Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 kwie 2010, 12:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 12:40
Posty: 24
GG: 0

Witam,

Potrzebuję wywrotki do przewozu ziemi, piasku itd. Posiadam kop-ład i coraz częściej właśnie potrzebne jest auto.
Dodam że będzie to moje pierwsze auto ciężarowe.

Myślę nad kupnem Man 26.403 z rocznika 97, 400km
Przebieg: 1 200 000 km!
6x2 (jedna oś podnoszona)

Pytania:
1. Czy taki man, z takim przebiegiem pojeździ jeszcze, czy trzeba myśleć o naprawach itd...
2. Ile pali, czy mają one oszczędne silniki?
3. Jak z awaryjnością tego modelu mana?
4. Czy man z osią podnoszoną spełni swoje zadanie, niekiedy w terenie ziemnym ? Czy to tylko na drogi asfaltowe? Pytam ponieważ nie wiem czego można się spodziewać po podnoszonej osi. Proszę o jak najwięcej informacji.
6. Ile kosztują opłaty na takiego mana? Ubezpieczenia, drogowe itd...
5. Ile może kosztować wywrotka + siłowniki by zamontować do takiego mana (wymiary 7m x 2,30m x 1m) ? Słyszałem że zabudowy skibicki są dobre, czy to prawda? Jakie są ceny itd.


Będę ogromnie wdzięczny za przybliżenie mi tematu. Od dzieciństwa fascynuje mnie świat "dużych" samochodów i sprzętu budowlanego.

Wiem że do przewozu ziemi czy piasku lepsza była by wersja 6x4 ale niestety jest sporo droższa. Dostałem ofertę od firmy na w/w sprzęt w atrakcyjnej cenie i poważnie zastanawiam się nad zakupem. Tylko obawiam się czy taka maszyna spełni moje oczekiwania.

Chodzi głównie o roboty dla siebie, będę robił dużą budowę, wiadomo trzeba nawieść kamienia, piasku, ziemi itd. Może przy okazji jakieś zlecenia zarobkowe.


Dziękuję :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

1-trzeba myślec
2-nie mają

3-zależy jak zgoniony
4-nie spełni
6-winieta-ok.3000,do gminy ok.3000,ubezpieczenie zależy gdzie
5-musi miec wyjście ze skrzyni-przystawkę odbioru mocy inaczej nic z tego


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

ile chcesz przeznaczyć na taki sprzęt?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Nie pchaj się w tego mana z tego co piszesz to pewnie man spod zabudowy BDF a to całkiem inna rama i zawieszenie niż w wywrotce, za dużo przeróbki.
Zadaj sobie pytanie czy widziałeś kiedyś wywrotkę trzy osiową z podnoszoną osią zwłaszcza z osią wleczoną

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

to musi byc ciągnik siodłowy 6x4 ale takie tez nie są tanie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 12:40
Posty: 24
GG: 0

dzięki za odpowiedzi.

Takich wywrotek jest dużo. Myślałem o sprzęcie gdzieś za 35tys zł.

Przykład:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T1418354


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

takie cos pod koparkę?! daj spokój


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 12:40
Posty: 24
GG: 0

Możesz uzasadnić swoją wypowiedź? Chodzi o to że za wysoka?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

rama bdf, zawieszenie pneumatyczne, uniwersalna wywrotka powinna miec 3stronny wywrot, już bym wolał sam wywrot do tylu jest bardziej praktyczniejszy i częściej się go używa. Zabudowa jest zbyt licha pod koparkę, chciałbym zobaczyć ile to pojeździ. Napęd 6x2 już wspominałem

gdyby nie to ze chcesz go jeszcze uzywac do transporu kruszywa to polecil bym ci jakiegoś mana starszego mana f90 4x4(lub 4x2), moze steyra 6x4 byś może wyrwał


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

Cytuj:
Zadaj sobie pytanie czy widziałeś kiedyś wywrotkę trzy osiową z podnoszoną osią zwłaszcza z osią wleczoną
Ja codziennie widzę za oknem u sąsiada ;)
Wozi teraz głównie drzewo (okrajki, metrówki), ale w sezonie często właśnie wozi piasek, żwir, kruszywo ogólnie itp.

Wiadomo, że nie jest to idealny sprzęt na to, ale od biedy ujdzie. I nie mówię o tym z ogłoszenia, bo to raczej ma kiper niezbyt. No i jest na poduszce, a sąsiad ma resor.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Cytuj:
Zadaj sobie pytanie czy widziałeś kiedyś wywrotkę trzy osiową z podnoszoną osią zwłaszcza z osią wleczoną
Ja codziennie widzę za oknem u sąsiada ;)
Wozi teraz głównie drzewo (okrajki, metrówki), ale w sezonie często właśnie wozi piasek, żwir, kruszywo ogólnie itp.

Wiadomo, że nie jest to idealny sprzęt na to, ale od biedy ujdzie. I nie mówię o tym z ogłoszenia, bo to raczej ma kiper niezbyt. No i jest na poduszce, a sąsiad ma resor.
To zrób zdjęcie jeśli możesz bo ja takiej wywrotki nie spotkałem poza 5 osiową żeby miała oś podnoszoną

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 12:40
Posty: 24
GG: 0

Dzięki za opinie,

no do takich amatorskich przewozów by nie był?
znalazłem też taką ofertę:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T1636928

tani, duży silnik, tylko nie wiem własnie jakie ma zawieszenie. I czym różni się takie zawieszenie od resorowego?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

dlaczego uwziąłeś się na takiego mana? pod koparkę i sama solówkę to 300 km wystarczy. A takich jest w cholerę tylko ze starszych ale zdecydowanie trwalszych, mowie ci poszukaj steyra bo mana takiego to trzeba szukac od 70 tys zl sam mam na sprzedaz mana 33-372 6x4 ale cena jest cztery razy większa niż masz


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Wiesz taki man jak z ogłoszenia to dobry do przewozu jabłek zboża i tym podobnych lub wożenia węgla ludziom po domach i sprzedawanie po 1-2 tonie a nie do wożenia piasku a tym bardziej żwiru burty tego nie wytrzymają i jazda tylko po utwardzonej drodze zero jazdy w terenie bo będziesz go wyciągał

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

Cytuj:
To zrób zdjęcie jeśli możesz bo ja takiej wywrotki nie spotkałem poza 5 osiową żeby miała oś podnoszoną
Jutro, albo w środę zrobię, bo teraz nie bardzo widzi mi się podróżowanie, bo pada;P


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 12:40
Posty: 24
GG: 0

a co myślicie o LIAZach jednoosiowych, silnik 12l, cena wynosi jakieś 10-15 tys zł a więc bardzo atrakcyjna.

PS. Czy winietki płaci się tylko na drogach wojewódzkich i krajowych?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Kolego bardzo dobry pomysł, stary wóz, częśći dużo, polecam.

A winietki kupuje się na Poczcie lub wybranych Stacjach Benzynowych.

Pozdrawiam Pan drugi Andrzej.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Co do Liaza to jeśli trafisz zdrowy model to będziesz cieszył się długi czas. Sporo jest wywrotek, które już sporo przeszły i może być z nimi różnie. Raczej nie patrzyłbym na wymalowane Liazy, chodzi mi tu głównie o ramę, ponieważ kabiny były wykonane z "papierowej" blachy która po latach gniła. Moc silników to 280 i 320 KM, więc spokojnie wystarczy. Hamulce to raczej słaba strona czeskich Liazów, lecz dzwięk silnika to raj dla uszu (niczym V8).


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 12:40
Posty: 24
GG: 0

no jutro pojadę zobaczyć kilka liazów. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego liaza?
Wiadomo rocznikami są to stare auta, jakich nakładów finansowych wymagają?

Jakie były by opłaty i czy na zwykłych drogach (wiejskich) też trzeba kupować winiety ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Co do winiet to poszukaj na forum. Było o tym pisane.

Co do Liaza to musisz pamiętać, że to już nie jest raczej przyszłościowy samochód. Licz się z tym, że obecnie sprzedać go jest ciężko, ponieważ każdy woli kupić coś z wielkiej siódemki. Nie podniecaj się zbytnio, dużo wybrzydzaj i ostro się targuj, ponieważ chętny na te Liazy nie jest strasznie dużo. Wersja 4x2 nie ma jakoś wielkich własności terenowych.

Sprawdź czy rama nie jest spawana, sztukowana oraz czy nie jest wygięta. Zobacz zawieszenie, siłownik wywrotu i całą instalację hydrauliczną, czy nie cieknie z niej. Zwróć uwagę czy jednakowo równo zdarty jest bieżnik opon. Co do silnika to raczej musisz się liczyć z dolewaniem oleju. Dobrze, żeby działała też blokada mostu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: