Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 lut 2011, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2011, 17:45
Posty: 7
GG: 0

Złożyłem wniosek o wydanie prawa jazdy w związki z wpisem kwalifikacji .
Zwróciłem uwagę pani w okienku na rubrykę 11 ... że nie życzę sobie by tam wpisywać datę . Odesłała mnie do naczelnika ... twierdził że wpisują datę w rubryce 11 i kod 95 w dwunastce ... na moje argumenty że w ten sposób odbiera mi uprawnienia ... obiecał że sprawdzi przepisy .
Ma ktoś doświadczenia z RUBRYKĄ JEDENAŚCIE :) ???


Post Wysłano: 14 lut 2011, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

w rubryce 11 wpisują termin zrobiena badań psychologicznych,
w rubryce 12 wpisują kod 95, i termin ważności kursu dokształcającego na przewóz osób lub rzeczy.
dziś odbierałem prawko po wymianie i tak mam wpisane zgodnie z datami na załączonych dokumentach.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lut 2011, 22:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2011, 17:45
Posty: 7
GG: 0

no właśnie ... a rubryka 11 to jest ... data ważności uprawnień .
UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA POJAZDAMI KATEGORII C a nie data ważności badań .
Uprawnienia zdobywa się zdając egzamin .
Badania ... to tylko dopuszczenie do zawodowego prowadzenia pojazdów .


Post Wysłano: 14 lut 2011, 23:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
no właśnie ... a rubryka 11 to jest ... data ważności uprawnień .
UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA POJAZDAMI KATEGORII C a nie data ważności badań .
Uprawnienia zdobywa się zdając egzamin .
Badania ... to tylko dopuszczenie do zawodowego prowadzenia pojazdów .
przeczytaj nowe przepisy dotyczące terminów ważności prawa jazdy tam masz wyjaśnienie swojego problemu, ale po prostu nie masz racji powiem więcej jeszcze trochę będziesz miał przy kategorii np.B też termin ważności uprawnień mimo że zdałeś egzamin.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lut 2011, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2011, 14:01
Posty: 184
Samochód: Partner 1.6 HDI, MB Coupe 3.0 24V
Lokalizacja: Wasilków

Jak robiłem prawko na C, to koleś robił ze mną na D, i miał w rubryce 11 wbitą datę ważności badań lekarskich (Albo badań lekarskich, albo psychotestów, teraz nie pamiętam). Dostał badania na określony czas, zamiast bezterminowo i wbili mu tam datę.

_________________
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...


Post Wysłano: 14 lut 2011, 23:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

w/g nowych przepisów prawo jazdy zastępuje świadectwo kwalifikacji a także zaświadczenia od pracodawców o spełnianiu wymagań do kierowania pojazdami w tym również to że masz badania lekarskie i psychologiczne - tak trudno zrozumieć?
teraz jak masz wpisy w prawie jazdy nie dajesz ani inspektorowi ani policjantowi innych papierów sam ten dokument "mówi" odpowiednimi wpisami w rubrykach kto jest troszkę w temacie ten dobrze o tym wie że nie wolno prowadzic pojazdów ciężarowych bez badań lekarskich i bez ukończonego kursu dla kierowców (podstawowego, przyspieszonego lub dokształcającego).

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lut 2011, 23:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2011, 17:45
Posty: 7
GG: 0

Cytuj:
w/g nowych przepisów prawo jazdy zastępuje świadectwo kwalifikacji a także zaświadczenia od pracodawców o spełnianiu wymagań do kierowania pojazdami w tym również to że masz badania lekarskie i psychologiczne - tak trudno zrozumieć?
teraz jak masz wpisy w prawie jazdy nie dajesz ani inspektorowi ani policjantowi innych papierów sam ten dokument "mówi" odpowiednimi wpisami w rubrykach kto jest troszkę w temacie ten dobrze o tym wie że nie wolno prowadzic pojazdów ciężarowych bez badań lekarskich i bez ukończonego kursu dla kierowców (podstawowego, przyspieszonego lub dokształcającego).
ktoś troszkę w temacie zorientowany ... WIE że można prowadzić pojazd ciężarowy bez ukończonego kursu kwalifikacyjnego ... w celach prywatnych .
BADANIA są dla zawodowców ... a PRAWO JAZDY ... dla wszystkich kierowców .


Post Wysłano: 15 lut 2011, 6:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
w/g nowych przepisów prawo jazdy zastępuje świadectwo kwalifikacji a także zaświadczenia od pracodawców o spełnianiu wymagań do kierowania pojazdami w tym również to że masz badania lekarskie i psychologiczne - tak trudno zrozumieć?
teraz jak masz wpisy w prawie jazdy nie dajesz ani inspektorowi ani policjantowi innych papierów sam ten dokument "mówi" odpowiednimi wpisami w rubrykach kto jest troszkę w temacie ten dobrze o tym wie że nie wolno prowadzic pojazdów ciężarowych bez badań lekarskich i bez ukończonego kursu dla kierowców (podstawowego, przyspieszonego lub dokształcającego).
ktoś troszkę w temacie zorientowany ... WIE że można prowadzić pojazd ciężarowy bez ukończonego kursu kwalifikacyjnego ... w celach prywatnych .
BADANIA są dla zawodowców ... a PRAWO JAZDY ... dla wszystkich kierowców .
polecam lekturę ustawy z dnia 12.02.2010 opublikowanej w dzienniku ustaw nr 43 poz 246 tam masz wszystko łlopatologicznie wyjaśnione.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 lut 2011, 15:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2011, 17:45
Posty: 7
GG: 0

Może ktoś kumaty ... ma doświadczenie ... z kreską w pozycji 11 .
Jak jest wyraźnie napisane w prawie jazdy ... pozycja 11 ... data ważności uprawnienia .
Tak jak pozycja 10 ... data wydania uprawnienia .
NIE DATA BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH .


Post Wysłano: 15 lut 2011, 15:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 maja 2010, 14:10
Posty: 16
Lokalizacja: Ruda Śląska

jezeli ktos mial okulary w kat B to tez w rubryce 11 mial date waznosci uprawnienia. Po zrobieniu badan przed ta data PJ jest nadal wazne do kolejnej daty lub juz bezterminowo. PJ zawodowe juz nigdu nie bedzie bezterminowe!!!! Zrobisz badania i dalej jest wazne Zadna filozofia.
A z reszta zawodowo bez badania tez nie mozesz jezdzic. Wiec jeden kit. Bo PJ tez nie wazne wtedy.
Czepiasz sie perdół.
Ci wszyscu tutaj kumaci Ci tlumacza jak to jest. Wychodzi na to ze to Ty jestes nie kumaty!!!!
Jak Ci tlumacza jak krowie na granicy... Tak to jest jak sie ma PJ a w zyciu nie jezdzil zawodowo na ciezarowych!!!!

_________________
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

Kat.:
B 1999
C 2003
C+E 2011


Post Wysłano: 15 lut 2011, 16:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2011, 17:45
Posty: 7
GG: 0

no i właśnie w tym problem że ... bo w przepisach nie jest napisane .
" kumaci " wierzą pani w wydziale komunikacji bo ona jest dla nich wyrocznią ... a dla mnie nie jest .
A weź sobie wyobraź że ... awansujesz na wicedyrektora :))) ... i dostaniesz służbowe mondeo ... minie pięć lat ... i co z kat C ?
NIE MASZ ... a mi to nie pasuje ... i tyle .
A czy jestem kumaty czy nie ... to inna para kaloszy :).


Post Wysłano: 15 lut 2011, 16:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 maja 2010, 14:10
Posty: 16
Lokalizacja: Ruda Śląska

no to robie badania i dalej mam wazne. Co za problem. Teraz z prawkiem trzeba co 5 lat zrobic badania, ukonczyc kurs i zmienic na nowe :) wszystko i na temat. Nic wtedy nie traci waznosci.

Widocznie nie jezdzisz zawodowo tylko drazni cie data waznosci... i tyle... skoro nie jezdzisz zawodowo to i tak ci nie potrzebne ....

_________________
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

Kat.:
B 1999
C 2003
C+E 2011


Post Wysłano: 15 lut 2011, 17:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2011, 17:45
Posty: 7
GG: 0

Drażni mnie że 100 zł to będzie kosztowało .
Drażni mnie jak wyciągają kasę od kierowców .
Drażni mnie głupie , nie precyzyjne prawo .
Drażni mnie że górnicy , hutnicy i emeryci potrafią walczyć o swoje ... a kierowcy NIE .

szerokości :)


Post Wysłano: 15 lut 2011, 17:18

Mi pan lekarz medycyny pracy stwierdził, że gdy wada mi się nie pogorszy to za 5 lat wstawi mi bezterminowe, tylko skąd ma wiedzieć czy mi się polepszyło czy pogorszyło skoro ani nie zbadał dokładnie wzroku, ani nie widział żadnych kwitów, ani mi nic nie wystawił :lol:
Czyli za 5 lat ponowna wizyta i pewnie znowu wstawi 5 lat, żeby mieć stałych klientów, rozumiem, że mam wadę wzroku i powinienem mieć pewne ograniczenia, ale nie w ten sposób powinno się to odbywać :roll: .


Post Wysłano: 15 lut 2011, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Drażni mnie że 100 zł to będzie kosztowało .
Drażni mnie jak wyciągają kasę od kierowców .
Drażni mnie głupie , nie precyzyjne prawo .
Drażni mnie że górnicy , hutnicy i emeryci potrafią walczyć o swoje ... a kierowcy NIE .

szerokości :)
a mnie drażni to że nie przeczytałeś przepisów prawa - podałem ci nawet dziennik ustaw gdzie możesz o tym przeczytać.
jeżeli nie rozumiesz przepisów prawa cofnij się do podstawówki tam uczą czytać ze zrozumieniem.
podpowiem ci jeszcze że ustawa nie rozróżnia czy ktoś jeździ zawodowo czy nie -- jest wyraźnie napisane "o kierującym" ot taki mały drobiazg.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 lut 2011, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2011, 17:45
Posty: 7
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Drażni mnie że 100 zł to będzie kosztowało .
Drażni mnie jak wyciągają kasę od kierowców .
Drażni mnie głupie , nie precyzyjne prawo .
Drażni mnie że górnicy , hutnicy i emeryci potrafią walczyć o swoje ... a kierowcy NIE .

szerokości :)
a mnie drażni to że nie przeczytałeś przepisów prawa - podałem ci nawet dziennik ustaw gdzie możesz o tym przeczytać.
jeżeli nie rozumiesz przepisów prawa cofnij się do podstawówki tam uczą czytać ze zrozumieniem.
podpowiem ci jeszcze że ustawa nie rozróżnia czy ktoś jeździ zawodowo czy nie -- jest wyraźnie napisane "o kierującym" ot taki mały drobiazg.
Rozumiem że Ty masz skończone studia ... a jeździsz ... bo lubisz :) .
Spoko ... ja mam tylko maturę i trzy semestru politechniki .
W moim prawku ... pozycja 11 to data ważności uprawnienia .
UPRAWNIENIA do kierowania pojazdami kategorii C .
NIE uprawnienia do zawodowego kierowania pojazdami kategorii C .
DO TEGO SŁUŻY POZYCJA 12 ... TAM WPISUJE SIĘ MIĘDZYNARODOWY KOD 95 ... ZAWIERAJĄCY DATĘ WAŻNOŚCI UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA ZAWODOWEGO ... ZAWODOWEGO ... POJAZDAMI KATEGORII C .

Pozdrawiam .

I tylko dodam że ... ja tam nikogo nie obrażam ... i nie uważam się za mądrale ... ja mam wątpliwości ...


Post Wysłano: 09 mar 2011, 20:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Chcę napisać kilka stwierdzeń aby się upewnić, jak coś poprawcie:
Aby otrzymać wpis 95 muszę ukończyć KW (lub po prostu mieć stary kurs na przewóz rzeczy), aby podejść do KW muszę mieć badania psychologiczne i psychotechniczne. Po zdaniu KW dostaje wpis do prawka z datą kończenia się terminu badań i KW. I tu jest moim zdaniem głupota, przecież badania robię przed KW i będę tam miał wcześniejszą datę (jakieś 2 miesiące), trochę to uciążliwe.
Koledze pewnie chodzi o to, jak to jest z datą kończenia ważności samej kategori C no bo to już trzecia data (po badaniach i KW) no i nie ma gdzie jej wpisać.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 09 mar 2011, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Nie wiem wogóle w czym problem. W 11 masz wpisaną datę ważności badań tak ? Bez badań nie możesz jeździć zawodowo więc kiedy Ci się skończy ważność musisz wyrobić nowe prawko i zrobić badania. Jeżeli po dacie ważności badań chcesz jeździć hobbistycznie to nie musisz wymieniać prawka.
Robisz sobie problemy niepotrzebnie. Zawodowe pj nie jest bezterminowe i tego nie zmienisz. Zresztą B juz niedługo też nie będzie. I bardzo dobrze bo trzeba kontrolować wszystkich kierowców a nie tylko zawodowych.


Post Wysłano: 10 mar 2011, 19:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Cytuj:
Nie wiem wogóle w czym problem. W 11 masz wpisaną datę ważności badań tak ? Bez badań nie możesz jeździć zawodowo więc kiedy Ci się skończy ważność musisz wyrobić nowe prawko i zrobić badania. Jeżeli po dacie ważności badań chcesz jeździć hobbistycznie to nie musisz wymieniać prawka.
Tak, ale w przypadku prawa jazdy zawodowych w 11 mam datę badań specjalistycznych do KW, a nie badań do samego prawa jazdy (tych po które idę do lekarza przed zdawaniem kategorii. np.C).
Gdybym dostał wtedy uprawnienia na 5 lat, następnie robił badania specjalistyczne do KW które nigdy nie są bezterminowe, no i następna kratka to data KW.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 10 mar 2011, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Nie wiem wogóle w czym problem. W 11 masz wpisaną datę ważności badań tak ? Bez badań nie możesz jeździć zawodowo więc kiedy Ci się skończy ważność musisz wyrobić nowe prawko i zrobić badania. Jeżeli po dacie ważności badań chcesz jeździć hobbistycznie to nie musisz wymieniać prawka.
Tak, ale w przypadku prawa jazdy zawodowych w 11 mam datę badań specjalistycznych do KW, a nie badań do samego prawa jazdy (tych po które idę do lekarza przed zdawaniem kategorii. np.C).
Gdybym dostał wtedy uprawnienia na 5 lat, następnie robił badania specjalistyczne do KW które nigdy nie są bezterminowe, no i następna kratka to data KW.
nie ma czegoś takiego jak badanie do KW są badania dla kierowców uprawniające do prowadzenia pojazdów określonych kategorii albo spełniasz warunki albo nie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Mateusz199 i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: