Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 gru 2010, 19:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

Witam , Chce Kupic po nowym roku Ciagnik Siodlowy do 30.000zl i przyczepe Niskopodwoziową do 20.000 zł Nie mam doswiadczenia w Ciezarokwach , posiadam od niedawna Iveco Cargo 6Litrowe ... Chcialbym aby mi ktos doradził jaki Ciagnik Kupic ? Najlepiej zeby był ekonomiczny ... 6 Litrow to chyba za mało zeby ciagnac taki zestaw ? zalezy mi chyba jak kazdemu ... zeby spalanie było jak najmniejsze ...


Post Wysłano: 13 gru 2010, 9:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2007, 19:56
Posty: 133
GG: 5792092
Samochód: VW T5
Lokalizacja: Katowice

Życzę powodzenia w kupnie takiego zestawu za tak niską cenę. Znajomy kupił podwoziówkę BROSHUIS 7 letnią i zapłacił 90 tyś zł sam pojechał po nią do Włoch bo niby taniej wyszło, a z ciągnikiem to już nie skomentuje.

_________________
Polak nie kaktus pic musi


Post Wysłano: 13 gru 2010, 10:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

musisz sobie zadać pytanie po co ci te pojazdy.

jeżeli potrzebujesz je, aby spełniały rolę pomnika, to kupuj to co ładniejsze.

ale jeżeli potrzebujesz do pracy to z tą kasą daj sobie spokój.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 13 gru 2010, 13:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Zapoznaj się też z definicją naczepy i przyczepy - to tak na początek.


Post Wysłano: 13 gru 2010, 16:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2010, 11:35
Posty: 127
GG: 0

Cytuj:
Najlepiej zeby był ekonomiczny ... 6 Litrow to chyba za mało zeby ciagnac taki zestaw ? zalezy mi chyba jak kazdemu ... zeby spalanie było jak najmniejsze ...
:lol:
Kolego zalezy co chcesz nim wozic ...
Zestaw najpopularniejszy uniwersalny to;
Ciagnik 6x2 naczepa 3, 4 osie - koparki gasiennicowe, balasty do dzwigow itd.4x2 od biedy
Zestaw do gabarytów to ciagnik balastowy 8x2,4 + niskopodwoziowka 4 , 5, 6 osi
Luknij na allegro jakie sa ceny bo za ta kwote to :/
Nie chce tutaj nikogo obrazac ,ale jak przy takiej wiedzy mozna prowadzic transport
chlopaki na forum nie majace prawa jazdy b wiedza wiecej :shock:
Sorki jesli kogos obraziłem


Post Wysłano: 13 gru 2010, 19:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2007, 19:56
Posty: 133
GG: 5792092
Samochód: VW T5
Lokalizacja: Katowice

Cytuj:
Nie chce tutaj nikogo obrazac ,ale jak przy takiej wiedzy mozna prowadzic transport
chlopaki na forum nie majace prawa jazdy b wiedza wiecej :shock:
Sorki jesli kogos obraziłem
Dokładnie kolego jak napisałeś dużo na forum się wypowiada 15-17 latków ale to już możńa zauważyć w wielu tematach :!:

_________________
Polak nie kaktus pic musi


Post Wysłano: 13 gru 2010, 19:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2007, 11:00
Posty: 185
GG: 10770724
Lokalizacja: Kolbuszowa

No i powiedz do czego bedziesz uzywal tego pojazdu czy chcesz wozic po jednej osobowce czy moze jakies koparki walce itp.

_________________
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Post Wysłano: 13 gru 2010, 23:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
Cytuj:
Najlepiej zeby był ekonomiczny ... 6 Litrow to chyba za mało zeby ciagnac taki zestaw ? zalezy mi chyba jak kazdemu ... zeby spalanie było jak najmniejsze ...
:lol:
Kolego zalezy co chcesz nim wozic ...
Zestaw najpopularniejszy uniwersalny to;
Ciagnik 6x2 naczepa 3, 4 osie - koparki gasiennicowe, balasty do dzwigow itd.4x2 od biedy
Zestaw do gabarytów to ciagnik balastowy 8x2,4 + niskopodwoziowka 4 , 5, 6 osi

Luknij na allegro jakie sa ceny bo za ta kwote to :/
Nie chce tutaj nikogo obrazac ,ale jak przy takiej wiedzy mozna prowadzic transport
chlopaki na forum nie majace prawa jazdy b wiedza wiecej :shock:
Sorki jesli kogos obraziłem

A Ty co, wszystkie rozumy żeś pozjadał? Weź się zastanów..., poczytaj trochę w internecie o nazewnictwie i popatrz co po drogach jeździ.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 14 gru 2010, 16:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

Przeciez są na allegro Niskopodwozie za taką cene ... moze nie sa one faktycznie niskie tak jak te za 80-100 Tys.zł ale są ... za 20 Tys. niskie "Naczepy" ja to nazwałem niskopodwoziem bo oglądałem akurat takie ... zamierzam wozic Koparki , Ciagniki .... a co do Ciagnika np.Reno Premium do 30Tys. zł tez idzie kupic ... wiec nie wiem skad te pojazdy odrazu ... ?


Post Wysłano: 14 gru 2010, 18:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2010, 11:35
Posty: 127
GG: 0

A Ty co, wszystkie rozumy żeś pozjadał? Weź się zastanów..., poczytaj trochę w internecie o nazewnictwie i popatrz co po drogach jeździ. :?:

Nie pozjadałem tylko próbuje gosciowi wytlumaczyc ,ze kupno zestawu za 50 tysiecy do codziennego uzytkowania tym bardziej do niskopodwoziowki jest troche niedorzeczne.
Za zestaw ktory damy 50 tysiecy trzeba bedzie dołozyc nastepne 50 aby doprowadzic go do stanu uzywalnosci :!: A teksty popatrz co po drogach jeździ
mnie rozwalaja naprawde popatrz ile mamy wypadkow z udziałem wlasnie niesprawnego sprzetu czy awarii starego sprzetu .Nie mówie tu aby nie kupowac starszych naczep czy aut ale od auta za 30 tys nie ma sie czego spodziewac.
Kolego wojtas czyzbys nie wiedzial co to jest ciagnik balastowy :?: :/
Kolego Speed to miał byc komplement :?: bo nie ogarniam napisz na priv to podam ci nicki chlopakow ktorych wiedza przekracza twoje oczekiwania.
Ostatnio na trzuskawicy załamała sie niskopodwoziowka z fadroma mam gdzies zdjecia to na priv jak ktos chce


Post Wysłano: 14 gru 2010, 18:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 11:58
Posty: 151
GG: 0

Ale musisz również zrozumieć że naczepy niskopodwoziowe nie są tylko stosowane do transportu ciężkich ładunków. Więc nie muszą być również sprzęgane z ciężkimi ciągnikami siodłowymi.

Są firmy nie zajmujace się transportem które nie muszą mieć super nowych wozów ponieważ te samochody nie robią bardzo dużo kilometrów miesięcznie. To przede wszystkim firmy budowlane, budowlano - remontowe, m in. wynajmujące rusztowania etc. Wozy jakich się używa to takie na które te firmy stać i te które łatwo, tanio naprawić.

To że ktoś napisał tutaj temat to nie oznacza że chce świadczyć usługi transportowe :wink:
Postaram się zrobić do świąt zdjęcia z okolicznych firm które używają starych sprzętów sprzęgnięte z niskopodwoziówkami. Wozy w tej firmie to Jelcz 417, Scania 6x2 - taka stara, naczepy Zremb z lat 80 - tych itp.

_________________
Gumisie, Lubisie ... lubie wszystkie misie


Post Wysłano: 14 gru 2010, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2010, 11:35
Posty: 127
GG: 0

zamierzam wozic Koparki , Ciagniki chyba ze takie lekkie kopareczki :)
Tak oczywiscie moze wozic lekkie ładunki wtety nie przeciaza tak naczepy ,ale sprawna musi byc :D
Kadykianus pełna kultura wypowiedzi chyle czoła :mrgreen: bo to rzadkosc.


Post Wysłano: 14 gru 2010, 23:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

k&mtrans, co rozumiesz przez termin "ciągnik balastowy"?
wg mnie jest to pojazd typu "solówka" / "ciągnik bez siodła" który jest celowo dociążony by nie stracić przyczepności, połączony jest z przyczepą/wózkiem poprzez rodzaj dyszla.
mam wrażenie że ludzie mylą takie pojazdy ze zwykłymi ciągnikami siodłowymi wykorzystywanymi do "gabarytów", pomimo tego że konfiguracja napędu takiego ciągnika to od 6x2 do nawet 10x8 są to NADAL ciągniki siodłowe...

ktoś kto naprawdę orientuje się w temacie mógłby potwierdzić lub mnie poprawić?


Post Wysłano: 15 gru 2010, 0:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 9:37
Posty: 134
Lokalizacja: Wronki

Ciągnik balastowy, to zazwyczaj ciągnik siodłowy 6x4/8x4 odpowiednio przystosowany i przezbrojony, którzy przeistacza się w ciągnik balastowy.
Jednak nie każdy ciągnik siodłowy można przerobić na balastowy, największym utrudnieniem, jest inna rama, przystosowana do takich przeróbek. Oczywiście są to przeróbki odwracalne, i zajmujące kilka godzin.


Post Wysłano: 15 gru 2010, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2010, 11:35
Posty: 127
GG: 0

Ciągnik balastowy jest to ciągnik siodłowy nie zadna solówka dociążony odpowiednim balastem, przeznaczony do ciągnięcia wieloosiowych naczep o dużej ładowności-Zródł wikipedia solowka to ciezarówka ktora nie ciagnie za soba przyczepy(jak by tak było byłby to zestaw) ---> kat.c prawa jazdy


mam wrażenie że ludzie mylą takie pojazdy ze zwykłymi ciągnikami siodłowymi wykorzystywanymi do "gabarytów", pomimo tego że konfiguracja napędu takiego ciągnika to od 6x2 do nawet 10x8 są to NADAL ciągniki siodłowe...

Własnie te ciagniki wykorzystywane do gabarytow tak jak napisałem to ciagniki balastowe.
Co niezmienia fakktu ze ciagnik balastowy to tez ciagnik tylko tak skonfigurowany i przystosowany aby spełniał dana mu funkcje.

Tutaj melon dobrze napisał ;

Ciągnik balastowy, to zazwyczaj ciągnik siodłowy 6x4/8x4 odpowiednio przystosowany i przezbrojony, którzy przeistacza się w ciągnik balastowy.

Tak na moje oko Ciagnik balastowy nie nie solówka :!: :oops:


Post Wysłano: 15 gru 2010, 20:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2007, 19:56
Posty: 133
GG: 5792092
Samochód: VW T5
Lokalizacja: Katowice

Czytam i czytam i doszłem do zdania że ten temat powinien nazywać się Czym różni się ciągnik siodłowy od ciągnika balastowego. Ktoś odbiega od tematu. Kolega zapytał się o kupno zestawu, a nie czym się różni A od B

_________________
Polak nie kaktus pic musi


Post Wysłano: 15 gru 2010, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2008, 17:54
Posty: 21
GG: 3228432
Samochód: mam
Lokalizacja: Sieraków

Premium za 30tys, powodzenia najlepiej zrób sobie pierw warsztat, bo raczej tam będziesz spędzał więcej czasu. Za 40-50 tys kupisz już Scanie 4,najlepiej 400setke wg. mnie jeden z najlepszych silników Scanii, tylko nie kupuj auta z polskim pochodzeniem...po prostu musisz szukać, lepiej trochę dołożyć i mieć spokój :wink:
Ale jeśli chcesz zarobić na transporcie to lepiej w ogóle się w to nie pakój, lepiej zainwestuj w coś innego, taka mała rada

_________________
SCANIA KING


Post Wysłano: 15 gru 2010, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
Premium za 30tys, powodzenia najlepiej zrób sobie pierw warsztat, bo raczej tam będziesz spędzał więcej czasu. Za 40-50 tys kupisz już Scanie 4,najlepiej 400setke wg. mnie jeden z najlepszych silników Scanii, tylko nie kupuj auta z polskim pochodzeniem...po prostu musisz szukać, lepiej trochę dołożyć i mieć spokój :wink:
Ale jeśli chcesz zarobić na transporcie to lepiej w ogóle się w to nie pakój, lepiej zainwestuj w coś innego, taka mała rada

A mnie zastanawia, skąd 17tolatki mają taką wiedzę....

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 15 gru 2010, 22:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2008, 17:54
Posty: 21
GG: 3228432
Samochód: mam
Lokalizacja: Sieraków

Cytuj:

A mnie zastanawia, skąd 17tolatki mają taką wiedzę....
Siedze w tym od urodzenia, więc trochę już wiem... mimo wieku 8)
Ey jeszcze 2 miechy i 18nastka :D

_________________
SCANIA KING


Post Wysłano: 16 gru 2010, 23:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Siedze w tym od urodzenia, więc trochę już wiem... mimo wieku 8)
Ey jeszcze 2 miechy i 18nastka :D
Niee, no szał "stary" zamień się co???
Moderatorowie sorki ale nie mogłem.
Tak na marginesie, do każdej koparki czy spychacza potrzebujecie niskopodwoziówkę z 4-ma czy tam 8-mioma osiami i ciągnik 8x4, z motorem 600 KM wzwyż, no ku**a nie róbcie scen, co? :lol:
Boże widzisz i nie grzmisz...
Idzie kupić za 50 tyś. zestaw, może "szału" nie będzie ale zarobi na siebie. A i tak od siebie nie przejmuj się dzieciarnią co to same tgx-y 680 i Fh700 ma przed oczami. :lol:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: