Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 gru 2010, 11:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

Witam . Posiadam takie Iveco : http://wyslijto.pl/plik/stzfriirmo
po zarejestrowaniu i po zimie .. chciałbym w łatwy sposób obniżyc platforme , ma teraz 1,15... chociaz o te 15 cm całosc ... czy ma ktos jakies pomysły ? ogolnie mam zamiar wrzucic na niego koparke ... czy robił ktos moze wgłebienia w platformie na koła ?? tak zeby niżej siedziała ?


Post Wysłano: 30 gru 2010, 16:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Nie lepiej spuścić na czas transportu powietrze z kół koparki? Jak z tyłu masz poduszki to też możesz obniżyć samochód.


Post Wysłano: 30 gru 2010, 16:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Nie wiem jak Tobie ale mi jakoś średnio się widzi wożenie koparki na takiej platformie. Do takich przewozów są naczepy niskopodłogowe. Mają niżej osadzony środek cieżkości, są stabilne na drodze, mają specjalne najazdy i przedewszystkim odpowiedni profil podłogi.
Wożenie takiej samoróbce to trochę partyzantka. Poza tym tutaj nie ma żadnej możliwości przerobienia tej platformy.
Możesz spróbować wrzucić felgi 17,5 bo to masz chyba 19,5.


Post Wysłano: 30 gru 2010, 18:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2010, 1:00
Posty: 31
GG: 0
Samochód: Daf 45

Przerabiałem ostatnio zabudowę (skracałem i pasowałem na ramę ) droga przez mękę która wymaga niezłego zaplecza warsztatowego z dźwigiem włącznie. Ja widzę dla tego samochodu jedną szansę i jedną w miarę sensowną możliwość przeróbki. Chodzi o nadanie skosu tylnej części ramy i zabudowy oraz dospawanie rurek na brzegach paki do mocowania koparki. Ze skośnym tyłem można zmontować najazdy i już masz auto idealne do tego celu. Jeśli nie masz doświadczenia i sprzętu to odradzam ci w ogóle się za to brać bo spier..... ramę i zabudowę. To o czym mówię powinno wyglądać tak Obrazek

_________________
najpierw był: Transit, Transporter T4 3 sztuki, Nissan Vanette >> Teraz jest: Sprinter 316 CDI, Citroen Jumper 2,5D, DAF 45.150.


Post Wysłano: 11 lut 2011, 13:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

Słuchajcie ja mam dwie ramy... jedna na drugiej , myslicie ze mógłbym rozebrać całą Konstrukcie i ściągnac tą górną rame by go obniżyc ?? można tak w ogóle ? wygląda to tak...
foto 1 :

http://wyslijto.pl/plik/uz81pen7g4

foto 2 :

http://wyslijto.pl/plik/92dwlzf156


Post Wysłano: 11 lut 2011, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

z tego co widzę na tym podwoziu był zamontowany HDS.
patrząc na zdjecia podłoga jest solidna i prawidłowo zrobiona, ale nie doładunków które planujesz wozić poza tym jeżeli obnizysz podłogę to gdzi schowają ci się koła na zdjęciach widać że zabudowa jest zrobiona dosyć nisko.
jak ktos wcześniej napisał co ze środkiem ciężkości?
nie napisałeś jak ma byc ta koparka bo jeżeli będzie to małe ustrojstwo do kopania kabli telekomunikacyjnych to polecam zrobienie tylko długich najazdów podnoszonych hydraulicznie (pompa pewnie jest).

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 12 lut 2011, 1:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Kolego gregor198888.
Czy ty na pewno piszesz o koparce? Jeśli tak, to nie wypali bo zazwyczaj koparka waży od 15 ton wzwyż, czyli nie wyrobisz się w ładowności pojazdu. Natomiast, jeśli masz na myśli koparko-ładowarkę, to waga JCB 3cx to około 8ton.
Jeszce coś:
3cx ma 3,7m wysokości i tyle samo koparka JCB 130, jeżeli nie położysz wysięgnika łyżki, czyli w Twoim przypadku właśnie.

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Post Wysłano: 12 lut 2011, 19:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

ogólnie już woziłem nim koparko-ładowarki ,,, po rozłożeniu ramienia była na wysokości 4,15 ,,, mam najazdy zrobione , na razie nie hydrauliczne , bo właśnie planuje obniżyć całą platformę , dobrze się nawet prowadzi , nie czuje praktycznie różnicy ze mam na sobie koparkę ... wiec uważam ze auto się nadaje do tego , ale muszę obniżyć całość i zastanawiam się nad tą Ramą górną , był z tyłu HDS i to chyba po to była ta podwójna Rama ? gdy wszystko będzie niżej myślę zrobić na koła tylko z blachy takie podwyższenie , nadkola ... chyba ze nie mogę tej ramy ściągnąć ? jak myślicie ?? bo jeżeli nie mogę , to wtedy zrobię wgłębienia na same koła w podłodze ??

Czy jak ściągnę tą górną Ramę to ta dolna wytrzyma obciążenie 10 Ton ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: