Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 gru 2009, 10:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
Ciekawi mnie jaka najwieksza kare moze wypisac ITD ale ejstem pewien ze nie wiecej jak 500 zl

Zgadza się. Za brak wypisanej jednej pozycji na tarcze - od 50 do 500zł
Nie zgadza. Za brak wpisu w polu jest 50zl. Za brak dwóch pul 100 i tak dalej z tym ze podczas kontroli nie możesz dostać więcej niż 500zl. Jeśli mandat wychodzi większy niż 500zl sprawa jest kierowana do sadu a tam mogą dać kierowcy do 15tys

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 27 gru 2009, 8:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:22
Posty: 113
Lokalizacja: Sulechów

Witam :)

Fajny temat ;), fakt ze nie ma się czym chwalić :( lecz myślę, że pouczający, ponieważ inni uczą się na naszych błędach.

1. Lipiec 2008 r - Austria - Autostrada A-12 , 28 km kierunek Kufstein "waga" - za przejechanie wagi ( nie zjechałem- pomimo widocznych zapalonych znaków nakazujących zjazd dla poj powyżej 3,5 t , powód: zmęczenie, bardzo mocny katar, rozproszona uwaga, powrót-zjazd do domu po 3 tygodniach ) - 220 Euro

2. Sierpień 2008 r - ( trzy tygodnie później ) - Italia - Autostrada A-22 odcinek Bolzano ---> Verona - jechałem lekkim zestawem ciągnik+naczepa do 12 t ) - wyprzedzałem na tym odcinku gdzie był taki znak:

Obrazek

pod nim tabliczka informacyjna: nie dotyczy pojazdów do 12 t , kolejny ustawiony znak, który "olałem" ;)
informował o zakazie wyprzedzania przez samochody osobowe ciągnące przyczepy kempingowe ( tabliczka z narysowaną osobówką i kempingiem ).

Zostałem zatrzymany : policajnty wytłumaczyli mi, że : faktycznie z dowodu rej wynika iż ciężar zestawu jest w dowodzie - 11.980 i mieszczę się w tym bym mógł wyprzedzać, lecz dotyczy to aut tzw. "solo", ja natomiast jadę z naczepą a oni traktują to jako przyczepę i nie zastosowałem się do znaku gdzie była narysowana osobówka i kemping ;) :( - stracony czas 1,5 h ) o koszt mandatu : - 75 Euro

3. Czerwiec 2009 r - granica Austria - Italia - Droga B-180/SS40 - przejście (Nauders-Passo di Resia) :

Jadę Sprinterem 318- Plandeka (10 europalet) . W czasie załadunku zgłaszam spedytorowi, że jestem przeładowany - polecenie - jechać - OK no problem :( ;)

Dojeżdżając do granicy ( nie wiedziałem, że tam jest waga, po drodze żadnego polskiego auta by zapytać na radiu o sytuację :( ) zobaczyłem wychodzącego na drogę austriackiego policjanta, zatrzymał mnie a następnie nakazał, zawrócić i wjechać na wagę ( waga była po przeciwnej stronie drogi ).
Po wjechaniu na wagę, ujrzałem na wyświetlaczu 5.050 kg. :( "wara opadła " ;), już wiedziałem, ze będą spore kłopoty i mnóstwo straconego czasu :(.
- koszt przeładowania - kara - 1280 Euro ( płatne kartą na miejscu )
- przeładunek na drugie auto ( czas oczekiwania 1 doba)
Po przeładunku części towaru, oba auta ponownie musiał wjechać na wagę w celu sprawdzenia :( wagi, czy jest OK.
Karę w całości pokryła firma, lecz Austriak chcąc się zlitować( chyba miał troszkę sumienia ;) ) rozpisał mandat po 50 % na kierowce oraz na firmę ;). Na protokole z kontroli napisane było ok 48 % przeładowania :(

Dlaczego o tym napisałem ??? Ot tak ku przestrodze oraz dla tych, którzy tam jadą i powinni wiedzieć ile taki "wpadki" kosztują.


Pozdrawiam :)

_________________
“Kiedy wyda Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który
wie już wszystko o jeździe i o szosach, sprzedaj jak
najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za
kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych
kierowców”.


Post Wysłano: 27 gru 2009, 11:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

jeżeli chodzi o najdroższe mandaty jakie widziałem (dobrze że nie własne=uf) Francja-dobowy czas jazdy 10:17h,kosztuje ku przestrodze 3450e,bynajmniej tyle zrozumiałem z protokołu kontrolnego kolegi

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 28 gru 2009, 16:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 kwie 2009, 20:54
Posty: 56
Samochód: AUDI A6

15 pkt. karnych i 1000zł. media przekręciły moją predkość z 200km/h na 210km/h i wcale nie było złej widoczności, pozdrawiam.


Post Wysłano: 28 gru 2009, 17:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
15 pkt. karnych i 1000zł. media przekręciły moją predkość z 200km/h na 210km/h i wcale nie było złej widoczności, pozdrawiam.
Może masz link strony www gdzie można zobaczyc albo poczytac o Twoim
wyczynie?:)


CHYBA GŁUPOCIE :/ / Dlugi


Post Wysłano: 28 gru 2009, 18:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

jedyna mandat jak dotąd - 3 dniowy urlop w Norwegii
kary sa zajeb...e
przekroczenie o 20km/h - (niepamietam w koronach, chyba 3600) w funtach 360
ale ja na 80 jechałem 101.87 i zaliczyli mnie do wyzszego i nie dalo rady uproscic.
policzyli przekroczenie o 21< i 490 funtów
dla mnie to był szok
jakkolwiek nie trzeba płacic na miejscu :)
a było to na powrocie na lotnisko pozyczonym autem. 3 km od zakonczenia mojej wizyty w tym kraju. droga była piękna, 2 jezdnie po 2 pasy.
jechali sobie nieoznakowanym mercedesem, a ja obok nich lewym przejechałem, najlepsze ze normalnie byla 100 a zmienilo sie na 80 ograniczenie. wszystkiego probowalem, nie bylo szans negocjowac. takze jezeli jeszcze ktos nie wie polecam przestrzegac przepisow w Norwegii.


Post Wysłano: 28 gru 2009, 19:21
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
takze jezeli jeszcze ktos nie wie polecam przestrzegac przepisow w Norwegii.
Nie tylko w Norwegii ale w Szwecji też tam są bardzo duże mandaty.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 28 gru 2009, 23:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

Cytuj:
Cytuj:
takze jezeli jeszcze ktos nie wie polecam przestrzegac przepisow w Norwegii.
Nie tylko w Norwegii ale w Szwecji też tam są bardzo duże mandaty.
Szwedzkie są dużo tańsze od Norweskich za takie przewinienie w S zapłaciłbyś w granicach 380E tyle -kumpel placił za 23km ponad dozwolone.
w tym rankingu Finlandia gromi, tam mandat liczą jako procent zarobków, a obywatelom spoza Fin w/g ich średniej czyli coś kolo 2,5 tys E

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 29 gru 2009, 1:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
15 pkt. karnych.
Za jedno wykroczenie? Jesteś pewny ?

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 29 gru 2009, 10:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lip 2006, 12:17
Posty: 128
GG: 0

Cytuj:
15 pkt. karnych i 1000zł. media przekręciły moją predkość z 200km/h na 210km/h i wcale nie było złej widoczności, pozdrawiam.
W ostatnim "Uwaga Pirat" był bardz podobny przypadek 8)


Post Wysłano: 29 gru 2009, 11:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie ma takiej możliwości dostać za jedno wykroczenie więcej niż 500 zł i 10 pkt karnych, wałkowane stokroć razy.

Musiało dojśc do tego jeszcze jedno wykroczenie, albo kilka.

Za pasy stówka
Telefon dwie stówki
Wyprzedzanie z niewłaściwej strony lub bez zachowania bezpiecznego odstępu 2 stówki

mozliwości jest cała masa, a tak naprawde wszystko zalezy od policjanta, czy skończy sie na 4 stówkach czy na 1500, czy może stracimy prawo jazdy, bo przy jeździe 200 kmh jakąś krajówką zazwyczaj bez problemu można doszukać się całej masy wykroczeń.


Post Wysłano: 29 gru 2009, 17:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 kwie 2009, 20:54
Posty: 56
Samochód: AUDI A6

nie no zgadza się były trzy wykroczenia, wyprzedzanie (tajnych) na podwójnej ciągłej bez zasygnalizowania manewru wyprzedzania, brak pasów no i te 200km/h. Byli srodzy ze względu na towarzyszącą im kamerę. Mój debilny wybryk był omawiany w RMF FM, tvp1, polsacie i tvn chyba. Pozdrawiam,


Post Wysłano: 06 sty 2010, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2006, 17:19
Posty: 108
GG: 0
Samochód: Man TGA 18.480
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
W niedzielę w Czechach motocyklem przekroczyłem o 45 km/h, chcieli zabrać motocykl w depozyt, jak na razie skończyło się wpłaceniem 6000 koron kaucji i czekam na wezwanie na sprawę.
Jakby kogoś interesowało jakie hardcory są w Czechach to wyszło 5000 koron mandatu, 1000 koron za koszty postępowania, ściągnięte z kaucji, plus 3 miesiące zakaz prowadzenia pojazdów po terenie Czech. Chcieli dać 6 miesięcy, taka jest najniższa kara, ale udało się uprosić, że jestem kierowcą ciężarówki i jeżdżę tam.
Po prostu zajebiście, jutro jadę na Słowację i trzeba będzie jechać naokoło.
Dobrze, że mam bardzo w porządku szefostwo.


Post Wysłano: 06 sty 2010, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieźle... a za co?


Post Wysłano: 06 sty 2010, 23:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
W niedzielę w Czechach motocyklem przekroczyłem o 45 km/h, chcieli zabrać motocykl w depozyt, jak na razie skończyło się wpłaceniem 6000 koron kaucji i czekam na wezwanie na sprawę.
Jakby kogoś interesowało jakie hardcory są w Czechach to wyszło 5000 koron mandatu, 1000 koron za koszty postępowania, ściągnięte z kaucji, plus 3 miesiące zakaz prowadzenia pojazdów po terenie Czech. Chcieli dać 6 miesięcy, taka jest najniższa kara, ale udało się uprosić, że jestem kierowcą ciężarówki i jeżdżę tam.
Po prostu zajebiście, jutro jadę na Słowację i trzeba będzie jechać naokoło.
Dobrze, że mam bardzo w porządku szefostwo.
Chyba pisze za co

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 06 sty 2010, 23:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2006, 17:19
Posty: 108
GG: 0
Samochód: Man TGA 18.480
Lokalizacja: Wrocław

Kilometr przed przejściem granicznym z Polską na pięćdziesiątce w terenie zabudowanym rozpędziłem się do 95km/h. A tam jak się przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o 40km/h to trzeba się zgłosić do nich w wyznaczonym terminie i grozi od 5tyś. do 10tyś. koron mandat i zabierają prawko(Czechom), a obcokrajowcy nie mogą kierować od 6miesięcy do roku czasu. Coś tam w tym ich taryfikatorze jeszcze coś było ale pani zrobiła mały szok.
Nie ukrywam, że nauczka jest.


Post Wysłano: 10 mar 2010, 23:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2008, 15:04
Posty: 43
GG: 0

Aż wstyd sie przyznać 1000zł 15 pkt. karnych droga 74(Kielce-Łódź) Miedziana Góra,nomen omen na wysokości Toru wyścigowego Kielce
Prędkość,wyprzedzanie na zakazie i telefon :oops:

_________________
Daf i Renówka to ch...j nie ciężarówka

„Kochaj szefa swego mogłeś trafić na mojego”


Post Wysłano: 15 cze 2010, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2009, 16:49
Posty: 93
Lokalizacja: SCOTLAND

500 funtow mandat za wjazd w uliczke z limitem 7.5t na 5 minut przed wygasnieciem limitu (unfortunately kamera byla tym razem zaladowana :/ a na M25 byl wypadek i nie bylo traffic'u) pozdrawiam :D

_________________
I definitely have got Diesel In My Veins
Certificate of Professional Competence in National and International Road Haulage


Post Wysłano: 15 cze 2010, 23:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2009, 20:05
Posty: 213

10 pkt 500zł za prędkość i pasy a raczej ich brak

_________________
szerokiej i suchej a w domu wąskiej i wilgotnej.


Post Wysłano: 15 cze 2010, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Jedno jest pewne, każdy zna taryfikator, co za co, ile punktów... a przepisów chyba nie.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: