| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Ciśnienie w resorach pneumatycznyh ?? https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=29387 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | elik [ 30 sty 2011, 19:24 ] |
| Tytuł: | Ciśnienie w resorach pneumatycznyh ?? |
Koledzy jakie ma być ciśnienie w poduszkach ??? |
|
| Autor: | DRIVER1965 [ 30 sty 2011, 19:30 ] |
| Tytuł: | Re: Ciśnienie w resorach pneumatycznyh ?? |
Kiedy?Wzrasta wraz z naciskiem. |
|
| Autor: | zzx [ 30 sty 2011, 19:31 ] |
| Tytuł: | Re: Ciśnienie w resorach pneumatycznyh ?? |
ciśnienie w poduszkach zależy od obciążenia pojazdu. poszukaj tabliczki znamionowej od poduszek która jest potrzeba do sprawdzenia układu hamulcowego tam będziesz miał podane wartości - to tak na szybko. |
|
| Autor: | Kierownik [ 30 sty 2011, 19:43 ] |
| Tytuł: | Re: Ciśnienie w resorach pneumatycznyh ?? |
Ja na jakiejś poduszce wyczytałem, że bezpieczne ciśnienie jest do 6 atmosfer. |
|
| Autor: | elik [ 30 sty 2011, 19:54 ] |
| Tytuł: | Re: Ciśnienie w resorach pneumatycznyh ?? |
No ale jeśli kompresor dobija do 12 to czy jest to możliwe że do poduszek też ???? |
|
| Autor: | Kierownik [ 30 sty 2011, 19:58 ] |
| Tytuł: | Re: Ciśnienie w resorach pneumatycznyh ?? |
Raczej nie. Ja kiedys tak naladowalem towaru na volvo, ze klękneło na poduszkach i już nie wstało:). Chyba jest jakis korektor ciśnienia w zawieszeniu. |
|
| Autor: | DRIVER1965 [ 30 sty 2011, 20:01 ] |
| Tytuł: | Re: Ciśnienie w resorach pneumatycznyh ?? |
Kiedyś,jak były granice i wagi osiowe,przewoźnicy nagminnie zakładali manometry na ciągniki.Przy pełnym ładunku i nacisku na most 10T,manometr wskazywał ok 5 atmosfer. |
|
| Autor: | Igor [ 30 sty 2011, 20:09 ] |
| Tytuł: | Re: Ciśnienie w resorach pneumatycznyh ?? |
5,2 atmosfery jest w poduszkach w Volvie gdy ma na naczepie (silos) 24 500kg. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|