Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 sie 2010, 12:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

E u nas w firmie śmigają 3 114ki 380 wszystkie powyżej 1mln km i żadnych problemów jak nie było tak nie ma, jedna dobija już 1300000km.
Wtryski nie ruszane (pewnie od nowości) i chodzą bez zarzutu :) Także wydaje mi się ze jaki silnik rzędowy byś nie wybrał będziesz zadowolony ;)


Post Wysłano: 09 sie 2010, 17:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Cytuj:
Cytuj:
Zrob kiedys taki test, podlacz lodowke 12v do gniazdka z 24v. Nie zapomnij opisac efektu. A potem sie bedziemy smiac.
Przyjedź do mnie to zrobimy taki test, tyle że ty kupujesz wtedy nową lodówkę, ok??
Zrobimy tak:

Ty przyjedz do mnie (od razu Ci mowie, ze nie przyjezdzaj z pustymi rekami bo zaklad przegrasz, nocleg sie zalatwi:)), podlaczymy tak moją, efekt znam bo juz tak robilem.

Pozatym wiesz pewnie ze np ladowarki samochodwe dziaja na 12 i 24V?

Mysle ze jak by sie dorze rozejrzal to znalazlo by sie kilka sprzetow ktore sa przystosowane do 12 i 24v.

Napewno telewizor samochodowy nie jest, tez to sprawdzilem:).


Post Wysłano: 10 sie 2010, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2008, 11:11
Posty: 156
GG: 7106329
Lokalizacja: Podkarpacie

Kolego moim zdaniem niemasz czego się obawiać kupując 144 460, silniki V8 robią bardzo grubo ponad milion i nie stwarzają owych problemów jak twierdzą moi przedmówcy, są to najmocniejsze silniki jakie kiedykolwiek jeździły w Scanii...

_________________
TRANSPORT DREWNA BIESZCZADY


Post Wysłano: 20 sie 2010, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Zrob kiedys taki test, podlacz lodowke 12v do gniazdka z 24v. Nie zapomnij opisac efektu. A potem sie bedziemy smiac.
Przyjedź do mnie to zrobimy taki test, tyle że ty kupujesz wtedy nową lodówkę, ok??
Zrobimy tak:

Ty przyjedz do mnie (od razu Ci mowie, ze nie przyjezdzaj z pustymi rekami bo zaklad przegrasz, nocleg sie zalatwi:)), podlaczymy tak moją, efekt znam bo juz tak robilem.

Pozatym wiesz pewnie ze np ladowarki samochodwe dziaja na 12 i 24V?

Mysle ze jak by sie dorze rozejrzal to znalazlo by sie kilka sprzetow ktore sa przystosowane do 12 i 24v.

Napewno telewizor samochodowy nie jest, tez to sprawdzilem:).
Hah podrzuć linka jaką ty masz lodówkę, bo możliwe że ma zwiększony zakres zasilania, przy mnie chłopaczek podłączył 12 Voltówkę do Dafa i efekt był co najmniej ciekawy.... :mrgreen:
Ładowarki czy to do navi czy do telefonów zazwyczaj mają zakres napięcia 10-30V

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 21 sie 2010, 11:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Cytuj:
Kolego moim zdaniem niemasz czego się obawiać kupując 144 460, silniki V8 robią bardzo grubo ponad milion i nie stwarzają owych problemów jak twierdzą moi przedmówcy, są to najmocniejsze silniki jakie kiedykolwiek jeździły w Scanii...

Owszem silniki V8 w Scanii są mocne i nie stwarzają ogromnych problemów . Ale jeśli już ktoś chce kupować V8 to niech rozgląda się za tą 16 litrową, ona jest poprostu jeszcze mniej awaryjna niż 14 litrowy model , ponadto jest bardziej oszczędna .


Post Wysłano: 21 sie 2010, 15:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Cytuj:
Hah podrzuć linka jaką ty masz lodówkę, bo możliwe że ma zwiększony zakres zasilania, przy mnie chłopaczek podłączył 12 Voltówkę do Dafa i efekt był co najmniej ciekawy....
Ładowarki czy to do navi czy do telefonów zazwyczaj mają zakres napięcia 10-30V

Lodowke, czy raczej chlodziarke mam taka z supermakietu za 120zl. Zadna markowa czy cos.

Czyli raczej nie bylo nic w smiesznego w moim (moze i troche smiesznie sformulowanym) poscie o sprzetach na 12V podlaczanych pod 24V. A kolo PIRS_BT czy jak mu tam, mogl by jednak sie powstrzymac od smiechu zeby samemu sie na niego nie narazic.


Jak to sie mowi? Koniec OT?


Post Wysłano: 22 sie 2010, 21:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Lodowke, czy raczej chlodziarke mam taka z supermakietu za 120zl. Zadna markowa czy cos.

Czyli raczej nie bylo nic w smiesznego w moim (moze i troche smiesznie sformulowanym) poscie o sprzetach na 12V podlaczanych pod 24V. A kolo PIRS_BT czy jak mu tam, mogl by jednak sie powstrzymac od smiechu zeby samemu sie na niego nie narazic.


Jak to sie mowi? Koniec OT?
O widzisz trzeba było tak od razu, chłodziarka a lodówka to co innego, chłodziarka na 24V może i będzie chodzić, ale lodówka napewno już nie. (Mam na myśli normalną lodówkę sprężarkową.) Jak byś na początku sprecyzował że chodzi ci o chłodziarkę to bym nic nie komentował...

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 23 sie 2010, 12:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

Cytuj:
A kolo PIRS_BT czy jak mu tam, mogl by jednak sie powstrzymac od smiechu zeby samemu sie na niego nie narazic.
z zawodu jestem elektronikiem, jakbyś chociaż troszeczkę miał o tym pojęcia, albo uważał na fizyce to widział byś, że twój post:
Cytuj:
Poza tym jesli do pradu o napięciu 24V podlaczysz sprzet na 12V to najwyzej bedzie dzialal 2 razy szbciej. Np lodowka samochodowa - wiatraczek kreci sie 2 x szybciej.
to stek bzdur... to może tą lodówkę podłącz do gniazda w domu? co tam 12V, a 230V? według twojej teorii lodówka będzie chłodzić jakieś 19 razy sprawniej, pomijając już różnice pomiędzy prądem stałym, a zmiennym...


Post Wysłano: 23 sie 2010, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Jesli sie skupisz i doczytasz dokladnie, zauwazysz ze pisalem o sprzecie na 12V podlaczanym do pradu o napieciu 24V. Tylko ty piszesz o 230V, panie elektroniku.

Tobie tez mam tlumaczyc, ze istnieja cuda techniki przystosowane do dzialania na prad o roznym napieciu?
Jesli nie wierzysz, idz na orlena, kup dowolną ladowarke za 10zl, wyczytaj co na niej pisze, zrob test i zobaczysz o eureko!!! Dziala na 12 i 24V!!!!!!

Nie nie pali sie!!!!!!

elektronik z bozej laski.


Post Wysłano: 23 sie 2010, 20:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

Cytuj:
Jesli sie skupisz i doczytasz dokladnie, zauwazysz ze pisalem o sprzecie na 12V podlaczanym do pradu o napieciu 24V. Tylko ty piszesz o 230V, panie elektroniku.

Tobie tez mam tlumaczyc, ze istnieja cuda techniki przystosowane do dzialania na prad o roznym napieciu?
Jesli nie wierzysz, idz na orlena, kup dowolną ladowarke za 10zl, wyczytaj co na niej pisze, zrob test i zobaczysz o eureko!!! Dziala na 12 i 24V!!!!!!

Nie nie pali sie!!!!!!

elektronik z bozej laski.
widzę, że ja do Ciebie z kulturą, a ty się rzucasz jak 15-latek, trochę powagi, jeżeli chcesz by z Tobą rozmawiano na poziomie to sam staraj się trzymać poziom, przeczytaj jeszcze raz co napisałem, pomyśl, przeczytaj jeszcze raz, a jak to nic nie da to wróć do szkoły. W swoim poście drwię z Twojej teorii z której wynika iż podwyższenie napięcia nie niszczy żadnego urządzenia, po prostu będzie sprawniej chodzić. Oczywiście istnieją urządzenia przystosowane do różnych napięć, ja tego nie podważam, ale to najwyraźniej musiałeś pominąć, pieniąc się przed monitorem, że ktoś Ci zwrócił uwagę.


Post Wysłano: 27 sie 2010, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Przeciez Ty wcale do nie piszesz do mnie z kulturą. Koniecznie chcesz mi wytknąć ze cos zle sformulowalem czy napisalem, i ze niby jak Ciebie to rozmieszylo az nie mogles sie powstrzymac i ryknales smiechem na cale forum kilka postow wyzej.

Nie musisz ze mna rozmawiac na poziomie, dostosuje sie do Ciebie:)

Z moich postow wynika ze np telewizor podlaczony pod 24V pali sie, wiec nie jest tak jak piszesz.

Ja nie pisalem o sprawnosci, napisalem tylko ze wiatraczek sie szybciej kreci. I o ile ladowarce 24v nie szkodzi o tyle chlodziarce napewno 24v nie wydluza zywota.
To wszystko oczywiscie nie zmienia faktu ze chlodziarka dziala na 24v, tylko wiatraczek kreci sie szybciej:). Prawda?


Post Wysłano: 27 sie 2010, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Koniecznie chcesz mi wytknąć ze cos zle sformulowalem czy napisalem, i ze niby jak Ciebie to rozmieszylo az nie mogles sie powstrzymac i ryknales smiechem na cale forum kilka postow wyzej.
Pewnie koledze chodzi o to że najpierw napisałeś o lodówce a to już zupełnie inna konstrukcja niż chłodziarka. :wink:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 06 wrz 2010, 15:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Cześć.
Mam dylemat z kupnem Scanii 4.
Scania 114l 380 lowdeck
Rok prod. 2001
Możecie napisać czy to dobry samochód? i ile pali ?
Bardzo bym był wdzięczny za odpowiedz :mrgreen:

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 06 wrz 2010, 18:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

Cytuj:
E u nas w firmie śmigają 3 114ki 380 wszystkie powyżej 1mln km i żadnych problemów jak nie było tak nie ma, jedna dobija już 1300000km.
Wtryski nie ruszane (pewnie od nowości) i chodzą bez zarzutu :) Także wydaje mi się ze jaki silnik rzędowy byś nie wybrał będziesz zadowolony ;)

Spalanie nie przekracza 32 z tonami na płaskim.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: