Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 sty 2012, 0:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Nie znam się kompletnie na tego typu rzeczach, a urządzenie będę często wyjmował i przekładał do innego auta.
Czy pod zapalniczkę będzie gorzej pod względem technicznym, czy po prostu radzisz mi ze względów estetycznych?
Z obu tych względów.

Miałem różne praktyki:
używałem kiedyś ładowarki do laptopa, która ciągnie aż około 8A prądu. To dużo. Ponieważ auto się ciągle zmieniało to było to na wtyczkę. W końcu wtyczka się zaczęła topić.
To rozwiązanie słabe dla urządzeń prądożernych, styk wtyku z gniazdem nie jest dobry, to miejsce się grzeje i różne cuda niewidy się mogą dziać.

Druga praktyka jest odnośnie zarabiania konektorów - złączek itp. Kiedyś mając kombinerki tak zaciskałem nimi końcówki na kablach. Na własnej skórze doświadczyłem że to nie jest dobre, bo kostka mi się bardzo mocno grzała aż w końcu przewód z niej wyleciał.

Dochodząc do końca mojego postu... przesłanie jest takie:
gniazdko nadaje się do łądowania telefonu, a wszystko inne wymaga instalacji, gdzie wszystkie połączenia są dobrze polutowane. (albo zaciśnięte dobrą zaciskarką)

W ramach ciekawostki dodam że w wielu autach gniazda zapalniczki są podłączone poprzez standardową kostkę dostępną w niemal każdym elektrycznym. Chociażby w MANie TGA. Gniazdo przy radiu jest zakończone co prawda dwoma oddzielnymi kostkami - ale normalnymi dużymi żeńskimi konektorami. A te małe gniazdka na środku są podłączone dwubiegunową kostką również żeńską. Taką jak na zdjęciu:
Obrazek


Post Wysłano: 19 sie 2012, 12:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:09
Posty: 1015
Samochód: słaby!

odświeżam temat, chcę kupić zasilacz do netbooka, ale kompletnie się na tym nie znam, taki będzie dobry? http://allegro.pl/bz1-zasilacz-samochod ... 88482.html

_________________
Pilot szwedzkiego samolotu z uszkodzonym wirnikiem


Post Wysłano: 19 sie 2012, 12:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Sprawdź na spodzie notebooka albo gdzie tam masz "tabliczkę znamionową" jaki on ma pobór prądu (czy te 80W starczy).
Poza tym ja osobiście bym się wystrzegał cudownych zasilaczy z allegro w cenie 25zl.

Kolega kupił takie coś podobne do laptopa i działa mu to jedynie jak bateria jest naładowana w 100%.
Gdy ten zasilacz musi doładować baterię z np 50% wtedy trzeba go chłodzić ciekłym azotem ;)

PS: Tak zerknąłem na obrazki z aukcji i to jest właściwie takie coś co kupił kolega...
Musisz dopilnować przy kupnie, by prócz odpowiedniej liczby watów zgadzały się volty...


Post Wysłano: 19 sie 2012, 12:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Ciekawe, mam identyczny i działa :)
Przy okazji przytoczę ciekawostkę. Podpiąłem kiedyś zasilacz pod zapalniczkę w dużym i jakoś tak dziwnie mocno się z Niego zakopciło :roll: Rzuciłem w kąt i leżał sobie aż pewnego pięknego dnia znowu podłączyłem pod zapalniczkę. Co ciekawe działał... i do tej pory działa :) :) :)


Post Wysłano: 19 sie 2012, 16:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:09
Posty: 1015
Samochód: słaby!

ok, dzięki za odpowiedzi :)

_________________
Pilot szwedzkiego samolotu z uszkodzonym wirnikiem


Post Wysłano: 08 lut 2013, 11:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2012, 17:22
Posty: 22
Samochód: BF3
Lokalizacja: ZS 12345

Witam Koledzy!
Ja ostatnio Kupiłem Właśnie Sony Vaio Intel Core i5-3210M CPU 2.50Ghz, 250 Ghz, i muszę przyznać, że jeszcze kilka miesięcy temu nie kupiłbym tej marki Laptopa, ale wybrałem ten Model Sony VAIO SVE1512U1E dlatego ,że pracuje cicho, nie grzeje się no i bateria wbrew wszelkiej opinii jest bardzo wytrzymała, w tym momencie starcza na oglądanie 3,4 filmów w całości na maxymalnym świetle ekranu, a przy normalnej pracy z internetem jest to okolo 4,5 godziy z czego jestem zadowolony, jest całkiem fajny ma dosyć dobre jak na laptopa głośniki no i barwy i czytelność ekranu, jeżeli miałbym polecić to właśnie ten model, owszem wcześniej miałem dwa inne laptopy, Toshiba Satelite, i Asus, z tych Firm polecam Toshibe naprawdę fajny laptop, jednak po roku zrobił się głośny mam go w domu zostawiłem bo szkoda jest mi go sprzedać. Faktem jest ,że każdy poleca to co ma i to co użytkuje jednak stwierdzam ,że jeżeli miałbym kupić komputer typowo do nawigacji i do samochodu to kupiłbym sprzęt laptop GammaTech Durabook,albo serie Dell dla wojska i dla ludzi używających laptopa w terenie. ale faktem jest ,że jako kierowcy nie strzelamy z tego urządzenia i nie biegamy z nim w plecaku.
Podsumowując Polecam Sony Vaio SVE1512U1E i Toshiba Seria Satelite


P.S jest to drugi laptop Sony bo mniejszy model z matrycą 11,7 kupiłem dla kobiety oraz zadowolony jestem z telewizorów Sony Bravia mam i Polecam.

_________________
Sytuacja nadarzy się sama, należy ja rozpoznać i wykorzystać


Post Wysłano: 22 kwie 2013, 2:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

Poleci ktoś zasilacz do laptopa HP pavilion?? Najchętniej na 24V z małą wtyczką :roll:


Post Wysłano: 23 kwie 2013, 14:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 10:09
Posty: 36
Samochód: Mercedes Sprinter 519
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Poleci ktoś zasilacz do laptopa HP pavilion?? Najchętniej na 24V z małą wtyczką :roll:
Ja używam zasilacza firmy TRUST jestem bardzo zadowolony, wcześniej miałem większe cudo i rozładowywało akumulator. Tylko że teraz zwróciłem uwagę że na wejściu ma 11-14V mi do busa pasuje ale do ciężarówki nie bardzo.

Odnośnie wtyczek to większość zasilaczy ma kilka końcówek więc dobierzesz no chyba że całkiem nie typ.


Post Wysłano: 24 kwie 2013, 10:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2012, 17:22
Posty: 22
Samochód: BF3
Lokalizacja: ZS 12345

Kolego ja z Zasilacza, właśnie przeszedłem na przetwornice 12v dc/230v 500w i szczerze powiem ze jestem bardziej zadowolony niż z zasilacza, zasilacz faktycznie bardzo czerpał z Aku, w tym momencie przetwornice mam i jestem zadowolony, co do zasilaczy też miałem Trusta i była okej.

Dodam jeszcze że wiele zalezy od mocy zasilacza od Laptopa

_________________
Sytuacja nadarzy się sama, należy ja rozpoznać i wykorzystać


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: