Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 lut 2011, 17:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2009, 22:26
Posty: 53
GG: 7362481
Samochód: Opel Astra II 1.6 16V
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Witam!

Mam małe pytanko odnośnie założenia własnej firmy transportowej. Za jakiś rok, góra dwa bede własnie nad tym myślał lecz nie wiem czy to ma sens. Posiadam na dzień dzisiejszy mniej więcej 200tyś zł. Czy z tych funduszy starczy na start z własną działalnościa? Mam zamiar kupić zestaw do 100tyś zł, tzn ciągnik mniej więcej do 70tyś na początek (co proponujecie?) i naczepe firanke do 30tys powinienem znleźć.
Czy to co mi zostanie czyli mniej więcej 100tys zł starczy na start i paliwo na 3 miesiące z góry? Bo niestety pieniądze z faktur wpływają dopiero po 3 miechach więc zapas gotówki chociażby na ON powinienem mieć.. No i oczywiście wszystkie opłaty i zarejestrowanie oraz ubezpieczenie auta.

Zastanawiam się czy najpierw iść do firmy i porobić pare lat żeby się ze wszystkim zapoznać czy też od razu iść na swoje, bo jeżeli mam kapitał to po co pracować dla kogoś.. No chyba że się myle ;)

Ucze się jako technik ekonomista, więc na początku sam uporam się ze wszystkimi papierami, tj amortyzacja środka trwałego itp bo zatrudnianie księgowego też niesie za sobą dodatkowe koszty..

Mam nadzieję że mogę liczyć na waszą pomoc :) Pozdrawiam!


Post Wysłano: 22 lut 2011, 18:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

zdecydowanie idz pierw do roboty, zobacz jak to wygląda, po pierwsze czy w ogóle Ci to będzie opowiadać, po drugie musisz poznać warunki tej branży jak to wszystko wygląda, nabyć trochę znajomości, zobaczyć na czym polega praca ze spedycją, jakie koszty mogą Ciebie czekać, no i może przez ten czas zyskasz jakiś kontakt, żeby się wkręcić w jakąś firmę.


Post Wysłano: 22 lut 2011, 18:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2009, 22:26
Posty: 53
GG: 7362481
Samochód: Opel Astra II 1.6 16V
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Ale odpowiadać napewno będzie bo chce to robić :)

No niby tak ale czy jest sens robić dla kogoś jeżeli mozna zacząć juz na swoim? Mój można powiedzieć wujek ma też sporą firmę transportową więc mógłbym sie podczepić bądz też podesłał by mi pare firm do których mogłbym uderzyć :)


Post Wysłano: 22 lut 2011, 19:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

Więc może warto poważnie z tym wujem porozmawiać, opowiedzieć o swoich planach, etc.? Wtedy zobaczysz czy warto, po 1. 'wujek' przechodził przez to samo, a po drugie zobaczysz, czy rzeczywiście ma dla Ciebie jakieś kontakty. :)

_________________
ford transit/volvo fh.


Post Wysłano: 22 lut 2011, 19:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2009, 22:26
Posty: 53
GG: 7362481
Samochód: Opel Astra II 1.6 16V
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

No tak też napewno zrobie lecz narazie mam jeszcze troche czasu, tylko ciekawi mnie czy te fudnusze wystarczą na założenie działalności i sprawne jej funkcjonowanie.


Post Wysłano: 22 lut 2011, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2010, 16:01
Posty: 85
GG: 0
Lokalizacja: Płock

No to kalkulator w dłon i sam sobie odpowiesz, nikt za Ciebie nie bedzie liczył. To nic innego jak liczenie kosztow własnych :). Dodam, ze wujek jak firme zakładał, to 100 000 na ciagnik i naczepe mało było.

Aha i moim zdaniem lepiej chłodnie kupić, bo spozywke zawsze bedzie trzeba wozic, a jak nie bedzie roboty na spozywke, to inny syf załadujesz i tez pojedziesz. A pod plandeka takiego pola manewru nie masz.

_________________
* B - Jest
* C - W trakcie.
* CE - Po zdaniu C.
* KW - Po zdobyciu CE
* Uprawnienia na wózki jezdne - Jest


Post Wysłano: 22 lut 2011, 21:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

przeczytaj rozporządzenie unijne 1071 i zastanów się czy będziesz spełniał warunki jakie są tam podane od tego zacznij, potem czyli za 2 lata zanim założysz firme poszukaj roboty na sprzęt który chcesz kupić.
nie wiem co będzie za 2 lata jak będzie sytucja w transporcie, ale dziś za te pieniążki kupisz "sprzet" euro 3 - na kraj wystarczy chociaż opłaty za drogi też będą sporo kosztować o tym tez pamiętaj.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 22 lut 2011, 21:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2009, 22:26
Posty: 53
GG: 7362481
Samochód: Opel Astra II 1.6 16V
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Ale to nie jest kolego mój wujek, po prostu jak byłem mały jezdzilem do niego z ojcem i tak sie przyjeło ze wołałem wujek ;) No i oczywiście żeby ktoś nie pomyślał: '' a zobaczył kilka zestawów u wujeczka i ładny domek to pomyślał ze mu sie powodzi i też sobie założy'' Oczywiście tak nie jest.. Nie byłem u niego chyba z 8 lat mimo że mieszka jakieś 50 km ode mnie :P Nad firmą myśle bardzo poważnie ponieważ chce pracować w tym zawodzie tylko nie chce sie wpakować w g**o i zmarnować kupe kasy dlatego już teraz powoli chce wszystko obliczyć i ustalić co i jak..


Post Wysłano: 22 lut 2011, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2009, 22:26
Posty: 53
GG: 7362481
Samochód: Opel Astra II 1.6 16V
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Dzięki zzx napewno o tym poczytam.. No niestety dużo to nie jest ale tylko tyle jak narazie posiadam ;) A może kupić sam ciągnik w miare ogarnięty a naczepe wynająć lub wziąć w leasing? Opłaty nie są aż tak zaskakująco wysokie więc moze by sie opłacało hm?


Post Wysłano: 22 lut 2011, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Dzięki zzx napewno o tym poczytam.. No niestety dużo to nie jest ale tylko tyle jak narazie posiadam ;) A może kupić sam ciągnik w miare ogarnięty a naczepe wynająć lub wziąć w leasing? Opłaty nie są aż tak zaskakująco wysokie więc moze by sie opłacało hm?
liczyłeś tylko sam leasing? czy może wraz z innymi kosztami?
mały egzamin - co składa się na koszty prowadzenia firmy transportowej?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 22 lut 2011, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2010, 16:01
Posty: 85
GG: 0
Lokalizacja: Płock

Wypozyczac sie nie opłaca, bo pchasz kase psu w du.. . wujek liczył i praktycznie to samo mu wyszło przy spłacie kredytu, po czym jak spłacisz kredyt naczepa jest Twoja, a jak opłacisz wypozyczenie, naczepy dalej nie masz ;)

heh, no wlasnie mowie, najpierw policz koszty własne, a dopiero pozniej pytaj na forum ;)

_________________
* B - Jest
* C - W trakcie.
* CE - Po zdaniu C.
* KW - Po zdobyciu CE
* Uprawnienia na wózki jezdne - Jest


Post Wysłano: 22 lut 2011, 22:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2009, 22:26
Posty: 53
GG: 7362481
Samochód: Opel Astra II 1.6 16V
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Dlatego też założyłem ten temat aby dowiedzieć się czy suma którą dysponuje wystarczy na start. A jakie są koszty tej działalności? Hm.. Nie wymienie Ci wszystkich gdyż szczerze mówiąc pewnie wszystkich nie wiem.. Jak narazie w koszty wliczałem zakup pojazdu, ubezpiecznie i zarejestrowanie go, ON, oraz wszystkie inne formalności które zapewne wiążą się z dodatkowymi kosztami.


Post Wysłano: 22 lut 2011, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2005, 20:34
Posty: 35
GG: 0

Z pewnością musisz liczyć się jeszcze z tym, że auto do 100tys nowym nie będzie i zawsze może się coś uszkodzić. Pół biedy, jeżeli to będzie jakaś błahostka, ale jeżeli będzie to coś większego-remont silnika itp. to może być Tobie ciężko przetrwać do pierwszej kasy...


Post Wysłano: 22 lut 2011, 23:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2009, 22:26
Posty: 53
GG: 7362481
Samochód: Opel Astra II 1.6 16V
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Hm wiem wiem, to też biore pod uwagę ale to jest takie tzw gdybanie ;) Może być awaria, moze mi sie spalić bądz też go ukradną :D Jest wiele możliwości które mogą się zdarzyć lecz wszystkiego nie przewidzimy :) a po to zostawiam drugie 100tys na różne wydatki.. Wiadomo że jeżeli awaria auta będzie dość poważna i będe potrzebował wiekszej sumy to zawsze można od kogoś pożyczyć (czyt. rodzice).


Post Wysłano: 23 lut 2011, 0:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2009, 21:15
Posty: 134
GG: 1
Samochód: FH 12 460

Tak jak pisze zzx - na dzień dzisiejszy za 70 kafli ciągnik Euro 3.

Jak masz nagraną robotę, to 200 000 powinno Ci wystarczyć.

Ale spróbuj najpierw u kogoś przez kilka miesięcy.

_________________
:)


Post Wysłano: 23 lut 2011, 1:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2007, 15:52
Posty: 223
GG: 0
Samochód: Rudy 102
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Założyć firmę i kupić auto żaden problem mając pieniądze...

Auto jest, firma jest... ale co dalej?

Podzwoń po spedycjach ile oferują za kilometr... i zobaczysz czy to jest opłacalne...

Może najpierw pojeździj u kogoś... zrób kierunek związany z tą branżą, zdobądź doświadczenie... a potem bierz się za biznes...

Uwierz praca na własny rachunek nie jest aż taka fajna i kolorowa... 2 lub nawet 3 razy więcej obowiązków...

_________________
[B+E] [C] [C+E]


Post Wysłano: 23 lut 2011, 2:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Może najpierw pojeździj u kogoś... zrób kierunek związany z tą branżą, zdobądź doświadczenie... a potem
kładź się do trumny.

Po pierwsze idź do "wujka" i z nim o tym wszystkim porozmawiaj, zapytaj jakie stawki mógłby zaoferować Ci jako podwykonawcy, wtedy policzysz wszystko, nie ma nas co pytać, firmę opłaca się założyć na pewno jeśli masz zagwarantowaną dobrą robotę - ale to na tyle prosty wniosek, że wydedukowało by go nawet dziecko w wieku wczesnoszkolnym ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 23 lut 2011, 16:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 mar 2009, 12:08
Posty: 23
Samochód: Scania R420 White Lady
Lokalizacja: DE - PL - UA

Sklad do 100 000zl kupisz lecz wiadomo niebedzie to nowy sprzet wiec musisz sie liczyc z kosztami naprawy itp...
Auto w cenie okolo 70 000 to kupisz:
SCANIE rocznikiem z ok.2002-2004 no moze 2005 L-ke o R-ce zapomnij
MAN-a czy VOLVO rocznikiem z ok. 2003-2005

Jak rozgladalbys sie za naczepa - firanka (jak juz to szukaj z burta)

Jak niemasz wiekszego pojecia o prowadzeniu w/w dzialalnosci to musisz porozmawiac z osobami siedzacymi w tym...niejest takie proste jak z boku popatrzec


Post Wysłano: 23 lut 2011, 18:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

Kolego prawda jest taka że nikt ci nie powie co i jak nawet twój wujek bo jesteś dla niego konkurencją znam to z własnego doświadczenia trzeba zacisnąć zęby i iść do przodu za 100 tyś możesz kupić sam ciągnik i jeździć pod czyjąś naczepą na początek polecam ci zakup Scanii z silnikiem 420 koni żadnego innego ponieważ ten jest bardzo ekonomiczny i w miarę żwawy myślę że na sam początek lepiej iść na kółka tzn np Polska-Węgry i Węgry-Polska podany kierunek tak dla przykładu i nie radze brać żadnego leasingu lub kredytu ponieważ wiesz jak z pracą, płatnością i przede wszystkim nie ma z tego aż tak wielkich pieniędzy aby opłacało się brać kredyt lub leasing przy jednym autku nie słuchaj tez ludzi którzy będą ci odradzać tej działalności ponieważ jeżeli masz pomysł to go realizuj żebyś potem nie pluł sobie w twarz ze nie spróbowałem jak weźmiesz autko bez leasingu lub kredytu to zawsze jakoś będzie przy zakupie auta najważniejszym czynnikiem jest to aby było w dobrym stanie tech oraz aby miało największe zbiorniki do autka z małymi nawet nie podchodź ponieważ są to twoje pieniądze wiec lepiej pochodzić miesiąc dłużej a kupić takie jak się należy pozdrawiam jak byś czegoś potrzebował to wal na PW :wink:

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Post Wysłano: 23 lut 2011, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2007, 15:52
Posty: 223
GG: 0
Samochód: Rudy 102
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Kolego prawda jest taka że nikt ci nie powie co i jak nawet twój wujek bo jesteś dla niego konkurencją znam to z własnego doświadczenia trzeba zacisnąć zęby i iść do przodu za 100 tyś możesz kupić sam ciągnik i jeździć pod czyjąś naczepą na początek polecam ci zakup Scanii z silnikiem 420 koni żadnego innego ponieważ ten jest bardzo ekonomiczny i w miarę żwawy myślę że na sam początek lepiej iść na kółka tzn np Polska-Węgry i Węgry-Polska podany kierunek tak dla przykładu i nie radze brać żadnego leasingu lub kredytu ponieważ wiesz jak z pracą, płatnością i przede wszystkim nie ma z tego aż tak wielkich pieniędzy aby opłacało się brać kredyt lub leasing przy jednym autku nie słuchaj tez ludzi którzy będą ci odradzać tej działalności ponieważ jeżeli masz pomysł to go realizuj żebyś potem nie pluł sobie w twarz ze nie spróbowałem jak weźmiesz autko bez leasingu lub kredytu to zawsze jakoś będzie przy zakupie auta najważniejszym czynnikiem jest to aby było w dobrym stanie tech oraz aby miało największe zbiorniki do autka z małymi nawet nie podchodź ponieważ są to twoje pieniądze wiec lepiej pochodzić miesiąc dłużej a kupić takie jak się należy pozdrawiam jak byś czegoś potrzebował to wal na PW :wink:
Nikt mu nie odradza... po prostu jak chce zacząć kręcić swój biznes najpierw niech pojeździ u kogoś nałapie doświadczenia... potem zobaczy czy będzie mu się to opłacać... A przede wszystkim zanim zacznie szukać jakiegokolwiek auta niech zacznie szukać robotę na to auto...

_________________
[B+E] [C] [C+E]


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: