Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 mar 2011, 13:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Witam !
Zakładam ten temat, bo szukałem na wielu forach informacji na temat specyfiki jazdy w krajach na wschód od Bugu ale bardzo mało jest konkretnych informacji.
Utkwiło mi w pamięci jak ( kilkanaście lat temu ) ojciec mojego kolegi z klasy zaginął w Rosji. Do tej pory nie ma po nim ani po cięzarówce sladu. ( Smutne - jego rodzina nie ma gdzie znicza zapalić 1 listopada :( )
I tak parę pytań:
Czy naprawdę jest tam niebezpiecznie ? Na ile częstrze jest tam ( w porównaniu np. z Polską ) okradanie cięzarówek z towaru ?
Czy ze względów bezpieczeństwa zatrzymywać na pauzy mozna się tylko na stajankach ?
Jak wygląda sytuacja na granicach ? Trzeba stać po kilka dni i za kazdym razem dawać celnikom i milicji w łapę ?
Myślę, ze szczera dyskusja pomoze młodym, mało doświadczonym kierowcom, bo wielu z nich, np. idąc od maja do pracy do niemieckiego przewoznika wypusci się w tamte rejony.

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 06 mar 2011, 13:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Czy naprawdę jest tam niebezpiecznie ? Na ile częstrze jest tam ( w porównaniu np. z Polską ) okradanie cięzarówek z towaru ?
Takie samo jak w Polsce

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 01 kwie 2011, 9:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Panowie takie pytanie.

Czy naprawdę jak ktoś spowoduje wypadek śmiertelny w Rosji to idzie siedzieć do więzienia :?: Bez względu na to czy jest winny czy nie :?:
Mojego ojca kolegi syn podobno spowodował wypadek i już 3 rok siedzi...
Znowu od innych kierowców słyszałem że w razie W zostawiać samochód i jak najszybciej spierdzielać do Polski.


Post Wysłano: 01 kwie 2011, 21:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
Panowie takie pytanie.

Czy naprawdę jak ktoś spowoduje wypadek śmiertelny w Rosji to idzie siedzieć do więzienia :?: Bez względu na to czy jest winny czy nie :?:
Mojego ojca kolegi syn podobno spowodował wypadek i już 3 rok siedzi...
Znowu od innych kierowców słyszałem że w razie W zostawiać samochód i jak najszybciej spierdzielać do Polski.
No właśnie słyszałem... Normalne jest to, że zawsze na początku bierze sie wine obcokrajowca. Ale jeżeli osobą, którą zabiłeś, była pijana czy była to po prostu jej ewidentna wina to nawet na Rosji nie robi sie takich przekrętów. Aczkolwiek słyszało się o takich poszczególnych przypadkach, ale nie zweryfikowanych przeze mnie.


Post Wysłano: 02 kwie 2011, 9:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2010, 16:07
Posty: 90
GG: 3168594
Lokalizacja: Lublin/Piaski

Cytuj:
Jak wygląda sytuacja na granicach ? Trzeba stać po kilka dni i za kazdym razem dawać celnikom i milicji w łapę ?
Pytasz czy są kolejki ? Są :) Choć nie zawsze, zależy jakie przejście graniczne, czasami można trafić od razu pod szlaban.

"w łapę" - to tradycja :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: