Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 gru 2010, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Witam, chciałbym się dowiedzieć ( tak dla własnej wiedzy ), czy istnieje możliwość przeróbki MAN'a TGA low deck na "duże koła" - mam w domyśle rozmiar opon rzędu 315/70 lub 80 R22.5. Zatem moje pytania brzmią:

- czy możliwa jest przeróbka tego modelu na wspomniany rozmiar opon?
- co na to komputer FFR - nie będzie stwarzał problemów podczas jazdy?
- czy tachograf będzie można ( wiem, że po takiej operacji wręcz powinno się poddać go legalizacji, bynajmniej tak było w F2000 ) dać go legalizacji bez problemu czy też należy zakupić nowy?
- czy trzeba zmieniać tylny most oraz inne podzespoły - chodzi mi o to,aby nie był "słaby na starcie, a potem jak się "rozbuja" czy nie będzie szybszy od "Challengera"?

Wiem, że w F2000 jest to możliwe i po wykonaniu paru czynności, autko jest takie, jak by oryginalnie wyjechało na oponach 70'tkach lub 80'tkach - nie wiem, jak jest w TG, więc pytam...

Nurtuje mnie również przeróbka MAN'a TGA 6x2 ( zakładając że to jest układ z osią wleczoną, a więc ostatnia oś "podnoszona" ) na układ konwencjonalny, a więc 4x2 - co na to komputer, czy trzeba zmieniać wiązkę CAN ( przecież idzie z tylnej osi do komputera ) itp.
Oczekuję pomocy od "fachowców i znawców" tejże marki, za rady "młodszych kolegów", serdecznie dziękuje i zapraszam na inny dział.
:)


Post Wysłano: 18 gru 2010, 21:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Co do low decka nie ma problemu, wszystko to samo robisz co w F2000. Ewentualnie trzeba zmienić główkę w moscie bo mogą być za niskie obroty przy 90 :wink:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: