Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Witam. W tym "odcinku" przedstawie moją kolekcję modeli w barwach trzech niemieckich firm transportowych. Kolekcja jak na razie skromna - ale mam nadzieje, że się będzie rozwijać.

Firma "Bender". Tu "aż" 2 modele - ale myśle, że ciekawe, chocby ze względu na efektowne malowanie.

MAN TGA XXL z naczepą Goldhofera.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

M-B Actros 3-osiowy z naczepą 4-osiową
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Następnę modele to firma "Kübler". Firma specjalizuję się w przewozach ciężkich ładunków i nadgabarytów. Sławna min z tego, że transportowała do muzeum techniki samoloty Concord, Boeing 747 i Tu-144 (radziecki odpowiednik Concorda).

MAN TGA XXL z naczepą Goldhofer
Obrazek
Obrazek
Obrazek

M-B Actros SLT z naczepa Goldhofer + ładunek (wozidło, wywrotka CASE- model Norscot)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

M-B Actros z naczepą Big Box
Obrazek
Obrazek
Obrazek


I ostatnia dzisiaj firma to "Kuehne & Nagel" ( z tego co się orientuje firma ma oddziały w Polsce).

MAN F90 z naczepą
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MAN F90 z przyczepą
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

M-B Actros
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I na koniec - nadgabaryt M-B Actros SLT z naczepą Goldhofer + ładunek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 03 cze 2007, 2:13 przez olokolo, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 18:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Czyli ogólnie masz całkiem sporą kolekcję. Tylko pozazdrościć... Widzę, że szczególną sympatią darzysz zestawy do transportu ładunków ponadgabarytowych. W tym odcinku najbardziej spodobał mi się MB z Bender, chyba to ze względu na dodatkowe oświetlenie na dachu kabiny...


Tytuł:
Post Wysłano: 12 mar 2007, 15:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Świetna kolekcja, wg. mnie najciekawszy zbiór to pojazdy Kubler a zwłaszcza ciężki MAN TGA który w zestawieniu z goldhoferem bardzo przypomina te prawdziwe zestawy jeżdzące w firmie. Ciekawym pojazdem jest też MP2 Bender.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 cze 2007, 2:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Mała aktualka w temacie firm transportowych.

Aktualizacje do firmy Kuehne & Nagel - troszkę przybyło nowych modeli.

Mack CH 600
Obrazek
Obrazek
Obrazek

M-B prod. Kibri
Obrazek
Obrazek
Obrazek

M-B Actros, kontenery. ładunek ściągany
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MAN F2000 - model pobrudzony (taki już kupiłem)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Scania T - starowiejka ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nowa firma w moje kolekcji - chociaz niektórzy kolekcjonerzy już pokazywali modele z tej stajni - Alfred Talke.

Man TGA
Obrazek
Obrazek

Renault Premium
Obrazek
Obrazek

Scania T
Obrazek
Obrazek

Cała trójka
Obrazek
Obrazek

Firma Kube & Kubenz - tu przedstawiciele 2 pokoleń

Iveco Eurotech
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Volvo F12
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwa pokolenia
Obrazek
Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 03 cze 2007, 8:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2007, 17:25
Posty: 123
Lokalizacja: Sobótka k/ Wrocławia

:shock: :shock: Ale pojechałeś, masz świetne zestawy!! :shock: :shock: Atalke wymiata!!

_________________
NIE PISZCIE KRÓTKICH POSTÓW!!
www.globetrotter.fotosik.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 03 cze 2007, 8:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Podczas oglądania tej odsłony Twojej kolekcji omal nie spadłem z krzesła. Przede wszystkim Iveco EuroTech z firmy Kube & Kubenz. Model wyjątkowy, przede wszystkim ze względu na ciągnik. Wiele bym dał, aby móc stać się jego posiadaczem. Jeśli chodzi o A.Talke, to nie mogę nie pochwalić, ponieważ sam zamierzam zdziałać coś w tej kwestii. Dużym zaskoczeniem jest również Mack. Jak domniemywam, jest to oryginalna herpowska produkcja? Ogółem kolekcja rozwija się w tempie co najmniej zastraszającym. :wink: Oby tak dalej.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 cze 2007, 11:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Do kolekcji Kube Kubenz brakuje Ci jeszcze o ile się orientuję Iveco Stralisa z tankkontenerem, Volvo FH z kontenerem-silosem oraz najtrudniejszego do zdobycia Volvo FH z cysterna jumbo.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 cze 2007, 11:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Cytuj:
Przede wszystkim Iveco EuroTech z firmy Kube & Kubenz. Model wyjątkowy, przede wszystkim ze względu na ciągnik. Wiele bym dał, aby móc stać się jego posiadaczem.

Dużym zaskoczeniem jest również Mack. Jak domniemywam, jest to oryginalna herpowska produkcja?
Co do Iveco - jest to jeden z pierwszych modeli jaki nabylem. Wtedy, kiedy go nabywalem nie zdawalem sobie sprawy, ze taka marka jak Iveco to niejako rodzynek w calej produkcji Herpy. W sumie w mojej kolkecji jak na razie zagoscily 3 Iveca - prezentowany EuroTech z Kube & Kubenz, Stralis w barwach TCH i jeden EuroTech z niskim dachem "bezprzydzialowiec".

A co do Mack - tak to oryginalna prod Hepry. Co ciekawe - jest to chyba ich jedyny amerykaniec ktory tak naprawde odpowiada prawdziwym pojazdom. No i nastepna ciekawa mozliwosc - to sciagany sleeper i pelna kabina (nie trzeba uzywac szpachlowki itp.)


Tytuł:
Post Wysłano: 06 cze 2007, 0:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2006, 21:02
Posty: 38
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Do kolekcji Kube Kubenz brakuje Ci jeszcze o ile się orientuję Iveco Stralisa z tankkontenerem,
tu jako ciekawostke i mały OT moge przedstawić ten modelik

Obrazek
Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 06 cze 2007, 11:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Stralis od Kubenza jest rewelacyjny, zawsze marzyłem o tym aby stał się częścią moich zbiorów. Konfiguracja jest bardzo podobna do zestawu z EuroTech-em bo z tego co widzę to ten sam swap-kontener. Szkoda ze tu Herpa nie zastosowała typowego tankkontenera jaki jest w zestawie w barwach TALKE nr kat. 147279.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: