Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 mar 2011, 18:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
Przepraszam najmocniej, bo widzę, że Pana uraziłem moim pytaniem :roll:
Eeeeee no nie tak szybko to się nie obrażam ;)

Przeprosiny przyjmuję na "zaś " ;)

Pozdrawiam :)

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 10 kwie 2011, 0:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

W mijającym tygodniu tak mnie się ułożyła robota, że miałem tourne po całym kraju w różne dziwne miejsca i muszę przyznać, że profil dla pojazdu ciężarowego do niczego się nie nadaje. O dziwo po Niemczech po odpowiedniej konfiguracji prowadziła mnie tak jak chciałem.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 10 kwie 2011, 18:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
W mijającym tygodniu tak mnie się ułożyła robota, że miałem tourne po całym kraju w różne dziwne miejsca i muszę przyznać, że profil dla pojazdu ciężarowego do niczego się nie nadaje. O dziwo po Niemczech po odpowiedniej konfiguracji prowadziła mnie tak jak chciałem.
Potwierdzam. Pisałem do nich, żeby przestali się wygłupiać i albo zrobili to porządnie, albo usunęli z opcji, bo po prostu tracą klientów.

Z Białegostoku do Kłaipedy, na ustawieniach 30 t RMC, 8 t/oś, AutoMapa 6.8 poprowadziła mnie przez Nynashamn i Tallin. Gdybym miał od kilometra, byłaby niezła wypłata :)

Zdecydowanie odradzam.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 10 kwie 2011, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

dla mocnych przeciwników AM "ciężarowej" po Polsce-proponuję tylko,podkreślam TYLKO jeden tydzień tourne po Polsce,po zapyziałych "dziurach" ot choćby na PC Navigatorze....
Zobaczycie wówczas o ile AM w kraju ma przewagę nad całą resztą wersji"ciężarowych"-mimo oczywiście swoich jeszcze niedoskonałości.

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Post Wysłano: 10 kwie 2011, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Cytuj:
dla mocnych przeciwników AM "ciężarowej" po Polsce-proponuję tylko,podkreślam TYLKO jeden tydzień tourne po Polsce,po zapyziałych "dziurach" ot choćby na PC Navigatorze....
Zobaczycie wówczas o ile AM w kraju ma przewagę nad całą resztą wersji"ciężarowych"-mimo oczywiście swoich jeszcze niedoskonałości.
No i tu zaprzeczę, bo z wszystkich programów jakie sprawdzałem (Automapy, iGO, TomTomy itp.), PC Navigator Truck 8;9;10 jako jedyne prawidłowo wytyczały trasy z domu na bazę (wszystko prowadziło w miasto albo osiedlami [zwłaszcza Automapa, która prowadziła "drogą" na którą offroadem bałbym się wjechać], mimo że dom stoi 500m od obwodnicy - tylko Navigator kierował na nią zarówno profilem osobowym jak i ciężarowym) jak i po wsi w której się uczę (zaledwie 8tyś mieszkańców) dla pojazdów >3,5t. Z resztą ojciec jeżdżący na iGO od 3 lat po kilku trasach sam przekonał się do MapFactora. Grunt, to dobrze skonfigurowane ustawienia.


Post Wysłano: 11 kwie 2011, 8:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

Cytuj:

No i tu zaprzeczę,
Możesz,się nie zgodzić,ale nie zaprzeczeczyć :)
Ja po 2 miesiącach jazdy na PC Navigatorze-przestałem jeździć na nim i zostałem na AM.Równocześnie miałem te dwie mapy.Nie twierdzę,że źle prowadzi,szcególnie jak się jeździ po dużych miastach,czy po głównych drogach.Tam gdzie ja miałem dojechać,to tylko w miarę/ale rownież nie bez błędów/prowadziła AM.
Ja się z przedmówcą nie zgodzę,ale nie mogę zaprzeczyć-że akurat jemu może lepiej się jeździ na Navigatorze :D

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Post Wysłano: 11 kwie 2011, 18:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Cytuj:
Możesz,się nie zgodzić,ale nie zaprzeczeczyć :)

Oh przepraaszam :U


Post Wysłano: 26 kwie 2011, 19:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2010, 16:07
Posty: 90
GG: 3168594
Lokalizacja: Lublin/Piaski

Ostatnio trochę jeździłem na AM 6.7
Hmm po Polsce dawała radę, choć w Koninie ul. Skandynawskiej (urząd celny) nie miała w swojej bibliotece.
We Włoszech też się trochę zamotała, kazała mi skręcić w uliczkę, skręciłem a tam wiadukt 3.0 m
Miałem ustawione na trasę szybko, profil osobowy i uwzględnij że pojazd ciężarowy.
Wnioski moje, AM na Polskę tak, ale na zachodzie mota się czasami.
Dlatego zamierzam przejść na Tom toma, choć oczywiście 6.8 też przetestuję :D


Post Wysłano: 27 kwie 2011, 0:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2008, 9:18
Posty: 76
GG: 1125142
Samochód: klekot
Lokalizacja: łódzkie

Nieszczesliwy kazdy, kto nie poznal Igo z odpowiednio dobranymi mapami ;]

Zwiedzilem swego czasu 3/4 Europy, jezdzac chlodnia po przedziwnych miejscach, szczegolnie na Węgrzech, Rumunii i Bułgarii, gdzie czasem naprawde mozna by pomyslec ze to juz koniec swiata.. i na szczescie, obylo sie bez jakichkolwiek problemow.

Grunt to wiedziec czego sie potrzebuje, znalezc wlasciwe narzedzie i je umiejetnie przystosowac do wlasnych potrzeb.

_________________
Aktualizacje do nawigacji
Polskie menu do fabrycznych nawigacji.
Diagnostyka VAG [VW, Audi, Skoda, Seat] & Opel.


Post Wysłano: 27 kwie 2011, 8:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Nieszczesliwy kazdy, kto nie poznal Igo z odpowiednio dobranymi mapami ;]

Zwiedzilem swego czasu 3/4 Europy, jezdzac chlodnia po przedziwnych miejscach, szczegolnie na Węgrzech, Rumunii i Bułgarii, gdzie czasem naprawde mozna by pomyslec ze to juz koniec swiata.. i na szczescie, obylo sie bez jakichkolwiek problemow.

Grunt to wiedziec czego sie potrzebuje, znalezc wlasciwe narzedzie i je umiejetnie przystosowac do wlasnych potrzeb.

Zgodzę się, ale też tylko połowicznie. Na wschodzie to jest: na Ukrainie IGO radzi sobie przepięknie. Ale wracając do Polski jakoś lepiej od zawsze jeździło mi się na AM.


Post Wysłano: 13 maja 2011, 18:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Może mi ktoś coś wytłumaczyć?
Ostatnio bawię się google maps i ustalam trasę z solca kujawskiego (k. bydgoszczy) do Suchowoli (podlasie) no i mi wyskakują mi 3 propozycje z trasami o ponad 400 km oraz z czasem ponad 6 godzin. Trochę poprzestawiałem punkty (według wskazówek zimoloka) no i udało się zejść mi poniżej 400 km, no ale czas się wydłużył o ponad godzinnę. Czy to wina mapy czy mojej niewiedzy (to najbardziej prawdopodobne).?

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 13 maja 2011, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Może mi ktoś coś wytłumaczyć?
Ostatnio bawię się google maps i ustalam trasę z solca kujawskiego (k. bydgoszczy) do Suchowoli (podlasie) no i mi wyskakują mi 3 propozycje z trasami o ponad 400 km oraz z czasem ponad 6 godzin. Trochę poprzestawiałem punkty (według wskazówek zimoloka) no i udało się zejść mi poniżej 400 km, no ale czas się wydłużył o ponad godzinnę. Czy to wina mapy czy mojej niewiedzy (to najbardziej prawdopodobne).?
Pewnie z niewiedzy :) Dużym mobilem z Solca do Suchowoli tylko przez Białystok poproszę, reszta to poligon doświadczalny zawieszenia i ograniczenia 8 -12 t RMC, a na Augustów masz ponad 450 km.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 13 maja 2011, 22:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

No google to słaba mapa. Tam każda droga taka sama. No i nie widać ograniczeń. I trasę z tego względu planowałem pod osobówkę :) A czy autokarów ograniczenia tonażowe nie obowiązują ? Pytam bo wiem, że z augustowa na sejny jest tam ograniczenie do 7,5. A niedawno autokarem moja mama jechała tamtędy do wilna.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 30 maja 2011, 20:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Ograniczenia tonowe dotycza rownież autobusów, chyba że jest tabliczka "nie dotyczy autobusów". Nie powiem na 100%, bo dawno na Ogrodnikach nie byłem, ale wydaje mi się że tam mogą jeździc autobusy. Ograniczenie dotyczy własnie TIRów. Co to by było jak by tak z Prywałki wszystko szło na Ogrodniki :) Korek na wlocie do Augustowa w wakacje pewnie zaczynał by się już w Przewięzi ;)

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 07 lip 2011, 19:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2009, 17:57
Posty: 2
GG: 3895147
Samochód: volvoFH-440
Lokalizacja: nisko-RNI

Jeździłem na AM po Niemczech prawie rok po wioskach małych miasteczkach i nie byłem niezadowolony moim zdaniem ma jakieś 40-45% błędu . Teraz jeżdżę na iGO i jestem zadowolony jest około 10% błędu , bardzo dobrze prowadzi też tomtom.


Post Wysłano: 28 lip 2014, 20:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

Odgrzeje mielonego..
Czy np. w obecnie najnowszej AM mozna wyszukiwac adresy po strefach przemyslowych w Europie? Czy potrzebne sa jakies dodatkowe poi? Jakos nie moge tego ogarnac,nawet z wyswietlaniem mam problem bo niby po ustawieni koloru na dzien ``jak drukowana` pokazuje na szaro strefe ale nie widac nazw ??
Pomozecie??Pomuzcie)))


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: