Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 sty 2010, 23:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 14:59
Posty: 317

Witam. Dzisiaj rozebraliśmy wszystkie 6 kół w naczepie i z jednej strony tarcza była OK a z drugiej tak jakby była czymś wysmarowana? spotkaliście się z czymś podobnym? Tarcze klocki ok tylko od wewnętrznej strony wysmarowane jakimś "świństwem" czy czymś.

Drugie moje pytanie naczepa z ABS, EBS czy czymś takim... i moje pytanie czy występuje w naczepie "TRYB AWARYJNY"? np. że nie chce odblokowac hamulców czy coś w tym stylu?

_________________
...::: VOLVO :::...
PL, CZ, SK, UA, D, F, LT, H, RO, SLO, I, RSM, A


Post Wysłano: 22 sty 2010, 2:16

Cytuj:
Drugie moje pytanie naczepa z ABS, EBS czy czymś takim... i moje pytanie czy występuje w naczepie "TRYB AWARYJNY"? np. że nie chce odblokowac hamulców czy coś w tym stylu?
W mojej naczepie (co prawda KOGEL) z chwilą, gdy padł sterownik ABS-u WABCO (zeszłoroczna zima zrobiła swoje - masa soli z wodą weszła na złącza sterownika) sterownik hamulców zachowywał się tak, jakby naczepa była obciążona maksymalnym dopuszczalnym ładunkiem i podawał 100% siły hamowania na koła. Koła blokowało niemalże w jednej chwili, ABS nie dział. Oczywiście po zwolnieniu hamulca koła normalnie się kręciły.


Post Wysłano: 22 sty 2010, 23:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 23:22
Posty: 2
GG: 0
Samochód: ciezarowe

1. te swinstwo to pozostalosci z klockow hamulcowych czyli przegrzne hamulce i slabej jakosci klocki


Post Wysłano: 22 sty 2010, 23:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 23:22
Posty: 2
GG: 0
Samochód: ciezarowe

2. abs czy ebs system wabco, haldex niema trybu awaryjnego


Post Wysłano: 22 sty 2010, 23:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2008, 23:41
Posty: 163
GG: 0

Cytuj:
moje pytanie czy występuje w naczepie "TRYB AWARYJNY"? np. że nie chce odblokowac hamulców czy coś w tym stylu?
Kolego sprawdz czy zaciski mają luz na prowadzeniu, zdemontuj klocki hamulcowe i sprawdz czy się zaciski swobodnie przesuwają .
Pytanie, nie wyświetla ci się awaria ABS/EBSu, jeśli tak to wówczas nie działa korektor siły hamowania i jak napisał Jaster naczepa wówczas hamuje całą siłą co może doprowadzić do przegrzania hamulców wytopieniu uszczelniaczy na prowadzeniu zacisku i w konsekwencji nie odpuszczeniu hamulca gdyż zacisk się nie może cofnąć. Jakie masz osie w tej Zasławce, kiedyś ciągnełem wieltonkę na osich RORa- tam to był mexyk, zacierały się prowadnice i taki mimośród na łożyskach szpilkowych- szef zrobił jedynie słuszną decyzję i sprzedał tego strupa...


Post Wysłano: 26 sty 2010, 18:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

To swiństwo to jakby smar + pył z okładzin spowodowały, ze tez nie miałem ABS w przyczepie a to dlatego, ze tarcza zębata była cała pozaklejana i czujnik nie odczytywał obrotów koła non stop paliła się kontrolka ABS przyczepy :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 27 sty 2010, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2010, 21:45
Posty: 24
GG: 9418
Samochód: --------

Cześć. jeśli to coś na tarczy przypomina smar to napewno nim jest, pewnie przegrzały sie ham. a co za tym idzie smar w piaście wypłynoł tylna częscią piasty poniewaz uszczelniacz nie wytrzymał temp. stąd tylko jedna strona tarczy jest wysmarowana, słusznie ktoś stwierdził żebyś sprawdził czy zaciski hamulcowe maja "luz"m
co do ABS-u i EBS-u to w naczepach nie ma trybu awaryjnego jeśli miałes zabrudzony pierścień na piaście to tak jak piszesz czujnik nie mógł zczytać prędkości z kół. wyczyśc zębatke i czujnik dosuń go na styk do zębatki dopuszczalna szczelina to 0,0mm - 0,2mm.
o ile nie jest nic więcej uszkodzone to bład powinien zniknać.
pozdrawiam

_________________
Jacek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: