Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 sty 2006, 9:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

W środowisku miłośników kolei od kilku lat panuje moda na wszystko co polskie. Buduje się makiety osadzane w polskich realich, kupuje się przede wszystkim wydawany od jakiegoś czasu tabor modelowy czyli lokomotywy i wagony w barwach PkP lub polskich"prywaciarzy". Premiera każdego takiego modelu jest długo wyczekiwana, i towarzyszy jej wiele dyskusji. Podobna "gorączka" nie opanawała chyba zbieraczy modeli pojazdów ciężarowych w skali 1:87, a przynajmniej nie widać jej tutaj, na tym forum. Nie mniej jednak chciałem przedstawić wam model Herpy Mercedesa Actros, który został wydany jako nowość w katalogu wrzesień-październik, a faktycznie ukazał się zaraz przed świętami. U mnie w kolekcji jest od soboty :D . Wybór malowania modelu w barwach firmy Rico odebrałem jako kompromis między niemieckim a polskim klientem, firma ta bowiem jest znana w tych dwóch krajach. Jednak dla nas stwarza możliwość ustawienia go na makiecie czy dioramie i uzyskanie swojskiego klimaciku. Ciężarówki w barwach Rico pojawiają się już w każdych chyba rejonach kraju, i na trwałe wtopiły się w pejzaż naszych dróg. Przechodząc do opisu samego modelu mogę stwierdzić że zdecydowanie lepiej wypada on na żywo niż na zdjęciach. Zwaraca swoją uwagę metalicznym kolorem kabiny oraz pieknym bardzo bogatym tampodrukiem, zgodnym z oryginałem.Są tam wymienione polskie oddziały firmy:Katowice,Polkowice,Szczecin,Wrocław. Z przodu nad szybą widzimy zaś polsą flagę. Jak przystało na współczesną Herpę ma perfekcyjnie odwzorowane szczegóły, szczególnie cieszą oko dwubarwne felgi, czy kolorowe lampy tylne. Podobnie naczepa jest wykonana z dużą dbałością o szczegóły, i również ma piękny nadruk, czytelny w przypadku nawet najmniejszych napisów. Jako jej minus podałbym brak kolorowych świateł. Podsumowując, jest to świetny model, zdecydowanie wart swej ceny ok 85 zł , i powinien się znaleść w każdej kolekcji ciężarówek 1:87, jako jej ozdoba. Uwaga: model ten jest wyprodukowany jako krótka seria i prawdopodobnie szybko przestanie być dostępny. W katalogu 2006 już go nie ma. Teraz jeszcze można go nabyć w Techno Hobby
Poniżej kilka fotek, oryginał i model.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: Pon, 30.01.2006, 8:18 ]
ps.oryginał to wersja 96, ale tylko taką fotkę znalazłem.

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2006, 12:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sie 2005, 12:07
Posty: 57
Lokalizacja: Łabędy!!

swietny zestaw ciekaw jestem ile kosztujem i gdzie taki kupic :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2006, 13:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Panowie, jak słusznie przypuszczałem cały nakład tego modelu jest już wyprzedany przez Herpę, więc jeśli ktoś z was chce go kupić to radzę się spieszyć! Niewielki nakład spowoduje wzrost jego wartości, niedługo modele z drugiej ręki będą droższe niż teraz w sklepie.
(Taka sytuacja ma miejsce w przypadku Volva Fh 12 Albedo w malowaniu Rico, które na Ebayu osiąga cenę 30-35 Eur!)

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2006, 15:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2006, 17:10
Posty: 123
Lokalizacja: Zduny

Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2006, 0:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2005, 12:42
Posty: 471
Lokalizacja: KACZOGRÓD

No no całkiem fajny!,ja mam z polskich Volvo z Pekaesu,Actrosa z Rosnera,Actrosa z Gutenkunsta i Mana F2000-Ewals Cargo Polska.

_________________
http://kubamich1-kubamich1truckmodelsfa ... gspot.com/


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2006, 1:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2005, 19:58
Posty: 48
Lokalizacja: Przystajń

smiesznie wygląda bez lusterek

_________________
Drogi one prowadzą Cię do domu? nie one są Twoim domem.........


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2006, 1:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2006, 1:35
Posty: 1
Lokalizacja: Rumia

Witam,
zastanawiam się nad wyborem ciężarówek i barw polskich firm, które interesują najbardziej rodzimych kolekcjonerów modeli. Model firmy Ricö nie cieszył się szaloną popularnością na allegro. Śledziłem aukcje modeli w barwach tej firmy na ebay.de - zdziwiły mnie stosunkowo wysokie ceny za egzemplarze z poprzednich serii.
Czy mogę zaproponować plebiscyt, w którym bywalcy forum mogliby podać interesującą ich markę, typ oraz rodzaj nadwozia/naczepy, wreszcie barwy firmy przewozowej?
Mówimy tu o modelach w skali 1:87 oczywiście, których koszt za ciągnik z naczepą mieści się w granicach od 80 do 100 zł.

_________________
Pozdrawiam
Piotr


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2006, 4:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Mnie interesują firmy: Anhalt, Greiwing, Lhenkering, Edgar Grass, Talke, Hoyer, Freund.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2006, 9:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Del,
Piotr się pytał o POLSKIE FIRMY, czyli takie które powstały i funkcjonują w Polsce( jak Pekaes). Wszystkie chyba firmy które wymieniłeś powyżej są firmami zagranicznymi, których pojazdy można na naszych drogach zobaczyć, nawet jęśli posiadają tu swoje oddziały.
Pytanie Piotra ma na celu ustalenie czy warto postarać się o wyprodukowanie przez któregoś z producentów specjalnej edycji modeli 1:87 pojazdów w typowo polskim malowaniu i czy znajdą one nabywców.
Wracamy do tego o czym ja pisałem na początku, czy wśród kolekcjonerów modeli 1:87 jest rozwinęte poczucie swoistego modelarskiego patriotyzmu lokalnego, czy chcą tylko kupować obojetnie co, byle było ładne, a najlepiej tanie?

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2006, 12:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Cytuj:
Piotr się pytał o POLSKIE FIRMY, czyli takie które powstały i funkcjonują w Polsce( jak Pekaes). Wszystkie chyba firmy które wymieniłeś powyżej są firmami zagranicznymi, których pojazdy można na naszych drogach zobaczyć, nawet jęśli posiadają tu swoje oddziały.

Nie zauważyłem tego, gdybym miał podać polskie firmy to dla mnie PCC, Breviter, TransPołudnie, Intra, SKAT.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2006, 12:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Zastanawiałem się nad tym, i chyba jednak najbardziej chciałbym widzieć modele w barwach PEKAESU, jako najbardziej polskiej z firm, o największej tradycji i ugruntowanemu wizerunkowi.
W przypadku PEKAESU można na bazie Herpy/Albedo odtworzyć najbardziej charakterystyczny tabor od czasów Volva F88 do chwili obecnej. Poza tym jak pisał Del Trans- Południe też jest OK. Może jeszcze Equus? tylko czy to polska firma?

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2006, 17:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
tylko czy to polska firma?
Tak, Equus to polska firma.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lut 2006, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 lip 2005, 12:48
Posty: 54
Lokalizacja: Wrocław CITY

Fajny kolor ma ten actros :D :D

_________________
Wiele Dróg Wiele Myśli Daj Bóg żebym był w tym miejscu Gdzie mam być


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2006, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Fajnie te modele rico wyglądają

_________________
Rogo Logistic


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lut 2006, 19:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2005, 19:20
Posty: 3

Tu go można kupić !!!! - ostatnia sztuka

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86500980


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2006, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Na stronie firmowej herpy tez są fajne trucki do kupienia. Probowałem dać link, ale za nic mi nie chciało działać :evil:


Tytuł:
Post Wysłano: 18 kwie 2006, 23:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Model jest faktycznie bardzo ładny, ale ma jeden straszny manakament (jak już wspomniał kolega Grunwald) - brak lusterek.

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Tytuł:
Post Wysłano: 19 kwie 2006, 8:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Panowie, jak już wielokrotnie pisaliśmy w tym dziale, WSZYSTKIE WSPÓŁCZESNE modele ciężarówek produkcji Herpy posiadają dołączone lusterka do samodzielnego montażu! Ten Actros posiada je również-zdjęcia były zrobione przed ich zamontowaniem.

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 19 kwie 2006, 8:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2005, 11:47
Posty: 65

Jak dobrze pójdzie to moja kolekcja wzbogaci sie własnie o ten model :D


Tytuł:
Post Wysłano: 19 kwie 2006, 16:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2006, 17:10
Posty: 123
Lokalizacja: Zduny

Ja też mam go juz upatrzonego :D jak dobrze pójdzie i nikt mi go nie zwinie to w maju będe jego szczęśliwym posiadaczem :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: