Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 kwie 2011, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2009, 10:16
Posty: 187
GG: 0
Samochód: f2000

Obrazek


Na zdjęciu widać gruby czarny przewód pneumatyczny, który zasila układ sterowania z samochodu. Przewód wchodzi w zawór który znajduje się na górze po prawej stronie i dalej powietrze idzie do tej listwy poprzecznej (kwadratrurka) która ma na sobie numerki a na górze są dwa manometry. W całej listwie jest jednakowe ciśnienie, gdy otwieram wajchy od 1 do 5 wtedy ciśnienie wędruje do siłowników hamulcowych, które schowane są w beczce i otwiera komorę. Prawy manometr pokazuje ciśnienie w beczce lewy ciśnienie w listwie. Na zdjęciu widać ponad 6 bar co w praktyce oznacza otworzoną komorę na maksa.

Teraz najważniejsze jak nazywa się ten zawór na górze po prawej stronie, który steruje ciśnieniem, im bardziej w lewo tym mniejsze ciśnienie (i przymyka się komora), jeżeli przesunie się dźwignie maksymalnie w lewo wtedy zawór odcina całkowicie dostęp powietrza.
Gdzie go szukać, może podeśle ktoś linka, zawór ma ponad 20 lat, więc pewnie takiego samego się nie znajdzie. Na zdjęciu nie widać ale zawór ten ma wejście z węża i wyjście na listwę oraz jest z odpowietrznikiem.


Z góry dziękuje.


Post Wysłano: 28 kwie 2011, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2009, 21:56
Posty: 42
GG: 10016643
Samochód: Volvo fh

kolego bardzo prosta sprawa
ten zawór można rozebrać na części pierwsze rozbierałem go wyczyściłem i chodzi idealnie jak chcesz go wymienić to mogę podać ci numer telefonu do faceta co sie tym zajmuje naczepami welgro ale mówię od razu że to drogi interes lepiej go w jakiś sposób zregenerować


Post Wysłano: 29 kwie 2011, 17:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2009, 10:16
Posty: 187
GG: 0
Samochód: f2000

Cytuj:
kolego bardzo prosta sprawa
ten zawór można rozebrać na części pierwsze rozbierałem go wyczyściłem i chodzi idealnie jak chcesz go wymienić to mogę podać ci numer telefonu do faceta co sie tym zajmuje naczepami welgro ale mówię od razu że to drogi interes lepiej go w jakiś sposób zregenerować

Witam zalałem do zaworu oleju od wspomagania bo akurat to miałem pod ręką i chodzi jak nowy.
Co do zaworu wiem że się łatwo rozkłada na czynniki pierwsze. Interesuje mnie bardziej nazwa techniczna tego zaworu nigdzie nie mogę czegoś takiego znaleźć. Przykładowo zawory odcinające są nawet na allegro http://allegro.pl/zawor-odcinajacy-powi ... 84428.html i kosztują grosze myślałem że może znajdę coś z zamienników.
Namiary to i ja mam do gościa który sprzedaje części do wellgro.


Post Wysłano: 29 maja 2011, 10:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2009, 10:16
Posty: 187
GG: 0
Samochód: f2000

W końcu doszedłem techniczna nazwa to zawór precyzyjny.
A nowe takie cudo kosztuje tylko 600 eur.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: