Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 sty 2011, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lis 2010, 17:42
Posty: 19
GG: 6070087
Samochód: DAF LF 45.170

Witam

Niedawno nabyłem Daf-a LF 45.170 i jak to w ciężarówce chcę zamontować CB. Sprzęt posiadam tylko nie mam pojęcia jak najlepiej przeprowadzić kabel od anteny do środka ( antena na dachu), kolejna sprawa to umiejscowienie samego radia, nie chce żeby było widoczne i kusiło bandytów :) ale też żeby było łatwo dostępne, chociaż gorszy problem mam z tym przeprowadzeniem kabla od ateny ;/ Macie jakieś sugestie? M0oże jakieś foto?

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 29 sty 2011, 0:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Jak nie potrafisz rozebrać auta i poprowadzić kabla to jedź do serwisu. Oni zarobią na chleb a Ty będziesz miał zrobione.
Antenę montujesz czy jest fabrycznie?
Jak jest to kabla szukaj pod zaślepkami kieszonek 1 DIN.

Generalnie... to co tu pisać. Wiercisz dziurę, montujesz antenę, ciągniesz kabel pod plastikami, podsufitką... to dowolnego miejsca. Masz nad głową zapewne kieszonki, albo na dole - wygodniej. Jak chcesz na dole to kup od razu długi jednolity kabel, no chyba że starczy Ci oryginalne 4 metry.
Nadmiar ciach, zalutować wtyczkę. Zamontować przetwornicę, poprowadzić kabel, zakończyć jakimś złączem, to samo przy radiu. Zależnie od radia i wymiarów albo kombinujesz albo kupujesz kieszeń za 20zł do montażu radia w kieszeni 1 DIN i gotowe.
Przymocować uchwyt na mikrofon, dostroić antenę.
Miłej zabawy.


Post Wysłano: 16 lut 2011, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2010, 21:28
Posty: 9
GG: 0
Samochód: DAF

Nie wiem jak w Twoim aucie, ale u Nas w firmie mamy LF-a z 2009 roku - 45.220. CB zamontowaliśmy nad głową kierowcy w jednej z tych czterech jakby szufladek - w lewej dolnej są przełączniki, w prawej dolnej tachograf, a dwie górne były wolne, więc w tej lewej górnej wylądowało CB. Co do przeprowadzenia kabla do anteny, to wiruj dziurę w dachu, a w podsufitce już jest miejsce, żeby go przepuścić. Co do zasilania to już była w wiązce znajdująceych się tam przewodów kostka z dwoma przewodami - czarnym i czerwonym - o napięciu ok. 12V. Fotki postaram się wrzucić jutro, żeby rozjaśnić opis :) Pozdro


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: