwości to kierowałem się instynktem tam gdzie dużo ciężarówek to znaczy dobre jedzenie. Bardzo ważnym elementem był parking, aby był oświetlony i można było bezpiecznie wjechać na niego i wyjechać. Ceną się nigdy nie kierowałem wolę za jedzenie zapłacić więcej i mieć spokój a niżeli problemy gastryczne.Ważna sprawa to ,aby był dostęp przy takim przybytku do toalety nie płatnej.
Cytuj:
2) jakie dania najczęściej wybieracie w trasie , na co macie ochotę do zjedzenia , co chętnie zobaczylibyście w MENU takich lokali?
Ja staram się jeść w miarę lekko strawne jedzenie że by później nie było problemów. Co wybieram jakąś pierś z kurczaka z ziemniakami (frytki) i surówką, mogą być tez naleśniki z dżemem lub jakaś zupa.
Cytuj:
3) czy macie jakieś doświadczenia z promocjami dla kierowców w takich lokalach ? (rabaty , gratisy )
Co do tych promocji nigdy nie korzystałem bo mało się zdarzało że bym trenował jedną i tą samom trasę na dużej . Myślę że pomogłem pozdrawiam Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


1. Jeździmy samochodem do 3.5 tony, więc w czasie dnia nie potrzebujemy się pauzować, jedynie w naszym samochodzie spać się nie da, więc śpimy w hotelach. Kluczowym kryterium jest dla nas jest obecność i dobrej restauracji i możliwość noclegu. Jak jesteśmy na nie znanych nam terenach to najczęściej robimy to na chybił-trafił. Gdy już byliśmy w jakimś miejscu i mamy swoje miejsce to stajemy tam. Cena w sumie nie gra aż tak dużej roli - bardziej liczy się jakość jedzenia oraz wielkość porcji.

2. U nas najczęściej jemy tak > śniadanie > zupa > obiado-kolacja. Na śniadanie to standardem kanapki, jakaś jajecznica czy parówki. Do tego oczywiście, zawsze kawa :wink: Dobrze jest, jak można sobie zrobić na drogę pare kanapek, zawsze człowiek przed załadunkiem/rozładunkiem zje i nawet 40 kg worki po schodach na 2 piętro wnosi :mrgreen: Potem po drodze jakaś zupa - flaki, pomidorowa czy inna. Obiad wieczorem to standard, jak koledzy pisali, oboje z ojcem szczególnie zwracamy uwagę na surówki, bierzemy zawsze podwójne porcje, lubimy też raz na jakiś czas zjeść zamiast schabowego jakąś rybę :wink: No i to o czym kiedyś Cyryl pisał, przed zaśnięciem kieliszek wódki, na lepsze trawienie.

3. Szczerze to jeżdżąc takim samochodem jak nasz to nigdy, a szkoda w sumie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 wrz 2008, 14:49
Posty: 239
GG: 1
Samochód: Renault Master
Lokalizacja: Tychy

Cytuj:
1) czym kierujecie się przy wyborze "baru "/ zajazdu podczas trasy ? ( konieczność wykręcenia pauzy , dobre opinie na CB , wcześniejszy pobyt tam , ceny , duży parking a może jakieś inne ) proszę o rozbudowane opinie.
Zapomniałeś o małym głodzie :]
Zazwyczaj 'wcześniejszy pobyt tam' i swego rodzaju zaufanie do obsługi, czy posiłków, ale też wymiana poglądów na CB/parkingach. Kuszące jest też stanąć w miejscu, gdzie przed barem jest dużo aut, ludzi. Ceny są znaczącym szczegółem i oczywiście wygląd zarówno wewnętrzny, jaki i zewnętrzny lokalu. Nie musi być wcale po rewolucji Magdy Gessler, tylko zachowany w ładzie. W zeszłym roku chciałem zjeść obiad w jednym z barów na 'jedynce' przed Łodzią. W środku pełno much (także zdechłych), stoliki lepiące się, odór spalonego oleju. Odjechałem głodny i zażenowany.
Porządek to podstawa, nawet tych mniejszych, przydrożnych restauracji.
Cytuj:
2) jakie dania najczęściej wybieracie w trasie , na co macie ochotę do zjedzenia , co chętnie zobaczylibyście w MENU takich lokali?
Zależy na co i kiedy ma się ochotę. Jednego dnia wielki schabowy z burakami, innego naleśniki z dżemem. Skoro jest to restauracja przydrożna, gdzie klienci chcą zazwyczaj zjeść szybko, ale porządnie MENU powinno być w pożywne, bogate w białka i tłuszcze dania, zapewniające energię na resztę dnia. Muszą być też syte, żeby po kilkunastu minutach klientowi znów kiszki marsza nie grały.
Cytuj:
3) czy macie jakieś doświadczenia z promocjami dla kierowców w takich lokalach ? (rabaty , gratisy )
Nic z tych rzeczy. Tzn, kilka razy płacąc za paliwo, miłe sprzedawczynie zaproponowały mi kawę, czy hod-doga z obniżką, ale nie skorzystałem.

_________________
Pozdrawiam, Jarek.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Właśnie o takie opinie mi chodziło ;)

Dziękuję za zainteresowanie i poświęcenie czasu. Powiem nieskromnie że liczę na kolejne opinie ;)

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2011, 19:36
Posty: 52
GG: 0

Pytanie, na Trasach Niemcy, Holandia, Belgia. Jeździłem tylko osobówką i jak widziałem to jedyne dania na ciepło na stacjach benzynowych to był bratwurst mit sauerkraut lub kawałek pizzy jak cebularz lub bułka z sałatą serem i szynką. Mam pytanie czy są miejsca w tych krajach przy trasie na pewno można dowiedzieć się na CB, ale jaki mniej więcej jest koszt dobrego posiłku. pozdrawiam.

_________________
http://www.youtube.com/user/2rasek?feature=mhee


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: