Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 kwie 2011, 10:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Po jutrze startuję z Gdańska do Bukaresztu, jak najlepiej jechać? W samej Rumunii zamierzam jechać trasą Oradea - Sibiu - Ramnica Valcea - Pitesti - Bukareszt, ale jak najlepiej jechać przez Słowację i Węgry? Z Polski zamierzam wjechać na Słowację przez Barwinek (chociaż nie będę się upierał jeśli jest jakaś lepsza trasa). Jeździłem do Rumunii busem więc mniejwięcej wiem co i jak, ale przeważnie były to przeżuty z Europy a nie wyjazdy z Polski, poza tym pierwszy raz jadę tam ciężarówką (solówka 12t), dlatego proszę o poradę jak najlepiej jechać żeby nie wpakować się w jakieś góry albo przejście tylko dla osobówek itp niespodzianki.
Co z opłatami na Słowacji? Słyszałem, że przy przejeździe tranzytem zamiast wykupować go boxa (czy jak to się tam u nich nazywa) można na granicy wypełnić jakąś kartę i opłacić przejazd w ten sposób, czy to prawda? Jeśli tak, to jak i gdzie się to załatwia, a jeśli nie to gdzie kupić boxa, jak go obsługiwać i ile to kosztuje?
Na Węgrzech i w Rumunii dla ciężarówek obowiązują winiety tak jak dla osobówek?
Czy w najbliższych dniach obowiązują w tych rejonach jakieś zakazy?


Post Wysłano: 24 sty 2012, 22:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2010, 10:24
Posty: 72
GG: 0
Samochód: Hulajnoga

Odkopuję wątek, bo interesuje mnie temat przejazdu Bukareszt - Ploiesti - Brasov - Targu Mures - Oradea, a te zakazy 7,5 tony, co tam są. Generalnie tamtędy nie jeździłem, ale pod Kauflandem spotkałem gościa, który mnie podpuścił, że szybciej i wygodniej. Pojechałem, ale widząc te znaki zakazu co parę kilosów miałem poważne wątpliwości. Niby tam latają ciężarowe i niby żaden patrol mnie nie zatrzymał, a mijałem kilka, ale to dalej mi nie daje spokoju. To 6 -22 pod tymi znakami to na pewno są godziny "dyspenzy", czy wszyscy tamtędy latają "na wariata"? Ktoś się może orientuje? :roll:


Post Wysłano: 25 sty 2012, 8:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Na trasie Brasov-Ploiesti-Bukareszt jest zakaz codziennie od poniedziałku do piątku od 6 do 22 dla pojazdów o dmc > 7,5 t. W weekend również jest zakaz, ale już od 3,5 t dmc. Nie dotyczy to m.in. rozładunków i załadunków na wspomnianym odcinku, jeżeli może to być poparte odpowiednimi dokumentami.

Wejdź na etransport, tam znajdź zakazy ruchu i bardziej szczegółowe informacje. Są aktualne.

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Post Wysłano: 25 sty 2012, 18:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

Na trasie Brasov - Ploiesti jest zakaz tak jak piszą koledzy. Jeździłem tamtędy wielokrotnie, pewnego dnia nawet dwa razy i jakoś nikt mnie nie zatrzymywał pomimo wielu patroli.


Post Wysłano: 26 sty 2012, 0:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Nie wiem czy dobrze pamiętam bo ostatni raz byłem tam ze 3 lata temu ale czy przypadkiem ten zakaz nie jest w jedną stronę??Widzę panowie że nikomu się nie chce robić karnych kilometrów przez Pitesti :mrgreen:

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 26 sty 2012, 8:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Nie, zakaz jest w obie strony.

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Post Wysłano: 26 sty 2012, 10:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

W poprzednim poście skupiłem się wyłącznie na zakazie.
Wiec tak: możesz na Słowacje wykupić tzw. "Tranzyt" wtedy nie wolno zjechać Ci z opłaconej drocgi. Wykupujesz tam gdzie wydają BOXy (osobiście tego, nigdy nie robiłem).
Węgry winieta chyba 7E/dzień.
Rumunia winieta na określoną ilość dni chyba 5E/dzień.
Weź pod uwagę że w tamtejszych warunkach nie przejedziesz więcej niz 500km/10h.
Trasa, którą wybrałeś jest OK.


Post Wysłano: 26 sty 2012, 17:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Teraz tam zima i śniezyce ! Nie lepiej przez Sibiu jechać ?

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 27 sty 2012, 0:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Zależy z której granicy sie jedzie, ale na Bukareszt najlepszą drogą z Borsa( granica ) jechać na Oradea -> Cluj Napoca ->Turda -> Sebes -> Sibiu -> Ramnicu Valcea -> Pitesti ->Bukareszt , oczywiście jesli warunki na drodze sa dobre, bo jadac na "cluja" można nieźle się wkopac na podjazdach. Alternatywna trasa to Oradea -> Arad -> Deva -> Sebes i dalej jak wyżej.

Na głównych drogach stoi sporo znaków tonażowych, ale chodzi głównie o zakazy weekendowe w lecie ( Sambata - Sobota, Duminica - Niedziela.

P.S. Winieta na Węgrzech 15E dobówka, Rumunia 15E dobówka.


Post Wysłano: 01 lut 2012, 17:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2010, 10:24
Posty: 72
GG: 0
Samochód: Hulajnoga

Faktycznie, doczytałem te zakazy z etransporta i jest to trochę zakręcone ze względu na te okresy wakacyjne.

Pytałem, gdyż fajnie się tamtędy jedzie do Kauflanda pod Ploiesti. Do tej pory zawsze jeździliśmy przez Sibiu i "kanion" na Pitesti, zarówno z Borsa jak i Z Nadlaca. Czasowo i "drogowo" jest o wiele lepiej. Fakt, są tam bardziej przerąbane serpentyny, ale za to ino raz, a od Sibiu to jest tam parę takich serii, no i więcej wiosek, przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

A kolega Daf coś ściemnia, bo dwa tygodnie temu płaciłem za winiety i wychodzi 11E za rumuńską i 14E za węgierską. :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: