Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 kwie 2011, 15:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jak w temacie mam zamiar zamontować antenę z tyłu kabiny obok wlotu powietrza do filtra powietrza.
Jak i którędy poprowadzić kabel od anteny do środka kabiny :?:
Tak się zastanawiam żeby poprowadzić kabel pod tą listwą między drzwiami a dachem tylko jak zdjąć tą listwę żeby nic nie połamać :?:
Lub ktoś zna inne dobre miejsce montażu anteny o długości 150cm

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 08 maja 2011, 10:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Ta listwa jest giętka, więc się nie złamie. My zamontowaliśmy antenę na dachu, masa podprowadzona z lewego słupka ale niestety - podobno mimo że miernik pokaże dobrą masę to faktycznie nie będzie to zdawać egzaminu. Za jakiś czas wrócimy z anteną za kabinę.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 08 maja 2011, 14:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Zastanawiam się też nad montażem anteny na lusterku żeby dało rade dłuższą antenę zamontować tylko jak będzie odbierać antena zamontowana na ramieniu lusterka?

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Ostatnio zmieniony 09 maja 2011, 8:07 przez MAN, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 08 maja 2011, 15:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2010, 14:58
Posty: 19
GG: 1399364
Samochód: MAN TGA 18.430
Lokalizacja: Szczecin - ZS

Witam, ja kolego mam zamontowaną antenę w drzwiach od kierowcy. Jest tam miejsce na lustro rampowe, które jest zaślepione (kabiny są robione uniwersalnie do prawo i lewostronnego ruchu). Jest tam bardzo dobra masa, antena odbiera mi aż za dobrze bo często przebija mi z innych kanałów co też jest nie dobre, ale jest to do wyregulowania. W każdym razie egzamin zdaje w 100%. Zamontowałem ją na metalowym mocowaniu, które można kupić w każdym sklepie z CB. Mam kilkunastokilometrowy zasięg w odbiorze i nadawaniu. Poniżej zamieszczam zdjęcia. Jeśli byś się zdecydował na taki montaż prześlę Ci jeszcze fotki jak poprowadziłem kabel. Antenę mam nie długą bo ok. 100cm. Nie wystaje powyżej naczepy więc jest wszystko ok. pozdrawiam.

PS. Kabina oczywiście XXL.

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 08 maja 2011, 16:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jak byś miał fotki jak jest przeprowadzany kabel przez drzwi lub zdemontowany boczek w drzwiach byłbym wdzięczny :D
Bo zastanawiam się którędy poprowadzić antenę z lusterka do środka.
Na razie doszedłem do wniosku że spróbuje zamontować antenę na lusterku jak będzie kiepski odbiór to w ostateczności wezmę się za wiercenie dziur w kabinie lub zamontuje antenę tak jak na tych drzwiach.
Teraz mam zamontowaną antenę w miejscu fabrycznym o długości 110cm ale mam wrażenie że jest za blisko anteny FM jak mam podłączoną dodatkową masę do samego radia CB i bez tej masy dodatkowej rzadziej ale jest mnie słychać w zwykłym radiu podczas nadawania przez radio CB :] .
Jak bym montował antenę z boku to o'długości 150-170cm, w poprzednim manie miałem antenę Presidenta new alaska 150cm i nie narzekałem na zasięg radia

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 08 maja 2011, 23:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

zwykła blaszka kątowa starczy.
Nie daje się dodatkowej masy do anteny jak to kolega kilak postów wyżej zrobił.
Mocowanie na drzwiach też nie do końca trafione. Jak otworzysz drzwi (postój) to warunki anteny sie całkiem zmienią i SWR pójdzie drastycznie w górę.
Na lusterku nie ma co montować, chyba że połączysz mocowanie z resztą nadwozia. Może coś to da.

Jak nie masz spojlera (bocznych owiewek) to załóż uchwyt na rynience za kabiną.
Coś czego nie miałem okazji przetestować... ale możesz zamontować antenę za drzwiami w blasze między tymi "fałdami". Wtedy będzie w blasze i jakąś przeciwwagę powinna mieć i może przyzwoicie zadziała.


Post Wysłano: 09 maja 2011, 8:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Jak nie masz spojlera (bocznych owiewek) to załóż uchwyt na rynience za kabiną.
Właśnie z tą rynienką jest problem bo jej tam nie widzę :(

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 09 maja 2011, 16:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Post Wysłano: 09 maja 2011, 20:30

Witam.
Moim zdaniem bardzo dobry pomysł na zamontowanie anteny na rynience. Wpadłem na pomysł na przeprowadzenie kabla do kabiny pod boczną listewką.moje pytanie brzmi czy wie ktoś jak zdjąć tą listewkę ? Czy ona jest na zapinkach czy śrubkach


Post Wysłano: 10 lip 2011, 16:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Więc tak wybrałem uchwyt na rynience za kabiną po małej przeróbce aby zamontować antenę z główką PL, jest to najmniej inwazyjny sposób montażu anteny jeśli kabina nie posiada spojlerów
Kabel poprowadziłem do środka tak. Z uchwytu na dół kabel poprowadziłem pod kratką osłaniającą wlot powietrza do filtra powietrza potem kabel idzie pod podłogą nad nadkolem od spodu i wchodzi do środka kabiny przez fabryczną zaślepkę w podłodze pod tym gumowym dywanikiem na podłodze. Można też przewód pociągnąć do samego przodu pod atrapę i wprowadzić do środka kabel wraz z innymi przewodami. Jedyny minus tego rozwiązania pod atrapą to trzeba dość znacznie wydłużyć przewód antenowy. Mi zabrakło około jednego metra przewodu do fabrycznego o długości czterech metrów aby starczyło do podłączenia radia

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 13 lip 2011, 11:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Tylko powiedz mi jak się antena stroiła?
Ja zrobiłem ostatnio coś podobnego... i pomysł poroniony. Przekonałem się że jedyny dobry sposób montażu anteny w TGA to na lusterku z dorobioną sztuczną przeciwwagą.
Poczytać i zobaczyć zdjęcia można tutaj: http://www.cb-mania.pl/forum/index.php? ... st&p=51588

Możliwe że przeszkadzało sąsiedztwo paki, ale tego nie sprawdzę, bo jej nie zdemontuję.


Post Wysłano: 13 lip 2011, 18:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Założyłem antenę Presidenta Alaskę, włożyłem pręt anteny do samego końca w cewkę. Podjechałem do gości od cymbał radio podhaczyli reflektometr i okazało się być idealnie zamontowane i nie trzeba było nic stroić anteny :D
Ja dałem tak uchwyt że antena wystaje lekko z boku od kabiny na jakieś 5 cm, może nie miałeś dobrej masy na łaczeniu z rynienką?

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 13 lip 2011, 21:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

jak wyjadę w trasę to zmierzę, bo uchwytu jeszcze nie zdjąłem, ale raczej styk był dobry. No nic. W każdym razie fajnie że u Ciebie jest ok.


Post Wysłano: 15 lip 2011, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tak jest zamontowana antena do rynienki
ObrazekObrazekObrazek

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: