Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 lis 2009, 9:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 19:09
Posty: 48

Witam. Mam standardowy zestaw a czasem potrzebuje załadować coś wyższego i przekraczam wysokość 4m. Czy można opuścić ciągnik i naczepe na poduszkach i tak jechać. (oczywiście nie spuszczając powietrza całkowicie) Ciągnik to Man TGA (komputer wyje że nieodpowiednia wysokość do jazdy) a naczepa to schmitz na osiach BPW ECO (bebnówka). Czym grozi jazda na opuszczonej naczepie. Nie pourywa teleskopow albo coś w tym stylu? Ładunki zwykle nie są ciężkie. Wiem że najłatwiej to kupić mege ale ja woże zwykle budowlanke i do megi jeżdząc po budowach nie wyrobiłbym na zbiorniki i zderzaki.


Post Wysłano: 23 lis 2009, 10:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Mi kiedyś ustawili za nisko auto na poduszkach. Efekt był taki że przy cięższym ładunku (pow 10t) opony spotykały się ze skrzynią ładunkową, bierznik sie poszarpał i nawet wybiło podłogę (sklejkę). Na szczęście były to opony i tak na wymiane, ale jeżeli były by to nowe, albo nalewki? Fakt że był to low-deck. Druga sprawa że przy ciężkich ładunkach, przy zmniejszonej amortyzacji, może uszkodzeniu też ulec "kielich" czy jak to się nazywa, który wchodzi do poduszki. Myslę że taką usterkę też trzeba brać pod uwagę, mało prawdopodobne ale możliwe. Musisz poprostu wziąść pod uwagę że zestaw nie będzie pracował na normalnej wysokości, przez co amortyzacja będzie gorsza, za czym idzie napewno zużycie pojazdu.


Post Wysłano: 28 lis 2009, 13:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

miałem podobny problem co prawda na zestawie mega, na serwisie opuścili mi konia na poduszkach o 5 cm i tak już zostało, nic się nie działo, auto po opuszczeniu zrobiło 300tys.
Jadąc na serwis zabierz naczepę, aby przy opuszczaniu sprawdzić od razu odległość naczepy od górnej krawędzi opon. Na poduszkach można dużo opuścić, byle siodło ponad oponami było :D

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: