Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 mar 2011, 10:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2011, 10:30
Posty: 72
GG: 1
Samochód: Vw LT

Witam. Jestem nowy i proszę o pomoc.
chce kupić ten samochód:

http://allegro.pl/star-1142-ascenizacyj ... 94779.html

i pytania:
1) z rozporządzenia wynika ze zbiornik w pojazdach asenizacyjnych o pojemności większej niż 6 000 l powinien być wyposażony w przegrody zapobiegające falowaniu cieczy. Mogę to sprawdzić bez odkręcania dennicy?
2) tu jest beczka 7200 l a star ma ładowność do chyba 6-7 t jak to się ma w praktyce?? Mogę jeździć z pełną beczką po drogach?? Rama to wytrzyma??
3) na co powinienem zwrócić uwagę przy kupnie.

z góry dziękuję.

_________________
-=RudY=- zaprasza WWW.STWARDOWSKI.PL


Post Wysłano: 10 mar 2011, 14:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 mar 2011, 16:48
Posty: 66
GG: 10112851
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Cytuj:
zbiornik w pojazdach asenizacyjnych o pojemności większej niż 6 000 l powinien być wyposażony w przegrody zapobiegające falowaniu cieczy.
Tak jest.
Cytuj:
tu jest beczka 7200 l a star ma ładowność do chyba 6-7 t jak to się ma w praktyce?? Mogę jeździć z pełną beczką po drogach?? Rama to wytrzyma??
Myślę że da radę. Jak dobrze zrobione to wytrzyma.
Cytuj:
na co powinienem zwrócić uwagę przy kupnie.
Na stan, cenę i KONIECZNIE SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPRZEDAWCĄ!!! :)

Dzięki.

_________________
Mało piszę, dużo czytam.


Post Wysłano: 10 mar 2011, 14:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2011, 10:30
Posty: 72
GG: 1
Samochód: Vw LT

wielkie dzięki:)
w poniedziałek jadę po niego..
wydaję się być wart z tego co mówi koleś.

pompa od jelcza powinna dać radę:)
jeszcze raz dzięki

_________________
-=RudY=- zaprasza WWW.STWARDOWSKI.PL


Post Wysłano: 10 mar 2011, 19:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Beczka nie będzie przeżarta z góry? Bo może tylko ładnie wyglądać...


Post Wysłano: 11 mar 2011, 6:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2011, 10:30
Posty: 72
GG: 1
Samochód: Vw LT

jak przeżarta z góry??
mowisz ze moze byc przerdzewiala??

_________________
-=RudY=- zaprasza WWW.STWARDOWSKI.PL


Post Wysłano: 11 mar 2011, 8:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2010, 18:50
Posty: 22
GG: 0

Witam. Tak jak kolega Kiepski wspomniał, najistotniejszą rzeczą przy samochodach asenizacyjnych jest zabudowa, czyli zbiornik. Zrobienie nowego zbiornika o pojemności 7,5 m3 to wydatek min. 15 tys. zł, tak więc zwróć uwagę i upewnij się, że poszycie beczki u góry ma odpowiednią grubość, gdyż jeżeli będzie miało grubość kartki papieru to wówczas przy mocnej pompie i głębokim dole istnieje ryzyko zaciągnięcia beczki (pod wpływem wytworzonego ciśnienia jej zgniecenie). Sprzedawca powinien w myśl prawa Tobie sprzedać samochód wolny od ukrytych wad, czy też poinformować Ciebie jeżeli takowe występują. Zdaję też sobie sprawę, że jest to martwa litera prawa i praktycznie nikt się do tego nie stosuje, natomiast ewentualne dochodzenie swoich praw to swoista, mówiąc kolokwialnie "droga przez mękę. Stąd mogę ci jedynie poradzić, abyś umówił się ze sprzedawcą, aby na dzień twojego przyjazdu przygotował auto, mianowicie otworzył dennicę. Wówczas będziesz mógł najlepiej ocenić stan beczki ("mały młoteczek" i kilka puknięć w spód beczki i jej górę, jeżeli ten sam oddźwięk to ok, jeżeli poczujesz że góra odkształca się, radzę odpuść sobie). Cena 33 tys. to sporo jeżeli chodzi o Stara 1142 za 45 tys. na moto allegro widziałem Scanię 93 z zabudową 10 m3 wykonaną ze zbiornika ciśnieniowego, (sam mam taką z takim samym zbiornikiem i mogę się o niej wypowiadać tylko w samych superlatywach) który "przeżyje" z pewnością samochód. Pamiętaj najlepiej poproś kogoś kto zna się na tych autach i ewentualnie Ci coś podpowie w trakcie oglądania (czytaj to: ostudzi twoje zapędy :D). Widać, że auto jest "zrobione" na handel, nie wiem czy ktoś je eksploatował wcześniej, czy tylko wyczuł koniunkturę na tego typu auta i postanowił składając auto trochę zarobić. Pamiętaj im dokładniej obejrzysz auto, tym później zmniejsza się ryzyko rozczarowania i wystąpienia jakiś komplikacji. Powodzenia.


Post Wysłano: 11 mar 2011, 16:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lis 2006, 11:15
Posty: 51
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Kupę kasy jak za stara. Ja osobiście za tyle bym go nie kupił. Znajomy co jeździ na szambiarce, złożył ostatnio takiego za ok 15 tys. Kupił jednego z zajeżdżonym silnikiem i pękniętą ramą i drugiego skrzyniowego. Przełożył beczkę i śmiga aż miło. No ale nie ma nowego lakieru na kabinie :(
Jak będziesz go oglądał zwróć uwagę na zawieszenie. Jeśli nie były dokładane pióra do resorów, to przy tej wielkości beczce będą z hukiem strzelały.


Post Wysłano: 11 mar 2011, 17:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2011, 10:30
Posty: 72
GG: 1
Samochód: Vw LT

to lepiej kupić inny tak jak tu wspomnieliście np scanie??
a gdzie znajde taki samochod za taa kase??
przeszukałem neta i za bardzo nie widać nic w tej kasie.

_________________
-=RudY=- zaprasza WWW.STWARDOWSKI.PL


Post Wysłano: 11 mar 2011, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Też bym go nie kupił za taką kase.

Ja bym szedł w to aby zrobić coś samemu, bo kompletne asenizacje to w @#$%^&* drogie są.


Post Wysłano: 11 mar 2011, 23:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2011, 10:30
Posty: 72
GG: 1
Samochód: Vw LT

to moze mi ktos cos zaproponowac lub zaoferowac??

_________________
-=RudY=- zaprasza WWW.STWARDOWSKI.PL


Post Wysłano: 12 mar 2011, 9:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2011, 10:30
Posty: 72
GG: 1
Samochód: Vw LT

szukałem dziś ale naprawdę mało co jest tego:(
a ja potrzebuję taki samochód żeby do niego nie dokładać za dużo na wstępie.

to jak go sprawdzę tak jak pisaliście to go brać??
czemu tak uważam?:
-mało pali
-jest mały i mi wjedzie w każdą posesje (a u nas na wsiach jest bardzo ciasno.)
-remonty czy naprawy będą tanie i łatwe.
-pompa po kapitalnym remoncie więc będzie dobrze ssała
-facet co sprzedaje tym żyje kupuje stare STARY i je remontuje i sprzedaje.
może warto co?

_________________
-=RudY=- zaprasza WWW.STWARDOWSKI.PL


Post Wysłano: 12 mar 2011, 10:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lis 2006, 11:15
Posty: 51
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Tak jak kolega wcześniej napisał gotowe asenizacyjne są bardzo drogie. Lepiej kupić coś pod zabudowę, oddzielnie beczkę i razem wszystko złożyć a za zaoszczędzone pieniądze pojechać na wakacje :mrgreen:

Tak się uparłeś na tego stara a nie wiem czy zauważyłeś, że podana cena jest ceną netto więc przyjdzie ci wyłożyć za niego ponad 40 tys. :shock:
Ciekawe też, czy jest zarejestrowany jako specjalny, bo jeśli nie to bulisz podatek do gminy. :roll:

Przy każdym starze, obojętne ile kasy za niego dasz, będzie trzeba co chwile coś robić. Taki urok starów. Pompę paliwa zregenerujesz za 1000zł i będzie tak sami ssała jak w tym z ogłoszenia. :D

Do Mirca mam 20 km, zasięgnąłem trochę języka i wiem na czym te kapitalne remonty polegają. Goście jeżdżą po szrotach i różnych złomowiskach i skupują części, kabiny i ramy. Później składają to do kupy, szpachlują, malują i wystawiają na allegro. Może się więc zdarzyć, że ta śliczna kabina z nowym lakierem jest poskładana z trzech czy czterech innych. :?


Post Wysłano: 12 mar 2011, 16:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2011, 10:30
Posty: 72
GG: 1
Samochód: Vw LT

to znasz tego kolesia i go nie polecasz??
bo ja mam ze 120 km do niego:(

przydałby mi się gotowy i jak najszybciej
to myślicie aby może tak zrobić?
http://otomoto.pl/man-8-163-podwozie-do ... 55899.html
lub
http://otomoto.pl/man-10-163-rama-do-za ... 33999.html
lub
http://otomoto.pl/volvo-fl618-pod-aseni ... 79761.html

i dokupić beczkę do tego??

_________________
-=RudY=- zaprasza WWW.STWARDOWSKI.PL


Post Wysłano: 12 mar 2011, 20:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lis 2006, 11:15
Posty: 51
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Osobiście go nie znam i nie miałem do czynienia, ale jak znajomemu od szambiarki o tym mówiłem to nawet wiedział w którą bramę trzeba wjechać do nich i od której strony. On się zastanawiał nad takim Fl6 żeby go pod beczkę zrobić ale trafił mu się ten star za 3 tys. i tak zostało już.
Każdy z ww na pewno będzie wygodniejszy do jazdy od stara, a cena wyjdzie podobna jak za tego z mirca :D


Post Wysłano: 13 mar 2011, 0:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Drogo... Sam kupiłem takiego połowę taniej :shock:


Post Wysłano: 13 mar 2011, 0:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2011, 10:30
Posty: 72
GG: 1
Samochód: Vw LT

to co lepsze ten
http://rolnicze-miechow.otomoto.pl/man- ... 33999.html
czy ten
http://otomoto.pl/volvo-fl618-pod-aseni ... 79761.html

ktory mniej pali i jest mniej awaryjny i za ile ktos mi beczke na nioego wsadzi z calym osprzetem??
moze wiecie??

_________________
-=RudY=- zaprasza WWW.STWARDOWSKI.PL


Post Wysłano: 13 mar 2011, 12:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2010, 18:50
Posty: 22
GG: 0

Każde z prezentowanych aut ma swoje plusy i minusy. Volvo Fl 618 to m.in. duża ładowność beczka 10 m3, bardzo niskie spalanie, bardzo niska awaryjność. Do minusów zaliczyłbym bardzo drogie części zamienne (bardzo mało zamienników, tylko oryginalne), np. przystawka odbioru mocy, jeżeli jest to skrzynia Eaton to koszt zamyka się w 2 tys. zł, wkład filtra powietrza to koszt ponad (sic.) 300 zł ponieważ wymienia się go wraz z obudową (taki patent Volvo), wymiary łożysk podawane w calach. Istnieje trochę wad, ale uważam osobiście, że nie ma lepszego auta pod zabudowę asenizacyjną (czytaj: bardzo małe spalanie i awaryjność, plus brak elektroniki). Z kolei plusem Mana jest to, że nie będziesz musiał wykupywać winiety jeżeli masz zamiar poruszać się po drogach krajowych (do 1 lipca 2011 r.). Minusem prezentowanego modelu jest dosyć duży rozstaw osi i małe koła. Latem praktycznie tego nie odczujesz, natomiast zimą łańcuchy i łopata to konieczne wyposażenie auta, ponieważ w głębokim śniegu zdolności trakcyjne auta na takim ogumieniu spadają do zera. Pamiętaj, że decydując się na składanie auta samemu, osoba montująca Tobie zabudowę musi Ci wydać zaświadczenie, które jest niezbędne na stacji okręgowej do zmiany przeznaczenia, aby móc później zarejestrować samochód w gminie. Generalnie, decydując się samemu na składanie auta, trzeba samemu wszystkiego szukać i wszystkiego dopilnować, aby później uniknąć jakichkolwiek komplikacji.


Post Wysłano: 13 mar 2011, 12:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2011, 10:30
Posty: 72
GG: 1
Samochód: Vw LT

więc ja za bardzo nie mam tyle czasu na składanie więc wole troszkę więcej zapłacić i mieć gotowe (moje zdanie, przechodzić przez biurokracje) tym bardziej że mechanikiem nie jestem:)

a w starze 1142 jest głośno w kabinie jak w 200??

_________________
-=RudY=- zaprasza WWW.STWARDOWSKI.PL


Post Wysłano: 14 mar 2011, 1:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2010, 18:50
Posty: 22
GG: 0

Na pewno będzie trochę ciszej aniżeli w 200-tce, a jest to spowodowane faktem wysokości tunelu w kabinie. Kolego sprawdź jeszcze zanim podejmiesz decyzję te oto ogłoszenie: http://moto.allegro.pl/star-1142-aseniz ... 47597.html . Znam producenta tej zabudowy, kilka lat temu robił mi zabudowę na Jelcza i powiem Ci szczerze pełen profesjonalizm. Nowa zabudowa + nowa pompa i osprzęt jest warta co najmniej 15-20 tys. zł, a podwozie też wygląda na całkiem ok. Myślę, że warto by było się zapoznać z tą ofertą :>.


Post Wysłano: 14 mar 2011, 9:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2011, 10:30
Posty: 72
GG: 1
Samochód: Vw LT

to fakt ale nie przeszkadza ze ma 22 lata?
i dennica nie otwierana to troszke uciazliwe..
ale cena przekonuje i ma na wszystko papiery

_________________
-=RudY=- zaprasza WWW.STWARDOWSKI.PL


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: