Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość

Panowie, mam pytanie,
na tylnej osi w ciągniku mam podpięty (ktoś to zrobił na własną rękę) manometr. Wpięty jest w linię pneumatyczną, zasilającą poduszki.
Czy ktoś "kalibrował" taki manometr, żeby wiedzieć, jakie obciążenie osi występuje przy danym ciśnieniu? Dodam, że jest to Actros (rocznik 2002) na 4 miechach z tyłu, manometr jest podpięty pod lewą stronę.
Manometr jest wyskalowany do 10 bar, przy podpiętej naczepie ciśnienie na poduszkach waha się w granicach 2,0 - 2,2 bar. Bez doczepy (jak mawia mój syn) to jest jakieś 0,5 bar


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

U mnie w Stralisie tez mam taki sam, na pusto podobnie mi wskazuje wtedy mam okolo 3,5 tony nacisku przy wskazaniu 5atm mam okolo 10 ton a przy 6atm 11,2-11,4 tony na osi.
Z tym ze zalezy jak wysoko jest ustawiona wysokosc na zerowym wypoziomowaniu poduszek bo wystarczy dzwignac zaladowany ciagnik o 5 cm i wskazanie zmienia sie diametralnie wiec proponuje gdzies sobie przyobserwowac na wadze osiowej wskazania (ja sobie zawsze odpisywalem przy wjezdzie na wegry na osiowce...)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2010, 10:09
Posty: 3
GG: 2880518
Samochód: Scania 114L

Witam Panowie. Mam pytanko kupiłem Mercedesa 714 95 rok ostatnio tak zwany kaczor ( stare wario) na bliźniakach jest to ciężarówka jego ładowność powyżej 3.5 tony normalnie na tacho. Problem jest tego typu że kaczorek idzie 100 km/h i nic więcej i nie wiem czy niema kagańca gdzieś a jeśli tak to czy ktoś orientuje się jak to obejść. Zaglądałem w bezpieczniki i nic szczególnego tam nie zauważyłem jedyne co to bezpiecznik od tacho. Proszę o pomoc jeśli ktoś się orientuje w tej sprawie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: