Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 sty 2011, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

witam czy jest możliwość dokupienia gdzieś tych dwóch oringów to takich szybko złączek :wink:
Dodam tylko że złączki kompletne są strasznie drogie a wymiana na nowe w całej pneumatyce nie ma najmniejszego sensu w f 90 wszystko oparte jest o takie złączki :wink:
Obrazek

_________________
MAN


Post Wysłano: 15 sty 2011, 15:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Można kupić takie oringi w pierwszej lepszej hurtowni. pomierz oringi lub daj na wzór złączkę to pomierzą i dobiorą oringi lub podaj jakiej średnicy łączy ta złączka przewody.

Najbardziej typowe wymiary oringów do złączek, zmierz wewnętrzną średnice oringu i jego grubość

13x1
11x1,5
9x1
7x1,5
12,5x2,5

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 15 sty 2011, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Kupi się to bez problemu, tak jak napisal MAN, wyjmij zmierz grubość i średnice w środku orings, poszukaj w sklepie ze śrubkami, podkładkami.
Nie dalej niż wczoraj za jeden trójnik tej konstrukcji w Manie powiedzieli mi 60zł (i sprowadzą za 3 dni z Monachium :) ), zakupiłem 2 oringi po 40groszy i po bólu.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 15 sty 2011, 22:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
witam czy jest możliwość dokupienia gdzieś tych dwóch oringów to takich szybko złączek :wink:
Dodam tylko że złączki kompletne są strasznie drogie a wymiana na nowe w całej pneumatyce nie ma najmniejszego sensu w f 90 wszystko oparte jest o takie złączki :wink:
Obrazek
kiedyś do mojego manika kupiłem chyba po 10 szt.różnych.jak jeździsz do Warszawy to podjedź ze złączką na Łopuszańską 36 firma GG TRADING. możesz nawet wymontowac na poczekaniu z samochodu i dobiorą.
u nich kupisz KAŻDY rodzaj oringu przystosowanego do odpowiedniego medium, a także dorobią każdy rodzaj (no prawie) simeringu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 sty 2011, 11:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 maja 2010, 22:31
Posty: 41
GG: 1
Samochód: Man TGA 18-440

Jeśli jesteś z Backowic w świętokrzyskiem to do Kielc masz niedaleko a przy ul Łódzkiej wjazd od Olszewskiego jest sklep z uszczelnieniami technicznymi i tam na 100% kupisz takie oringi.


Post Wysłano: 16 sty 2011, 12:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Jeśli jesteś z Backowic w świętokrzyskiem to do Kielc masz niedaleko a przy ul Łódzkiej wjazd od Olszewskiego jest sklep z uszczelnieniami technicznymi i tam na 100% kupisz takie oringi.
tak to te Baćkowice nie ma innych dzięki za info :wink:
Mam jeszcze jedno pytanko czy takie szybkozłaczki mogę zastosować do układu centralnego smarowania :wink: :?:
Obrazek

_________________
MAN


Post Wysłano: 16 sty 2011, 13:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Mam jeszcze jedno pytanko czy takie szybkozłaczki mogę zastosować do układu centralnego smarowania
Takie złączki były w volvie w gniazdach drążka wywrotu kabiny :wink:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 28 lut 2011, 15:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

A więc tak Te cieniutkie oringi można dostać tylko i wyłącznie u sudera cena 1,14 zł netto a te grubsze tak jak mówił kolega kupiłem w hurtowni u-Tech w kielcach po 20gr sztuka na wiosnę przymierzam się do wymiany wszystkich oringów mam małe pytanko czy ta kapturki maskujące( na rysunku to ten niebieski plastik) można gdzieś dostać bo 5 sztuk mi się rozleciało od słońca i to strasznie brzydko wygląda :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 28 lut 2011, 16:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Te "kapturki" mozesz dostac luzem ( nie wiem gdzie ,ale sa dostepne jako pojedyncze czesci w ASO), lecz nie sadze abys byl w stanie to wymienic.
Na tym kolanku jest to zakladane przed zlozeniem i raczej nie ma mozliwosci sciagniecia zatrzasku .Probowalem - nie udalo sie ,byc moze mozna ,ale jest to latwo zniszczyc .Co innego w zlaczkach na przewodach ,wymiana polega na odczepieniu/odcieciu przewodu (rurki powietrza) i wtedy kapturek do wymiany.


Post Wysłano: 28 lut 2011, 18:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Dzięki kolego oto mi własnie chodziło zapytam się w Starachowicach w ASO na wiosnę szykuje malowanie ramy baniek z powietrze wymianę oringów i przewodów tekelanowych i dlatego chciałbym też od razu powymieniać te kapturki bo to strasznie brzydko wygląda :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 25 lip 2013, 0:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 paź 2011, 10:07
Posty: 1
GG: 0
Samochód: Man

Cytuj:
Te "kapturki" mozesz dostac luzem ( nie wiem gdzie ,ale sa dostepne jako pojedyncze czesci w ASO), lecz nie sadze abys byl w stanie to wymienic.
Na tym kolanku jest to zakladane przed zlozeniem i raczej nie ma mozliwosci sciagniecia zatrzasku .Probowalem - nie udalo sie ,byc moze mozna ,ale jest to latwo zniszczyc .Co innego w zlaczkach na przewodach ,wymiana polega na odczepieniu/odcieciu przewodu (rurki powietrza) i wtedy kapturek do wymiany.
A ten czarny plastikowy okrągły zacisk na rysunku który wchodzi w ten plastikowy niebieski kapturek można gdzies dostac? i jak go założyc?


Post Wysłano: 25 lip 2013, 1:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Nie mamy w sprzedazy luznej tych zatrzaskow .Nigdy nie mialem okazji wymieniac tylko tego elementu.


Post Wysłano: 27 lip 2013, 20:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Cytuj:
Te "kapturki" mozesz dostac luzem ( nie wiem gdzie ,ale sa dostepne jako pojedyncze czesci w ASO), lecz nie sadze abys byl w stanie to wymienic.
Na tym kolanku jest to zakladane przed zlozeniem i raczej nie ma mozliwosci sciagniecia zatrzasku .Probowalem - nie udalo sie ,byc moze mozna ,ale jest to latwo zniszczyc .Co innego w zlaczkach na przewodach ,wymiana polega na odczepieniu/odcieciu przewodu (rurki powietrza) i wtedy kapturek do wymiany.
A ten czarny plastikowy okrągły zacisk na rysunku który wchodzi w ten plastikowy niebieski kapturek można gdzies dostac? i jak go założyc?
czarne zatrzaski kupisz w suderze tylko pamietaj sa ich dwa rozmiary cholerstwo kosztuje 5 zł sztuka :mrgreen:

_________________
MAN


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: