Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 lis 2009, 20:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

I tak wybiorę Missouri :D
Harry II czy Taylor III?

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 22 lis 2009, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Harrego bo ma RF i szybką 19 :P . Po za tym uważam to za dobre radyjko na bazę i również do auta :).


Post Wysłano: 22 lis 2009, 23:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Na baze? Możesz rozwinąć?

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 23 lis 2009, 0:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Bo ma szybką 19! :D
:idea:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Post Wysłano: 23 lis 2009, 16:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Cytuj:
Na baze? Możesz rozwinąć?
Chodziło mi o to ,że nie będzie tak szumieć jak zastosujemy ten chiński zasilacz z allegro za 45 zł co ma wyjście na zapalniczkę;]. Ja sam korzystam na bazie z akusa od auta i nie narzekam ; d


Post Wysłano: 23 lis 2009, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Takie radio na baze to poprostu porażka.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 24 lis 2009, 16:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

To ,że kolega ma znak wywoławczy i może pracować w KF'ie to już mnie mało obchodzi ... dla mnie radio na bazie nie musi mieć wstęg i nie wiadomo jakiś super wyświetlaczy ... Po za tym według mnie to radio jest w miarę mało szumiące i dość proste w obsłudze bezwzrokowej ...


Post Wysłano: 25 lis 2009, 1:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Harry II mało szumiące... No naprawde... Może jeszcze powiesz, że podpinasz pod 5/8 lub 1/2 fali i mało szumi? No chyba, że skręcisz RF Gain na minimum.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 25 lis 2009, 9:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Podpinam pod 5/8 - 1/2 i dipola i RF jest skręcony w połowie po za tym mieszkam w dość "otwartej okolicy na górce ... Dobra dość tego OT


Post Wysłano: 24 gru 2009, 0:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Kupiłem w końcu Uniden'a 520XL oraz Omega Sirio27 na podstawie magnesowej. Do tego wyboru przekonała mnie wielkość radia oraz jego cena. Antena łamana przy podstawie czyli tez ma swoje plusy na miasto i podziemne garaże, czyli to o co mi chodziło. Temat do zamknięcia i może dla potomności :)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 31 sie 2010, 23:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Temat powraca.
Jakieś 2tyg. temu rąbnęli mi antenę z samochodu (Omega Sirio27) i teraz stoję przed kolejnym wyborem anteny. I teraz pytam:
1. magnes czy wiercić? Na magnesie fajnie bo mogłem przełożyć do drugiego samochodu, ale za to mogą rąbnąć (patrz wyżej) oraz nie wiem czemu pojawił mi się rdzawy osad w miejscu postawienia magnesu, który można spolerować pastą, ale to zawszę trochę roboty przy każdym myciu a antena miała osłonę gumową na podstawie. Wiercenie to ingerencja w samochód, nie mogę przenieść zestawu do drugiego auta, ale za to mam spokój z kradziejami :D
2. jaką antenę? Sirio27 bardzo fajne. Byłem w kilku sklepach z CB i polecali mi Sunker'a Elite (ta podróbka Presidenta Missouri) na podstawie za 75zł - najtańsza antena o jakiej słyszałem :shock: Śmigałem tez z Presidentem Florydą i też byłem z niej zadowolony. Samochód na którym będzie głównie znajdowała się antena to Renault Kangoo. Kupiłbym ML145 albo jakiegoś Wilsona ale przy tej pierwszej to gabaryty trochę odstraszają a przy drugiej opinia choć mam do czynienia z jedną z nich i na prawdę baaardzo fajny odsłuch jak i nadawanie. Liczę na fachową pomoc :)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 31 sie 2010, 23:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Uchwyt na klape jeśli to nie problem, lub reling co jest najlepszym rozwiązaniem. Czy wiercić zdecyduj sam ciężko to określić osobą pośrednim. Osad to raczej brud, kurz który się zebrał i zawilgotniał.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Post Wysłano: 31 sie 2010, 23:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

No właśnie reling odpada bo brak takowego na samochodzie, uchwyt bagażnikowy również - mam dziewczynkę czyli z tyłu drzwi.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 02 wrz 2010, 9:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 mar 2009, 16:54
Posty: 98
GG: 4041866
Lokalizacja: Siedlce[WS], mazowieckie.

Jestem posiadaczem anteny sunker elite 115. Antenka strojona byla pod poloneza i dziala spokojnie do ok. 7-10Km, zas jak przeniosłem do vectry jest gorzej. Trzeszczy, piszczy i nie zawsze dobrze slychac rozmowy. Zasieg do ok. max. 5-7Km. Testowalem antenke i w renault kangoo. Tu też zdarzaja sie szumy ale zdecydowanie mniej, niz w oplu. Zasieg to ok. 6-8Km. Dodam, że antene używam z radiem tj. alan 102.
Antene Sunker Elite polecił mi dobry znajomy taty, który "siedzi" w tej braży. Osobiście uważam, że antena daje radę. Niestety, nie wiem jak będzie w moim przypadku z innymi antenami ale w przyszłości pomyślę o zmianie sunkera.

Pozdrawiam. ;)

Za wszelkie bledy przepraszam ale pisze z komorki.


Post Wysłano: 02 wrz 2010, 19:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Cyknij sobie zamiast antenki FM jeszcze raz tego sirio tylko dołóż spliter do radia samochodowego i dokup po prostu do drugiego auta magnes . Z jednego będziesz odkręcał antenę a w drugim magnesik i na nim antenka ;).


Post Wysłano: 02 wrz 2010, 19:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Cyknij sobie zamiast antenki FM jeszcze raz tego sirio tylko dołóż spliter do radia samochodowego i dokup po prostu do drugiego auta magnes . Z jednego będziesz odkręcał antenę a w drugim magnesik i na nim antenka ;).
Ale to nie będzie dawało jakiś zakłóceń na radio FM lub na CB jeśli jedno i drugie będzie użytkowane jednocześnie? Miał w ogóle ktoś to wcześniej czy zostanę pionierem w dziedzinie?

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 03 wrz 2010, 9:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2010, 12:27
Posty: 35
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Cyknij sobie zamiast antenki FM jeszcze raz tego sirio tylko dołóż spliter do radia samochodowego i dokup po prostu do drugiego auta magnes . Z jednego będziesz odkręcał antenę a w drugim magnesik i na nim antenka ;).
Ale to nie będzie dawało jakiś zakłóceń na radio FM lub na CB jeśli jedno i drugie będzie użytkowane jednocześnie? Miał w ogóle ktoś to wcześniej czy zostanę pionierem w dziedzinie?

Miałem kiedyś coś takiego, Radio przy nadawaniu troszkę szumiało, ale to niema znaczenia bo jak mówisz i tak radia nie słuchasz.

Co do antenki, jak mam dość spory magnes, i do tego mam przykręconego lema 1.7m Taka mi została jak nadawało się kiedyś z parapetu. Zasięg, bardzo dobry, a antenę stroi się idealnie.

Ostatnio montowałem podobny zestaw u znajomego, z tym ze antena krótsza 1.4m Zasięg testowaliśmy w mieście i wyszło jakieś 10 km na innym kanale oczywiście niż 19. Strojenie takiej anteny to bajka, zajęło mi to ok 10 minut. co do montażu lemy mają uchwyt taki do wiercenia w blasze, a magnesik z dziurą gotową. więc na przyszłość wystarczy odkręcić antenę od magnesu i przykręcić można gdziekolwiek. Radio, które posiadam - paro nastoletni alan 48+


Post Wysłano: 09 wrz 2010, 10:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Wczoraj zakupiłem Sirio ML145 za 131zł z magnesem, gumą i tą naklejką na magnes. Antenka podpięta pod U520XL i przy włączonym filtrze radiowym oraz rozkręconym squelch'em praktycznie zero szumów. Zbiera bardzo dobrze, nadawanie też niczego sobie. Już wcześniej śmigałem na podobnym zestawie tylko, że w wujka samochodzie i on tez jest zadowolony. Na razie jeździłem tylko po Wawie i bliskich jej okolicach więc dużo nie mogę powiedzieć. Prawostronna południowa część Wisły jest moja wraz z Józefowem i nawet fragmentem Otwocka jak stoję u siebie pod domem. Ciekawe jak będzie sprawować się w trasie. Teraz pytanie. Zaraz za cewką jest przykręcany promiennik na 2 wkręty i można jego wysunąć lub wsunąć bardziej na cewkę. Czy właśnie tym stroi się antenę? Można to zrobić jakoś na oko/słuch czy konieczny jest miernik swr?

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 09 wrz 2010, 10:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2010, 12:27
Posty: 35
GG: 0

Jak masz zasięg i słyszą cię to nie grzeb tam nic, możesz spalić radio, jedź do strojenia, albo kup miernik. Z tym jak nie masz zielonego pojęcia jak to zrobić, to lepiej jedź do kogoś co się na tym zna. Niekiedy regulacja na antenie jest za mała i trzeba uciąć bata trochę albo kabel.


Post Wysłano: 09 wrz 2010, 10:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Jak masz zasięg i słyszą cię to nie grzeb tam nic, możesz spalić radio, jedź do strojenia, albo kup miernik. Z tym jak nie masz zielonego pojęcia jak to zrobić, to lepiej jedź do kogoś co się na tym zna. Niekiedy regulacja na antenie jest za mała i trzeba uciąć bata trochę albo kabel.
Tzn antena była zapakowana i niezłożona. Samemu ją skręciłem, promiennik wsunięty do końca a następnie wszystko skręcone tymi wkrętami. Następnie całość przykręcona do magnesu (między magnesem a cewką założyłem uszczelkę gumową, która była w zestawie z anteną). Nic więcej przy niej nie grzebałem.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: