Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 maja 2010, 9:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sty 2009, 21:51
Posty: 19
GG: 2288541
Samochód: Premium 400

Witam zakupiłem Renault Premium 98r. mam pytanko:
Jak się podnosi kabinę, jak zdemontować halogeny przednie lub gdzie w sieci można znaleźć jakąś instrukcje typu "sam naprawiam" proszę o pomoc.


Post Wysłano: 30 maja 2010, 12:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 14:59
Posty: 317

Pompka do podnoszenia kabiny jest z prawej strony w stopniu. Masz zrobiony otwór do przekręcania pokrętła (żeby podnieść kręcisz w prawo) i po zewnętrznej stronie nakładasz klucz do podnoszenia (chyba że nie masz to dłuższa nasadka zdaje się że 22, fajka plus jakie przedłużki). Jakbyś potrzebował jakiś informacji jeszcze to pisz mieliśmy Renie 7 lat także jestem w stanie coś pomóc.

Tutaj zaznaczyłem na zdjęciu.

Obrazek

A co do halogenów, nie wiem które chcesz zdemontować czy te dolne jajowate czy te w których są światła mijania/drogowe?

Co do tych dolnych są przykręcone zdaje się w 3 punktach łatwo je zdemontować wystarczy położyć się pod zderzakiem i wszystko.

Co do reflektorów musisz otworzyć je podnosząc taką dźwignię do góry i tam masz klucz o ile dobrze pamiętam 13. Odkręcasz dwie śruby, odpinasz 3 kostki i wszystko. Problem jest żeby je założyć ale chwila nerwów i wszystko.
Ramkę od reflektorów masz na zatrzaski plus jest przykręcona na małe wkręciki jakby też Cię to interesowało.

_________________
...::: VOLVO :::...
PL, CZ, SK, UA, D, F, LT, H, RO, SLO, I, RSM, A


Tytuł: List
Post Wysłano: 31 maja 2010, 20:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sty 2009, 21:51
Posty: 19
GG: 2288541
Samochód: Premium 400

Wielkie dzięki za pomoc bardzo mi to pomogło narazie jestem na etapie co gdzie jest będe chciał podłączyć te jajowate halogeny bo są odpięte ale najpierw musze sprawdzić czy nie mam jakiegoś zwarcia. Napewno jeszcze sie wiele razy odezwe bo dopiero zaczynam rozpracowywać to autko wielkie dzięki . Mam jeszcze jedno pytanko czy nie wiesz gdzie moge znaleść schematy elektryki bo mam ten środkowy monitor wyłączony całkiem.


Post Wysłano: 31 maja 2010, 23:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 14:59
Posty: 317

Odezwij się do mnie na gg, wysłałem Ci nr na PW żeby postów niepotrzebnie nie nabijać

_________________
...::: VOLVO :::...
PL, CZ, SK, UA, D, F, LT, H, RO, SLO, I, RSM, A


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2010, 11:10
Posty: 110
GG: 1
Samochód: volvo, renault
Lokalizacja: południe RP

Witam kolegów. Premium jako tako ( jeśli jest oryginał) to ma wyprowadzenia pod światła tzw. mgielne i dalekiego zasięgu zamontowane oryginalnie we wiązce elektrycznej na dole zderzaka. Jeśli nie było świateł ( w sensie lamp ) to wystarczy je podłączyć i założyć przekaźniki i bezpieczniki w kabinie. Wszystko powinno działać. To prosty samochód.
pozdrawiam

_________________
Jeśli pomogłem, a robię to dla przyjemności - podziękuj.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2013, 22:30
Posty: 32

Witam chciałbym odświeżyć temat chce zdemontowac silownik podnoszenia kabiny mam odkrecone wszystkie sruby a on wcale sie nie poddaje i nie wychodzi macie jakies pomysly lub czy cos pominalem. Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Zlapales kabine pasem zeby nie fiknela?

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Nie wiem czy to w tym bolidzie, ale w którymś było tak, że śruba od siłownika przechodziła przez tulejkę, którą trzeba było wybić, co by wyjąć siłownik, a której to tulejki na pierwszy rzut oka nie było widać.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: