Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 sty 2011, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

Witam
Panowie mam zamiar kupić radyjko do MAN-a TGA wraz z anteną. Potrzebuje się poradzić jakie radio warto kupić. Myslałem tutaj o presidencie tylko nie wiem jaki kupić(tak do 400zł jesli to realne) plus antena za tył kabiny lub z prawej strony na drzwi. W aucie również jest zamotnowany toll collect (w drugim aucie to on wprowadza straszne szumy do CB i słychac w radiu max na 500 metrów). Wogole to jestem ciekawy jakie macie radia w TGA z toll colectem grundiga


Post Wysłano: 26 sty 2011, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

W ojca TGA zamontowany jest President Johnson II i jakaś antena Midlanda ze 120cm długości w miejscu oryginalnej anteny od cb i żadnych problemów ze zakłóceniami ze strony Toll Collect nie ma.
Kolego a nie lepiej zamontować antenę w oryginalne miejsce? Do 400zł możesz kupić sobie używanego Presidenta jeszcze nawet na gwarancji.

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 26 sty 2011, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

W oryginalne nie lepiej na pewno. No chyba że kabina malutka. A jak XLX czy co gorsza XXL to odpada całkiem.

TGA to ciężkie auto pod względem mocowania anteny co zresztą już pisałem i nie tylko ja. Jeśli ktoś nie ma owiewek bocznych, to można dać na rynience. Ale jak ma, to trzeba kombinować. Można dorobić mocowanie samemu, od śruby mocowania owiewki do kabiny wyciągnąć blaszkę na zewnętrzną część owiewki, albo coś podobnego. Ewentualnie żeby ładnie to wyglądało to zamontować antenę właśnie w owiewce (górnej, nieruchomej) i połączyć ją z budą, najlepiej właśnie jakąś blachą (co nam usztywni również mocowanie anteny w plastiku).
To co napisałem to czysta teoria, można kombinować na różne sposoby. Można też założyć uchwyt w stylu SPS INOX na przedniej części drzwi, między mocowaniami lustra i dać jakąś długą antenę. Ale nie wiem jak się to sprawdzi, mam zamiar to przetestować w czasie ferii o ile będę jechał TGA.

Nie od dziś wiadomo że toll-collecty to zakłócający szmelc... I trzeba sobie z tym jakoś poradzić. Niedawno założyłem ojcu radio do Premiumki gdzie MAUT i radio były zasilane z jednej fabrycznej przetwornicy. Szczerze to nie myślałem sprawdzać czy są jakieś zakłócenia, nie wiem czy były zakładane jakieś filtry na zasilaniu toll-collecta (w co wątpię), ale ojciec się nie skarżył.
Natomiast słyszałem od niego, że kiedyś do toll-collectów dawali oddzielne przetwornice, jakieś małe do 5A. A do cymbała itp już była inna przetwornica. Może to jest rozwiązanie i warto kupić jakąś małą przetwornicę specjalnie do mauta.
Oczywiście mówię o zakłóceniach "wchodzących" po zasilaniu. A toll-collect sieje po zasilaniu czy zakłócenia wchodzą przez antenę? Bo jeśli przez antenę to nic nie da oddzielne źródło zasilania.
Osobiście tego nie sprawdzę, ale to taka mała podpowiedź co można zrobić aby to poprawić...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: